vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά e-liquid από Nobacco

Αποσυνδεδεμένος xristosxat

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι του φανει του λολοστεφανη....
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #390 στις: Ιουλίου 18, 2011, 23:57 »
Η μεντα απο οτι εχω ακουσει βοηθαει κιολας στα συμπτωματα υπνηλιας. Τωρα βεβαια δε ξερω αν εχει καποια αλληλεπιδραση μαζι με τη νικοτινη και τα αλλα συστατικα του e-liquid. Αλλα σκετη βοηθαει στο να μη κοιμομαστε....

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #391 στις: Ιουλίου 24, 2011, 01:01 »
Γεια σας κ απο μενα... ειμαι ο Κωστας μολις 7 μερες ατμιστης κ θα ηθελα την βοηθεια σας...
καταρχας καπνιζα 35 τσιγαρα μαλμπουρο λαιτ τα τελευταια 3 χρονια..
Πριν απο 4 μηνες ειχα ξεκινηση με το njoy pro reggular 18mg κ για 3 μερες ολα καλα μεχρι που την 4η αρχισε να με αιδιαζει λες κ καπνιζα "βαλβολινη"...κ ετσι το σταματησα...
Πριν 7 μερες εκανα ενα νεο ξεκινημα με eGo-T απο nobacco κ με 3 υγρα...

α)usa malboro 18mg
b)κερασι 11mg
c)vanillia 11mg

Πρωτα δοκιμασα το μαλμπορο το οποιο το βρηκα απαισιο μου θυμησε enjoy βαλβολινη....

Δευτερο δοκιμασα την βανιλια την οποια την βρηκα τελεια μονο για τις πρωτες 5 ωρες...μετα δεν ενιωθα το αρωμα της αλλα μονο αρωμα τσιγαρισιο το οποιο συχενομαι...

Τριτο δοκιμασα το κερασι το οποιο μου αρεσε περισοτερο απο ολα...πολυ γλυκο ωραιο αρωμα super...αλλα συνεβη ακριβως το ιδιο με την βανιλια δηλαδη μετα απο καποιες ωρες (μην φανταστειτε κανω περιπου 1,5 μλ το πολυ την ημερα) χαθηκε το αρωμα (προφανος η γευση μου) με αποτελεσμα ιδιο...

αρχισα να σκευτομαι οτι πρεπει να βρω ενα υγρο τελειος αγευστο μπας κ με καλήψει...
δεν ξερω εχω μπερδευτη κ δεν θελω να ξαναπεσω στο κ.τ.
αυτες τις μερες ατμιζω κερασι μεχρι να χαθει η γευση κ μετα συνεχιζω με βανιλια η οποια ειναι ανεχτει αλλα οχι τοσο καλη σαν την πρωτη φορα που την δοκιμασα...

please helpppp....

 

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #392 στις: Ιουλίου 24, 2011, 01:06 »
Δοκίμασε να κάνεις μίξη σε ένα καπνικό με το κεράσι η την βανίλια
Εγώ απο nobacco κάνω εδώ και 30 μέρες σερύ το CEO το οποιο με το hydrib τουλάχιστον φέρνει μια γεύση απο σοκολάτα στο τέλος
Παίζει ρόλο και ο ατμοποιητης, κάποιοι τονίζουν τα καπνικά και κάποιοι τα φρουτώδη

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #393 στις: Ιουλίου 24, 2011, 01:16 »
Γεια σας κ απο μενα... ειμαι ο Κωστας μολις 7 μερες ατμιστης κ θα ηθελα την βοηθεια σας...
καταρχας καπνιζα 35 τσιγαρα μαλμπουρο λαιτ τα τελευταια 3 χρονια..
Πριν απο 4 μηνες ειχα ξεκινηση με το njoy pro reggular 18mg κ για 3 μερες ολα καλα μεχρι που την 4η αρχισε να με αιδιαζει λες κ καπνιζα "βαλβολινη"...κ ετσι το σταματησα...
Πριν 7 μερες εκανα ενα νεο ξεκινημα με eGo-T απο nobacco κ με 3 υγρα...

α)usa malboro 18mg
b)κερασι 11mg
c)vanillia 11mg

Πρωτα δοκιμασα το μαλμπορο το οποιο το βρηκα απαισιο μου θυμησε enjoy βαλβολινη....

Δευτερο δοκιμασα την βανιλια την οποια την βρηκα τελεια μονο για τις πρωτες 5 ωρες...μετα δεν ενιωθα το αρωμα της αλλα μονο αρωμα τσιγαρισιο το οποιο συχενομαι...

Τριτο δοκιμασα το κερασι το οποιο μου αρεσε περισοτερο απο ολα...πολυ γλυκο ωραιο αρωμα super...αλλα συνεβη ακριβως το ιδιο με την βανιλια δηλαδη μετα απο καποιες ωρες (μην φανταστειτε κανω περιπου 1,5 μλ το πολυ την ημερα) χαθηκε το αρωμα (προφανος η γευση μου) με αποτελεσμα ιδιο...

αρχισα να σκευτομαι οτι πρεπει να βρω ενα υγρο τελειος αγευστο μπας κ με καλήψει...
δεν ξερω εχω μπερδευτη κ δεν θελω να ξαναπεσω στο κ.τ.
αυτες τις μερες ατμιζω κερασι μεχρι να χαθει η γευση κ μετα συνεχιζω με βανιλια η οποια ειναι ανεχτει αλλα οχι τοσο καλη σαν την πρωτη φορα που την δοκιμασα...

please helpppp....
Φίλε μου, καλώς ήρθες. Το ότι σου αλλάζει η γεύση σε διάστημα κάποιων ωρών, μπορεί να οφείλεται σε κακή τροφοδοσία.
Αν θέλεις κάνε και μια αυτοπαρουσίαση στο ανάλογο νήμα, έτσι για να γνωριζόμαστε καλύτερα.

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #394 στις: Ιουλίου 24, 2011, 11:45 »
Θα ηθελα να κανω αλλη μια ερωτηση...

Γιατι μετα απο ωρα ατμισματος μου ερχεται γευση μονο καπνικου αρωματος???
Τα υγρα με αρωματα φρουτων κτλ φτιαχνονται με βαση, αρωμα φρουτων αλλα και "καπνικο αρωμα"???

Αν ειναι ετσι καικαμε.....αν παλι δεν χρισημοποιηουν καπνικο αρωμα τοτε γιατι μου ερχεται εμενα αυτη η γευση....περιεργο...

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση σας...

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #395 στις: Ιουλίου 24, 2011, 15:17 »
Πολυ απλα διοτι φταιει ο ατμοποιητης φιλε μου. Θελει απλα ενα σκαλισματακι. Δες εδω, αλλη περιπτωση για μενα δεν υπαρχει  :)
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1982.0.html

Αποσυνδεδεμένος tiftiants

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #396 στις: Ιουλίου 25, 2011, 18:23 »
Καλησπέρα παιδιά..
μόλις δοκίμασα βανίλια 6 mg/ml από Nobacco και banana foster non (είμαι γλυκατζής).
Η βανίλια υπέροχη για τα δικά μου γούστα,με λίγη γεύση βουτύρου στο τελείωμα..
όπως και η μπανάνα foster 0mg (για να "σπάω" κάποια υγρά με νικοτίνη 12 mg) η οποία αφήνει μια λεπτή γεύση καραμέλας!
Να τονίσω ότι η εξυπηρέτηση στο κατάστημα του Βύρωνα ήταν άψογη (δοκιμή-συζήτηση-προτάσεις) όπως έχει προαναφερθεί και από άλλους συνατμιστές!!!

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #397 στις: Ιουλίου 26, 2011, 14:33 »
βρικα την λυση στο προβλημα μου...
Τελικα δεν εφταιγε ουτε η γευση μου ουτε ο ατμοποιητης...

Με την συνεχη χρηση μπουκοναν οι εσωχες που παιρναει ο αερας στις αμπουλες (τανκ) αυτες οι 2 στα πλαγια με αποτελεσμα σφιχτη τζουρα κ κακι ποιοτητα αρωματος...

Τουλαχιστον αυτο νομιζω οτι εφταιγε....
Χθες που μου το ξαναεκανε μολις εβγαλα κ φυσιξα την αμπουλα κ καταλαβα οτι ξεμπουκοσε τραβιξα τζουρα κ ηταν σουπερ.....κ απο εκεινη τι στιγμη μεχρι κ σημερα ολα καλα....

Να ρωτισω κ κατι....
Αφαιρεσα τα 2 πλαστικακια απο το τανκ (αυτα με τις τρυπουλες που υπαρχουν στο μερος που ρουφαμε για να συγκρατουν τις διαροες) κ μου φαινεται πολυ καλυτερη η τζουρα κ ο ατμος πολυ περισσοτερος...το χτυπημα ισως να χανει λιγο....

Εχει δοκιμασει κανεις??????

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #398 στις: Ιουλίου 26, 2011, 14:49 »
Ναι δεν έχεις πρόβλημα μια χαρά είναι και έτσι!!

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #399 στις: Ιουλίου 26, 2011, 15:48 »
βρικα την λυση στο προβλημα μου...
Τελικα δεν εφταιγε ουτε η γευση μου ουτε ο ατμοποιητης...

Με την συνεχη χρηση μπουκοναν οι εσωχες που παιρναει ο αερας στις αμπουλες (τανκ) αυτες οι 2 στα πλαγια με αποτελεσμα σφιχτη τζουρα κ κακι ποιοτητα αρωματος...

Τουλαχιστον αυτο νομιζω οτι εφταιγε....
Χθες που μου το ξαναεκανε μολις εβγαλα κ φυσιξα την αμπουλα κ καταλαβα οτι ξεμπουκοσε τραβιξα τζουρα κ ηταν σουπερ.....κ απο εκεινη τι στιγμη μεχρι κ σημερα ολα καλα....

Να ρωτισω κ κατι....
Αφαιρεσα τα 2 πλαστικακια απο το τανκ (αυτα με τις τρυπουλες που υπαρχουν στο μερος που ρουφαμε για να συγκρατουν τις διαροες) κ μου φαινεται πολυ καλυτερη η τζουρα κ ο ατμος πολυ περισσοτερος...το χτυπημα ισως να χανει λιγο....

Εχει δοκιμασει κανεις??????

Ναι
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2383.msg61839.html#msg61839

Αποσυνδεδεμένος sakis1709

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #400 στις: Ιουλίου 28, 2011, 00:04 »
καλησπερα σημερα αντιμετοπεισα ενα θεμα με το RY3 μου ειπε η κοπελα μου η οποια συχενετε το κ.τ. οτι μυριζει καλητερα απο το RY3 και οτι αυτο ειναι σαν ποδαριλα ουτε να με φυλησειι δεν ηθελε και ο πατερας μου οτι μιαζει με μουστος εγω ρε παιδια δεν καταλαβαινω τιποτα και μπορω να πω οτι μου αρεσει σχετικα αλλα αμα δεν θελουν ουτε να με πλησιασουν μαλον πρεπει να το αλαξω καμια γνωμη  η καποιος που σηναντησε το ειδιο θεμα?

ποπο εσκησα παλι απο ορθωγραφεια :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #401 στις: Ιουλίου 28, 2011, 01:19 »
Ποδαρίλα και μούστο, πάλι καλά, κάποτε μας μύριζε κάτουρο κάποιο άλλο υγρό  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #402 στις: Ιουλίου 28, 2011, 01:32 »
Το RΥ3 δεν το χω δοκιμασει αλλα το 4 ειναι απιστευτο κ με πολυ διακριτικο αρωμα...

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #403 στις: Ιουλίου 28, 2011, 01:38 »
To RY4 μου φάνηκε πιο έντονο το άρωμα του από το 3 (πολύ πιο γλυκό το 4  ) κατά τα άλλα μοιάζουν αρκετά

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #404 στις: Ιουλίου 28, 2011, 02:33 »
Εχει αναφερθεί αρκετές φορές
RY3 = Τηγανόλαδο , μυρίζει άσχημα και ενοχλεί πολύ
RY4 = Πολύ πιο γλυκό σε σχέση με το RY3 , δεν μυρίζει άσχημα όπως το RY3 αλλά ενοχλεί αρκετά , ιδιαίτερα όσους δεν ανέχονται γενικότερα μυρωδιές πίπας , πούρου κλπ. Θυμίζει καπνό πίπας με κεράσι.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 291349 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 777 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:32
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4916 566005 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:31
από nXtLs
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760507 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 501842 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 386 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:18
από chkontog
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 06, 2024, 13:43
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12803 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7834 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 196056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid