vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

261 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, I.P, lionor, lagoudakis, lidbab, Harris, thanos1071

Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;

Αποσυνδεδεμένος Sergios

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2024, 10:38 »
Δυστυχώς, συνεχίζεται αυτή η πρακτική, ειδικά από μικρομάγαζα. Από τα 6-7 καταστήματα που επισκέφτηκα, μόνο τα δύο τα είχαν όλα τα S&V σφραγισμένα  και ήταν καταστήματα αλυσίδες. Στα αλλά μικρομάγαζα μου τα φέρνανε στη μύτη να τα μυρίσω χωρίς να το ζητήσω. Και όταν τους ζήταγα να μου δώσουν σφραγισμένο για να το αγοράσω, έκαναν ώρα να το βρούνε, και το χαμόγελο τους εξαφανιζόταν άμεσα. Έφτασα να τους παρακαλάω να μην ανοίγουν για μένα μπουκαλάκια, και να μου λένε ότι δεν πειράζει, είναι όλα ανοιχτά έτσι και αλλιώς.  :eyesplash:
Ότι έχω παραγγείλει ηλεκτρονικά, πάντα ήταν σφραγισμένα όλα τα υγρά. Ίσως, γιατί φεύγουν κατευθείαν από την αποθήκη τον καταστημάτων.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1210
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2024, 10:52 »
Καλημέρα παιδιά!
Επιεικώς απαράδεκτο να σας δίνουν ανοιχτά υγρά...
Παρακαλώ να αναφέρεται τα καταστήματα για να μην αγοράζουμε από αυτά.
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Sergios

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2024, 11:28 »
Καλημέρα, BigRed. Η λύση που βρήκα αν είμαι σε φυσικό κατάστημα είναι να τους ζητάω σφραγισμένο μπουκάλι, είναι εύκολο να το διαπιστώσω. Επίσης, σε ηλεκτρονικές παραγγελίες δεν είχα έως τώρα κανένα αποσφραγισμένο μπουκαλάκι. Με μια αναφορά δεν πιστεύω ότι λύνεται το πρόβλημα. Ίσως, αν μπουν ταινίες ασφαλείας στα καπάκια θα αλλάξουν τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2024, 12:54 »
Μην είστε υποχόνδριοι ωρέ, να σε εξυπηρετήσουν θέλουν, να διαλέξεις κάτι που θα σου αρέσει, έστω από τη μυρωδιά κι από την περιγραφή του πωλητή, αφού έχουν κοπεί τα δοκιμαστήρια. Δε θα πάθει τίποτα το άρωμα αν είναι αποσφραγισμένο. Εναλλακτικά να ψωνίζετε μόνο ηλεκτρονικά, αλλά μετά θα γκρινιάζετε πάλι γιατί κάποια δε σας άρεσαν και τα κατάπιε ο νεροχύτης.

Αποσυνδεδεμένος Sergios

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2024, 13:44 »
Δε θα πάθει τίποτα το άρωμα αν είναι αποσφραγισμένο.
Ευχαριστώ, Ribot. Τότε για ποιο λόγω, τουλάχιστον στα αρώματα ToB αναφέρουν στην ετικέτα ότι μετά την αποσφράγιση θα πρέπει να καταναλωθεί σε 6 μήνες αν θυμάμαι καλά, και δυστυχώς πέταξα τα μπουκαλάκια από τα αρώματα για να βγάλω φώτο. Άρα αλλοιώνεται το άρωμα. Που να ξέρω εγώ πότε το άνοιξαν. Επίσης, το να μυρίσω ένα άρωμα δε μου λέει τίποτα. Το τελικό αποτέλεσμα στο άτμισμα διαφέρει πολύ για μένα. Έτσι ξεγελάστηκα μερικές φορές και τότε πέταξα κάποια αρώματα.  Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι μόνο ατμίζοντας ένα άρωμα θα ξέρω αν μου αρέσει η όχι. Ούτε περιγραφή, ούτε να το μυρίζω δεν με βοήθησε. Ένα παράδειγμα - πήρα ένα άρωμα που λέει ότι έχει καπνό, βανίλια, και καραμέλα. Ακόμα ψάχνω να γευτώ καραμέλα και βανίλια.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2024, 14:03 »
Θεωρώ ότι όταν ψωνίζεις από κάποιο φυσικό κατάστημα, το γνωρίζεις και το εμπιστεύεσαι ταυτόχρονα. Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω και θαρρώ πως είναι απίθανο να ξεμείνει απούλητο κάποιο snv που έχει ανοιχτεί, τόσους μήνες ξεχασμένο σ' ένα ράφι.Συμφωνώ, ούτε η μυρωδιά, ούτε ακόμη και η γεύση μιας σταγόνας στη γλώσσα μπορεί να σου εξασφαλίσει ότι θα σου αρέσει το υγρό στο άτμισμα, αλλά τουλάχιστον θα πάρεις μια ιδέα για να μειώσεις τις πιθανότητες της αποτυχημένης επιλογής, μιας και δεν μπορούμε να ατμίσουμε δοκιμαστικά.Όταν είπα περιγραφή, δεν εννοούσα αυτό που γράφει η ιστοσελίδα του αρώματος αλλά η περιγραφή του πωλητή που είναι έμπειρος, που το έχει δοκιμάσει ο ίδιος και που γνωρίζει το δικό μου ατμιστικό προφίλ. Τέτοιοι πωλητές λοιπόν είναι δύο(2) σε δύο φυσικά καταστήματα και ψωνίζω από αυτούς και μόνο. Επίσης αγοράζω υγρά που έχω δοκιμάσει από συνατμιστές πιο πριν. Από e-shop δεν έχω αγοράσει ποτέ. Θα το έκανα μόνο αν δεν είχα εύκολη πρόσβαση σε φυσικό κατάστημα της αρεσκείας μου και τότε φυσικά και θα απαιτούσα να παραλάβω σφραγισμένα μπουκαλάκια.

Αποσυνδεδεμένος Tsai1711

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπως στρώνεις, κοιμάσαι
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2024, 19:22 »
Καλησπέρα, γιατί έχουν καταργηθεί οι δοκιμές στα μαγαζιά? Όντως λόγω COVID? Τότε πώς υπάρχουν καφετέριες με ναργιλέδες?

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει;
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55 »
Τυπικά ναι έχουν καταργηθεί. Αν δεν κάνω λάθος δεν έχει βγει οδηγία που να αποσύρει τη διάταξη περί απαγόρευσης δοκιμών.Εγώ πάντως δοκιμάζω κανονικά, σε μαγαζιά όπου είμαι τακτικός. Σε κάποια έχουν οι ίδιοι επιλέξει να έχουν αντίστοιχα snv για δοκιμές, ενώ σς άλλα υπάρχουν δείγματα από τις εταιρείες στα μαγαζιά. θα συμφωνήσω κ γω πως με σταγόνα δύσκολα καταλαβαίνεις πως θα είναι στο άτμισμα το υγρό. Αλλά όντως κάποια μπορείς να τα αποφύγεις μέσω αυτής της επιλογής.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 586892 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 795885 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 6762 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4295 352003 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 11:36
από BigRed
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 311205 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6076 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11345 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 882 189806 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 31, 2024, 12:19
από zamploutos
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 12554 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711
Lost Vape Centaurus P200 [Ηλεκτρονικά mods] 1 2080 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 19, 2024, 22:12
από Tem
VOOPOO ARGUS E40 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 1910 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 19, 2024, 22:03
από Tem
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2115 340038 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 19, 2024, 18:59
από antiklitos140