vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

289 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, antre, I.P

Lost Vape Centaurus P200

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 905
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Lost Vape Centaurus P200
« στις: Αυγούστου 19, 2024, 20:10 »
(Το προϊόν το παρέλαβα από τη Sourcemore)




Mε τον κωδικό - το προϊόν κοστίζει -
ΔΕΝ κερδίζω τίποτα με τον κωδικό που θα βάλετε.


Καινούργιο μοντάκι από τη Lost Vape και τι μοντάκι κιόλας! Με ποτενσιόμετρο! Το 2024! Ποιος να μας το έλεγε και να τον πιστεύαμε! Τo Lost Vape Centaurus P200 είναι ένα διμπάταρο μοντάκι κατασκευασμένο από ανοξείδωτο ατσάλι, κράμα ψευδαργύρου και PC. Λειτουργεί με δύο 18650 μπαταρίες, έχει διαστάσεις 92.6x52.8x27mm, ζυγίζει περίπου 106g, παίζει από τα 5 εώς τα 200W και μπορεί να φορτίσει μέσω της Type-C θύρας που διαθέτει.

Η συσκευασία περιλαμβάνει τη συσκευή και ένα καλώδιο Type-C για τη φόρτιση της.


Πωλείται στα παρακάτω χρώματα:


Αν τυχόν διαβάσει την παρουσίαση κάποιος καινούργιος ατμιστής ή κάποιος που δεν έχει ασχοληθεί ξανά με τέτοιο μοντ, στην ουσία πρόκειται για ένα ηλεκτρονικό μοντ χωρίς οθόνη και αντί για κουμπάκια έχουμε το ποτενσιόμετρο το οποίο γυρνάμε προς τα δεξιά για να «ανέβουν» ή προς τα αριστερά για να «κατέβουν» τα βαττ. Πολύ μπακάλικα όλο αυτό απλά σαν μπούσουλας για κάποιον που δεν ξέρει.

Εμφανισιακά το μοντάκι τα σπάει και μιας και τα έχω μπροστά μου, τα σπάει σε όλα τα διαθέσιμα χρώματα. Μακάρι να υπήρχε πίσω στο 2018-2019 τότε που είχαμε ντρίπερς και τανκάκια με το τσουβάλι και θα φτιάχναμε τέλειους συνδιασμούς. Κομπλέ η επιλογή των 18650 για να κρατήσουν το μέγεθος σε πολύ καλό επίπεδο αλλά κρίμα να μη κυκλοφορήσει το ίδιο και σε 21700, θα ήταν τέλειο για όσους παίζουν ακόμα με ντρίπερ κλπ. Βέβαια, εδώ να πω ότι το μοντάκι χωράει μέχρι 25αρη, άντε 26αρη ανάλογα πόσο περίεργος είσαι, χωρίς να προεξέχει. Ότιδηποτε πιο μεγάλο θα αρχίσει να προεξέχει και για αυτό πιστεύω αν έπαιρνε 21700 και ήταν πιο φαρδύ για να παίρνει μέχρι 28αρηδες άτμο θα ήταν το απόλυτο αλλά οκ μη τα θέλουμε και όλα δικά μας.


Πολύ ωραίο στην υφή, αν και είναι τέρμα πλαστικουρέ(αχ που είστε δοξασμένα Invader μοντάκια!), δεν δίνει την αίσθηση του φτηνού όπως άλλα παρόμοια μοντ που είχαν βγει στο παρελθόν. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω οπότε απλά θα πω ότι αξίζει να το πιάσετε στα χέρια σας και να το τσεκάρετε αν ψάχνετε κάτι τέτοιο. Το κουμπί του fire έχει και αυτό ωραία αίσθηση στο πάτημα, είναι λίγο σκληρούτσικο και αυτό ταιριάζει σε ένα μοντ σαν αυτό αλλά να τονίσω ότι αν έχετε το μοντάκι αρκετή ώρα στην άκρη το πρώτο πάτημα είναι τζούφιο και στην ουσία ξυπνάει το μοντάκι. Να πω επίσης ότι το μοντ έχει και ένα λεντ στο εσωτερικό του που ανάβει κάθε φορά που πατάμε το κουμπί του fire για να ξέρουμε αν το μοντάκι άνοιξε ή έκλεισε όπως και τη στάθμη της μπαταρίας. Κόκκινο χρώμα όταν είμαστε κάτω από το 20%, άσπρο από 40% και κάτω, μπλε όταν είμαστε ανάμεσα στο 40-60%, πράσινο όταν πέσουμε κάτω από 80% και μωβ όταν είναι πάνω από 80 και μέχρι 100%

Τα πορτάκια του μοντ τα οποία βγαίνουν και τα δύο, κάτι που δεν χριεάζεται λειτουργικά μιας και μόνο το ένα είναι που κρύβει τις μπαταρίες μέσα αλλά φαντάζομαι θα μπορείς να αγοράσεις και ξεχωριστά άλλα πορτάκια για να αλλάζεις σχέδια κλπ, όμως όταν βάζω τις μπαταρίες το πορτάκι που τις κρύβει νιώθεις ότι δεν κάθεται τελείως μέσα. Όμως! Δεν κουνιέται καθόλου, οι μαγνήτες είναι αρκετά δυνατοί, πραγματικά δεν κουνιέται καθόλου το πορτάκι οπότε η αίσθηση έχει να κάνει με το οπτικό και μόνο άρα μπορεί να είναι απλά και η ιδέα μου.


Το ποτενσιόμετρο, που ούτε που θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που έπιασα τέτοιο μοντ στα χέρια μου, έχει ένα αρνητικό που είναι και θετικό ή όπως το πάρει κανείς και εξηγώ. Αν δεν έχεις νύχι, άκοφτο νύχι όχι αστεία, καλή τύχη να το γυρίσεις. Οπότε ναι μεν δεν θα γυρίσει καταλάθος με τίποτα και έτσι γλιτώνεις ατυχήματα, σε όλους έχει τύχει να έχει γυρίσει στα 8V και να φάμε καμμένο από άλλο πλανήτη, από την άλλη εγώ προσωπικά δυσκολευόμουν και έπαιρνα την μύτη από ένα κοπίδι για να το γυρίσω όταν το δοκίμαζα στις αρχές μέχρι να βρω που ακριβώς το θέλω. Είναι το μοναδικό που θα πρόσεχα όταν το αγόραζα άρα θα προτείνω να το τσεκάρετε και από κοντά.

Στα του ατμίσματος τώρα, όλοι οι ντρίπερ και οι επισκευάσιμοι που έχω και μπορούν να παίξουν με 150-200W είναι στα κουτιά τους, στο συρτάρι και επίσης αποκλείεται πλέον να παίξω με τέτοιο σετάκι οπότε και το μοντ το δοκίμασα με τους MTL άτμο που χρησιμοποιώ καθημερινά. Το μοντάκι βαράει! Δεν νομίζω να βαράει όπως τα δοξασμένα Invader αλλά είχα ξεχάσει τι πάει να πει πατάω το fire και μπαμ παίρνω φουλ δύναμη! Προσωπικά πολύ ευχαριστημένος και κάπως μου ξύπνησε η όρεξη να παίξω μαζί του και να στήσω και λίγο πιο χαμηλά κάνα ατμοποιητή.

Αυτά.

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 19, 2024, 20:23 από zamploutos »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Centaurus P200
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 19, 2024, 22:12 »
Ευχαριστούμε zamploute  :thumpup:
Πολύ ωραίο πραγματικά το συγκεκριμένο χρώμα. Προσωπικά βέβαια μου φαίνεται τεράστιο, θα προτιμούσα μια μικρότερη έκδοση με 21700 μπαταρία.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 6140 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4295 350268 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 11:36
από BigRed
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 309980 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3454 794501 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 09, 2024, 16:27
από BigRed
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 5785 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11191 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 882 188848 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 31, 2024, 12:19
από zamploutos
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 12367 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711
Lost Vape Centaurus P200 [Ηλεκτρονικά mods] 1 1958 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 19, 2024, 22:12
από Tem
VOOPOO ARGUS E40 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 1731 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 19, 2024, 22:03
από Tem
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2115 338934 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 19, 2024, 18:59
από antiklitos140
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4702 534042 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 17, 2024, 20:32
από Xameno_Skli