vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

122 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, camber

Twitter

Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1290 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 11:19 »
Τι τελευταίες 5 μέρες μετά το φαγητό με πονάει το στομάχι. Επειδή κατά καιρούς μου δημιουργεί το η.τ. καούρες ίσως ο πόνος των τελευταίων ημερών σχετίζεται. Θα το κοψω για δύο μέρες για να δω αν είναι από το η.τ. :wall:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1291 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 13:08 »
Για δοκιμασε καλυτερα να κοψεις τα τηγανητα και τα λιπη.
Πιστευω θα κανει καλυτερα στο στομαχι απ' οτι να κοψεις το η.τ.  :))

Αποσυνδεδεμένος djdimitrisv

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΟΦΙΑ by Leo με Vision Spinner 1300
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1292 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 13:14 »
Και ο αδερφος μου,πρωην χρηστης η.τ,ειχε καουρες.Εγω μεχρι τωρα κοαουρες  :nope: .

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1293 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 14:02 »
Eγω παντως τρωω ολο το φαι μου και ατμιζω σαν κροκοδειλος  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

και καουρες μηδεν :nope: :nope: :nope: :nope: :nope: :nope:

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1294 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 14:22 »
Εγώ είχα παλινδρόμηση και καουρες σχεδόν όλη μου την ζωή.. 3 μήνες στο η.τ. και μου έτυχε μόνο ΜΙΑ φορά να νιώσω λίγο καουρα (ελάχιστο και για λίγο) όταν έκανα το Gina.
Ούτε οι καφέδες έφταιγαν ούτε τα τηγανιτά ούτε τα όξινα ούτε τα καυτερά (αυτά έλεγαν οι γιατροι και λίγο βάση έδιναν στο κ.τ.).. Το κ.τ. και μόνο αυτό έφταιγε τελικά στην δική μου περίπτωση.

Στα του θέματος δεν έχω να προσθέσω κάτι προς το παρόν.
Παρενέργειες από το η.τ. μέχρι τώρα:
Μυρίζω τα πάντα
Όλα έχουν εντονη γεύση
Τρέχω και δε σταματάω
Δεν μυρίζω τσιγαριλα
:laugh1: :p

Sent from my Optimus G using Tapatalk Pro

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1295 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 14:26 »
Οι κροκόδειλοι δεν έχουν καούρες  :))

Καλό θα είναι να μην συνδυάζουμε ότι παθαίνουμε πως οφείλεται στο η.τ.
Καλό θα είναι να παίρνουμε μια γνώμη από γιατρό και να μην θεωρούμε
πως όλα είναι ακίνδυνα ή περαστικά εφόσον διαπιστώνουμε ένα πρόβλημα.

Σε κάποια θέματα που είχα αντιμετωπίσει έλεγα πάντα πως ατμίζω μήπως
φταίει αυτό ? Και ποτέ δεν είχαν σχέση με το άτμισμα, απεναντίας είχαν
σχέση με το κανονικό τσιγάρο όταν κάπνισμα και τα επακόλουθα από την
31 χρόνια χρήση που έκανα  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1296 στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 14:44 »
Συμφωνώ απόλυτα με τον Γιάννη!


Κάπνιζα για 25 χρόνια και γενικά απέφευγα τις εξετάσεις γιατί φοβόμουν τι θα βρω.
Τον τελευταίο χρόνο που παλεύω με το Η.Τ. λόγω της βελτίωσης της υγείας μου έχω αναθαρύσει και κοιτάω να βελτιωθώ σε όλους τους τομείς. Ο γιατρός μου έχει τρελαθεί με την βελτίωση που βλέπει και εγώ χαίρομαι γιατί κάνω κάτι που με ευχαριστεί χωρίς να νοιώθω τύψεις. Κανείς δε ξέρει τι αποτελέσματα θα βγάλουν στο μέλλον από τις μελέτες του ατμίσματος αλλά ένα είναι σίγουρο. Δεν χρειάζεσαι να δεις τις μελέτες για να καταλάβεις πόσο μεγάλη διαφορά έχει το άτμισμα από το κάπνισμα κυρίως για εκείνους που καπνίζουν ή κάπνιζαν πάνω από ένα πακέτο. Τώρα, οκ, μπορεί κάποιοι πραγματικά να έχουν αλλεργία σε PG ή σε VG ή κάτι άλλο. Δεν είναι για όλους αλλά το κύριο μέλλημα δεν είναι το άτμισμα αλλά να πολεμήσουμε ολοι το τσιγάρο για το κακό που κάνει σε εμάς και τους γύρω μας. Διότι μπορεί να ατμίζουμε πια αλλά εξακολουθούμε να είμαστε παθητικοί καπνιστές από τον περίγυρό μας.





Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1297 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 18:56 »
Τελικά ο πόνος στο στομάχι δεν ήταν από το η.τ. (πρώτη φορά μου συμβαίνει τόσο έντονος πόνος). Ελάτωσα την κόκα κόλα, έκανα πιο μικρά και συχνά γεύματα και έφυγε.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Corsakias82

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1298 στις: Νοεμβρίου 25, 2013, 16:37 »
Καλησπέρα σε όλη την παρέα για άλλη μια φορά. Μετά από σχεδόν ένα μήνα από την προηγούμενη φορά που έγραψα εδώ μέσα, σε αυτό το θέμα, είπα να σας ξανά πω τις εντυπώσεις μου. Όπως μου είχατε πει όλοι να χαμηλώσω τα mg της νικοτίνης, αυτό και έκανα από την ίδια κιόλας μέρα και οι ζαλάδες και τα μουδιάσματα πήγαν από εκεί που ήρθαν. Για άλλη μια φορά θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους για την βοήθεια σας. . .  ! ! ! ! :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1299 στις: Νοεμβρίου 28, 2013, 12:04 »
Tελευταία με την πρώτη τζούρα είχα ζαλάδα. Κάνω 18mg νικοτίνη. Έβαλα στο υγρό μηδενική βάση και πρέπει να είμαι στα 9mg και είμαι εντάξει τώρα. Η απορία μου είναι πως έτσι ξαφνικά από την πρώτη τζούρα ο οργανισμός αντέδρασε. Εγώ δεν είχα πρόβλημα στα 18άρια υγρά. Θα περίμενα σταδιακά να με ενοχλεί η 18άρα νικοτινή. Έτσι ξαφνικά να γίνει...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1300 στις: Νοεμβρίου 28, 2013, 12:27 »
Γιατι με το κ.τ. δεν το ειχες νιωσει ποτε?
Η πρωτη τζουρα της ημερας να σε ζαλισει λιγο,
ειδικα αμα εισαι κουρασμενος, με λιγο υπνο, με αδειο στομαχι?
Το ιδιο ειναι και με το ηλεκτρονικο.
Δεν πρεπει να σε ανησυχει.
Καλα εκανες παντως και κατεβασες τη νικοτινη, αλλα σταδιακα,
μην πας με τη μια στα 6mg/ml πχ.

Αποσυνδεδεμένος xristoskap11

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1301 στις: Νοεμβρίου 28, 2013, 12:38 »
Κατι λιγες ζαλαδες στην αρχη με 12 νικοτινη μολις ομως την μειωσα ευτυχως εξαφανιστηκαν και δεν εχωκανενα θεμα!!!!!!!!!!οποτε ατμιζω ολη μερα χωρις σταματημο ;D

Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1302 στις: Νοεμβρίου 28, 2013, 21:22 »
Και εγώ σήμερα είχα έντονες ζαλάδες το πρωί με τις πρώτες τζούρες και τον καφέ.
Και να φανταστεί κανείς πως κάνω 18 mg 1 1/2 χρόνο τώρα.

Που να φανταστώ πως θα έπαιρνα το λογ/μό της ΔΕΗ με καθυστερούμενα 650 € !

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1303 στις: Νοεμβρίου 28, 2013, 22:22 »
ΔΕΗ ε !!!!!

Χμ Χμ είναι το χαρτί που όταν το διαβάζεις δέν ξέρεις τι θα συμβεί !!!.
Μόλις διάβασα το ποσό άρχισα να ατμίζω αδιάκοπα αφού αναγκάστηκα να αδειάσω ατμοποιητή και να βάλω 24ρη 50/50 ...
Μετά απο 3-4 λεπτά αδιάκοπου ατμίσματος τα είδα όλα .. ζαλίστηκα και αναγκάστηκα να καθίσω στα σκαλάκια του σπιτιού γιατί είχα βγεί να πάρω αέρα για να συνέλθω ...
Μετά από 2-3 λεπτά και αφού σταμάτησα να μην ατμίζω , δεν μπορούσα άλλωστε !!!! συνήλθα .
Τί να έφταιγε λοιπόν ?
1. Το χαρμάνι μου συνήθως είναι 12η υγρό .
2. Οι αδιάκοπες τζούρες και μακρόσυρτες με 24η υγρό .
3. Η θέα του λογαριασμού της ΔΕΗ 834 € .
4. Τα νεύρα μου που μου ανέβασαν το ζάχαρο και την πίεση στο 19 - 20 !!!!

Όλα συνδέονται και έχουν σχέση μεταξύ τους για αυτό καλύτερα να μην ανοίγετε εσείς τους φακέλους !!!!
και όλα θα πάνε καλύτερα .

Ευχαριστώ .

Αποσυνδεδεμένος komatoza

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρατηρήσεις, συζητήσεις για πιθανές παρενέργειες
« Απάντηση #1304 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 12:41 »
Εγώ έχω ενα άλλο θέμα και δεν ξέρω αν φταίει το Η.Τ.
Η κοπέλλα μου παρατήρησε ότι κάποιες φορές έχω δυσοσμία αναπνοής, ακόμα και μετά το βούρτσισμα τον δοντιών. Έχω πάει σε οδοντίατρο, μάλιστα κάνω τακτικό καθαρισμό, και δεν βρήκε κάτι. Πλένω τα δόντια μου πάνω από δυο φορές την ημερα. Επίσης η κοπέλλα μου είχε αναφέρει οτί η μυρωδιά έρχεται κάποιες φορές από την μύτη.
Τι μπορεί να φταίει? Κάνω υγρά diy με βάση ατμος 50/50 με ελάχιστη νικοτίνη και αρώματα αφτερτ 8. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το Η.Τ. η να πάρω τους ιατρούς έναν έναν, όχι τίποτε άλλο αλλά δεν ξέρω σε ποιόν να πάω.

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4689 500058 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 03, 2024, 20:04
από anetost
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12305 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5061 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos