vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

399 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, maprix, lagoudakis

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος panosx40

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #450 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 08:38 »
Θα πρεπει να παρουν θεση οι ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ του Η/Τ.
Επισης το ιδιο θα πρεπει να γινει κ αι με τους εισαγωγεις των ΥΓΡΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΗς.
Καλημερα σας.

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #451 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 08:56 »
καλημέρα.το είπε και ο Παπαδάκης αλλά άφησε χοντρούς υπαινιγμούς για τις καπνοβιομηχανίες.

Διαβάζοντας ολο το μακρυνάρι χθες το βράδυ και ψάχνοντας στο ιντερνετ κατεληξα στα εξής.

1)δεν υπάρχει επίσημη έρευνα πουθενά στον κόσμο και κατα την άποψη μου κακώς.Υπήρχε μόνο ενας έλεγχοσ για τοξιοκές ουσίες στο σιτε της Νοbacco.

2)Να απαγορέψουν την πώληση της συσκευής δεν μπορούν να το κάνουν( και θα πωλειται ελεύθερα το τσιγάρο?????) :idiot1: :idiot1:

3)Ισως κάποιοα υγρά να απιτουν έγκριση απο τον ΕΟΦ πλέον(τα αγοράζω απο ΕΟΚ οποτε αντε βρες τι που και ποιος  :wall: :wall:)

4)θα το απαγορέψουν σε δημόσιους χώρους χεστήκαμε ετσι και αλιως στην Κόρινθο απο ωπου είμαι καπνίζουν σε ολες τις καφετερεις και εστιατορια...(νόμιζα οτι ειχε απαγορευτεί το κ.τ???? :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Θα πετυχουν λίγα πράγματα στον πόλεμο που ξεκηνησαν οι καπνοβιομηχανιές με το κράτος μαζί ρήχνοντας στις επάλξεις για άλη μια φορά τα ΜΜΕ...πριν καν νομοθετηθεί το οτιδηποτε.
Απλά με στεναχωρή η χαζομάρα του κόσμου που τρώει οτι και αν του πουν στα δελτία (είδη στην δουλειά το πρωί ειχα το 1 ματς)...δυστηχλως αμερικανοποιηθήκαμε..... :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος assasertzis

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #452 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 09:03 »
Το θεμα ειναι πως η ζιμια που γινετε στουσ ανθρωπους που επενδισαν και καναν καταστιματα εγηνε.
  Η παραπλιροφοριση των Μ.Μ.Ε εκανε ΑΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ

Αποσυνδεδεμένος stefanos terou

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #453 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 09:04 »
εγω παιδια παντως δεν μπορω να διανοηθω  οτι δεν θα ξαναβρισκω το αγαπημενο
μου tribeca στα 24mg εχω ιδη 6 μπουκαλακια απο αυτα και προβαινω σε παραγγελια αλλα δεκα για παν ενδεχομενο το ιδιο πρεπει να πραξετε και σεις

Αποσυνδεδεμένος elenkw

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Το παχουλό μου Blog
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #454 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 09:06 »
Το είπε ο Σκάι πρωί- πρωί στις ειδήσεις και με το που έφτασα στο γραφείο άρχισαν οι καπνιστές τα χαιρέκακα τύπου "για έλα κι εσύ έξω για να συνηθίζεις σιγά-σιγά". :angry_orange:
Τα νέυρα μου πάλι! 2,5 χρόνια τους ακούω και τώρα θα το πιάσουνε από την αρχή το ποιηματάκι. :idiot1:
Καλό κουράγιο παιδιά!  :'(

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #455 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 09:07 »
Καλημέρα!

Εγώ πάντως, όπως ακριβώς είχα προγραμματίσει με το νέο χρόνο να περάσω στο η.τ., έτσι θα συνεχίσω.

(απλά θα χρειαστεί να βιαστώ να προμηθευτώ συμπράγκαλα :P)

Εκτός αν μέχρι τότε καταφέρει ο ΕΟΦ να μας αποκαλύψει πως και γιατί το η.τ. είναι (πιο) επιβλαβές (από το συμβατικό).

Αν έχουν παραπάνω στοιχεία για την επικινδυνότητά του ας τα παρουσιάσουν. Τεκμηριωμένα, όχι παπαρολογώντας, "βρέθηκαν κάποιες ουσίες" και τα ρέστα. Αυτές είναι τακτικές FDA, που (μόνο αυτός, περιέργως) βρήκε λίγο DEG σε ποσοστό 0.1% σε ενα εκ των είκοσι δειγμάτων και τα έβγαλε όλα επικίνδυνα, την ίδια ώρα που το DEG το κάπνιζαν(ζουν) οι αμερικάνοι στα μάλμπορο σαν φουγάρα και το πασπάλιζαν οι κυράτσες στην μούρη τους για δεκαετίες.

Το να το απαγορεύουν λόγω "επικίνδυνων ουσιών" την ίδια ώρα που επιτρέπουν το συμβατικό τσιγάρο, είναι απλά ηλίθιο. Είναι σαν να μου λενε πως απαγορεύουν ξέρωγω στους πολίτες να αγοράζουν αεροβόλα για λόγους ασφαλείας, την ίδια στιγμή που τους επιτρέπουν (και φορολογούν αδρά) να έχουν m4.

Μέχρι λοιπόν να μας αποκαλύψουν το τι βρήκαν που καθιστά το άτμισμα εξίσου ή πιο επικίνδυνο από το συμβατικό, συγγνώμη αλλά, κε Μπεχράκη και λοιποί του Υπουργείου Υγείας και του ΕΟΦ, δεν συνουσιάζεστε ομαδικώς να χλωμιάσετε λεω γω; :angry_orange:

Ακόμα και η εκμετάλλευση της οποιασδήποτε ανθρώπινης αδυναμίας έχει και τα όριά της.

Αποσυνδεδεμένος gnoe

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #456 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 09:10 »
Σήμερα τσαντίστηκα πολύ με αυτούς τους τύπους που μας κυβερνάνε..υποτίθεται για το καλό μας.
Ξεγυμνώθηκαν ότι το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι το συμφέρον και όχι η υγεία μας.

Εάν είναι δυνατόν να βγαίνει γιατρός παρακαλώ και να λέει ότι το απαγορεύουμε διότι ΔΕΝ Έχουμε στοιχεία.
...και πως βρε αδερφέ θα αποκτήσεις στοιχεία εάν δεν καπνίζει κανείς ????

Για το κανονικό τσιγάρο έχεις στοιχεία ??
Γιατί δεν το έχετε απαγορεύσει τόσα χρόνια ??
Ααααα γιατί πρόκειται για multibillion βιομηχανία και υπάρχουν βεβαίως-βεβαίως και οι Έμμεσοι φόροι για να μας χαρατσώνετε κάθε τρίμηνο.

Δεν ντρεπόμαστε λίγο.....

Υ.Γ
Βίντεο για το Η.Τ από ιατρό παθολόγο με 40 χρόνια εμπειρία. :thumpup:
http://www.youtube.com/watch?v=E5RFDqxHyTQ&feature=related

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #457 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 09:11 »
οι επαγγελαμτίες του χώρου θα πρέπει να οργανωθούν το λέω(ειμαι και εγω επαγγλεματίας σε αλο κλα΄δο)και ισως θα επρεπε να το είχαν κάνει είδη και κυρίως με το τυχοδιωκτκό κρατος που έχουμε.

Παντως παιδιά με ανησυχεί καπως το γεγονός που κανένας απο τον χώρο του η.τ δεν έχει ξεκινήσει κάποια έρευνα?Μήπως τελικά δεν έιναι τοσο αθώο?Γιατί αν ηταν τοσο ακύνδινο δεν θα ήθελες να έχεις την μελ΄τη στα χέρια σου γιατί θα έρχόταν ετσι και αλιώς η ώρα της επίθεσης των καπνοβιομηχανιών. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ΠΕΡΙΠΤΕΡΑΣ

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟΚΟΨΑ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ.....
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #458 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 09:18 »
Θα πρεπει να παρουν θεση οι ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ του Η/Τ.
Επισης το ιδιο θα πρεπει να γινει κ αι με τους εισαγωγεις των ΥΓΡΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΗς.
Καλημερα σας.
ενοειτε οτι θα πρεπει οι εταιρειες εισαγωγης και ιδιαιτερα αυτες που εισαγουν υγρα αναπληρωσης να μπουν μπροστα με τα νομικα τους τμηματα και να μπλοκαρουν με αγωγες και ασφαλιστικα μετρα πρωτον τις οποιες αποφασεις παρθουν στο ποδι και κατα δευτερον την οποια νομοθετικη ρυθμιση επιχειρησουν να περασουν που δεν συμφωνει με το Ευρωπαικο δικαιο....καιρος να δειξουν οτι μπορουν να σταθουν στο υψος των περιστασεων υποστηριζοντας το ατμισμα και οτι τα κινητρα τους δεν ηταν μονο εισπρακτικα

Αποσυνδεδεμένος gnoe

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #459 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 09:20 »
Πρέπει να υπάρξει οργάνωση και σε επίπεδο επαγγελματιών και σε επίπεδο ατμιστών για να αντιμετωπίσουμε τους παπατζήδες που 'ενδιαφέρονται για την υγεία μας'.

Σε λίγο θα μας βγάλουν και στην παρανομία στο βουνό.

Η δουλεία τους είναι να κάνουν το καλό ακόμα καλύτερο και όχι να θέλουν να μας γυρίσουν στις καπνοβιομηχανίες!!
Αίσχος.

Αποσυνδεδεμένος GOTTHARD

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • PUFF DADDY
    • hardrockcity
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #460 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 09:22 »
Αυξήθηκε η ζωή και δέν μπορούσα να έχω γκόμενα? Το γύρισα στην ηλεκτρονική (Chat) (XXX) , Αυξήθηκε η ζωή και δέν μπορούσα να έχω ταινίες και cd ? το γύρισα σε dll,p2p,torrent. Αυξήθηκε η ζωή και δέν μπορούσα να έχω βιβλία? Το γύρισα σε PDF. Αυξήθηκε η ζωή και δέν μπορούσα να έχω φωνή? Το γύρισα σε σχόλια σε site,forum,blogs. Αυξήθηκε η ζωή και δέν μπορούσα να έχω χρόνο για δευτερεύοντες εργασίες λόγω 2 ή 3 δουλειών? Το γύρισα σε e-banking και ηλεκτρονική διακυβέρνηση. Αυξήθηκε η ζωή και δέν μπορούσα να έχω το τσιγάρο μου? Το γύρισα σε Η.Τ. Αυξήθηκε η ζωή και δέν μπορούσα να έχω ζωή? Το γύρισα σε SIMS. Αυξήθηκε η ζωή και δέν μπορούσα να έχω τα ταξίδια μου και τις βόλτες μου? Το γύρισα σε youtube. Αυξήθηκε η ζωή και δέν μπορούσα να έχω κυβέρνηση? ΘΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΩ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.

Αποσυνδεδεμένος giannis kriti

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
  • τζημινιερα
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #461 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 09:23 »
μα αυτο θελουν εε πως θα παρουν τους φορους η παλιοκλευτες :angry_orange: :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #462 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 09:25 »
Έχουν γίνει και εξακολουθούν να γίνονται τέτοιες έρευνες, με πιο γνωστό παράδειγμα την έρευνα στην άμεση τοξικότητα στα πνευμονικά κύτταρα της Flavourart σε συνεργασία με μία εταιρία ηλεκτρονικών τσιγάρων. Υπάρχουν και γίνονται κι' άλλες, ξεφύλλισε και το φόρουμ και θα βρεις.

Σήμερα θα δούμε τι θα λένε τα κανάλια και θα καταλάβουμε πόσο ακουστήκαμε.

Μου φαίνεται πάντως πως η nobacco έχει δίκιο - ντόρος για το τίποτα, δεν άλλαξε τίποτα νομοθετικά.

Δεν ήταν αυτός ο σκοπός τους όμως: σκόπευαν απλώς να τρομάξουν τον κόσμο, όπως όταν - παραμονή τριημέρου 28ης Οκτωβρίου - πήγανε κλητήρες σε ένα μέλος του Δεν Πληρώνω για τα διόδια, και της είπαν ότι θα της κατασχέσουν το αυτοκίνητο. Με το τσαμπουκά! Ίσα για να ακουστεί, να τρομάξει ο κοσμάκης και να πληρώνει διόδια στο τριήμερο.

Τώρα γιορτές έρχονται, λέει η Pfizer κάτσε μην παίρνει ο κόσμος για χριστουγεννιάτικα δώρα ηλεκτρονικά τσιγάρα και χάσω την πίτα, και έβαλε τους δικούς της να προβούν σε μερικές δηλώσεις.

Γιατί δεν πιστεύω πως είναι σύμπτωση ότι αυτές τις μέρες γίνεται το συνέδριο για τον έλεγχο του καπνίσματος, ούτε το ότι ο Μπεχράκης ξέχασε να επαναλάβει αυτά που έλεγε παλιότερα - ότι το η.τ είναι χρήσιμο σαν ενδιάμεσο στάδιο απεξάρτησης.

Αυτά. Καλημέρα σας!

Αποσυνδεδεμένος elenkw

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Το παχουλό μου Blog
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #463 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 09:30 »
Δι ολίγοις θα πρέπει πρώτα πρώτα να κλείσει αυτή η μεγάλη εταιρεία που ξεκίνησε απ' τις τσίχλες και τα αυτοκόλητα και τώρα κυκλοφορεί ένα κακόγουστο ηλεκτρονικό.
Λέτε να κλείσει;  ;D

Αποσυνδεδεμένος Tolis

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #464 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 09:33 »
δεν θέλουν να χάσουν τα δισ που βγάζουν.

χαχα... απατεωνες παντου... :thumpdown:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540858 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596695 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192753 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1170 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1122 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios