vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Έφαγα πόρτα με το ΗΤ

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #60 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 15:20 »
Και μένα η γνώμη μου είναι να μη προκαλούμε, αν απαγορεύεται σε κάποιον χώρο τότε ΟΚ, κακώς, αλλά ΟΚ.
Ο κάθε ιδιοκτήτης κάνει κουμάντο στον χώρο του, έτσι πάνε αυτά.

Πάντως εγώ που βρέθηκα σε metro mall στις καφετέριες επάνω που είναι τίγκα από οικογενειες με μικρά παιδιά και το τσιγάρο απαγορεύεται δια ροπάλου, το είχα πιπίλα και απλά με κοιτάζανε λίγο που ντουμάνιαζα και κανένας δεν είπε τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος kostas71

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • 2 Σεπτεμβρίου 2011, ημέρα ανεξαρτησίας
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #61 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 16:01 »


Δεν κανει κουμαντο στο χωρο του, ο χωρος του ειναι δημοσιας χρησης, και αποδεχεται οτιδηποτε νομιμο.

Οσο για το 1142 που ειπωθηκε πριν, το πρωτα που θα ρωταγα ειναι ο αριθμος του νομου που το απαγορευει (κατα 99% θα τα μασαγε, η θα ελεγε κι αυτος τον 3868 ).
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2011, 02:56 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος simos

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #62 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 18:10 »
Εδώ και 20 ημέρες που έχω η/τ έχω σταθεί μάλλον τυχερός . Δεν μου το έχουν απαγορεύσει πουθενά! Τουλάχιστον μέχρι στιγμής. Η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι λίγο ενοχικά σε συγκριση με τους φίλους μου που εξακολουθούν να καπνίζουν κανονικό τσιγάρο βλέποντας εμένα να ατμίζω με ευχαρίστηση.

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #63 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 18:30 »
προχθες το βραδυ με πηγαν στο αυτοφορο κ μια χαρα ατμιζα κ στα γραφεια της ασφαλιας κ γενηκα οπου κ να μας πηγαν μεσα στο αστυνομικο μεγαρο κ μπροστα στον δοιηκητη τους ακομα στο στο γραφειο του εισαγγελεα ατμισα χωρις να μου πει κανεις το παραμικρο....αφου εκει δεν εχουν προβλημα λογικα δεν θα επρεπε πουθενα να εχουν

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #64 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 23:36 »
Σε πήγαν στο αυτόφωρο λόγω η.τ.? ? ? ?

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #65 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 01:12 »
Διαβασα το νομο κ οριζεται σαφως η απαγορευση "προιοντων καπνου".....Το θεμα ειναι αν εχει οριστει απο νομο το η.τ. ως προιον καπνου που πολυ αμφιβαλλω αρα λενε....π#@αριες! Εξ ορισμου θα ελεγα το η.τ. εφ οσον παραγει ατμο και οχι καπνο, δεν ειναι δυνατον να συμπεριληφθει στο νομο.

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #66 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 01:35 »
καπνού καύσης ή καπνού φυτού ;  8)

Αποσυνδεδεμένος CAPTAINATMOS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #67 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 01:44 »
Εδώ και 20 ημέρες που έχω η/τ έχω σταθεί μάλλον τυχερός . Δεν μου το έχουν απαγορεύσει πουθενά! Τουλάχιστον μέχρι στιγμής. Η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι λίγο ενοχικά σε συγκριση με τους φίλους μου που εξακολουθούν να καπνίζουν κανονικό τσιγάρο βλέποντας εμένα να ατμίζω με ευχαρίστηση.

ισα ισα αυτοι πρεπει να νοιωθουν ενοχες που καπνιζουν ακομα και οχι εσυ

Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #68 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 02:00 »
Σε πήγαν στο αυτόφωρο λόγω η.τ.? ? ? ?

 :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))  το πιο λογικο ειναι να παιξαν τιποτα ρωσιδακια...χαχααχχααχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχχα...πλακα κανω ετσι??  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :angel: :angel: :angel:

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #69 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 03:16 »

Δεν κανει κουμαντο στο χωρο του, ο χωρος του ειναι δημοσιας χρησης, και αποδεχεται οτιδηποτε νομιμο.

Οσο για το 1142 που ειπωθηκε πριν, το πρωτα που θα ρωταγα ειναι ο αριθμος του νομου που το απαγορευει (κατα 99% θα τα μασαγε, η θα ελεγε κι αυτος τον 3868 ).
Εδω θα διαφωνησω....δεν νομιζω οτι ειναι σωστο αυτο....
Παραδειγμα....οτι μουρθε στο μυαλο ετσι τυχαια...εχεις εστιατοριο πολυτελειας οκ?
Δεν εχεις το δικαιωμα να ορισεις εσυ σαν μαγαζατορας οτι πχ δεν δεχεσαι πελατες με σορτς η ντυμενους σαν λετσους?
Δικαιωμα σου ειναι  και δεν μπορει κανεις να σε κανει με το ζορι να τον δεχτεις στο μαγαζι σου.


Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #70 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 10:08 »

Δεν κανει κουμαντο στο χωρο του, ο χωρος του ειναι δημοσιας χρησης, και αποδεχεται οτιδηποτε νομιμο.


Λάθος και πάλι.. Μιλάμε για μαγαζάτορες έτσι; Όχι αμα σου κάνει παρατήρηση ένας security στο αεροδρόμιο.

Δηλαδή άμα έρθω εγώ και φτύσω μέσα στον καφέ σου, είμαι ΟΚ εφ' όσον δεν υπάρχει νόμος που να το απαγορεύει;

Αλλά το έχει αυτό ο Έλληνας, "Αφού πληρώνω θα κάνω ότι γουστάρω".

Ο άνθρωπος στον χώρο αυτό (που εσύ θέλεις να μπείς και να κάνεις ότι γουστάρεις) στεγάζει την επιχείρησή του και έχει κάθε δικαίωμα και υποχρέωση να την προστατεύσει και να προστατεύσει μαζί και τους πελάτες της.

Τι νομίζεις, αμα απαγορεύεται το κάπνισμα και όλος ο κόσμος δεν καπνίζει και ξαφνικά μπεις εσύ μέσα στο μαγαζί και ντουμανιάζεις με το η.τ. .. άμα σου βάλει χέρι θα έχει άδικο; Ή θα κάνεις φασαρία;


Παντού υπάρχουν κανόνες τους οποίους είμαστε υποχρεωμένοι να τηρούμε, αλλιώς πάμε αλλού.

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #71 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 10:43 »
Πολύ σωστά Αυτό το "είμαι ΟΚ εφ' όσον δεν υπάρχει νόμος που να το απαγορεύει;"

είναι εφεύρημα ορισμένων συνφουρμιστών μας

Aς πάνε σε θάλαμο νοσοκομείου.με αναμμένο πυρσό με
καύσιμο πετρέλαιο-ορυκτέλαιο-10%lanate
To κάπνισμα απαγορέυται σωατά;
Είδατε πουθενά ταμπέλα για το LANATE;

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #72 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 11:05 »
Τι να πω... εχω λιγο μπερδευτει... Και εγω απο οτι θυμαμαι ο νομοσ περιλαμβανει μονο τα προιοντα καπνου. Με μπερδεψε χθεσ ομωσ ο kallitexnis στο νημα synpeka που ανεφερε οτι ο νομοσ περιλαμβανει και τα η.τ. και απαγορευει την χρηση τουσ... Αν ηταν αλλο μελοσ δεν θα εδινα σημασια αλλα ο kallitexnis τα ψαχνει αυτα πολυ...

Ειδα σημερα την απαντηση του αλλα δεν ηθελα να προχωρησω αυτο το θεμα εκει... ισωσ σε αυτο το νημα να ειναι καλλιτερο για αυτη την συζητηση. Εκανα τοσο λαθοσ?? (copy-paste δεν μπορω να κανω στα ελληνικα γραμματα οποτε απλα πηγαινετε στα τελευταια ποστσ του εν λογω νηματοσ για αναφορα, ειναι στην κατηγορια αντιπροσωπων/εμπορων)

Ελπιζω οταν θα ξαναμπει ο kallitexnis να δει το θεμα εδω και να εξηγησει λιγο παραπανω πωσ/που το απαγορευει ο νομοσ.. Για να ξερουμε και να ειμαστε ετοιμοι αν οντωσ ισχυει...

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #73 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 11:32 »
καπνού καύσης ή καπνού φυτού ;  8)

Ελα μου ντε....

Βρηκα παντως αυτο:

Οι ορισμοί του καθενός από αυτούς τους όρους έχουν ως εξής:
-προϊόν καπνού (tobacco product) σημαίνει καπνό (ταμπάκο), ή ένα τσιγάρο ή πούρο, ή οποιοδήποτε
άλλο προϊόν που περιέχει καπνό και προορίζεται για ανθρώπινη κατανάλωση ή χρήση.
-προϊόν καπνίσματος που δεν περιέχει καπνό (non-tobacco smoking product) σημαίνει οποιοδήποτε
προϊόν (εκτός από προϊόν καπνού) που προορίζεται για κάπνισμα, και περιλαμβάνει οποιοδήποτε
προϊόν που είναι γνωστό ή περιγράφεται ως φυτικό τσιγάρο.
-αξεσουάρ καπνίσματος (smoking accessory) προϊόν που περιλαμβάνει τσιγαρόχαρτα, πίπες,
τσιγαροθήκες/ταμπακιέρες, ναργιλέδες, σωλήνες νερού ή οποιοδήποτε άλλο εφόδιο καπνίσματος.
Σπίρτα, αναπτήρες και σταχτοδοχεία δεν συμπεριλαμβάνονται στον ορισμό του αξεσουάρ
καπνίσματος και δεν υπάρχει κανένας περιορισμός στην προβολή τους.


πηγη: http://www.mhcs.health.nsw.gov.au/publication_pdfs/8665/DOH-8665-GRE.pdf
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2011, 11:38 από Teodor »

Αποσυνδεδεμένος kostas71

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • 2 Σεπτεμβρίου 2011, ημέρα ανεξαρτησίας
Απ: Έφαγα πόρτα με το ΗΤ
« Απάντηση #74 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 12:49 »
Εδω θα διαφωνησω....δεν νομιζω οτι ειναι σωστο αυτο....
Παραδειγμα....οτι μουρθε στο μυαλο ετσι τυχαια...εχεις εστιατοριο πολυτελειας οκ?
Δεν εχεις το δικαιωμα να ορισεις εσυ σαν μαγαζατορας οτι πχ δεν δεχεσαι πελατες με σορτς η ντυμενους σαν λετσους?
Δικαιωμα σου ειναι  και δεν μπορει κανεις να σε κανει με το ζορι να τον δεχτεις στο μαγαζι σου.

Οχι δεν εχεις δικαιωμα να ορισεις εσυ ποιους δεχεσαι. Απο τη στιγμη που δε δημιουργει καποιος προβλημα, ας πουμε να ειναι πολυ μεθυσμενος και να δημιουργει προβλημα στους υπολοιπους, δεν εχεις δικαιωμα να μην τον δεχτεις. Οσο λοιπον το καταστημα ειναι ελευθερο (δεν ειναι δηλαδη "κλεισμενο"¨για καποιο ιδιωτικο δειπνο κλπ), αυτα τα περι πορτας, ειναι μαγκιτσες που μας επεβαλλαν το '90, αλλα που ειναι καραπαρανομες.

http://www.odigoskozanis.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=227:%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%B3%CF%8C%CF%81%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B7-%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%8C%CE%B4%CE%BF%CF%85-%CF%83%CE%B5-%CE%BA%CE%AD%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%BF-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%AD%CE%B4%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%80%CF%8C%CF%81%CF%84%CE%B1-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%BD%CF%8C%CE%BC%CE%B9%CE%BC%CE%B7&Itemid=219


Λάθος και πάλι.. Μιλάμε για μαγαζάτορες έτσι; Όχι αμα σου κάνει παρατήρηση ένας security στο αεροδρόμιο.

Δηλαδή άμα έρθω εγώ και φτύσω μέσα στον καφέ σου, είμαι ΟΚ εφ' όσον δεν υπάρχει νόμος που να το απαγορεύει;

Αλλά το έχει αυτό ο Έλληνας, "Αφού πληρώνω θα κάνω ότι γουστάρω".

Ο άνθρωπος στον χώρο αυτό (που εσύ θέλεις να μπείς και να κάνεις ότι γουστάρεις) στεγάζει την επιχείρησή του και έχει κάθε δικαίωμα και υποχρέωση να την προστατεύσει και να προστατεύσει μαζί και τους πελάτες της.

Τι νομίζεις, αμα απαγορεύεται το κάπνισμα και όλος ο κόσμος δεν καπνίζει και ξαφνικά μπεις εσύ μέσα στο μαγαζί και ντουμανιάζεις με το η.τ. .. άμα σου βάλει χέρι θα έχει άδικο; Ή θα κάνεις φασαρία;


Παντού υπάρχουν κανόνες τους οποίους είμαστε υποχρεωμένοι να τηρούμε, αλλιώς πάμε αλλού.

Λαθος, αν φτυσεις στον καφε μου, παρανομεις, δεν εισαι ΟΚ. Επισης αν εφαρμοστει ο νομος και κανεις δεν καπνιζει, και μπω μεσα και καπνιζω, παλι παρανομω.
Αναφερεις λοιπον δυο περιπτωσεις οπου υπαρχει παρανομια, και που οχι μονο μπορει να σε βγαλει ο κατ/ρχης εξω, αλλα να καλεσει και την αστυνομια να σου κανει μηνυση.


Ας ελπισουμε ο δαιμων του σερβερ να μη χτυπησει ξανα  :)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1866 246142 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:48
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572163 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1915 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8047 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121857 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 702 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 411 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326803 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8620 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297947 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827641 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511736 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios