vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

435 επισκέπτες, 2 χρήστες
maprix, mathimatikos1966

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #285 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 22:22 »
παιδια αυτη ειναι η πηγη του κακου
 Σύμφωνα με τα στοιχεία, καταγράφηκε μείωση του ποσοστού των συστηματικών καπνιστών κατά 4,1% και κατά 15% της συνολικής κατανάλωσης τσιγάρων   

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #286 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 22:22 »
Πηρανε τα βρεφικα γαλατα απο τα φαρμακεια και θα τους δωσουν για ανταλλαγμα τα Η.Τ.
Καλα το λενε καποιοι, ειμαστε το τελευταιο κρατος σοβιετικου τυπου.

Παντως, περιμενω καποια επισημη τοποθετηση απο την nobacco στο ερωτημα, "αν παω αυριο να παρω υγρα με νικοτινη απο το καταστημα της στο Ηρακλειο, θα μου δωσουν;"


Νικος

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #287 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 22:22 »
Θα επικοινωνήσω με zougla για να του πω να το κάνει θέμα.... άλλωστε πουλάει και ηλεκτρονικά τσιγάρα...


Συμφωνώ απόλυτα  :thumpup:  :thumpup:  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Μενιος

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
  • ATMISTAS
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #288 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 22:24 »
ρε παιδια το θεμα πλεον ειναι δηλαδη οτι το η.τ. η μαλλον τα υγρα με νικοτινη ειναι απαγορευμενες ουσιες??? ποιος μπορει να δωσει μια ερμηνεια τι ειναι ακριβως τι και τι απαγορευεται πλεον, αυτο το η.τ. που περιεχει νικοτινη ειναι πολυ γενικο και αοριστο :dontknow:
           ματσακονα εχουμε καβαντζα απο υγρα η' μονο απο σφαιρες?πρεπει να αρχισουμε να σκαβουμε λακους και να τα θαβουμε..!

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #289 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 22:25 »
παιδια ολα ειναι ακομη στον αερα, ο χρονος θα δειξει, μην απαιτειτε απο τις εταιριες να παρουν θεση ισως ουτε και αυτες ακομη να μην ξερουν πως και τι...

Αποσυνδεδεμένος Μενιος

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
  • ATMISTAS
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #290 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 22:27 »
κυριοι μας την φερανε τα υπουργεια και τα συμφεροντα και απ οτι φαινεται δτστυχως οι εταιρειες η.τ δεν εχουν θωρακιστει και δεν εχουν προετοιμαστει  για αυτο το ενδεχομενο!το μονο που τους ενοιαζε ητανε να πουλανε τωρα που ο κοσμος ολος ειναι στην τρελα.....!

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #291 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 22:27 »
Πηρανε τα βρεφικα γαλατα απο τα φαρμακεια και θα τους δωσουν για ανταλλαγμα τα Η.Τ.
Καλα το λενε καποιοι, ειμαστε το τελευταιο κρατος σοβιετικου τυπου.

Παντως, περιμενω καποια επισημη τοποθετηση απο την nobacco στο ερωτημα, "αν παω αυριο να παρω υγρα με νικοτινη απο το καταστημα της στο Ηρακλειο, θα μου δωσουν;"


Νικος

Και εγώ θα περιμένω την απάντηση όπως πιστεύω και πολλοί απο εδώ πέρα μέσα για να ξέρουμε και που βαδίζουμε. Άμα στους καπνιστές τους λέγανε οτι απο αύριο το πρωί δεν μπορείτε να πάρετε τσιγάρα τι θα κάνανε???εγω πχ αύριο κάποιος θέλει να πάρει το υγρο που ατμίζει τι θα γινει θα το πάρει αποκλειστικά και μόνο χωρίς νικοτίνη ?????

Αποσυνδεδεμένος ontheset

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Η Μακεδονία είναι, ηταν και θα είναι Ελληνική
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #292 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 22:28 »
Θα πρεπει να ξερουν γιατι την εχουν πατησει και σε αλλες χωρες δεν συμβαινει πρωτη φορα.
Εχει γινει γνωστο απο το πρωι και δεν εχουμε καμια ενημερωση (τουλαχιστον καθησυχαστική) για το θεμα.

Αποσυνδεδεμένος DASP

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #293 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 22:29 »
εχω ένα ovale elips και μπαίνοντας στο site της ovale σήμερα για να δω μια διεύθυνση καταστήματος σε άλλη πόλη, παρατήρησα ότι όλες οι διευθύνσεις των καταστημάτων (42 ήταν μεχρι εχθές) εξαφανίστηκαν...Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται λίγο περίεργο όλο αυτο.. Μακάρι να κάνω λάθος!

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #294 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 22:30 »
Λοιπόν, μίλησα με zougla. Αν γίνει το εξώδικο ή κάτι αντίστοιχο ως διαμαρτυρία μεσοβδόμαδα, αυτομάτως το Σάββατο το άλλο γίνεται το θέμα και παίζει κανονικά.
Απαιτείται συλλογή στοιχείων αλλά αυτό θα γίνει άνετα, εγκαίρως...

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #295 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 22:31 »
η ανακοινωση του υπουργειου εγινε μετα απο πιεση απο τις καπνοβιομηχανιες.

ολα ειναι καλα και να μην αγχωνεται κανεις.

μια φουσκα ειναι που θα ξεφουσκωσει σε λιγες μερες.

βεβαια, καποιοι θα πρεπει να πιστοποιησουν τα υγρα τους.

προσωπικα, κανενα υγρο της BIO - FLAVOURART δεν θα σταματησει να προσφερεται απο το καταστημα. ολα θα λειτουργουν και θα πωλουνται κανονικα.


Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #296 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 22:32 »
Θα δίσταζα να συμπορευτώ με τις εταιρίες. Δεν είμαι σίγουρος πως τα συμφέροντά μας είναι ταυτόσημα. Όπως και όταν κάπνιζα, αν έλεγα κάτι που λέει λ.χ. και η Phillip Morris, θα εξέταζα σοβαρά τι ακριβώς είναι αυτό που λέω...


Ας δούμε εδώ, το petition της ECITA: ζητάει τα προϊόντα ηλεκτρονικού τσιγάρου να ταξινομηθούν στα Γενικά Προϊόντα (όχι ειδικά όπως το τσιγάρο ή τα φαρμακευτικά), και το άτμισμα να ταξινομηθεί ως ψυχαγωγική δραστηριότητα. Ότι τους βολεύει δηλαδή: ανεξέλεγκτη αγορά, χωρίς περιορισμούς. Εγώ διαφωνώ! Αυτό που θέλω είναι ελεύθερη χρήση του ατμίσματος ως μέσο διακοπής του καπνίσματος, την απαγόρευσή του στους ανήλικους, την προειδοποίηση των μη καπνιστών (να μην αρχίσουν το άτμισμα) με τεράστιες επιγραφές στα μπουκαλάκια (όπως αυτές στα τσιγάρα).
Θέλω την αναγνώρισή του ως ασφαλέστερο από το κάπνισμα και την απελευθέρωση της χρήσης του παντού.
Επίσες όμως, θέλω αυστηρό έλεγχο στα προϊόντα: ατμοποιητές, υγρά, τα πάντα. Να γίνουν δοκιμές, με έξοδα των βιομηχανιών, που να προσδιορίζουν τις προϋποθέσεις (υλικά, αναλώσιμα, σχεδιασμός κλπ.) είναι απαραίτητα ώστε το άτμισμα να μην δημιουργεί καμίας μορφής επιβαρυντικές ουσίες. Με αυτές τις έρευνες και μόνο, να παίρνουν το δικαίωμα τα προϊόντα τους να ονομάζονται 'Πιστοποιημένα ως ασφαλή".


Δεν είδα κάτι τέτοιο στο site της ECITA. Κάτι αφηρημένες αναφορές περί 'αναζήτησης της τελειότητας"...


Ρίξτε και μια ματιά στα μέλη. Δεν θα δείτε Janty, Boge ή Riva. Μεταπωλητές σαν τα δικά μας καταστήματα είναι.

Αποσυνδεδεμένος TzinIs

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #297 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 22:35 »
παιδια ολα ειναι ακομη στον αερα, ο χρονος θα δειξει, μην απαιτειτε απο τις εταιριες να παρουν θεση ισως ουτε και αυτες ακομη να μην ξερουν πως και τι...

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ ΜΗΝ.ΣΟΥ...ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΑΠ ΟΤΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...Η ΜΗΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝΕ?....ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝΕ ΤΟΝ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΧΑΜΟ ΣΕ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...ΟΤΑΝ ΛΕΓΑΝΕ "ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ- ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΤΜΙΖΜΑ΄", "ΑΚΟΜΑ ΚΑΠΝΙΖΕΤΕ"  Κ.Λ.Π
ΝΑΙ...ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΟΥΝΕ  ΑΠΟΛΥΤΑ..

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΕΝΕΙ ΠΩΣ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΤΟ Η.Τ...ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ........

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #298 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 22:36 »
εχω ένα ovale elips και μπαίνοντας στο site της ovale σήμερα για να δω μια διεύθυνση καταστήματος σε άλλη πόλη, παρατήρησα ότι όλες οι διευθύνσεις των καταστημάτων (42 ήταν μεχρι εχθές) εξαφανίστηκαν...Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται λίγο περίεργο όλο αυτο.. Μακάρι να κάνω λάθος!


Προφανως τα εκρυψαν   :thumpdown:...μεχρι νεωτερας 

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #299 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 22:37 »
η ανακοινωση του υπουργειου εγινε μετα απο πιεση απο τις καπνοβιομηχανιες.

ολα ειναι καλα και να μην αγχωνεται κανεις.

μια φουσκα ειναι που θα ξεφουσκωσει σε λιγες μερες.

βεβαια, καποιοι θα πρεπει να πιστοποιησουν τα υγρα τους.

προσωπικα, κανενα υγρο της BIO - FLAVOURART δεν θα σταματησει να προσφερεται απο το καταστημα. ολα θα λειτουργουν και θα πωλουνται κανονικα.

οι πηγές σου για τα αναγραφόμενά σου?  ή είναι δικές σου εικασίες?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342036 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206319 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541056 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50017 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597034 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192878 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios