vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

187 επισκέπτες, 0 χρήστες

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1035 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 13:49 »
Φιλε matsakonas, γι αυτο παιρνω μονο επωνυμα, για να αισθανομαι οσο γινεται πιο ασφαλης. Δεν πηρα απο πλανωδιο πακιστανο.

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1036 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 13:54 »
Όσο το ηλεκτρονικό τσιγάρο αποδεικνύεται αποτελεσματικό τόσο πιο δυνατά θα το χτυπήσουν. Τα συμφέροντα που πλήττονται και η δύναμη τους είναι τεράστια.
Δεν θα υπερισχύσει η λογική που λέει ότι αφού απέναντι στο κανονικό τσιγάρο οι επιπτώσεις είναι κατά πολύ μικρότερες θα έπρεπε να επιτρέπεται ή ακόμα και να συστήνεται.
Θα υπερισχύσουν τα συμφέροντα και αν δεν βρουν αντενδείξεις για το ηλεκτρονικό τσιγάρο απλώς θα τις δημιουργήσουν.
Και τα ΜΜΕ έχουν τον τρόπο σε μηδέν χρόνο να παρουσιάσουν τους ατμιστές σαν λεπρούς στο σύνολο της κοινωνίας για να κάνουν τη δουλειά τους.
Σε αυτά τα συμπεράσματα έχω καταλήξει εγώ και είμαι σίγουρος ότι αν όχι τώρα τότε σύντομα θα υπάρξει ενορχηστρωμένη παγκόσμια εκστρατεία και επίθεση κατά του ηλεκτρονικού τσιγάρου.
Για μένα όποιος έχει σκοπό να το συνεχίσει ακόμα και στην "παρανομία" καλό θα είναι να προσανατολίζεται από τώρα στο να απεξαρτηθεί από την ανάγκη της ελεύθερης διακίνησης του στο εμπόριο μέσω επισκευάσιμου εξοπλισμού και DIY υλικών.
Εκεί έχω καταλήξει και έχω προσανατολιστεί εγώ και αυτό προτείνω.
Από κει και πέρα αφού είμαι έτοιμος ώστε να μη με πλήξει ενδεχόμενη απαγόρευση σε προσωπικό επίπεδο, μαζί σας σε όποια ενέργεια να αντιστρέψουμε αυτή την πραγματικότητα που πολύ φοβάμαι ότι σύντομα θα βρούμε μπροστά μας.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1037 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 13:55 »
Ρε συ Νικο, αυτο ειναι το συμπερασμα απο το ποστ μου? Τοσο λαθος το εγραψα?

Εχει γραφτει και υπαρχουν στο σαιτ,
οτι υπαρχει παγκοσμιως για το η/τ.
Αυτη ειναι η πληροφορηση που εχουμε.
Επισης ξερουμε οτι ασφαλεις μελετες,
θα εχουμε μετα απο αρκετα χρονια.
Επισης ξερουμε μετα απο ασφαλεις μελετες
τις επιπτωσεις του κ/τ.
Το ρισκαρουμε η οχι, απλα πραγματα.
Οσο για τι αγχος δεν ειναι ειρωνεια,
γιατι υπαρχουν ασφελεις μελετες για τις επιπτωσεις του.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1038 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 13:57 »
πολυ σιγουρο τον βλεπω τον γιατρο και με βαζει σε υποψιες

μακαρι να ειμαι παραπανω απο οτι πρεπει καχυποπτος

Επικροτώ και επαυξάνω. Σαν χρήστες όλοι μας ξέρουμε τα οφέλη απο την χρήση του ΗΤ. δεν τα μάθαμε απ τον γιατρό. Αλλα η σιγουριά του οτι ΔΕΝ ειναι βλαβερο κλπ μπορεί να θεωρηθεί μονο ως κομπογιαννιτιά. Ας μην τον κάνουμε λάβαρο επειδή μας βολεύει.
Θα χαρώ εάν δοθεί στη δημοσιότητα μια ΕΓΚΥΡΗ μελέτη που να μου επιβεβαιώνει τα οφέλη που έχω δεί ο ίδιος και "κανει καπνό" τις αμφιβολιες μου. Μέχρι τότε, κι εγώ όπως και όλοι μας νομίζω, ατμίζουμε με πλήρη επίγνωση οτι παρά τα οφέλη που έχουμε δεί στον οργανισμό μας, ΙΣΩΣ τελικα αποδειχθεί οτι κάνουμε και κακό. Οχι μεγαλύτερο απο το κ.τ αλλα κακό και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1039 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 14:00 »
Για μένα όποιος έχει σκοπό να το συνεχίσει ακόμα και στην "παρανομία" καλό θα είναι να προσανατολίζεται από τώρα στο να απεξαρτηθεί από την ανάγκη της ελεύθερης διακίνησης του στο εμπόριο μέσω επισκευάσιμου εξοπλισμού και DIY υλικών.

Τελικα δεν το σκεφτηκα μονο εγω  :)) :)) :bye:
Ηδη απο χθες παρηγγειλα επισκευασιμο εξοπλισμο, βασεις και αρωματα για τουλαχιστον 8-10 μηνες.


alexmach, με εκφραζεις απολυτα.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1040 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 14:02 »
Ζητείται iAtty A2 MarkT η αλλου τύπου επισκευάσιμος άτμο για δωρεά λόγω αφραγκίας και επερχόμενης απαγόρευσης!
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1041 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 14:10 »
Φιλε matsakonas, γι αυτο παιρνω μονο επωνυμα, για να αισθανομαι οσο γινεται πιο ασφαλης. Δεν πηρα απο πλανωδιο πακιστανο.

και τι ακριβως πηρες επωνυμο που ηταν πιστοποιημενο?

Αποσυνδεδεμένος ΠΕΡΙΠΤΕΡΑΣ

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟΚΟΨΑ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ.....

Αποσυνδεδεμένος kgf

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1043 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 14:40 »
παντως μου φαινεται οτι το μεγαλωνουμε εμεις το θεμα χωρις λογο.ουτε στη συνεντευξη προχτες ειπανε κατι που δεν ισχυε ηδη, ουτε σημερα στη συνεντευξη στο μεγκα ειπανε κατι κακο.προς το παρον δεν υπαρχει κατι που να δικαιολογει απαγορευση οποτε δε βλεπω το λογο του πανικου που υπαρχει στο θεμα εδω μεσα.οποτε ψυχραιμια και θα δουμε τι θα γινει.μπορει μια εταιρεια να κανει αιτηση για αδειοδοτηση και να την παρει και να τελειωσει το θεμα.βεβαια ειμαστε στην ελλαδα και ποτε δεν εισαι σιγουρος τι θα παιχτει  ::) αλλα ας δουμε πως θα εξελιχθει το πραμα. δεν υπαρχει λογος πανικου προς το παρον.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1044 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 14:43 »
και τι ακριβως πηρες επωνυμο που ηταν πιστοποιημενο?
Μην μου βαζεις λογια φιλε μου. Ειπα επωνυμο, αρα πιθανοτατα καλυτερο απο αυτο που πλασαρει ο πλανωδιος, αλλά δεν ειπα πιστοποιημενο. Εκτος αν υπαρχει πιστοποιημενο και δεν το ξερω, οπότε σε παρακαλω να με διαφωτισεις για να το παρω  :D

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1045 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 14:46 »
οχι σε παρακαλω να μας πεις τι ειναι επωνυμο και τι ανωνυμο για εσενα τουλαχιστον :hmmm: τι παει να πει επωνυμο δηλαδη? ολα καποιο ονομα εχουν μηπως εννοεις οτι παιρνεις απο καταστηματα και οχι απο ιντερνετ οποτε αισθανεσαι πιο ασφαλης? γιατι το επωνυμο ειναι λιγο αστοχο ??? οσο για πιστοποιηση παρε inawerra,  εχουν αναρτηθει και εδω στο φορουμ τα πιστοποιητικα των υγρων τους ασχετα αν τρεχα γυρευε ποιος εχει βγαλει και που  και τι ειναι ακριβως τα πιστοποιητικα των πολλωνων...παρε hallo που ειναι και επωνυμα οπως λες και πανακριβα και στειλε ενα mail  στον αμερικανο και πες τι βαζετε μεσ στα υγρα να δεις τι θα σου πει...γιαυτο σου λεω..τι επωνυμα και ανωνυμα μου λες..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2011, 15:03 από matsakonas »

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1046 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 15:00 »
matsakonas, Θα σου πω. Όχι επειδη με προκαλεις (ή παρακαλεις  :D ), αλλά επειδη ελπιζω να μαθω κατι κι εγω.

Επωνυμο για μενα δεν σημαινει αυτό που γραφει καποιο ονομα. Όλα (φανταζομαι) γραφουν καποιο ονομα.
Επωνυμο εννοω αυτό που προερχεται από αναγνωρισμενη εταιρια (δηλαδη γνωστη στον χωρο και σχετικα μεγαλη).
Αν προερχεται από χωρα «σοβαρη», πχ  Ιταλια, Γερμανια, μου εμπνεει περισσοτερη εμπιστοσυνη.
Αν η συσκευασια (μπουκαλακι) φαινεται πιο σοβαρο, είναι κι αυτό μια ενδειξη.

Πιο συγκεκριμενα. Εδω στην Ξανθη, σε καταστηματα, από οσο ξερω λογω νεοτητος στο ατμισμα, υγρα εχει το καταστημα της Ovale (από Flavourart, γνωστη εταιρια) και το Καρφουρ (κινεζικα, τελειως αγνωστα).  Ποιο από τα δυο είναι επωνυμο?
Της Flavourart είναι σε πολυτελη μπουκαλια, το κινεζικο σε πλαστικα που θυμιζουν κωλυριο. Είναι σοβαρο επιχειρημα αυτό?   Ισως και να είναι βρε αδερφε.

Διαδικτυακα τωρα, και όχι από φυσικο καταστημα.
Πηρα παλι Flavourart, αλλά όχι ετοιμο. Πηρα βασεις και αρωματα.
Καποιοι φιλοι πηραν καποια αγνωστα πάμφθηνα από Κινα και άλλες χωρες. Είναι αδυνατο να τα ατμισουν (κι εγω το ιδιο). Και ξαναγυρισαν στο Flavourart αλλά DIY. Ολοι το απολαμβανουμε. Ουτε βηχουμε ουτε μας βρωμαει. Δεν είναι θετικη ενδειξη αυτό?

Εσυ ποιο θα διαλεγες αν σε κερνουσα? Το Ιταλικο ή το κινεζικο, από αυτά που περιεγραψα παραπανω.



Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1047 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 15:09 »
σου εγραψα πιο πανω παλι και σου αναφερω οτι τα hallo ας πουμε αν ρωτησεις(που το εκανε μελος του φορουμ) σου λενε δε σου λεω τι βαζω μεσα μη μου κλεψεις τη συνταγη ??? και εχουν και πιστοποιησεις(για την χωρα τους τουλαχιστον) εδω την στιγμη που δεν ειναι πιστοποιημενα κανενα, ολα μπαινουν και σε ενα τσουβαλι πλεον, ασχετα αν μας αρεσει η γευση σε καποια και σε καποια οχι αυτο εννοω, για να παρεις απο πακιστανο δεν παιζει ακομα αλλα και να αρχισουν να α πουλανε και μαυροι σαν cd  παλι στο ιδιο τσουβαλι θα ειναι οσο δεν εχουν και τα αλλα αυτο που λεμε πιστοποιηση και καλα... και καταληγω στο πρωτο μου μηνυμα πριν αρχισουμε τον διαλογο μας, οτι αυτα τα γνωριζαμε και πριν, δε μας ειπε κανεις να τα ατμισουμε με το ζορι, πως και μας εκαψε μετα απο το ντορο που εγινε και οχι πιο πριν? :dontknow:
αααα, και να σου πω και κατι, απο το καταστημα ovale που λες, οχι μονο στο συγκεκριμενο αλλα και σε ολα τα  ovale τα υγρα δεν ειναι της flavourart,  ειναι natura :yes: by flavourart  και αντε ψαξε βρες...οι φημες λενε οτι τα κανει καποιος στη Λαρισα..

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1048 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 15:17 »
Δεν μπορω να μην συμφωνησω. Αλλά προσωπικα, η ποιοτητα των υγρων με απασχολησε και πριν γινει ο ντορος. Απλά τωρα τονίστηκαν καποια πραγματα μεσα στο παρον θεμα, τα οποία και με ανησυχησαν.

Πριν γινει ο ντορος ειχα δοκιμασει τα υγρα που λεω. Ηταν σαν να συγκρινω το αγαπημενο μου (τοτε) τσιγαρο με αυτά που πουλουσαν οι μεταναστες κρυφα στα φαναρια. Και τα δυο ειχαν την ιδια ετικετα, αλλά με το ένα απολαμβανα και με το άλλο ξερνουσα.


ΥΓ. Αλλο παλι φασουλι αυτο που λες με την νατουρα. Και στην κωλοπετινιτσα να τα φτιαχνουν παντως, παλι καλυτερα απο τα άλλα που σου ειπα ειναι.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1049 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 15:21 »
βρε δε σου λεω οτι δεν ειναι καλυτερα(γευστικα μιλαμε παντα) και γω τετοια καιω, το οτι ειναι ομως και σε θεμα υγειας καλυτερα δεν το ξερει κανεις :dontknow: αυτο εννοω οτι ολα σε αυτον το τομεα ειναι στο ιδιο τσουβαλι :yes: και πιστευω οτι συμφωνουμε..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540923 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30855 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49936 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192795 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1133 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591366 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios