vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

280 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος nikos alf

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1350 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 11:53 »
το θεμα ειναι οτι ο πολυς ο κοσμος τρομαξε ........και το λεω γιατι εχω καταστημα ......και το βλεπω ......

Αποσυνδεδεμένος paminos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1351 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 11:54 »
ατμιζω 7 μηνες .....με μικρη περιεκτηκοτητα υγρα νικοτηνης ....πλεον δεν μπορω να αγορασω απο τα καταστηματα.....μπορω ομως να δοκιμασω ξανα το κανονικο τσιγαρο σαν μεσο διακοπης του ηλεκτρονικου τσιγαρου.....σε ευχαριστω ΕΟΦ που με υπεδειξες το σωστο για ακομη μια φορα!!!!

Αποσυνδεδεμένος agapios

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1352 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 11:55 »
Εγώ πάντως, "φορτώνω" ανταλλακτικά η.τ. καλού-κακού. Μακάρι να μείνει η τρέλλα στα υγρά.  :idiot1:  :idiot1:  :idiot1: 

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1353 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 12:02 »
Ερώτηση, θα μπορείτε να παραγγέλνετε από το εξωτερικό υγρά με νικοτίνη δίχως να έχετε πρόβλημα στο τελωνείο?  Πλάκα δεν θα έχει εγώ να μπορώ να τα φέρνω εδώ που είμαι κ εσείς όχι? Μάλλον τελείως παράλογο θα είναι ναι?   ::) ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1354 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 12:05 »
Προτείνω στο θανάση την καταχώρηση του GG ως προϊόν μασάζ, ή ακόμα καλύτερα ατμοθεραπείας. Επ'ισης προτείνω, την δημιουργία και καταχώρηση όχι συλλόγου Ατμιστών, αλλα θρησκείας, η οποία μας υποχρεώνει να ατμίζουμε παντού και πάντα, υγρά με νικοτίνη και άνευ (μπορεί να υπάρχει διαφοροποίηση σε "κατηχούμενους" και μή). Η Θρησκεία μπορεί να έχει ώς κεντρικό άξονα, το κεντρικό αξονάκι του iAtty, Πιστεύουμε στον Μέγα iAtty, μα και σε άλλους επισκευάσιμους, οι οποίοι έστειλαν τα μηχανάκια τους στη γή, να προετοιμάσουν την έλευσή τους.
Οι ναοί οφείλουν να είναι χωρίς εξαερισμό μιας και ο ατμός δεν μένει και δεν ενοχλεί, χωρίς θέρμανση γιατι αν κανεις μια έτσι και βαλουν ολοι οι ατμο  μπρός θα ενεβει η θερμοκρασία 7 βαθμούς, και εν τέλει δημιουργούμε έτυσι μια γηγενή μειονότητα η οποία παλεύει για τα δημοκρατικα δικαιώματα έκφρασής της,
Ποιός θα τολμήσει να θεωρηθεί Politically UNcorrect και φασίστας να μας απαγορεύει?

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1355 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 12:06 »
τώρα τί να την κάνουμε την θρησκεία... το πληρώσαμε το τέλος ακινήτων...

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1356 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 12:35 »
Ότι και να κάνουμε όσο και να φωνάζουμε η ζημιά έγινε έτσι όπως ήθελαν .Ο κόσμος παραπληροφορήθηκε και τρομοκρατήθηκε εν όψη Χριστουγέννων και αύξησης τιμής τσιγάρου . Πιστεύω κάτι πρέπει να γίνει και από εμάς όπως μπορούμε με όποιο μέσο μπορούμε .

Προτείνω μιας και το zoogla.gr είναι μαζί με τον αγώνα μας να ζητήσουμε να γίνει μια εκπομπή με τον Μάκη τριανταφυλλοπουλο πάνω σε αυτό το θέμα live ….

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1357 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 12:39 »
Είναι ανάγκη να χάσουμε για ορισμένους όση αξιοπιστία έχουμε?

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1358 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 12:44 »
Είναι ανάγκη να χάσουμε για ορισμένους όση αξιοπιστία έχουμε?

Τι εννοείς ???
Δεν υπάρχει περίπτωση κάπου να έχουν κάτι να μας πουν τεκμηριωμένα !!!
Σαφώς το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι ποιο υγιεινό από το κανονικό

Αποσυνδεδεμένος variousis

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1359 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 13:22 »
Νέος στον χώρο του ατμίσματος. Κάνω και εγώ την προσπάθεια μου.
Δεν με τρόμαξε τίποτα απολύτως.
Θεωρώ ότι αφού δεν μπορώ να απαλλαγώ από την επικίνδυνη για μένα και τους γύρω μου συνήθεια τελείως, ας επιλέξω τουλάχιστον το λιγότερο κακό, σύμφωνα πάντα με την λογική και τις λίγες μελέτες που έχουν γίνει απί του θέματος.

Αν μπορούσα να επιλέξω πάντως στάση αυτή θα ήταν να πιεστεί ο ΕΟΦ να κάνει όλες τις μελέτες του το συντομότερο δυνατό ώστε να κοινοποιηθούν τα αποτελέσματα αυτών.
Δεν πρέπει και δεν μπορεί κανένας να λειτουργεί ανεξέλεγκτος. Πρέπει να υπερασπιζόμαστε τους θεσμούς ακόμη και αν η γνώμη τους ή οι αποφάσεις τους μας προβληματίζουν ή δεν μας ικανοποιούν.

Πρέπει όλοι οι κύριοι και κυρίες επαγγελματίες να πράξουν τα δέοντα ώστε τα προιόντα που μας προσφέρουν να φέρουν τις απαραίτητες πιστοποιήσεις  σύμφωνα με τα θεσμικά πλαίσια της ΕΕ και της Ελλάδος.

Ας μην κινούμαστε στα πλαίσια γιατροσοφιών και νερών του Καματερού.

Μέχρι τότε ο καθείς μας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1360 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 13:36 »
Πρέπει να υπερασπιζόμαστε τους θεσμούς ακόμη και αν η γνώμη τους ή οι αποφάσεις τους μας προβληματίζουν ή δεν μας ικανοποιούν.
Όχι. Κατευθυνόμενους θεσμούς που επιχειρούν να με σκοτώσουν, εμένα και το 40% των συμπατριωτών μου, από καρκίνο, δεν τους υποστηρίζω.
Κατευθυνόμενους θεσμούς που με εξαθλιώνουν οικονομικά εξαφανίζοντας κάθε προοπτική για το μέλλον, αρνιέμαι να τους υποστηρίξω.
Θεσμούς που προσπάθησαν να σκοτώσουν τα παιδιά μου (μέσω δυσβάσταχτων εξόδων περίθαλψης) , θα τους πολεμάω ενεργά.


Δεν θα τους υποστηρίξω για γενικολογίες.
Ζήτω ο μπακάλης! Κάτω οι μεγαλοκαρχαρίες.

Αποσυνδεδεμένος variousis

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1361 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 13:44 »
Ας συνεχίσουμε να επιχειρηματολογούμε. Είναι προαπαιτούμενο!
Ας μην πετάμε την μπάλα στην εξέδρα. Ας μην γινόμαστε κανάλι τηλεόρασης.

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος lowbap

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Παταειιιιι... και ατμιζει!!
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1362 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 13:49 »
@variousis

Φιλε μου ελπιζω να μην σε στεναχωρησει η απαντηση μου καθως δεν θα το πω υποτιμητικα... Εισαι λιγο κυβερνητικα προσκημενος ε? Πιστευω ομως οτι καλα κανεις και συνεχιζεις το ατμισμα και οτι καταλαβαινεις οπως ολοι μας οτι ειναι το μη χειρον βελτιστο... Ομως κανουν μπαμ αποψεις που εχουν ως κινητρο την νομο-κρατο λαγνεια... δεν θελω να το κομματικοποιησω το θεμα αλλα μου θυμισε η αποψη σου πρωην καπνιστη στη δουλεια μου(που οπως καταλαβαινεις δεν εχει κανενα οφελος η ζημια απο την ολη υποθεση) και ενθερμο υποστηρικτη της νυν κυβερνησης που ηθελε να μου ανοιξει τα ματια δηθεν με ενα κηριγμα 5 λεπτων που κατεληγε οτι τουλαχιστον το τσιγαρο ξερεις τι ζημιες κανει ενω το αλλο οχι... Εγω του συμπληρωσα επισης οταν θα κανει το κηριγμα σε κανενα αλλο να προσθεσει και ενα συγκηνιτικο τονο συμπληρωνοντας " σε αυτες τις εποχες που ζουμε πρεπει να στηριξουμε την κυβερνηση μας με τους διαφορους εμμεσους φορους που εχουν τα προιντα καπνου" Γιατι καποια στιγμη τα πραγματα πρεπει να λεγοντε με το ονομα τους!!! Μη φοβαστε δεν κανετε τιποτα κακο οσοι ψηφιζετε τα λεγομενα κυβερνητικα κομματα... Εκτος αν αισθανεστε ετσι οποτε καποιο λογο θα εχετε :bye: 8)



Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1363 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 14:15 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος variousis

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1364 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 14:16 »
Φίλε μου, μ'αρέσει ο τόνος οικιότητας, δεν με στεναχωρεί η απάντηση σου και το χτύπημα στο ώμο μου.
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω όμως τι σχέση έχει το που ανήκω ιδεολογικά ή κομματικά, τι ψηφίζω, καθώς και η θέση του συνεργάτη σου, με την τοποθέτηση μου.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342275 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206487 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31059 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50172 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597235 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11520 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193061 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1304 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591894 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios