vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

311 επισκέπτες, 4 χρήστες
ZoeM, Tem, joki, tibolaso

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1290 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 20:42 »
Ελεος ακομα και εκει το κρατος μας χλευάζει και εμεις τιποτα  :( :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1291 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 20:47 »
θεμα γιναμε στο αγγλικο φορουμ
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/legislation-news/247884-e-cigs-next-line-ban-greece.html

Βασιλη, καλυτερα παει το...
ρομπα γιναμε στο αγγλικο φορουμ
 :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Adreas

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1292 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 21:34 »
Αφού επηρεάζει έστω και στο ελάχιστο μπορούν να το απαγορεύσουν σε δημοσιους χωρους you know.Με τίποτα όμως να απαγορεύσουν την κυκλοφορία, αν είναι έτσι να απαγορεύσουν και το κανονικό που είναι 1000 φορες χειρότερο....

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1293 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 22:03 »

θέμα γίναμε στο αγγλικό GG φόρουμ

 
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/gg/247104-theyre-banning-e-cigs-greece.html

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1294 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 22:14 »
ποιός βρε παιδιά?
ο Δρ. Ανδρέας Φλουρής

Αποσυνδεδεμένος polis trucks

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1295 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 22:23 »
Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα.

Γνωρίζω το site μερικούς μήνες, αλλά δεν είχε τύχει ποτέ να κάνω signup, μέχρι σήμερα.

Γενικά απ' ότι βλέπω μου αρέσει το ύφος των συζητήσεων και του κόσμου, προβληματισμοί που είδα και τεχνικά θέματα.
Έχω να πω το ότι όλοι μαζί μια γροθιά μπορούμε να φέρουμε αποτέλεσμα, εγω κ.τ ούτε να το βλέπω δεν θέλω.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1296 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 22:36 »
Η Ρόδος ακούει αυτή την στιγμή !!!!
Ασε ρε τσαμπίκο, είσαι και άσχετος απο golf χιχιχιχιχι!

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1297 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 22:41 »
Ήμουν 30 χρόνια καπνιστής 2.5 – 3 πακέτα ημερησίως , προσπάθησα πολλές φορές να το κόψω με όλους τους γνωστούς και άγνωστους τρόπους ανεπιτυχώς , παράλληλα παρακολουθούσα και τον ηλεκτρονικό ατμιστή από την αρχή αλλά λόγο προβλημάτων λειτουργίας του δεν προχωρούσα προς αυτό , πριν από 3 μήνες έπειτα από πολύ ψάξιμο ρωτώντας και διαβάζοντας έρευνες , forums Ελληνικά και ξένα αποφάσισα να αγοράσω κάποιο συγκεκριμένο μηχανισμό ατμίσματος σε αυτό ευχαριστώ πολύ τους συνατμιστές εδώ .
        Βέβαια κατάφερα και έκοψα το κανονικό τσιγάρο και μάλιστα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος .
Στους 3 μήνες αυτούς είχα τεράστια βελτίωση στην υγεία μου αποδεδειγμένα με εξετάσεις πριν και τώρα , λόγω του ότι είμαι διαβητικός , αν θέλετε μπορώ να σας πω και λεπτομέρειες για όποιον ενδιαφέρετε .
   
        Μετά τα προχθεσινά δεν σας κρύβω ότι αναστατώθηκα , όπως όλοι μας άλλωστε . Το θέμα όμως είναι ότι το πράγμα έχει πάρει τον δρόμο του άσχετα αν είναι σωστός η λάθος οπότε μένει να δούμε τα εξής :
       
Με σειρά προτεραιότητας .


1.   θα προχωρήσουμε για πιστοποίηση ; Αν όχι  ( δεν πάμε παρακάτω και απλός κάποιοι παρανομούν)
2.   θα επιτρέψουν την νικοτίνη ; Αν όχι  ( δεν πάμε παρακάτω και απλός κάποιοι παρανομούν)
3.   Αν την επιτρέψουν ποιο θα είναι το ποσοστό περιεκτικότητας ; ( Αν π.χ το όριο είναι < 2 mg , τι κάνουμε ;
4.   Όλα αυτά όμως απαιτούν χρόνο πάνω από 2 χρόνια , χρήμα , διάθεση όπως και επιχειρηματικότητα από κάποιους για να γίνουν ίσος ίσος και κάποιο χοντρό φακελάκι . ( Μέχρι τότε τι πρέπει να κάνουμε εμείς ; )
 
      Και στο 4 φυσικά είναι το μυστικό . Εδώ ακριβός μπορούμε να πιέσουμε εμείς , πως ;
Το κανονικό τσιγάρο επιτρέπετε και εφόσον μας απαγορεύετε το ηλεκτρονικό άτμισμα με νικοτίνη οι περισσότεροι από εμάς θα γυρίσουν στο τσιγάρο όπου σαφέστατα και αποδεδειγμένα πλέον είναι κατά πολύ ποιο βλαβερό , ποιος από εσάς υπογράφει ότι στα 1-2 χρόνια που θα απαιτηθούν για να πάρει κάποιο προϊόν πιστοποίηση δεν θα πάθουμε κάτι από την επιστροφή μας στο τσιγάρο ;
Αν πράγματι ενδιαφέρεστε για την υγεία μας και δεν έχετε κατά νου κάτι άλλο …… αφήστε μας  να πάρουμε την ευθύνη πάνω μας όπως συμβαίνει και για το τσιγάρο τα τσιρότα νικοτίνης έως ότου αποφασίσετε τι θα γίνει τελικά .

Γνωρίζουμε βέβαια ότι ι νικοτίνη είναι δηλητήριο από κάποια ποσότητα και πάνω ,
Αλλά αυτό δεν μπορεί να είναι επιχείρημα και λόγος για εσάς γιατί απλά σχεδόν όλα τα φάρμακα με συνταγή γιατρού η όχι αν καταπιούμε μια χούφτα δεν θα μας γλιτώσει καμία πιστοποίηση !!!
Γιατί ο καθένας μας πρέπει να διασφαλίσει τι χλωρίνη το βιτριόλι τα φάρμακα και τα ζιζανιοκτόνα που έχουμε όλοι μας στο σπίτι ώστε να μην τα πάρει το παιδί μας η ο ηλικιωμένος παππούς – γιαγιά με Alzheimer .
Δηλαδή με άλλα λόγια αν εγώ αποφασίσω να βάλω πάνω μου 100 τσιρότα νικοτίνης και αυτοκτονήσω θα φταίει η πιστοποίηση ;


Επιχείρημα λοιπόν δεν είναι η νικοτίνη αλλά τα αναγραφόμενα επάνω στα υγρά αναπληρώσεως και εδώ συμφωνώ όπως όλοι μας πιστεύω καθώς πρέπει να ξέρουμε τι περιέχουν σε τι ποσοστό από πού προέρχονται όπως επίσης να υπάρχει επάνω το γνωστό μας σήμα δηλητηρίου .
Όπως έχουμε διαπιστώσει όμως όλα αυτά αναγράφονται στα περισσότερα επώνυμα υγρά αναπλήρωσης άρα μόνο το ΟΚ από εσάς χρειάζεται άντε και μερικά ευρώ για να ελαφρύνουμε το χρέος τις Ελλάδος .
           Φυσικά δεν πιστεύω ότι θα φορολογήσετε τα υγρά αναπλήρωσης όπως τον καπνό γιατί το τσιγάρο ανήκει σε αυτό που λέμε
Φόρος καπνού
Εκτός και αν ψηφίσετε νέο νόμο που να λέει
Φόρος ατμού η φόρος νικοτίνης

Πάρτε την σωστή απόφαση !!!!!
Σύντομα όμως γιατί προβλέπω πολύ επικίνδυνες ενέργειες όπως τα παρακάτω Site !!!!!!!!

Προσοχή:
Οι σύνδεσμοι για ιστότοπους που εμπορεύονται καθαρή νικοτίνη, καθώς και υγρών με υψηλή περιεκτικότητα, απαγορεύονται.
Η νικοτίνη είναι εξαιρετικά τοξική.
Ουσιαστικά πρόκειται για δηλητήριο και οποιαδήποτε αναφορά σε εμπορία, προμήθεια ή χειρισμό, θα διαγράφεται.


Από τη συντονιστική ομάδα του φόρουμ. 


Αν γίνει μια παραγγελία από τον οποιοδήποτε στο ποιο πάνω site και γράψουν στο πακέτο πώς είναι σησαμέλαιο ,
Τι θα συμβεί στο τελωνείο ; ….

http://www.alibaba.com/product-gs/427193390/Food_Flavoring_Essence_L_Ethyl_Lactate_.html

http://www.alibaba.com/product-gs/428434691/essence_chemical_of_daily_use_make.html?newId=426149949&pn=2&pt=10&t=2&cids=



και άλλο ένα που έχει υποκατάστατο νικοτίνης
http://www.alibaba.com/product-gs/494869833/e_liquid_no_nicotine.html
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2011, 00:07 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος ΣΟΚ

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1298 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 23:00 »
Count me in! 




Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα.

Γνωρίζω το site μερικούς μήνες, αλλά δεν είχε τύχει ποτέ να κάνω signup, μέχρι σήμερα.

Γενικά απ' ότι βλέπω μου αρέσει το ύφος των συζητήσεων και του κόσμου, προβληματισμοί που είδα και τεχνικά θέματα.
Έχω να πω το ότι όλοι μαζί μια γροθιά μπορούμε να φέρουμε αποτέλεσμα, εγω κ.τ ούτε να το βλέπω δεν θέλω.

Αποσυνδεδεμένος spookys

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1299 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 23:12 »
Ασε ρε τσαμπίκο, είσαι και άσχετος απο golf χιχιχιχιχι!

Ευχαριστώ τους Kallitexni, urahara, invivo και τους υπόλοιπους που άκουσαν σήμερα την εκπομπή.

Δημιουργώ νέο topic,
για τη συμμετοχή στην εκπομπή της Τετάρτης.

Υ.Γ.
Abet, μπορεί να τη γλύτωσες σήμερις...αλλά την Τετάρτη η γνώμη σου είναι must !!  8)

Αποσυνδεδεμένος ΣΟΚ

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1300 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 23:14 »
Και τι κάνουμε δηλαδή?





Ήμουν 30 χρόνια καπνιστής 2.5 – 3 πακέτα ημερησίως , προσπάθησα πολλές φορές να το κόψω με όλους τους γνωστούς και άγνωστους τρόπους ανεπιτυχώς
...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2011, 00:10 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1301 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 23:19 »
Και τι κάνουμε δηλαδή?

Παρανομούμε για κάνα μήνα μέχρι να ξεχαστεί το θέμα και να ξαναβγούν τα νικοτινούχα στα ράφια.

Όχι ότι δε θα ήθελα να αντιδράσω. Αλλά αισθάνομαι πολύ βαθιά πλέον ότι σ' αυτό το κράτος δεν έχει νόημα.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1302 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 23:20 »
@ kritikos727

μην τρελαίνεσαι συντεκνε.
σκύλος που γαβγίζει δεν δαγκώνει
πάει και για μαντινάδα  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος PETROPOYLOS KOSTAS

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1303 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 23:33 »
Καλησπέρα κι από μένα. Φανατικός με το ητ εδώ και 4 χρόνια. ( συγχρόνως και έμπορος στην περιοχή μου).
Ο προμηθευτής μου, στέλνει κανονικά υγρά με νικοτίνη, καθώς όπως είπαν τηρούν στάση αναμονής για διευκρινίσεις. Όσο για έλεγχο, ναι τους κάνανε σήμερα (ΕΟΦ) για να δουν εάν εμπορεύονται υγρά με νικοτίνη.


τους καναν ελεγχο για να δουνε ΑΝ εχουν με νικ. η τους τα πηραν?

Αποσυνδεδεμένος Dragon77

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • τελος το καπνισμα, ανασα με ατμισμα
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1304 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 23:37 »
Η χουντα ξαναγύρισε με άγριες διαθέσεις...........

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342243 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206462 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50144 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597206 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357734 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11500 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193032 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1285 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591848 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios