vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, th3ofilos, GeorgeGTS, lagoudakis, Milarepa, Buliwyf

Twitter

Υγρά e-liquid από Nobacco

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #495 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 23:09 »
http://www.nobacco.gr/content.asp?catid=213
Με την προσθήκη και των Enjuice, η Nobacco διαθέτει πλέον μια αρκετά μεγάλη γκάμα υγρών. Τα έχει δοκιμάσει κανείς τα Enjuice ?
Καλησπέρα, εγώ από τη σειρά Enjuice της nobacco έχω δοκιμάσει το καραμέλα μηλόπιτα  http://www.nobacco.gr/category/682/eliquid-enjuice-nobacco?page=2 στα 11mg το 10ml δεν είχα τολμήσει μέχρι τότε να πάρω e-liquid τέτοιου στιλ μόνο καπνικές γεύσεις  χρησιμοποιώ και μου αρέσουν, τελικά μου άρεσε αρκετά με την εισπνοή μυρίζει ωραία καραμέλα βουτύρου και μήλο και κατά την εκπνοή μια επικάλυψη τσιγάρου γλυκίζει λίγο αφήνει έντονη μυρωδιά καραμέλα μήλο στον χώρο που δεν ενοχλεί τους γύρο όλοι ρωτούσαν τι είναι αυτό που μυρίζει τόσο ωραία άλλα δεν είναι για πολύ σε μπουχτίζει. 

Αποσυνδεδεμένος EarthquakeRita

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αντε να μην τρελαθώ...... :P
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #496 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 21:09 »
Πραγματι , το προσεξα οτι ειναι νερουλα
ατμιζονται καλυτερα απο το φιλτρο , αλλα νομιζω οτι τελειωνει πιο γρηγορα μια γέμιση
για πεστε και σεις γνωμη ....  οσοι παραλαβατε τα νεα

Θα συμφωνήσω μαζί σου όντως είναι πιο νερουλά και τελειώνουν πάρα πολύ γρήγορα εκεί που γέμιζα το πολύ 2 φορές και αν τώρα χρειάζομαι και τρίτο γέμισμα :S

Αποσυνδεδεμένος EarthquakeRita

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αντε να μην τρελαθώ...... :P
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #497 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 21:19 »
άτμιζα χθές το cappuccino med και μου λέει ένας φίλος..

"Τί μου θυμίζει αυτή η μυρωδιά?....ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!! έτσι μυρίζει στο ZARA Home!!!" :confused1: :hmmm:   :dontknow: :laugh1:



χααχχααχαχαχαχαχαχχααχαχαχαχχααχχαχαχαχαχαα.......καλό!!!!!

Αποσυνδεδεμένος xenofodas

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #498 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 22:16 »
Nobacco πολυ καλο 9ρι νικοτινι

Αποσυνδεδεμένος roula_

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #499 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 23:00 »
Eκεί που αγοράζω τα υγρά για Νobacco , μετά το 6αρι με νικοτίνη με πάει στο 11αρι μου λέει δε βγαίνει κάτι άλλο ενδιάμεσο.
Θέλω κάτι χωρίς γεύση , απλά μόνο τη γευση του καπνού.
Ξέρεις κανείς που να δω  για αλλη μάρκα υγρού για αυτό το τσιγάρο?
Οχι ότι δε με ικανοποιεί ,απλά είναι αρχή που το καπνίζω και θέλω να δω και  τι άλλο υπάρχει, χωρίς γεύσεις . :) :)

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #500 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 23:07 »
καλως ηρθες κατ αρχην
ολες οι μαρκες υγρων κανουν για ολα τα τσιγαρα

χωρις γευση αλλα μονο την γευση του καπνου...μαλλον δεν καταλαβαινω  :)


Αποσυνδεδεμένος roula_

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #501 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 23:17 »
καλως ηρθες κατ αρχην
ολες οι μαρκες υγρων κανουν για ολα τα τσιγαρα

χωρις γευση αλλα μονο την γευση του καπνου...μαλλον δεν καταλαβαινω  :)

Ευχαριστώ καλώς σας βρήκα, λέω χωρίς άρωμα πχ. μήλο, ή καφέ που πουλάνε ..

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #502 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 23:32 »
και η γευση καπνου αρωμα ειναι  :)

αρα ψαχνεις για καπνικα

δες στους διαφημιζομενους και εδω

http://e-kapnisma.gr/index.php/board,22.0.html



Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #503 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 10:17 »
Καλημερα σε ολους...Μια ερωτηση..Ποια υγρα της Nobacco προσφερουν παρα πολυ ΜΕΓΑΛΟ χτυπημα και εντονη γευση;Και σε τι Mg νικοτινης;

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #504 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 14:12 »
Το πάρα πολύ ΜΕΓΑΛΟ χτύπημα είναι συνδεδεμένο με την περιεκτικότητα σε νικοτίνη. Η Nobacco συγκεκριμένα βγάζει μέχρι 16 mg στην απλή σειρά και μέχρι 18 mg στη σειρά Mystique. Αν θες ακόμη μεγαλύτερο χτύπημα και πιο βαρύ-δυνατό ατμό, θα πας σε άλλες μάρκες (24ρια μέχρι και 36 mg ξέρω ότι φτάνουν).
Από κει και πέρα το θέμα γεύσης γενικότερα και της έντονης ειδικότερα, έχει να κάνει με το τι σ' αρέσει (αν έχεις γούστα καπνικά, γλυκά, αλκοολούχα κλπ).

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #505 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 14:37 »
Στην Nobacco υπάρχουν και τα PLAN B που φτάνουν μέχρι τα 24 mg. Στο χτύπημα εκτός από τη νικοτίνη παίζει ρόλο η PG. Όταν ανεβάσεις PG μειώνεις τη νικοτίνη. Αν ατμίσεις σκέτη VG θα έχεις 0 χτύπημα, αλλά πολύ ατμό. Πέρα από τη περίπτωση δυσανεξίας σε PG ή VG, μάλλον κάποιος συνδιασμός των δύο φέρνει το καλύτερο αποτέλεσμα (ανάλογα τα γούστα).

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #506 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 22:22 »
Καλησπερα σε ολους...Ηθελα να μου πειτε αν γνωριζετε για τα Don και Caprice απο την σειρα Mystique της Nobacco...Ειναι καπνικα υγρα;Επισης το Caprice σαν γευση,εχει καμια σχεση με τα πουρακια Caprice που τρωμε και το Don εχει καποια σχεση με γλυκοριζα;Επισης μηπως γνωριζετε απο την σειρα ENjuice της Nobacco,καποιο καλο καπνικο υγρο;Πχ Silver Supreme,Blue Ridge,Burley,RY44 (εχει καμια σχεση με το RY4);

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #507 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 00:10 »
Προσωπική μου άποψη: Το don μου θυμιζει λίγο ούζο. Το caprice δεν έχει καμιά σχέση με τα πουράκια. Αντιθέτως εμένα μου θυμίζει αντιβίωση σε σιρόπι. Πρόσεξε όμως το εξής που παρατήρησα στον εαυτό μου: τον πρώτο καιρό μακριά από το κ.τ. αναζητούσα καπνικές γεύσεις, ενώ περνώντας ο καιρός και αποκτώντας τη χαμένη γεύση μου, άρχισα να σιχαίνομαι πολλά υγρά που άτμιζα τον πρώτο καιρό και να στρέφομαι σε φρουτένια. Αν διαβάσεις λίγο το φόρουμ θα δεις οτι πολλοί παλαιότεροι ατμίζουν μήλο! Θα σου πρότεινα το don πάντως και όχι το caprice.
Το Silver Supreme που δοκίμασα, δεν μου άρεσε

Αποσυνδεδεμένος zspanos

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #508 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 14:15 »
παιδια να κανω μια ερωτηση, εχω παρει ενα υγρο απο τις 9/1, και ακομα δεν το εχω τελειωσει.
υπαρχει περιπτωση να εχει αλλοιωθει η γευση επειδη ειναι τοσες μερες ανοιχτο?
εχει ακουστει ποτε κατι τετοιο?

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #509 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 14:30 »
οταν λες ανοιχτο τι ενοεις;χωρις καπακι;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 291376 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 785 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:32
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4916 566032 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:31
από nXtLs
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760522 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 501864 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 392 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:18
από chkontog
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241317 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 06, 2024, 13:43
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12816 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 196067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid