vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

133 επισκέπτες, 4 χρήστες
lagoudakis, gfilip, maprix, antiklitos140

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #660 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 17:14 »
Λιακουρα :respect:

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #661 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 17:14 »
Τοτε αγαπητε μου, ο περιπτερας της γειτονιας μου γιατι ακομη επιτρεπεται να πουλαει αναλογικα τσιγαρα ή αλλιως "καρκινοσωλινες" και με την ευλογια του κρατους;
γιατι απο κει τα περνουνε Κωστα  8)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #662 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 17:16 »
@Λιακουρας

Εξαιρετικο το κειμενο, θα το χρησιμοποιησω.

Εδω Σχολιο 652

Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος DHMIOS

  • **
  • 108
  • ΓΗΤΕΥΤΗΣ......ΑΤΜΙΣΤΩΝ
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #663 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 17:16 »
φανταζομαι τα πρωτοσελιδα των εφημεριδων


εξαρθρωθηκε σπειρα διακεινησης υγρων αναπληρωσης ηλεκτρονικων τσιγαρων

συνεληφθηκαν οι

ο ταδε και
ο δεινα

στην κατοχη τους βρεθηκαν

3 φιαλες των 100 ml με νικοτινουχα βαση 36 mg
5 φιαλες των 30 ml με νικοτινουχα βαση 26 mg

βρεθηκαν επισης

κενα φιαλιδια των 10 ml  και δοσομετρητες προκυμενου οι συληφθεντες να νοθευσουν της παραπανω ποσοτητες και να της πουλησουν στην ΜΑΥΡΗ ΑΓΟΡΑ για μεγαλητερο κερδος

αυριο παραπεμπονται στον εισαγγελεα

ο οποιος με την σειρα του θα ζητηση την εσχατη των ποινων

και ποια ειναι αυτη

Η ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 3 ΚΟΥΤΙΩΝ ΤΣΙΓΑΡΩΝ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΣΜΟ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΑΤΜΙΣΤΩΝ

Αποσυνδεδεμένος kostas71

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • 2 Σεπτεμβρίου 2011, ημέρα ανεξαρτησίας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #664 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 17:18 »
Παντως εμενα σημερα ολοι με εβλεπαν σαν ενα ειδος παρανομου... πως να το το πω σαν τον Billy the Kid ρε παιδι μου, και αρκετοι με ρωτησαν αν τελικα κανει εστω και λιγο καλο σε σχεση με το κ.τ. (σου λεει, αυτος για να συνεχιζει ακαθεκτος, η πολυ μλκς ειναι, η κατι ξερει :) )

Γενικα, πιστευω οτι θα γυρισει μπουμεραγκ η ολη υποθεση, διοτι ως γνωστον ακομη και η αρνητικη διαφημιση ειναι καλη διαφημιση. Μεχρι σημερα το η.τ. ηταν απλα ενα ακομη αδιαφορο θεμα για τον πολυ κοσμο, μεσα σε μια μερα εγινε διασημο.

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #665 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 17:22 »
Ρε παιδια να ρωτησω, επειδη δεν εχω χρονο να διαβασω ολο το νημα μπορει να μου απαντησει καποιος τι γινεται τελικα? Το ατμισμα τελικα απαγορευεται στους εσωτερικους δημοσιους χωρους, και οι παραβατες χρεωνονται με προστημο, η απλα θα απαγορευσουν την πωληση του στο εσωτερικο??

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #666 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 17:23 »
γιατι απο κει τα περνουνε Κωστα  8)

Ακριβως Μιχαλη, οποτε ας σταματησουν αυτο το παιχνιδακι και ας βγουν να το πουνε ξεκαθαρα. " Κυριοι σαν κρατος θελουμε ταδε ποσο ανα ml σε φορο, και ας μην μας σκοτειζουν τα @@ αλλο με βλακειες.

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #667 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 17:27 »
Για ρίξτε μια ματιά εδώ .....



http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=432025&cid=4

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 09, 2011, 17:29
Αλλά επειδή μπορεί να το κατεβάσουν σας παραθέτω ολόκληρο το άρθρο .






Πολλά ψέματα και λίγες αλήθειες για το ηλεκτρονικό τσιγάρο
Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 9 Δεκεμβρίου 2011, 16:41

Πολύς θόρυβος με στόχο τον αποπροσανατολισμό της κοινής γνώμης, έγινε τις τελευταίες ημέρες, σχετικά με κάποια επερχόμενη απαγόρευση του ηλεκτρονικού τσιγάρου.

Στη συζήτηση ενεπλάκη και ο Ελληνικός Οργανισμός Φαρμάκου, ο οποίος σύμφωνα δηλώσεις των υπευθύνων του Οργανισμού δεν έχει ακόμη καταλήξει σε οριστικό συμπέρασμα.

Αντιθέτως ο ΕΟΦ θα ασχοληθεί με το θέμα από Δευτέρα όπως δήλωσαν στη zougla.gr στελέχη του. Άλλωστε, όπως επισημαίνουν πηγές του Υπουργείου Υγείας και άμεσοι συνεργάτες του Υπουργού Ανδρέα Λοβέρδου, ο ΕΟΦ δε συμμετείχε καν στην καθιερωμένη συνέντευξη Τύπου της επιτροπής για την απαγόρευση του καπνίσματος στην οποία μίλησαν ο Α. Δημόπουλος, Γενικός Γραμματέας Δημόσιας Υγείας και Π. Μπεχράκης, πνευμονολόγος και πρόεδρος της Επιτροπής για τον έλεγχο του καπνίσματος. Άλλωστε ανώτερα στελέχη του Υπουργείου Υγείας πιστεύουν πώς τελικά είναι αδύνατον να απαγορευτεί η πώληση του ηλεκτρονικού τσιγάρου ιδιαίτερα η εκδοχή χωρίς νικοτίνη ,παρά τις περί του αντιθέτου τοποθετήσεις. Επισημαίνεται πώς διεθνώς δεν υφίσταται γενικευμένη και κάθετη απαγόρευση του ηλεκτρονικού τσιγάρου ούτε καν στην Αμερική. Μόλις τώρα η Πολιτεία της Νέας Υόρκης αρχίζει να συζητά το ζήτημα σε επίπεδο γενικών επιτροπών δημόσιας υγείας.

Σε σχετική ερώτηση δημοσιογράφου, ο Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Υγείας Αντώνης Δημόπουλος ανέφερε ότι ο ΕΟΦ θα απαγορεύσει τόσο την πώληση όσο και τη χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου, και ιδιαιτέρως εκείνων που περιέχουν σταγόνες νικοτίνης. Μία απόφαση την οποία δεν επιβεβαίωσε ο ΕΟΦ ο οποίος έχει και τον τελικό λόγοι σε μία τέτοια υπόθεση . Στην κοινή συνέντευξη Τύπου για την καταπολέμηση του καπνίσματος, ο πρόεδρος της Εθνικής Επιτροπής, Π. Μπεχράκης, ανέφερε αορίστως ότι η απαγόρευση αποφασίστηκε λόγω της έλλειψης επιστημονικών στοιχείων για τις μακροχρόνιες επιπτώσεις.

Τις τελευταίες μάλιστα ημέρες συζητείται εσφαλμένως ότι το υπουργείο Υγείας προχωρεί στην απαγόρευση της χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου και σε κλειστούς δημόσιους χώρους, καθώς κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

Οι επιστημονικές αντιφάσεις

Ο κ. Π. Μπεχράκης της Επιτροπής ελέγχου του καπνίσματος παραδέχεται ότι δεν υπάρχουν επαρκή στοιχεία ώστε να ενοχοποιηθεί το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Είπε όμως ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο φαίνεται να είναι βλαβερό αλλά σε σαφώς λιγότερο βαθμό από τα κανονικά τσιγάρα. Σύμφωνα με τον κ. Μπεχράκη, μελέτη που έχει γίνει δεκτή για δημοσίευση σε επιστημονικό περιοδικό δείχνει ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο επηρεάζει τις «αντιστάσεις του αναπνευστικού συστήματος και τα στοιχεία φλεγμονής που ανιχνεύονται στην εκπνοή». Ωστόσο, ο καθηγητής αναγνωρίζει ότι «το ηλεκτρονικό τσιγάρο θα μπορούσε κανείς να το τοποθετήσει σαν μια ενδιάμεση διαδικασία διακοπής του τσιγάρου. Όχι να το μονιμοποιήσει, αλλά να το χρησιμοποιήσει για δύο τρεις μήνες και μετά να διακόψει το κάπνισμα».

Οι φαρμακοποιοί από την πλευρά τους επισημαίνουν ότι στα καταστήματά τους τίθεται προς πώληση το ηλεκτρονικό τσιγάρο, χωρίς νικοτίνη και πως ο ΕΟΦ δεν έχει τη δυνατότητα να ελέγξει τη διακίνηση οποιουδήποτε «e-cigarette», δίχως πιστοποίηση.

Η μεγάλη μάχη εντυπώσεων

Το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι ένα προϊόν, η πώληση του οποίου ζημιώνει σαφώς τις καπνοβιομηχανίες αλλά και τα κρατικά έσοδα που μειώνονται δεδομένου του φόρου επί του καπνού. από τον φόρο επί του καπνού. Όταν μάλιστα επίκειται και νέα σημαντική αύξηση της τιμής πώλησης των τσιγάρων τότε η «επίθεση» κατά του ηλεκτρονικού τσιγάρου προσλαμβάνει αναγκαστικά διαστάσεις οικονομικού πολέμου.

Στις ΗΠΑ, η Υπηρεσία Τροφίμων και Φαρμάκων η περίφημη (FDA) αποθαρρύνει χωρίς να απαγορεύει τη χρήση ηλεκτρονικού τσιγάρου, επισημαίνοντας ότι οι κατασκευαστές μπορεί να βάζουν στο στόχαστρο τους νέους χωρίς να προειδοποιούν για τις ενδεχόμενες επιδράσεις στην υγεία τους. Από την άλλη πλευρά, ο Αμερικανικός Σύλλογος Ιατρών Δημόσιας Υγείας αναγνωρίζει το ηλεκτρονικό τσιγάρο ως μέσο διακοπής του καπνίσματος. Ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας, τέλος, ανακοίνωσε το 2008 ότι δεν υπάρχουν επαρκείς μελέτες που να δείχνουν ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι ασφαλής θεραπεία υποκατάστασης νικοτίνης. Πέρνα τούτου όμως ..ουδέν.



Πηγή www.zougla.gr


Αποσυνδεδεμένος CAPTAINATMOS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #668 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 17:30 »
εμενα παντως με πεισανε με ολοκληρη την ιστορια αυτη οτι το η.τ ειναι κατα 99.9% ασφαλες γιατι προσπαθουν να το κοψουν με γελοιες αιτιολογιες, αν υπηρχε κατι το επιλειψιμο για την υγεια θα το παρουσιαζανε και θα το απαγορευανε κατευθειαν αντι αυτου προσπαθουν με αλλουσ τροπους να το απαγορευσουν, οτι δυσπιστια ειχα για το η.τ πλεον εξαφανιστηκε ευχαριστω των κ.μπεχρακη τον Ε.Ο.Φ και το υ.υγειας που καταφερανε να αποδειξουν οτι το η,τ ειναι ασφαλες

Αποσυνδεδεμένος DHMIOS

  • **
  • 108
  • ΓΗΤΕΥΤΗΣ......ΑΤΜΙΣΤΩΝ
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #669 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 17:31 »
εγω εδω στο καφε που εχω

εχω εναν πελατη που ο γιος του δουλευει στον εοφ
ειναι χημικος
και εχει και καποια θεση στο πανεπηστιμιο
ειναι λεκτορας στο πανεπηστημιο

εκτος του οτι δεν ξερει τιποτα και μου ειπε οτι δεν εχει γινη καμμια ερευνα
μου ιπε οτι μαλλον
προκυτε για καποιο εισπρακτικο μετρο που θα το δουμε στην πορεια

Αποσυνδεδεμένος ser

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #670 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 18:00 »
Δεν πατε στο διαολο ρε παλιολαμογια του κερατα που σας πηρε τωρα ο πονος για την υγεια μας....το οτι μας εχετε βυθισει ολους στην καταθλιψη αυτο δεν το εχετε σκεφτει και το ποσο βλαπτεται εσεις οι ιδιοι την υγεια ολοκληρου του εθνους...αντε να χαθειτε κοπροσκυλα...

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #671 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 18:11 »
Παρακολούθησα το νήμα και την εξαιρετική επιστολή του Λιάκουρα.  :thumpup:  καθώς και τα γραφόμενα στον τύπο. Να κάνω με τη σειρά μου τις εξής παρατηρήσεις ...

Ο τύπος για μια ακόμη φορά διέπρεψε απο ανακρίβειες. Τι να πρωτοπεί κανείς ? Για την "καθαρή" νικοτίνη που χρησιμοποιούμε σύμφωνα με τον ΕΟΦ ? (Τα Νέα) , ή για το γελοίο και ανυπόστατο ότι παρασύρονται οι νέοι. Που τους είδαν ? Κάνανε έρευνα ? Προσωπικά δεν γνωρίζω κανένα πιτσιρικά που να ατμίζει και έχω άμεση σχέση με μεγάλους αριθμούς παιδιών. Αντίθετα το τσιγάρο και τα ναρκωτικά έχουν μπει για τα καλά στα σχολεία!

Επίσης μια λεπτομέρεια που πιθανώς δεν γνωρίζουν πολλοί απο μας.
Ούτε ο ΕΟΦ ούτε το υπουργείο είπε κάτι καινούριο. Ο ΕΟΦ ποτέ δεν ενέκρινε το ΗΤ και με τον τελευταίο αντικαπνιστικό νόμο το ΗΤ ΑΠΟΓΟΡΕΥΟΝΤΑΝ σε δημόσιους χώρους. Προσωπικά είχα πάρει το 1142  και μου το είχαν επιβεβαιώσει.
Τώρα το πιό φαιδρό είναι η απαγόρευση χρήσης  :wall:  και "ιδιαίτερα" όπως λέει η ανακοίνωση των νικοτινούχων.
Κατ αρχήν αυτό το "ιδιαίτερα" με προβλημάτισε. Τι πα να πει "ιδιαίτερα" ? Ένα προϊόν ή το επιτρέπεις ή το απαγορεύεις, δεν υπάρχει "ιδιαίτερα". Απο την άλλη φαίνεται η παντελής άγνοια. Ούτε και ξέρουν τι είναι το ΗΤ. Αφού την ηλεκτρονική συσκευή ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να μπορέσουν να την απαγορεύσουν, άρα μένουν μόνο τα υγρά.
Απο τα υγρά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να απαγορεύσουν την PG, VG άρα μιλάμε για τα νικοτινούχα.
Η νικοτίνη τώρα είναι ένα τόσο σύνηθες και φτηνό υγρό που είναι πανδύσκολο να απαγορευτεί, απλά θα ανθίσει το παραεμπόριο (αγορές απο Κίνα), αγορές απο τα καταστήματα ΗΤ αλλά  απο το "ντουλαπάκι καβάντζα" κλπ   Χώρια που η παρασκευή της είναι πανεύκολη.

Συμπέρασμα
Μη ψαρώνετε, η όλη υπόθεση θα κρατήσει 1-2 βδομάδες και ύστερα τα πράγματα θα συνεχίσουν να είναι το ίδιο μεν παράνομα όπως πριν, το ίδιο δε ήρεμα όπως πάντα!


Αποσυνδεδεμένος mylonojr

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum spiro BAFUM
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #672 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 18:12 »
Παιδιά μη σπέρνουμε τον πανικό, ακόμα δεν έχει βγει καμία απόφαση για απαγόρευση πώλησης.
Αλλά και να βγει όποιος θέλει να συνεχίσει να ατμίζει θα μπορεί να παραγγέλνει τα συμπράγκαλά του απο εξωτερικό. Καλό θα είναι πάντως σε τέτοια καταδικαστική απόφαση για το η.τ όταν και όποτε γίνει να στείλουμε όσοι επιθυμούμε μαζικά την διαμαρτυρία μας ως ατμιστές στο Υπουργείο υγείας που το μόνο που κάνει τελικά είναι να μην προστατεύει την υγεία μας..Ασταδιάλα με τους κομπλεξικούς.. ;D
Πάντως εγώ που πήγα να αγοράσω υγρά εδώ στην Κομοτηνή το παλικάρι που έχει το μαγαζί μου είπε ότι σταμάτησε να πουλάει για την ώρα υγρά με νικοτίνη και ότι το τοπίο είναι θολό. Είναι δυνατόν να το έχούν απαγορεύει ήδη; με ποία λογική; ότι περιέχει νικοτίνη; τόσο καιρό δεν το ήξεραν δηλαδή; μήπως τώρα που γίμαμέ πολλοί μυρίστηκαν χρήμα;
πείτε μου ρε παιδιά, συνέβη αυτό σε κανέναν από εσάς (να μη σας πουλάνε δηλαδή υγρό με νικοτίνη) ;

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #673 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 18:16 »
Πάντως εγώ που πήγα να αγοράσω υγρά εδώ στην Κομοτηνή το παλικάρι που έχει το μαγαζί μου είπε ότι σταμάτησε να πουλάει για την ώρα υγρά με νικοτίνη και ότι το τοπίο είναι θολό. Είναι δυνατόν να το έχούν απαγορεύει ήδη; με ποία λογική; ότι περιέχει νικοτίνη; τόσο καιρό δεν το ήξεραν δηλαδή; μήπως τώρα που γίμαμέ πολλοί μυρίστηκαν χρήμα;
πείτε μου ρε παιδιά, συνέβη αυτό σε κανέναν από εσάς (να μη σας πουλάνε δηλαδή υγρό με νικοτίνη) ;
Απλούστατα φίλε μου, τα νικοτινούχα πάντα πουλιόνταν παράνομα, απλά τώρα το θυμήθηκαν

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #674 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 18:19 »
Θα βγω σε λιγο να παρω μερικα τανκ, ετσι απο περιεργεια να δω τι γινεται με τα υγρα στα μαγαζια γνωστου φραντσάιζ.

Παντως, καποια γνωστα site (ενα ή δυο δηλαδη) που γνωριζω, κατεβηκαν σημερα και μετα ξανα-ανεβηκαν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341870 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206208 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540704 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30845 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49921 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596672 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357261 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192745 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1169 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1115 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios