vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

155 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Ηρακλης, Milarepa

Twitter

Υγρά e-liquid από Nobacco

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #465 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 21:16 »
CEO 18mg η 24 αν το κάνεις σε hydrib η giant για αρχή ειναι καλά
Ιδια γεύση βέβαια δεν έχει αλλά θα σε κρατήσει για καθημερινά

Για παραπλήσια γεύση με Oldholborn κίτρινο με κόκκινα rizzla πρέπει να πάς σε fog με 901 LR η iatty (σε αυτά εχω δοκιμάσει, δεν ξέρω αν θα σου δουλέψει σωστά σε άλλους) και μια μίξη με 2/3 ecopure regular και 1/3 ecopure rich μάλλον high

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #466 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 21:37 »
Alex σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!!
Εγω εκανα τον μπλε holborn με rizzla πρασινα, οποτε μαλλον θα τιμησω το ceo σε 18αρι κ βλεπουμε!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2011, 05:09 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Kerveros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #467 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 15:54 »
Μόλις ξεκίνησα με το Nobacco Giant και πρώτο υγρό (απο τύχη) το USA MIX (16mg/ml) το οποίο ήταν αίσχος. Έμοιαζε με καμένο λάδι. Ίσως να φταίει ότι είναι το πρώτο μου αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν το συστήνω σε νέους ατμιστές όπως εγώ. Αντί να το παρατήσω και να γυρίσω σε κ.τ. σκεφτόμενος ότι όλα ίδιες αηδίες θα είναι, πήγα και αγόρασα και το Tobacco (11mg/ml). Είναι καλύτερο από το άλλο αλλά και πάλι όχι αυτό που θέλω. Βέβαια με αυτή τη δοκιμή κατάλαβα ότι δεν είναι όλα το ίδιο και ότι απλά πρέπει να βρώ το κατάλληλο.

Αποσυνδεδεμένος ΣΑΡΑΝΤΟΣ

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • ......................
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #468 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 18:27 »
Εχθες αγορασα το Nobacco GIANT και πηρα το υγρο (apple με 0 mg) η γευση δεν με τρελανε οπως το μηλο της flavourart αλλα κι απο χτυπημα τιποτα :( ξελαρυγγιαστηκα στη τζουρα ματαια κι αρχισα και σκεφτομουν το προηγουμενο ητ μου(ego-t) κακος το πουλησα >:(
παρ΄ολα αυτα σημερα το πρωι ξαναπαω στο σημειο πωλησης και αγοραζω το υγρο με γευση καφε 6 mg νικοτινη αυτη την φορα  ;)
Το αποτελεσμα..  καλο χτυπημα οχι αυτο που περιμενα  :nope: οσο για την γευση αρκετα γλυκια για μενα :hapy_crazy:
Δεν το βαζω κατω ομως και μολις παραγγειλα το RY4 11mg νικοτ. μηπως και βρω αυτο που θα με κανει να πω γιουουπι :bravo_encouragements:
την παρασκευη ελπιζω να το εχω να σας πω εντυπωσεις ;D
Οσο για το περισοτερο ντουμανι για το οποιο περιμενα να δω και να ρουφηξω και για το οποιο φημηζεται το GIANT ενα εχω να πω........... ΦΗΜΕΣ!!! :tomatos_01:
ΟΛΑ αυτα ελπιζω να αλλαξουν με τη παροδο του χρονου γιατι οπως διαβασα με τις πολλες τζουρες στρωνουν τα ητ και το ατμιζμα γινεται καλυτερο :thumpup:ελπιζω να μην  :'(τα λεφτα που εχω δωσει στο giant και στα υγρα :bye:

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #469 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 18:59 »
0mg σημαίνει οτι θα έχεις 0 χτύπημα και σχεδόν 0 ατμό φίλε μου και κάτι ακόμα πάρα πολύ σημαντικό, αν παράλληλα με το ηλεκτρικό κάνεις και κανονικό δεν πιστεύω οτι θα βγεί ποτε ατμό σοβαρός.
Ο τρόπος που τραβάς στο ηλεκτρικό όχι μόνο δεν εχει καμιά σχέση με το κανονικό, αλλά το μπουκώνει κιόλας φέρνοντας πολύ υποτονικά αποτελέσματα.

Δοκίμασα απο την σειρά της Mystique to Golden Margy, μπορώ να πω οτι το αγάπησα και η δοκιμή έγινε με τον ΙΑΤΤΥ που αναδυκνείει αρκετά τις γεύσεις, οπότε κανονικά σε κάτι έντονο όπως αυτο το υγρό θα έπρεπε να μου έχει φέρει τα άντερα στο στόμα, καμία σχέση το υγρό μου έφερε κάτι σε firecure και CEO, δηλαδή μέλι και κακαό!
Εξαιρετικά ευχάριστη έκπληξη ήταν και η τιμή του βέβαια.
Σε καρτομιζερ δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά στο τάνκ έδωσε ρέστα!
Το συμβουλεύω μετά 1000 ειδικά σε όσους άρεσε το CEO και το ROYAL STEAM

Αποσυνδεδεμένος ΣΑΡΑΝΤΟΣ

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • ......................
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #470 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 19:50 »
φιλε καλησπερα και σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου :respect: :respect: :respect: :respect:
εχω να βαλω κτ στο στομα μου 1μιση μηνα οσο δηλαδη και ο χρονος που ατμιζω :yes:
1μιση μηνα λοιπον ατμιζω με Το Joyetech eGo-T που αν εξαιρεσω την πρωτη μερα ατμιζματος που συναιβει αυτο που ειπες (ρουφαγα σαν βεντουζα :)))  απ την επομενη κιολας καταλαβα πως πρεπει να ρουφαω και ολο τον υπολοιπο χρονο μεχρι χτες που το εδωσα :wall: δεν ειχα κανενα προβλημα απολυτος και ειχα χτυπημα αρκετα ικανοποιητικο  με 0 και 6  mg  που μονο αυτα ατμιζα   :confused1: γι αυτο και ειπα ολα τα παραπανω συγκρητικα με τον 1μιση αυτον μηνα ;)
ειμουν ικανοποιημενος με το προηγουμενο ητ μου και το αλλαξα για κατι ακομα καλυτερο και δυνατοτερο που βλεποντας το στην διαφημιση και απ την ονομασια του(γιγαντας) περιμενα αλλα  :fight_hammered2:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2011, 05:10 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #471 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 00:21 »
Τι να πω φίλε μου, ίσως πέτυχες σε προβληματικό
Εμένα εδώ και δύο μήνες οι δύο που έχω μου έχουν πάει υπεράψογα και ο ένας ειδικά δουλεύει απογευματινές ώρες με 6,6V και όχι 3,7 χωρίς καν σημάδια κόπωσης

Ολοκλήρωσα και το τέστ του Mystique to Golden Margy που εξακολουθεί να με εκπλήσει ευχάριστα μιας και έπαιξε πολύ ωραία και σε HYdrib που δεν το περίμενα
Αρχικά να πω οτι μου αρέσουν τα καπνικά που γλυκίζουν ελαφρά
ΙΑΤΤΥ              - Αψογο σε γεύση - ατμό - χτύπημα
510-T LR         -Χάλια γεύση για τα γούστα μου - καλός ατμός και χτύπημα
901 LR            -Αψογο σε γεύση - ατμό - χτύπημα στα πλαίσια του ΙΑΤΤΥ θα το έβαζα και λίγο ποιο πάνω λόγο του ζεστότερου ατμου
Hydrib             -ενα κλικ κάτω απο τον Ιαττυ και τον 901 αλλά παραμένει πολύ καλό, το κάρτο που εχω χρησιμοποιήσει ειναι ανακατασκευή δική μου με 0,13 σύρμα,  2,5Ω, και την αντίσταση λίγο ποιο πάνω απο το μαμα
Giant              -3,7V Χάλια γεύση για τα γούστα μου - πάρα πολύ καλός ατμός και χτύπημα, στα 6,6V ώς συνήθως έδωσε ρεσιτάλ στα πάντα εκτός απο την γεύση, γενικά τα καπνικά στα όρια του καμένου δεν τα συμπαθώ καθόλου.

ο Giant στα 6,6V



και τοo Μοντ του στα χέρια ενος κολλητού μου


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #472 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 00:57 »
Μόλις ξεκίνησα με το Nobacco Giant και πρώτο υγρό (απο τύχη) το USA MIX (16mg/ml) το οποίο ήταν αίσχος. Έμοιαζε με καμένο λάδι. Ίσως να φταίει ότι είναι το πρώτο μου αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν το συστήνω σε νέους ατμιστές όπως εγώ. Αντί να το παρατήσω και να γυρίσω σε κ.τ. σκεφτόμενος ότι όλα ίδιες αηδίες θα είναι, πήγα και αγόρασα και το Tobacco (11mg/ml). Είναι καλύτερο από το άλλο αλλά και πάλι όχι αυτό που θέλω. Βέβαια με αυτή τη δοκιμή κατάλαβα ότι δεν είναι όλα το ίδιο και ότι απλά πρέπει να βρώ το κατάλληλο.

Κατά σύμπτωση, έτσι ξεκίνησα κι εγώ. hybrid-usa mix. Ακολούθως, desert ship & cigar. Δεν ξετρελάθηκα με κανένα. Στο τέλος το cigar άρχισε να μου φέρνει ταγκίλα. Τελικά δε μου πήγαιναν τα υγρά. Για δοκιμή κράτησα μισο cigar και το ξαναδοκίμασα μετά από 2 βδομάδες, αφου όλο εκείνο το διάστημα έκανα DIY. Πάλι ταγκίλα! Το άτμισα μόνο και μόνο για να μην το πετάξω (είναι και πανάκριβο το άτιμο!) Αν λοιπόν δεν κάνεις κάτι λάθος, [που να δημιουργεί υπερθέρμανση του κάρτο με συνεπακόλουθο την αλλοίωση της γεύσης, τότε μάλλον δεν σου ταιριάζουν τα υγρά!

Αποσυνδεδεμένος Kerveros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #473 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 01:16 »
Όχι απλά ήταν το ξεκίνημα. Τώρα σαν να έστρωσε και μου ταιριάζει γάντι. Σίγουρα κάνω λάθος ακόμα αλλά έτσι όπως το κάνω είναι ωραίο, μέτριο χτύπημα, λίγος καπνός, όπως και το στριφτό μου και απο γεύση παρόμοια. Η γλυκίλα μάλλον θα ήταν οι πρώτες τζούρες μέχρι το στρώσιμο και την συνήθεια. Θα δοκιμάσω και άλλα με τον καιρό αλλά το Tobacco μου αρέσει, απλά σε λιγότερο από 11mg γιατί σε καλή τζούρα βαράει καλά.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #474 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 01:26 »
καλο θα ειναι να κρατήσεις λιγο καιρο τα 11mg και σταδιακα να κατεβεις , διαφορετικα δεν θα σε ικανοποιει και θα θες κάτι με καλο χτυπημα ;)

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #475 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 13:52 »
Βρε παιδιά τι παίζετε στην Νobacco με τα υγρά της δεν σε αφήνει να πλήξεις ποτέ! Μπράβο!

Αποσυνδεδεμένος ΣΑΡΑΝΤΟΣ

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • ......................
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #476 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 15:22 »
Τι να πω φίλε μου, ίσως πέτυχες σε προβληματικό
Εμένα εδώ και δύο μήνες οι δύο που έχω μου έχουν πάει υπεράψογα και ο ένας ειδικά δουλεύει απογευματινές ώρες με 6,6V και όχι 3,7 χωρίς καν σημάδια κόπωσης

Ολοκλήρωσα και το τέστ του Mystique to Golden Margy που εξακολουθεί να με εκπλήσει ευχάριστα μιας και έπαιξε πολύ ωραία και σε HYdrib που δεν το περίμενα
Αρχικά να πω οτι μου αρέσουν τα καπνικά που γλυκίζουν ελαφρά
ΙΑΤΤΥ              - Αψογο σε γεύση - ατμό - χτύπημα
510-T LR         -Χάλια γεύση για τα γούστα μου - καλός ατμός και χτύπημα
901 LR            -Αψογο σε γεύση - ατμό - χτύπημα στα πλαίσια του ΙΑΤΤΥ θα το έβαζα και λίγο ποιο πάνω λόγο του ζεστότερου ατμου
Hydrib             -ενα κλικ κάτω απο τον Ιαττυ και τον 901 αλλά παραμένει πολύ καλό, το κάρτο που εχω χρησιμοποιήσει ειναι ανακατασκευή δική μου με 0,13 σύρμα,  2,5Ω, και την αντίσταση λίγο ποιο πάνω απο το μαμα
Giant              -3,7V Χάλια γεύση για τα γούστα μου - πάρα πολύ καλός ατμός και χτύπημα, στα 6,6V ώς συνήθως έδωσε ρεσιτάλ στα πάντα εκτός απο την γεύση, γενικά τα καπνικά στα όρια του καμένου δεν τα συμπαθώ καθόλου.

ο Giant στα 6,6V

(Image removed from quote.)

και τοo Μοντ του στα χέρια ενος κολλητού μου

(Image removed from quote.)
Η πατεντα με την μπαταρια ειναι δυναμη :laugh1: :laugh1: :laugh1:ειμαι και γω fun :thumpup: :thumpup: του μοντελισμου και απο οτι βλεπω μαλλον με μια 2σελη lipo μπαταρια 5χιλιαρη 7.4V θα ειμουν ευχαριστημενος :yes:
Ωστοσο σημερα εκανα το εξης:  παταω το κουμπι 3 δευτερα και μετα το βαζω στο στομα μου και ρουφαω απαλα και παρατεταμενα για 5-6 δευτερα η διαφορα μεγαλη και το χτυπημα δυνατοτερο (αρκετα δυνατοτερο) :)οχι ομως :nope: οπως του ego-t που με το 1/3 της τζουρας εχει το ιδιο και καλυτερο αποτελεσμα :yes:
το κακο ειναι με αυτο τον τροπο αλλαζει λιγο η γευση του αρωματος σε(καμενο) :fight_shot_thickgun: αλλα αυτο το ενιωθα στην αρχη  :hmmm: μετα εστρωσε ή εγω το συνιθησα :idiot1:
παρ'ολα αυτα αυριο θα κανω και το στερνο μου πειραμα με το υγρο RY4 11mg κι αν μου αρεσει το αποτελεσμα καλος αν οχι γυρναω σε ατμο με τανκ  ;) και θα δω τι θα κανω με αυτους εδω :heat:

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #477 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 15:31 »
Εγώ έχω κολλήσει με τα τανκ και ενας συμαντικός λόγος ειναι η γεύση χωρίς καμμένο, το καρτο ειναι πάντα επιφόβο να στεγνώσει, στο hydrib βάζω φυτίλι απο selica για αυτό τον λόγω, έτσι ακόμα και να στεγνώσει δεν πρόκειται να μου φέρει καμμένο η χάλια αλλοιωμένη γεύση.

Εχω regulator επάνω! αλλιώς λιπο η life θα το στείλουν αδιάβαστο, ξεπερνάνε πολύ εύκολα τα 10A και δεν υπάρχει περίπτωση να βγει κάτι άλλο απο καμένο μετά ακόμα και αν δεν κοπεί η αντίσταση

Αποσυνδεδεμένος ΣΑΡΑΝΤΟΣ

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • ......................
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #478 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 15:36 »
Τανκ λοιπον  να γλυτωσω και τις πατεντες μιας και δεν ειμαι φιλος   :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #479 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 15:50 »
Εχει αρκετά απο τανκ, εμενα μου αρέσουν οι γεύσεις οπότε ειμαι σε τανκ στυλ ΙΑΤΤΥ και 901 για dripping (το ποιο δεν ειναι τανκ αλλα τονιζει ωραια τις γεύσεις) όμως, το ego-t ειδικά σε lr δεν μου άρεσε.
Ειναι υποθετικά λιγο τα πραγματα γιατι παιζει πολύ μεγάλο ρόλο και η μπαταρία, δοκιμές θέλει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem