vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Συνδιασμοί φιτιλοαντίστασης για τον Οδυσσέα

Αποσυνδεδεμένος puff

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνδιασμοί φιτιλοαντίστασης για τον Οδυσσέα
« Απάντηση #870 στις: Ιουνίου 22, 2012, 12:31 »
παιδια πηρα εδω και 3 μερες τον οδδυ τον καινουριο.για να καταλαβετε τις ερωτησεις μου,χρησιμοποιω did,a2t,oofs,line ss.
o oddy με 0,15  0,17  0,20 συρμα εχει πολυυυ καυτο ατμο,σε σημειο να με ενοχλει. ειναι νορμαλ αυτο η κανω καποια πατατα;
επισης το χτυπημα ειναι παλι πολυ δυνατο για τα γουστα μου.. τον βαζω σε προβαρι και τραγο και εχω παιξει απο 1,5 μεχρι 2 ωμ.
εχω δοκιμασει με το φυτιλι το 3αρι μονο,και με 2χιλ. διπλο τοπικα. το σεταπ το κανω οπως ειναι το βιντεο του Σκοτ.
κανω κατι λαθος ή απλα δεν μου ταιριαζει;επισης η νικοτινη μου ειναι 3μγ. οποτε δεν φταιει αυτο.
γενικα με τσακιζει στο χτυπημα και στον καυτο ατμο. επισης δεν βγαζει πολυ ατμο. :dontknow:

Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα και πρέπει να οφείλεται στην αυξημένη ροή αέρα.  Στην περίπτωση μου λύθηκε βιδώνοντας περισσότερο το επισκευάσιμο μέρος πάνω στη βάση ώστε να εξέχει ο πόλος γύρω στο 1mm.  Το λέει και στο βίντεο του Σκοτ προς το τέλος.

Αποσυνδεδεμένος bill888

  • **
  • 336
  • Φύλο: Άντρας
  • μωλον λαβε
Απ: Συνδιασμοί φιτιλοαντίστασης για τον Οδυσσέα
« Απάντηση #871 στις: Ιουλίου 06, 2012, 01:35 »
παιδια ενω στην αρχη ειχα τελεια γευση στον οδυ v2 τωρα κατι κανω λαθος κ εχω μονο ντουμανι,τι κανω :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνδιασμοί φιτιλοαντίστασης για τον Οδυσσέα
« Απάντηση #872 στις: Ιουλίου 06, 2012, 01:50 »
Μήπως συνήθησες την γεύση και δεν την καταλαβαίνεις ? Δοκίμασε άλλη γεύση :)

Αποσυνδεδεμένος bill888

  • **
  • 336
  • Φύλο: Άντρας
  • μωλον λαβε
Απ: Συνδιασμοί φιτιλοαντίστασης για τον Οδυσσέα
« Απάντηση #873 στις: Ιουλίου 06, 2012, 01:54 »
τρεις μεχρι τωρα κ παλι τα ιδια :wall:

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνδιασμοί φιτιλοαντίστασης για τον Οδυσσέα
« Απάντηση #874 στις: Ιουλίου 06, 2012, 03:06 »
Δεν δοκιμάζεις να πλύνεις/καθαρίσεις/κάψεις το κεραμικό?

Αποσυνδεδεμένος bill888

  • **
  • 336
  • Φύλο: Άντρας
  • μωλον λαβε
Απ: Συνδιασμοί φιτιλοαντίστασης για τον Οδυσσέα
« Απάντηση #875 στις: Ιουλίου 06, 2012, 10:21 »
gihal   :thumpup:
το καθαρισμα γινεται καθε εβδομαδα με βρασιμο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνδιασμοί φιτιλοαντίστασης για τον Οδυσσέα
« Απάντηση #876 στις: Ιουλίου 17, 2012, 22:26 »
επειδη ο οδυσσεας εχει πολυ καλη τροφοδοσια,σημερα σκεφτομουν το γιατι ολοι βαζουμε πολυ φυτιλι και τι θα γινει εαν δεν βαλεις πολυ. ετσι εκανα ενα σεταπ με μονο φυτιλι 3μμ απο ατμομηχανη και 0,15 αντσταση στα 2 ωμ. εβγαλε 5 σπειρες και τις εκανα κοντα τη μια στην αλλη.
το αποτελεσμα εξαιρετικο για εμενα!! επεσε πολυ η θερμοκρασια του ατμου,εβγαλε το περισοτερο ντουμανι που εχω δει(σε επιπεδα genesis) και αρκετα λιγοτερο χτυπημα.η γευση δεν επηρεαστηκε καθολου και καμενο ουτε μια στιγμη.πρωτη φορα τον ευχαριστιεμαι τοσο!! επισης ειναι σεταπ πολυ οικονομικο σε μπαταρια και υγρα .  :)

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Συνδιασμοί φιτιλοαντίστασης για τον Οδυσσέα
« Απάντηση #877 στις: Ιουλίου 17, 2012, 22:43 »
Φίλε μου το ντουμάνι του οδυ δεν συγκρίνεται με κανέναν genesis type, είναι πολύ ανώτερο του οδυ οπότε κάτι δεν σεταρες σωστά.

Το μόνο που μπορώ να συγκρίνω το ντουμάνι του οδυ είναι η ατμομηχανή.

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνδιασμοί φιτιλοαντίστασης για τον Οδυσσέα
« Απάντηση #878 στις: Ιουλίου 17, 2012, 22:47 »
ακομα εχει πολυ μελετη και το ψαχνω,αλλα οσες φορες κατεβηκα σε 1,3 -1,5 ωμ δεν αντεχω το χτυπημα του.τωρα ειναι οσο μου αρεσει. τι μπορει να γινει λαθος εκτος απο το να πνιξεις το φυτιλι απο σφιχτο δεσιμο :dontknow: αφου μπαινει η αντισταση στη θεση της;

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνδιασμοί φιτιλοαντίστασης για τον Οδυσσέα
« Απάντηση #879 στις: Ιουλίου 18, 2012, 01:21 »
Παίζει ρόλο και η διατομή του σίρματος αντίστασης .. Όσο πιο μικρή τόσο πιο πολύ κλωτσάει σε χτύπημα

Απ: Συνδιασμοί φιτιλοαντίστασης για τον Οδυσσέα
« Απάντηση #880 στις: Ιουλίου 18, 2012, 01:59 »
υπό ορισμένες συνθήκες ισχύει

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Συνδιασμοί φιτιλοαντίστασης για τον Οδυσσέα
« Απάντηση #881 στις: Ιουλίου 18, 2012, 02:48 »
...,σημερα σκεφτομουν το γιατι ολοι βαζουμε πολυ φυτιλι και τι θα γινει εαν δεν βαλεις πολυ. ..
Μπαίνει πολύ φιτίλι τοπικά για να είμαστε σίγουροι οτι θα πατήσει όλη η αντίσταση σε φιτίλι και δε θα παρουσιάσει κενά πειρακτώσεων. Αν μάθεις το σφίξιμο που θέλουν τα φιτίλια σου και με μισό κάνεις δουλειά  ;)

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: Συνδιασμοί φιτιλοαντίστασης για τον Οδυσσέα
« Απάντηση #882 στις: Ιουλίου 27, 2012, 13:16 »
Εγω παλι βαζω 3mm φυτιλι + 1,5mm επανω (σχημα "8") , με 0,16 αντισταση, στα 3,7 ειμαι τζετ !!!!
Υγρο Halo Freedom 7-8mg περιπου.
Χτυπημα-γευση ολα μια χαρα !!!!
Το μονο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι η "συνταγη" κραταει 3-4 μερες (maximum 5) με καταναλωση 6ml την ημερα
Πιανει πολυ μαυριλα-καταλοιπα, περιεργο για pg  :hmmm:

 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2012, 13:22 από periptero »

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνδιασμοί φιτιλοαντίστασης για τον Οδυσσέα
« Απάντηση #883 στις: Ιουλίου 27, 2012, 13:27 »
και σε εμένα τόσο κρατάει με τα ίδια μλ. αλλά με 80%vg.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Συνδιασμοί φιτιλοαντίστασης για τον Οδυσσέα
« Απάντηση #884 στις: Οκτωβρίου 21, 2012, 19:06 »
Κάτι που δοκίμασα, χωρίς ικανοποιητικά αποτελέσματα (δανείζομαι τη φωτό απ'το ποστ του Mulder, αφού το δοκίμασα πριν καιρό και δεν σκέφτηκα να τραβήξω δική μου) :
τελικα αυτο το ''αγνωστο'' υλικο γυρω απο το mesh ειναι αυτο που βρισκουμε και στα καρτο μας στο κεντρο.υποτιθεται βαζοντας αυτο γυρω απο το mesh δεν εχουμε  hot spot αλλα το κυριοτερο δεν χρειαζεται να καψουμε το mesh.αν δουλευει παντως μου φαινεται οτι οι φιλοι του mesh θα γλυτωνουν πολυ κοπο , χρημα (φλογιστρο και γεμισμα) και βαβουρα (φλογιστρο, αναπτηρα, ποτηρι νερο , και αλλα...) και θα μπορουν να φτιαξουν αντισταση με mesh στο ποδι...προτου αρχισετε  να ξηλωνεται τα καρτο σας (εκτος αν ειναι απο την ''καλη'' παρτιδα boge που κυκλοφορει τελευταια  :tongue_smilie:) δειτε εδω http://www.health-e-vape.co.uk/ss-maximus---wick-tubes-5-pcs-4034-p.asp ...
(Image removed from quote.)
Αν και είμαι στα όρια του οφ τόπικ:
Το συγκεκριμένο σετάρισμα, το δοκίμασα δύο φορές στον οδυσσέα.
"Μακαρόνι" φάιμπερ από κάρτο αλλά μέσα έβαλα διπλό διάρι φιτίλι (όχι mesh). Εξωτερικά 0,17 νικρομ στα 2 Ωμ.
Η γεύση δε με τρέλανε, χτύπημα είχε αρκετό και τα ντουμάνια επίσης αρκετά, αλλά όχι τόσο ώστε να εντυπωσιαστώ...
Το μεγαλύτερο πρόβλημα ήταν να βρω το σημείο που δε θα μου έφτανε το καμμένο μέχρι τις φτέρνες χωρίς να έχω πλημμύρες.
(χοτ σποτ δεν υπήρχαν)

Γενικά χάλια, δεν μ'έκανε να πω ότι "αξίζει ο κόπος" για τρίτη-τέταρτη απόπειρα κτλ.
...

Ας είναι κι εδώ για να μη "ψάχνεται" όποιος ενδιαφέρεται ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8016 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 153006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 566828 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 242149 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 292089 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1063 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 761019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 502822 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 560 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3474 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13145 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis