vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

232 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, tibolaso, manoslykos, maprix, I.P

Twitter

Υγρά e-liquid από Nobacco

Αποσυνδεδεμένος seliniasmenos

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #840 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 02:22 »
Aν και είμαι λάτρης της σειράς Elements, και στην δοκιμή η τσιχλόφουσκα μου άρεσε, τώρα που την ατμίζω η πρώτη εντύπωση μου φαίνεται περίεργη. Και όχι με την καλή έννοια. Αν και μου αρέσουν οι βαριές γεύσεις, αυτή μου φαίνεται εξαιρετικά βαριά, σαν να καπνίζω λιβάνι. Έχει πάντως κάποιο ενδιαφέρον.
Bέβαια και η μέντα από Elements όταν την είχα πρωτο-ατμίσει δεν μου άρεσε καθόλου και τελικά έγινε μια από τις πιο αγαπημένες μου γεύσεις.
Θα δώσω λοιπόν μερικές μέρες ευκαιρία στην τσιχλόφουσκα και θα επανέλθω να πω τελική γνώμη.

Αποσυνδεδεμένος kezar21

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #841 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 03:30 »
Καλησπερα σας κυριοι.
ειμαι νεος ατμιστης και εχω μια περιεργεια περι αντιστασεως.
περιπου καταναλωνω 7-9Ml την ημερα 6mg nobacco element white orchid.
εχω παρατηρησει οτι εκει περιπου αρχιζει η αντισταση να τα ψιλο παιζει. δλδ αρχιζει να με καιει ο καπνος να βγαζει μια πικριλα και μετα σαν καμμενο.
φυσιολογικο τοσο γρηγορα να καιγεται η αντισταση?

Από συγχώνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2016, 13:25 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #842 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 03:45 »
Δεν το γνωρίζω το συγκεκριμένο υγρό, αλλά όλα εξαρτώνται από
το πόση μάκα αφήνει το υγρό στην αντίσταση (σύρμα + βαμβάκι δηλ.)
Και ναι, είναι φυσιολογικό για κάποια υγρά (ενώ άλλα βγάζουν πολλά
περισσότερο ml). Επίσης ρόλο παίζει και η ποιότητα των αντιστάσεων.
Αν σου είναι ασήμφορο να αλλάζεις αντίσταση κάθε μέρα (όπως στους
περισσότερους), τότε ήρθε ο καιρός είτε να ασχοληθείς με επισκευάσιμους
είτε να αλλάξεις υγρό.

ΣΣ1: Μόλις googlαρα το υγρό. Σοκολάτες και βανίλιες είναι από τους
πιο διάσημους αντιστασοkillers, πόσο μάλλον αυτό το υγρό που τα
έχει και τα 2. (τώρα αν φταίει κάτι άλλο που δεν έχω σκεφτεί και το
υγρό κανονικά αφήνει "normal" κατάλοιπα, τότε μπράβο στην εταιρεία)

ΣΣ2: Προσωπικά σε νέους ατμιστές συνηθίζω να προτείνω διαφανές υγρά
για να αντέχουν οι αντιστάσεις τους (μέχρι να αποφασίσουν να αρχίσουν το
στρίψιμο) όπως βάση με λίγο παγωμένο λεμόνι ή παγωμένο κεράσι ή κανά
πράσσινο μήλο...

ΣΣ3: Κάποια info μπορείς να βρεις και εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,24995.0.html
Αν και γενικά το συγκεκριμένο topic θα 'πρεπε να χει πολύ περισσότερο υλικό
για υγρά "φιλικά για τις αντιστάσεις".
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2016, 05:13 από FML »

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #843 στις: Απριλίου 16, 2016, 09:59 »
Αυτή τη περίοδο ατμίζω υγρά της e-cig (καπουτσίνο, ντιβινο σιγκάρ, black horse) και μάλιστα έκανα και την πρώτη μου μίξη σε βάση της ίδιας εταιρίας με 6mg νικοτ. και άρωμα Divino cigar με άριστα μπορώ να πω αποτελέσματα :)
Όμως η αγαπημένη μου γεύση είναι μια μίξη υγρών της Nobacco η οποία προέκυψε απο υπερβολικό χτύπημα στο λαιμό που οφειλόταν στο υγρό Desert ship 100% pg. Νέος τότε στο άτμισμα, πήγα στο κατάστημα και του εξήγησα το πρόβλημα. Μου είπε οτι μάλλον έφταιγε η pg και μου έδωσε ένα μπουκαλάκι Dragon tail της Royal 100% vg. Σκέτο δε μου άρεσε και για να μην το πετάξω έκανα μίξη των δυο υγρών σε ποσοστό 50-50. Έτσι προέκυψε ένα υγρό με 50-50 pg/vg 11mg νικοτ. με μια απίστευτη γεύση την οποία ατμίζω φανατικά. Όμως θέλω να μειώσω το κόστος, φτιάχνοτάς το μόνος μου.
Το πρόβλημα είναι οτι δεν υπάρχουν τα συγκεκριμένα αρώματα των εταιρειών αυτών :( και η Nobacco έχει μόνο Ατμος.
Εχει προσπαθήσει κάποιος απο το φόρουμ να αναπαράγει τα υγρά αυτά με DIY?

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #844 στις: Απριλίου 17, 2016, 08:56 »
Χθες είχα χρόνο 10 ευρώ να ξοδέψω κατα το δοκούν και ένα κατάστημα νοββακο στο διάβα μου όπου ξέρω οτι μπορώ να απολαύσω την δοκιμή υγρών με την ησυχία μου... Δοκίμασα 4 υγρά όχι παραπάνω μην αρχίσω και τα μπερδεύω και κατέληξα με ενθουσιασμό στο temptation και το crunchy bitesκαι τα δύο elements.

Temptation ... ναι μου αρέσει το μήλο σαν φρούτο και με την δροσιά μέντας (?) που περιέχει με εξέπληξε ευχάριστα!! Ήταν και το πρώτο μου μη καπνικό. Πράσινο μήλο λοιπόν μου ρχεται στο μυαλό, και από στόμα και από μύτη


Crunchy bites!!! Μιαμ μιαμ! Ένα θα σας πω... έφαγα μπουκιά μπισκότο φοβερό χειροποίητο και μετα τράβηξα τζούρα και  το λαμπάκι "μπισκότο" στο μυαλό μου αναβόσβηνε σαν τρελό!!!

Αποσυνδεδεμένος george6497

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #845 στις: Απριλίου 17, 2016, 10:58 »
Το temptation φοβερό σαν γεύση όμως με πείραξε στο λαιμό....αρχικά νόμιζα ότι απλά έχω πονόλαιμο όμως μόλις αλλαξα υγρό μετά από λίγο δεν με ξαναπονεσε... Από nobacco εχω έρωτα με το lime της elements!Πολύ καλό όμως κουραστικό είναι το fresh punch κ μόλις τέλειωσα το πεπόνι όπου ήταν πολύ συμπαθητικό.Δυστυχώς βγαίνουν σε 10ml κ εμενα προσωπικά δε με πολύ συμφέρει.

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #846 στις: Απριλίου 17, 2016, 13:55 »
Ναι όντως δεν συμφέρει η τιμή του ρε μαμωτο....έτσι όπως έχουν ρίξει μισθούς κ...κεφάλια  γκρ....
Ίσχυε ό,τι και στα τσιγάρα κ παντού... 
Ρωτάει ο δάσκαλος παιδιά της τρίτης δημοτικού...
"Παιδιά τι θα θέλατε περισσότερο;  Την υγεία σας και φτωχοί ή πολλά χρήματα και άρρωστοι;" και περιμένει, ο συγκεκριμένος γιατί ήμουν μπροστά, να πούνε τα "προβατάκια "την υγεία, την υγεία" μην τύχει και πειραχτεί το συστηματάκι όπως το έχουμε στο μυαλό μας..λέω εγώ τώρα.
Μια μικρή του απαντάει " θα θελα να μουν πλούσια και άρρωστη γιατί τότε θα δινα λεφτά να βρεθεί το γιατρικό να γίνω υγιής κι εγώ κι οι άλλοι!" 

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #847 στις: Δεκεμβρίου 04, 2016, 23:20 »
Στην σειρά regular το golden margy συνεχίζει να είναι 80 pg 20 vg;;

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #848 στις: Δεκεμβρίου 05, 2016, 00:29 »
Αν δν κάνω σοβαρό λάθος όλα έχουν πάει 50-50


Sent from my iPhone using Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2016, 03:00 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #849 στις: Δεκεμβρίου 05, 2016, 11:39 »
Μίλησα με ένα κατάστημα και μου είπαν ότι είναι 70 pg 30vg που το βρήκαν μέσα στη χημική ανάλυση του υγρού (για την ακρίβεια 68 pg - 27 vg):

http://www.nobacco.gr/media/wysiwyg/PDF/Pistopoihseis/Mystique/MYSTIQUE_GOLDEN_MARGY_MEDIUM.pdf

Αποσυνδεδεμένος DownUnder

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #850 στις: Δεκεμβρίου 08, 2016, 17:18 »
2 straight 
Πολύ καλό ποιοτικό
Ισάξιο αν όχι καλύτερο του liqua turkish

Αποσυνδεδεμένος johny340

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #851 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 13:35 »
Για 2 χρόνια εμπιστέυθηκα τα υγρά της nobacco ,θεωρώ οτι ειναι πολυ πίσω γενικά απο Atmoslab και e-liquid(from  france)

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #852 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 15:10 »
Γευστικά εννοείς ή από άποψη ποιότητας;

Η γεύση είναι υποκειμενικό θέμα. 

Έχεις όμως κάποια στοιχεία που να δείχνουν ότι τα συστατικά των υγρών δεν είναι υψηλής ποιότητας;


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #853 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 16:20 »
Έχεις εσύ για το αντίθετο;
Και τί ακριβώς σημαίνει "υψηλής ποιότητας";
(και να μην είναι υποκειμενικό)

Αποσυνδεδεμένος johny340

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #854 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 16:34 »
Γευστικά εννοείς ή από άποψη ποιότητας;

Η γεύση είναι υποκειμενικό θέμα.

Έχεις όμως κάποια στοιχεία που να δείχνουν ότι τα συστατικά των υγρών δεν είναι υψηλής ποιότητας;
Η γνώμη είναι καθαρά υποκειμενική ,θεωρώ και σε ποιότητα και σε γέυση και με συζητήσεις με άλλους ατμιστές ,παντως κριτήριο έχω την γέυση μου 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem