vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

86 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Aoratix, Sergios, ThioVag, tzavardin, tasos1976, white varadero

Twitter

ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #135 στις: Απριλίου 16, 2012, 01:49 »
Άλλο e-go-W άλλο Bud από όσο ξέρω.
Εκτός αν έγινε κανένα μπέρδεμα με τα ονόματα σε κανένα site.

Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #136 στις: Απριλίου 16, 2012, 01:52 »
ότι να ναι γράφει αφού δεν είναι εξειδικευμένο κατάστημα μόνο e-shop
και εγώ είχα πάρει παλιότερα και έλεγε w και ήταν αυτοί bud  :thumpdown:

Να και εδώ το ίδιο:
http://www.zougla.gr/eshop/products/e-cigarette/product/neo-ekseligmeno-ilektroniko-tsigaro-4is-genias

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #137 στις: Απριλίου 16, 2012, 01:54 »
Μπορει να μου πει καποιος πως λεγεται κανονικα στο εμποριο αυτος ο ατμοποιητης? Να ξερω μηπως τον βρω αλλου πιο φτηνα. Γραφω εδω να μην ανοιγω ολοκληρο θεμα για μια ερωτηση. Ευχαριστω πολυ.  :thumpup:

http://www.zougla.gr/eshop/products/e-cigarette/product/set-atmopites-ilektronikou-tsigarou-freline-tipou-ego-w-899

αυτος φιλε μου ο ατμοποιητης δεν ειναι w μονο η ζουγκλα τον ονομαζει ετσι :bye:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #138 στις: Απριλίου 16, 2012, 01:59 »
Η παύλα στη μέση παίζει ρόλο. Άλλο eGo-W κι άλλο EGOW.
Πώς λέμε Panasonic και Panaconic ένα πράμα.  :))
Με τις ονομασίες έχουν πρόβλημα κάποια sites.

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #139 στις: Απριλίου 16, 2012, 02:08 »
Μωρέ δεν έχουν πρόβλημα με τις ονομασίες,ξέρουν ότι αυτό πουλάει κ βαφτίζουν κ το δικό τους έτσι. :laugh1:
Άσε που αυτό που έδειξε ο Γιάννης είναι με 510 μπαταριά,βγήκε W με 510 μπαταριά?Από πότε? :laugh1:
Να δείτε παιδιά που σε λίγο καιρό θα φέρουν κάτι παρόμοιο με CE4+ κ θα το λένε φυσικά CE4+. :yes:
Μάρκετινγκ είναι όλο αυτό άλλα από ανίδεους. ;)

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #140 στις: Απριλίου 16, 2012, 10:29 »
Καλημέρα σας και Χριστός Ανέστη
προχθες έκανα το δεύτερο μου χειρουργείο καθαρισμού στον ego-w και αυτή τη φορά δεν έβγαλα το πλαστικό περίβλημα του όπως είχα κάνει στον προηγούμενο μου ego-w.
Eβγαλα μόνο το σιλικονένιο ταπάκι του και τον πέταξα μέσα σε ένα μπρίκι με βραστο νερο και ξύδι.
Μετά τον άφησα να στεγνώσει ολόκληρη την ημέρα,καπάκι του πάτησα και ένα dry-burn και τον δοκίμασα.
Απο γεύση ατμού πήγε μια χαρά αλλά εκείνο που με χάλασε είναι ότι δεν μπόρεσα να πετύχω την καλή εφαρμογή της σιλικονένιας τάπας.
Την έβγαλα την ξαναέβαλα αλλά πάλι τίποτα.
Κάνει σαν να είναι μπουκωμένος ο άτμοποιητής.
Οπότε τον παράτησα.
Στο επόμενο χειρουργείο θα δοκιμάσω και αυτό το κολπάκι με την σύριγγα και το οινόπνευμα χωρίς να τον διαλύσω τον άτμο.
Με αυτόν τον τρόπο καθαρισμού που κάνετε θέλει μετά το στέγνωμα και ένα dry-burn ή όχι?


Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #141 στις: Απριλίου 16, 2012, 13:08 »
Παρόμοιο πρόβλημα αντιμετώπισα με τον ατμο w με το μπλέ περίβλημα, η τάπα μετά παρατήρησα και από άλλον ήταν εκ των προτέρων στραβή  :o τώρα τον λόγο δεν το ξέρω μπορεί και αστοχία υλικού να ήταν, με αποτέλεσμα στο κούμπωμα να κλείνει εντελώς τον αέρα στο πάνω μέρος της αντίστασης.
Μάλιστα παρατήρησα ότι ήταν κλειστή από πάνω η αντίσταση στην τάπα και την άνοιξα τρυπώντας τη με οδοντογυφίδα να περνάει αέρας.
Προσπάθησε να "ξελασκάρεις" λίγο την τάπα θα λυθεί το πρόβλημα σου φυσώντας κατά μέσα προς το σπείρωμα-έξοδο  :) 

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #142 στις: Απριλίου 16, 2012, 17:59 »
Αυτές οι τάπες είναι το μόνο πρόβλημα (πιστεύω) των W.  :(

Αν πατάνε λίιιιιιιγο περισσότερο απ'ότι πρέπει... δεν έχει καλά τροφοδοσία και δίνει λίγο καμένο, αλλά και πάλι μόνο σε επαναλαμβανόμενες τζούρες

Αν πατάνε λίιιιιιγο λιγότερο απ'ότι πρέπει... μπουκώνει  :(

Όταν είναι καινούριος "παίζω" λίγο μαζί του την πρώτη μέρα και μετά δεν τον ξαναπειράζω -μόνο οινόπνευμα μέσα όπως προείπα- και πέταμα στις 15 μέρες (για θέμα υγιεινής)  :yes:

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #143 στις: Απριλίου 16, 2012, 19:20 »
παιδιά μάλλον όντως θέλει παίξιμο με την τάπα μέσα-έξω μέχρι να πετύχει η θέση. :thumpup:
χάθηκε αυτοί που φτιάχνουν αυτούς τους w να βάλουν μια εσωτερική πατούρα για την τάπα να μην μας βγαίνει η ψυχή με τις δοκιμές?
θα μου πεις αυτοί θέλουν να πουλάνε ατμοποιητές.
και μια απορία offtopic για να μην ανοιγω άλλο νήμα
αυτη τη στιγμή έχω αυτό το σετ (το εξωτερικό μεταλλικό κάλυμμα είναι αυτό με τα δύο παραθυράκια για να φαίνεται η στάθμη του υγρού)
http://www.vapormania.gr/index.php?route=product/product&product_id=170
και θέλω να παραγγείλω αύριο μεθαύριο μια μπαταρία 1000 joyetech και αυτόν τον ego-w (bio)
http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33297.
To μεταλλικό περίβλημα με τα παραθυράκια που έχω τώρα θα ταιριάξει με αυτόν τον ego-w bio ή θέλει αυτός το δικό του κάλυμμα?

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #144 στις: Απριλίου 16, 2012, 19:23 »
Ταιριάζει

Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #145 στις: Απριλίου 16, 2012, 21:09 »
Nic εδώ:
http://www.ecig-shop.gr/index.php?route=product/product&path=57_29&product_id=155
5 € με έκπτωση όλο το σετ και
http://www.ecig-shop.gr/index.php?route=product/product&path=57_28&product_id=161
8,5 € με έκπτωση και αν θες να με ακούσεις πάρε αυτή να πάθεις πλάκα:
http://www.ecig-shop.gr/index.php?route=product/product&path=57_28&product_id=160
11 € αυτόματη

ΥΓ. για την έκπτωση http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8817.0.html

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #146 στις: Απριλίου 16, 2012, 22:08 »
φίλε steliosss σε ευχαριστώ για την πληροφορία. :thumpup:
γιαννη να είσαι καλά και εσύ για τις δικές σου πληροφορίες. :thumpup:
thank you φίλε.

Αποσυνδεδεμένος pinelos

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Do good, feel good.........!!!!!!!!!
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #147 στις: Απριλίου 19, 2012, 01:11 »
Μωρέ δεν έχουν πρόβλημα με τις ονομασίες,ξέρουν ότι αυτό πουλάει κ βαφτίζουν κ το δικό τους έτσι. :laugh1:
Άσε που αυτό που έδειξε ο Γιάννης είναι με 510 μπαταριά,βγήκε W με 510 μπαταριά?Από πότε? :laugh1:
Να δείτε παιδιά που σε λίγο καιρό θα φέρουν κάτι παρόμοιο με CE4+ κ θα το λένε φυσικά CE4+. :yes:
Μάρκετινγκ είναι όλο αυτό άλλα από ανίδεους. ;)

+1000 απο μενα ...

Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #148 στις: Μαΐου 19, 2012, 11:52 »
agorasa ena ego w kai den borw na vgalw ton automizer!! ti na kanw?

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #149 στις: Μαΐου 19, 2012, 11:59 »
Τι εννοείς δεν μπορείς να βγάλεις τον ατομάιζερ; Από το μεταλλικό καπάκι; Μήπως αγόρασες giantomizer; Αν ναι, απ' όσο ξέρω δε βγαίνει!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15484 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131097 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 108 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 120 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 128 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 188 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 126 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249192 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767493 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 211 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 419 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976