vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

81 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, xasapis, th3ofilos

Twitter

Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 12:39 »
Όχι μόνο δεν προσφέρουν κάτι οι τάπες σιλικόνης αλλά αντίθετα δημιουργούν πολλά προβλήματα. Καλό είναι να αποφεύγεται η χρήση τους.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 12:44 »
Δηλαδή είμαι ο μόνος που μου έχουν παίξει καλά οι τάπες σιλικόνης?
Εγώ είχα θεματα με τις απλές...

Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 17:07 »
Δηλαδή είμαι ο μόνος που μου έχουν παίξει καλά οι τάπες σιλικόνης?
Εγώ είχα θεματα με τις απλές...
Και εγώ είχα σωθεί με τις τάπες σιλικόνης για 2 μήνες .Αλλα από προχτές , ότι και να κάνω στάζει ασταμάτητα!!
Με καινούριο ατμο, με καινούριο τάνκ, με καινούρια τάπα σιλικόνης ΚΑΙ με καινούρια τάπα πλαστική.

Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι οτι τα έπαιξαν οι μπαταρίες μιας και θέλω και τις 2 χ 2 φορτίσεις για να την βγάλω μια μέρα με περίπου 6 με 8 τάνκς την ημέρα.

Προς το παρόν παίζω μια χαρά με την i-want της nobacco και με τον hybrid-e (που μου αλλοιώνει την γεύση στα υγρά)...

Τι να πει κανείς....Προσπαθώ να τις ανοίξω (τις μπαταρίες) να αλλάξω το cell μόνο αλλά θέλουν τρελή δύναμη και φοβάμαι μην χαλάσω το δακτυλίδι του original ατμο.Πρέπει να φτιάξω έναν αντάπτορα με το σπείρωμα της μπαταρίας για να μoυ δώσει καλύτερη λαβή...
ΑΑαα και να βρω καλό φτηνό cell 650mah ..:)

Φιλικά

Αρης

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 16:18 »
Δηλαδή είμαι ο μόνος που μου έχουν παίξει καλά οι τάπες σιλικόνης?
Εγώ είχα θεματα με τις απλές...
και σε μένα πάντως. Δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 13:16 »
αν βγαλετε τη γεφυρα που ειναι σφηνωμενο το φυτιλι μπορειτε να δειτε ανετα πως τροφοδοτειτε το φυτιλι με υγρο ,με σιλικονης αργουσε να τροφοδοτη8ει ενω με προτρυπημενες πλαστικες αμπουλες η τροφοδοσια ηταν πιο γρηγορη,αν γεμιζετε την αμπουλα μεχρι πανω και αν ρουφατε με δυναμη τοτε η διαροη ειναι δεδομενη οτι και ταπα να βαλετε.

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 03, 2012, 11:43 »
Επαναφέρω το θέμα γιατί εδώ και μία βδομάδα έχω τον C της Ovale και συνήθως όταν τον αφήνω στην εσωτερική τσέπη του μπουφάν (σε οποιαδήποτε θέση: οριζόντια ή και κάθετα) έχω πολύ έντονη διαρροή ειδικά από το σημείο στην πάνω μεριά του κώνου, όπου και ενώνεται το περίβλημα του με το tankάκι. Μιλάμε για πολύ υγρό όμως... Να σημειώσω ότι το πρόβλημα περιορίστηκε με την χρήση αμπούλας με τάπα σιλικόνης, άλλα όχι σε σημαντικό βαθμό... Κάποιος για βοήθεια...

Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #51 στις: Μαρτίου 03, 2012, 11:51 »
Το πιο βασικο ειναι οταν το παρεις να μην ρουφας με δυναμη πανω στο στομιο απο το φιλτρακι διοτι αυτος ειναι και ο λογος που δημιιουργουντε οι διαροες οσο μπορεις απαλες και συρτες τζουρες και κατι ακομη παρε καμια 10αρια ταπες σιλικονης απο την αλτερ και τρυπησε τες μονο σου με μια οδοντογλυφιδα για να εχεις ετσι ακομη μεγαλυτερη ασφαλεια στις διαρροες!

 :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #52 στις: Μαρτίου 03, 2012, 11:58 »
αν εχεις ταπα σιλικονης λογο δυσκολης τροφοδοσιας εχεις πιο εντονα φαινομενα διαρροων.βεβαια να ξερεις οτι πρωτον δεν τραβαμε γερα και γρηγορα οπως το τσιγαρο :nope:αργα και μακροσυρτες τζουρες,δευτερον τραβαμε και ενα δυο δευτερα μετα αφινοντας το κουμπι για να παρουμε σχεδον ολο τον ατμο που παραγεται,τριτον οταν αρχιζει και καιει ο ατμο σταματαμε τις τζουρες για μερικα δευτερολεπτα,τεταρτον αν βαζεις το λαστιχενιο προστατευτικο πανω στο επιστομιο κοψτο να μην ειναι τοσο μακρι γιατι οταν το βαζουμε επανω μετα απο χρηση κλεινει σχεδον αεροστεγως τον κωνο και υγροπειουναται ολοι οι υδρατμοι.κανε αυτα και αν συνεχισεις τα προβληματα ρωτα παλι :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #53 στις: Μαρτίου 03, 2012, 11:58 »
Επαναφέρω το θέμα γιατί εδώ και μία βδομάδα έχω τον C της Ovale και συνήθως όταν τον αφήνω στην εσωτερική τσέπη του μπουφάν (σε οποιαδήποτε θέση: οριζόντια ή και κάθετα) έχω πολύ έντονη διαρροή ειδικά από το σημείο στην πάνω μεριά του κώνου, όπου και ενώνεται το περίβλημα του με το tankάκι. Μιλάμε για πολύ υγρό όμως... Να σημειώσω ότι το πρόβλημα περιορίστηκε με την χρήση αμπούλας με τάπα σιλικόνης, άλλα όχι σε σημαντικό βαθμό... Κάποιος για βοήθεια...
Άλλαξε αμπούλα ή ακόμα και κώνο. Η αμπούλα που χρησιμοποιείς έχει χαλαρώσει μάλλον. Αναφέρω επίσης και τον κώνο γιατί αν στραβώσει κάπου (συνήθως εξαιτίας κάποιου πεσίματος) δεν κάνει σωστή επαφή με την αμπούλα.

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #54 στις: Μαρτίου 03, 2012, 12:02 »
:thumpup: :thumpup:

φιλε μου οι διαρροες επανω στον κωνο εκει που εφαπτεται με το πιπακι ειναι απο υγροποιισεις και οχι απο τις ταπες :yes:πρεπει να ελενχουμε και τις μπαταριες γιατι οταν πεφτει η αποδοση τους ρουφαμε πιο δυνατα και δημιουργουμε παλι προβλημα.γιαυτο η ovale και η joyetech εχουν μπαταριες 3,4 volt θυσιαζοντας ισως λιγο την αποδοση αλλα δινουν σταθεροτητα μεχρι και την τελευταια τζουρα μηδενιζοντας τις διαρροες λογο μπαταριων :yes:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #55 στις: Μαρτίου 03, 2012, 12:22 »
συνηθως οι διαροες αρχιζουν οταν πεσει η σταθμη του τανκ πολυ.το βρηκα τυχαια οταν μετετρεψα τον C τυπου Α σε C τυπου Β.κατα τις δοκιμες εβαζα πολυ λιγο υγρο μεσα και συνεχεια ετρεχε.ετσι τον αφησα στην ακρη και ειχα τον Α.οταν μου τον πηρε ο γιος μου αναγκαστικα πηρα παλι τον τυπου Β.τον γεμισα κανονικα και οοοοοοπ,σταματησαν οι διαροες.δεν τον αδειαζω ομως ποτε μεχρι τελους δια να εχει παντα αρνητικη πιεση μεσα στο τανκ

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #56 στις: Μαρτίου 03, 2012, 12:35 »
Καλά δν περίμενα τόσο εξπρές εξυπηρέτηση. Ευχαριστώ.  :respect:
Με τα σιλικονάτα ( 8) ) είδα μείωση στο θέμα των διαρροών. Όπως επίσης και με την μέθοδο πατάω-κουμπί-για-ένα-δευτερόλεπτο-και-μετά-ρουφάω. Το κυρίως πρόβλημά μου είναι όταν το έχω στην τσέπη για κάποια ώρα. Όταν το βγάζω μετά είναι γεμάτα τα πλαϊνά του με υγρό. ..

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #57 στις: Μαρτίου 03, 2012, 14:26 »
στους ego-t και στους c δεν υπαρχει γιατρεια με μακροχρονια διαρκεια..
λογο φιλοσοφιας οι διαροες ειναι αναποφεκτες...απλα τις περιοριζεις καπως αλαζοντας πολυ συχνα τανκ ..αλλα και παλι διαροη θα δεις ...ειδικα αμα τραβας βιαιες τζουρες...η αρχισει να πιτσικαρει το τανκ στην επαφη του με τον κωνο...
ακομα και ταπες σιλικονης να παρετε θα παρατηρησετε διαροες γυρω απο τη γεφυρα...ειδικα στους ego-t εχουμε και διαροες απο την πλευρα της μπαταριας οταν αρχισει να καταστρεφετε το φυτιλι και δεν στελνει σωστη ροη στην αντισταση αλλα ακαταπαυστη...
γιαυτο η προσαρμοζεστε με τα χουγια τους η πατε σε cartomizer...δυστηχως

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #58 στις: Μαρτίου 04, 2012, 18:56 »
Ρε παιδιά, ο άνθρωπος μιλάει και στα 2 ποστ για διαρροές υγρού στη τσέπη! Τί του δίνετε συμβουλές για διαρροές κατά τη χρήση; :))

Φίλε Τζονάκη λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω αλλά αυτό το πρόβλημα ΔΕΝ λύνεται. Με τί-πο-τα! Τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω κάποιον τρόπο. Όποτε τα βάζω στην εσωτερική τσέπη του μπουφάν (κι εγώ) έχω πάντα διαρροές. Δεν ξέρω τι γίνεται :-\ Πιθανόν να οφείλεται στο κούνημα (πέρα δώθε στη τσέπη). Πάντως παρατήρησα πως όταν τα είχα αναμμένα ήταν χειρότερα. Αν δοκιμάσεις να τα έχεις κλειστά (στο off) θα μειώσεις το πρόβλημα ;)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #59 στις: Μαρτίου 04, 2012, 18:57 »
Οταν το μεταφερεις και δεν το χρησιμοποιεις, απλά μήν έχεις εφαρμοσμένο πάνω του το τάνκ με το υγρό!  :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 501555 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 312 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:18
από chkontog
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241188 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 06, 2024, 13:43
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3288 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12711 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan