vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

309 επισκέπτες, 4 χρήστες
ZoeM, Tem, joki, tibolaso

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος crimson_skorpio

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1305 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 23:45 »
Εμενα μ ενοχλει παρα πολυ η συμπεριφορα τους,που προσπαθουνε καθημερινα να μας πεισουνε οτι ειμαστε ανευθυνοι.
Οτι χωρις αυτους θα ειχαμε καταστραφει.Δεν υπερβαλω..
Δεν μπορουν να διανοηθουν οτι σκεφτομαστε μονοι μας,οτι μπορουμε να ειμαστε υπευθυνοι για τους εαυτους μας αλλα και για τους γυρω μας.
Τους εκνευριζει αφανταστα!!!
Ειμαι περιεργος να δω τι δικαιολογια θα βρουνε.Αυτο που πραγματικα με στεναχωρει ειναι που χτυπανε την ελληνικη αγορα.
Ειναι ικανοι να κρατησουν μια σοβαρη και υπευθυνη σταση?
Εχω ακουσει θεϊκες ατακες απο την παρασκευη...Θα καταστραφει το συκωτι σου,Θα παθεις καρκινο στον λαιμο,θα παθεις εμφραγμα!!!Απο καπνιστες...Μεσα μαζικης εξημερωσης!
Προς το παρον τα νευρα μου εχουν γινει κουρελια!!!Δεν εχω κανει μπαμ ακομα..Δειχνω ανωτεροτητα.. :idiot1:
Ενα μηνα και κατι μερες τωρα κι εγω και η γυναικα μου εχουμε δει μεγαλη διαφορα χωρις υπερβολες.Ντε και καλα επειδη δεν μπορω να το κοψω μαχαιρι πρεπει να ξαναγυρισω στο καρβουνο επειδη ετσι γουσταρουν?

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1306 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 00:14 »
Ναι! πρέπει να ξαναγυρίσεις στο κάρβουνο κι εσύ κι εγώ και όλοι μας. Κι όχι γιατι απλά έτσι γουστάρουν. ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ!!! Αλλά όχι για σενα... γι αυτούς.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2011, 01:11 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος crimson_skorpio

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1307 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 00:27 »
Και ρωταω τωρα με το φτωχο μυαλο μου..
Τι να τα κανεις τα λεφτα αφου πολυ συντομα ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΑΞΙΑ???

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1308 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 00:28 »
Αυτό που ήθελαν έτσι κι αλλιώς το έχουν πετύχει και με το παραπάνω σε 2-3 μέρες.
Το δυσφήμησαν αρκετά ώστε να αποτρέψουν πολύ κόσμο (και εν' όψη εορτών) να στραφεί στο η.τ
Μη νομίζεις οτι τους κόφτει να κάνουν εμάς που ήδη το δοκιμάσαμε να το αποχωριστούμε. Αυτό δεν μπορούν να το καταφέρουν γιατί με λίγο εντατικό διάβασμα εδώ μέσα ο καθένας πλέον ξέρει τι πρέπει να κάνει για να έχει ότι χρειάζεται όπως ξέρει και τα οφέλη που θα έχει απο τη χρήση του η.τ
Αυτός είναι και ο λόγος που πιστεύω ότι δε θα έχει ουσιαστική ισχύ κανένα νέο μέτρο σε πολύ λίγο καιρό.
Αλλά ενα σημαντικότατο εισπρακτικά κομμάτι του πλυθησμού ήδη έχει αποτραπεί απο το να δοκιμάσει τη λύση του η.τ
Αυτό ήταν το κέρδος τους και αυτό επιδίωξαν.
Αν κι εγώ καθυστερούσα 20 μέρες πιθανότατα κι εγώ θα συνέχιζα το στριφτό τσιγάρο ώστε να τους πληρώσω την αύξηση που θέλουν να κάνουν.
Μια μικρή ρύθμιση για ενίσχυση των εσόδων από τις επικείμενες αυξήσεις στα τσιγάρα ήταν.
Κρίμα για όσους τσίμπησαν και κρίμα για την πίσσα που θα κάτσει ακόμα στα πνευμόνια τους μέχρι να τους επιτρέψουν να απαλλαγούν εύκολα από αυτήν.
Και κρίμα για το κράτος μας που αποδεικνύει με τόσο εξόφθαλμα γελοίο τρόπο το πόσο "μηχανές παραγωγής χρήματος" - όπως πολύ πετυχημένα έγραψε συνφορουμίστας - θεωρεί τους πολίτες.
"Μέχρι θανάτου" μηχανές παραγωγής χρήματος...κυριολεκτικά όμως...

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1309 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 00:32 »
Και ρωταω τωρα με το φτωχο μυαλο μου..
Τι να τα κανεις τα λεφτα αφου πολυ συντομα ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΑΞΙΑ???
Χαχαχαχα...ΠΑΝΤΑ θα έχουν αξία τα λεφτά...για λίγους όμως. Δεν φτάνουν τα λεφτά για να τα έχουν όλοι βλέπεις...  :party_beer_01:

Αποσυνδεδεμένος Spiros.TH

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1310 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 00:47 »
Φίλοι συνατμιστές! Αν δεν απαιτήσουμε σαν καταναλωτές τα δικαιώματά μας δεν θα πετύχουμε ποτέ τίποτα προς όφελός μας! Η νοοτροπία του κάθομαι και παρακολουθώ και ας βγάλει άλλος το φίδι από την τρύπα δεν ωφελεί εμάς αλλά το φίδι!
Έτσι λοιπόν προτείνω να στείλουμε μαζικά επιστολές διαμαρτυρίας προς τον ΕΟΦ για να κάνουμε γνωστή την άποψή μας!
Εγώ έστειλα την παρακάτω:


 Παρακαλώ να μου γνωρίσετε βάση ποίας απόφασης - νομοθεσίας τα προϊόντα που χρησιμοποιούνται ως υποκατάστατα του καπνίσματος και περιέχουν νικοτίνη, όπως είναι το ηλεκτρονικό τσιγάρο με χρήση νικοτίνης, υπάγονται στα «φαρμακευτικά προϊόντα» και συνεπώς δεν επιτρέπεται να τεθούν στην αγορά χωρίς άδεια κυκλοφορίας φαρμάκου από τον ΕΟΦ.
Επίσης παρακαλώ να μου γνωρίσετε εάν έχετε αδειοδοτήσει την κυκλοφορία των  τσιγάρων καπνού καθώς και αυτά περιέχουν νικοτίνη όπως και άλλες φαρμακευτικές και μη ουσίες που επηρεάζουν την ανθρώπινη υγεία.
Φρονώ πως η πράξη απαγόρευσης των εν λόγω προϊόντων αποτελεί κοινωνικό ρατσισμό, η πράξη αυτή είναι ουσιαστικά ένα χτύπημα εναντίον όσων προσπαθούν να αποδεσμευτούν (συμπεριλαμβανομένου και εμού του ιδίου) από το επιβλαβές και θανατηφόρο κάπνισμα.
Αναμένω την απάντησή σας και επιφυλάσσομαι για κάθε νόμιμο δικαίωμά μου

Μετά τιμής
Σπύρος Θεοδώρου

Αποσυνδεδεμένος maze

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1311 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 00:52 »
Φίλοι συνατμιστές! Αν δεν απαιτήσουμε σαν καταναλωτές τα δικαιώματά μας δεν θα πετύχουμε ποτέ τίποτα προς όφελός μας! Η νοοτροπία του κάθομαι και παρακολουθώ και ας βγάλει άλλος το φίδι από την τρύπα δεν ωφελεί εμάς αλλά το φίδι!
Έτσι λοιπόν προτείνω να στείλουμε μαζικά επιστολές διαμαρτυρίας προς τον ΕΟΦ για να κάνουμε γνωστή την άποψή μας!
Εγώ έστειλα την παρακάτω:


 Παρακαλώ να μου γνωρίσετε βάση ποίας απόφασης - νομοθεσίας τα προϊόντα που χρησιμοποιούνται ως υποκατάστατα του καπνίσματος και περιέχουν νικοτίνη, όπως είναι το ηλεκτρονικό τσιγάρο με χρήση νικοτίνης, υπάγονται στα «φαρμακευτικά προϊόντα» και συνεπώς δεν επιτρέπεται να τεθούν στην αγορά χωρίς άδεια κυκλοφορίας φαρμάκου από τον ΕΟΦ.
Επίσης παρακαλώ να μου γνωρίσετε εάν έχετε αδειοδοτήσει την κυκλοφορία των  τσιγάρων καπνού καθώς και αυτά περιέχουν νικοτίνη όπως και άλλες φαρμακευτικές και μη ουσίες που επηρεάζουν την ανθρώπινη υγεία.
Φρονώ πως η πράξη απαγόρευσης των εν λόγω προϊόντων αποτελεί κοινωνικό ρατσισμό, η πράξη αυτή είναι ουσιαστικά ένα χτύπημα εναντίον όσων προσπαθούν να αποδεσμευτούν (συμπεριλαμβανομένου και εμού του ιδίου) από το επιβλαβές και θανατηφόρο κάπνισμα.
Αναμένω την απάντησή σας και επιφυλάσσομαι για κάθε νόμιμο δικαίωμά μου

Μετά τιμής
Σπύρος Θεοδώρου
:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος crimson_skorpio

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1312 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 00:57 »
Σπυρο πολυχρονος!!!
Να ξερεις οτι απο τοτε που πεταξαν την φωτοβολιδα τους καθονται σ αναμενα καρβουνα.
Τους χτυπανε απ ολες τις μεριες.
Εαν δεν βγαλουν καμια σοβαρη μελετη που να δικαιολογει τις πραξεις τους απεναντι στο ατμισμα,προσωπικα θα τους γραψω στα πατουμενα μου κανονικοτατα.

Monopoly κι εμεις ξερουμε να παιζουμε..ειναι να μην αρχισουμε! 8)

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1313 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 01:05 »
Όλο και κάτι θα βρουν να απαντήσουν.
Ο φασισμός δεν έχει λογική...
Ας βρούμε εμείς έναν ασφαλή και φθηνό τρόπο να παίρνουμε τα απαιτούμενα...
κι ας τους ακούμε σε λίγους μήνες να λένε

¨τα έσοδα από την αύξηση τάδε δεν ήρθαν διότι... ¨

Όπως πάντα...

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1314 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 01:29 »
Spiros, συμφωνώ κι' εγώ. Οπωσδήποτε πρέπει να κινηθούμε κάπως έτσι. Αναμένω για τα περαιτέρω.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1315 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 01:30 »
Δεν είμαστε μόνο εμείς το θέμα εδώ. Εμείς τις έχουμε τις άκρες μας, πάνω-κάτω τα μάθαμε τα κόλπα, δεν ξεμένουμε.
Πρέπει να ανοίξουμε τον δρόμο για να γλυτώσουν κι' άλλοι από το κwλ0τσίγαρο.
Εγώ έτσι το βλέπω.


Αποσυνδεδεμένος paminos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1316 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 01:35 »
πιστευω πως ολα ειναι ενας προλογος προκειμενου να λανσαρει το κρατος μια νεα συσκευη ''ego-all for me" με ελενγχομενο ατμοποιητη που να λειτουργει μονο και εφοσον ο ατμιστης ειναι φορολογοκα ενημερος και εις ολα του νομιμος.η ενδειξη δε στην μπαταρια θα αναγραφει το πιστωτικο οριο ατμισεων και ο δανεισμος αυτης θα απαγορευετε αυστηρα!!
ego-all for me by hell us

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1317 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 01:40 »
Δεν είμαστε μόνο εμείς το θέμα εδώ. Εμείς τις έχουμε τις άκρες μας, πάνω-κάτω τα μάθαμε τα κόλπα, δεν ξεμένουμε.
Πρέπει να ανοίξουμε τον δρόμο για να γλυτώσουν κι' άλλοι από το κwλ0τσίγαρο.
Εγώ έτσι το βλέπω.

Πολύ σωστά !!!
Το ¨εμείς ¨ το σκέφτηκα πολύ γενικό, αλλά δεν το διατύπωσα όπως θα έπρεπε.  :wall:

Μίλησα με δύο φαρμακοποιούς σήμερα...
ο ένας (κολλητός και καλός επιστήμονας) προσπαθούσε να μου πει ότι δεν υπάρχει έρευνα για τις ουσίες που παράγονται από την καύση της προπυλενογλυκόλης.

Ο δεύτερος (δεύτερη, συμμαθήτρια από το Δημοτικό) έφυγε με την diy σοκολατίτσα μου...

Πρέπει κι αυτοί να ενημερωθούν...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2011, 01:45 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1318 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 01:46 »
Κοιτάξτε, εγω στο χολαργό μένω, και ο ΕΟΦ είναι δίπλα. Αλλα το να πάω να κάνω ατμιστική διαμαρτυρία μόνος απόξω θα είναι απο γελοίο έως τρισγέλοιο.
Το ερώτημα είναι Υπάρχει κάθολου η διάθεση να κατέβουμε στο δρόμο? ετσι κι αλλιώς είμαστε λίγοι σε σχέση με το ΠΑΜΕ και το ΚΚΕ, δεν κλείνουμε δρόμους, αλλα θα πρεπει να καταλάβει ο κόσμος, και εννοώ τα ΜΜΕ οτι Υπάρχουμε, και ΔΕΝ είμαστε μια άμορφη καταναλωτική μάζα. Ως επι των πλείστων, ατμιστής σημαίνει και χομπίστας, ασχολείται με αυτό το μαραφέτι, δε΄ν ειναι ανάγκη να φτιαχνει δικά του μόντς για να πείς ασχολείται. Στα δικά μου μέτρα και σταθμά, αναμιγνύοντας υγρά, ασχολούμαι οσο και ο Craven στα δικά του μέτρα και σταθμά.
ΜΗΝ αφήσουμε να μας υπολογίζουν σαν απλα μια καταναλωτική ομάδα γιατι ΔΕΝ ειμαστε. Είμαστε παραπάνω και αυτό τα ΜΜΕ πΡΕΠΕΙ να το μάθουν.
Οπότε. Υπρχει καθόλου διάθεση για απόλυτα ειρηνική και υψηλά ατμιστική μάζωξη?

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1319 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 01:52 »
και εγω αν θελεις σε 20 λεπτα ειμαι εκει κ γινομαστε 2 οι υπόλοιποι?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342243 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206462 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50144 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597206 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357734 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11500 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193032 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1285 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591848 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios