vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

236 επισκέπτες, 2 χρήστες
ZoeM, tasos1976

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος PETROPOYLOS KOSTAS

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1170 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 01:39 »
Πιο πολυ απο ολα με ενοχλει η χαρα των μη καπνιστων
του στυλ: ετσι να σας αλλαξουνε τα φωτα.Και πραγματικα απορω κανεις κατι για να απαλαγεις απο κατι χειροτερο
και αντι να αντιμετωπισεις μια θετικη αντιδραση  βλεπεις μια αρνητικοτητα που πραγματικα δεν καταλαβαινεις.
Οπως και να χει εγω νιωθω σκαλες ανωτερα και αυτα που λεγονται ναι μεν με απασχολουν αλλα η καλυτερευση της ζωης μου
τα αφηνει να περνανε απλα ενημερωτικα

  σημ:καπνιζα 90 κ.τ ημερησιως ,εβηχα σαν τρελος,στα 10 μετρα λαχανιαζα
σημ2: ολα τα παραπανω τελος απο τον πρωτο μηνα σε τεραστιο βαθμο

αν κοψουν την νικοτινη σιγουρα η θα βρω εναλακτικο υγρο η θα πω σε εναν φιλο που παει σουηδια τακτικα να μου φερνει βαση για diy .
Ποιος τελικα θα χασει?απλα οι καινουργοι θα παιδευτουν η δεν θα ξεκινησουν ποτε,παρα μονο με εναν που ξερει να τους βγαλει απο τα αδιεξοδα.
Αρα περιθωριο η κατασταση
καλησπερα

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1171 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 01:53 »
Μην αγχώνεσαι Κώστα , ο κόσμος δεν είναι ηλίθιος, αγοράζει ΗΤ ότι και να λέει η tv
Απλά όταν πάει να ψηφίσει , κάπως μπερδεύεται  :angel:

Αποσυνδεδεμένος tsigarotelos

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1172 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 01:54 »
Μην τρελαίνεστε παιδιά, εδώ τα πράγματα δεν είναι απλά.
Οι συσκευες των ηλεκτρονικών τσιγάρων πωλούνται από εκατοντάδες εταιρείες.
Γλυκερίνες μπορείς να αγοράσεις από το φαρμακείο της γειτονιάς σου.
Αρώματα μπορείς να παραγγείλεις. Που ξέρουν αυτοί που θέλεις να τα βάλεις;
Και ποιος από αυτούς μπορεί να σου πει ποιο τσιγαρο ηλεκτρονικό έχει μέσα νικοτίνη και ποιο όχι;
Εγώ μπορεί να πάρω μία πίπα από τον παππού μου, να βάλω μέσα απιονισμένο νερό και να το παίζω τρελίτσα.
Τι θα μου πούνε; Πάμε στον εισαγγελέα να ελέγξει τι έχει αυτό μέσα; Και μπορεί να κάνω και μια πατέντα να ατμίζω και να κάνει το θόρυβο κλανιάς.
Λοιπόν το κόβω πολύ δύσκολο να απαγορευτεί, εκτός και αν αποσύρουν και όλα τα κανονικά τσιγάρα από τα περίπτερα, όπως επίσης και τις τσίχλες και τις π#@αριές που πουλάει η nicorette όπου έχουν παρατηρηθεί δηλητηριάσεις από την υπερβολική χρήση των τσιχλών και των τσιρότων, όπως επίσης και εθισμός στα προϊόντα της.
Οι εταιρείες των ηλεκτρονικών τσιγάρων δεν είναι γατάκια, θα κάνουν τις αγωγές τους και άμα πάρει πολλά χρόνια η εκδίκαση και η δικαίωση, μετά με άλλες αγωγές θα ζητάνε τα διαφυγόντα κέρδη από το ελληνικό δημόσιο. Όπως είναι οι καπνοβιομηχανίες εταιρείες, έτσι είναι και τα ηλεκτρονικά τσιγάρα εταιρείες με συμφέροντα και θα τα προστατεύσουν.
Και για να το τελειώνουμε, από μια πρόχειρη ματιά που έριξα στο διαδίκτυο, ο ΕΟΦ σκέπτεται να απαγορεύσει τη χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου ως μέσο διακοπής καπνίσματος, επειδή δεν έχει ακόμη αποδειχθεί ότι είναι απολύτως ασφαλές μακροχρόνια. Δηλαδή θα επιτρέπεται κάποιος να το χρησιμοποιεί, αλλά με δική του ευθύνη.

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1173 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 01:55 »
Μην αγχώνεσαι Κώστα , ο κόσμος δεν είναι ηλίθιος, αγοράζει ΗΤ ότι και να λέει η tv
Απλά όταν πάει να ψηφίσει , κάπως μπερδεύεται  :angel:
κάπως μπερδεύεται.... ;) :)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1174 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 02:08 »
Μην τρελαίνεστε παιδιά, εδώ τα πράγματα δεν είναι απλά.
Οι συσκευες των ηλεκτρονικών τσιγάρων πωλούνται από εκατοντάδες εταιρείες.
Γλυκερίνες μπορείς να αγοράσεις από το φαρμακείο της γειτονιάς σου.
Αρώματα μπορείς να παραγγείλεις. Που ξέρουν αυτοί που θέλεις να τα βάλεις;
Και ποιος από αυτούς μπορεί να σου πει ποιο τσιγαρο ηλεκτρονικό έχει μέσα νικοτίνη και ποιο όχι;
Εγώ μπορεί να πάρω μία πίπα από τον παππού μου, να βάλω μέσα απιονισμένο νερό και να το παίζω τρελίτσα.
Τι θα μου πούνε; Πάμε στον εισαγγελέα να ελέγξει τι έχει αυτό μέσα; Και μπορεί να κάνω και μια πατέντα να ατμίζω και να κάνει το θόρυβο κλανιάς.
Λοιπόν το κόβω πολύ δύσκολο να απαγορευτεί, εκτός και αν αποσύρουν και όλα τα κανονικά τσιγάρα από τα περίπτερα, όπως επίσης και τις τσίχλες και τις π#@αριές που πουλάει η nicorette όπου έχουν παρατηρηθεί δηλητηριάσεις από την υπερβολική χρήση των τσιχλών και των τσιρότων, όπως επίσης και εθισμός στα προϊόντα της.
Οι εταιρείες των ηλεκτρονικών τσιγάρων δεν είναι γατάκια, θα κάνουν τις αγωγές τους και άμα πάρει πολλά χρόνια η εκδίκαση και η δικαίωση, μετά με άλλες αγωγές θα ζητάνε τα διαφυγόντα κέρδη από το ελληνικό δημόσιο. Όπως είναι οι καπνοβιομηχανίες εταιρείες, έτσι είναι και τα ηλεκτρονικά τσιγάρα εταιρείες με συμφέροντα και θα τα προστατεύσουν.
Και για να το τελειώνουμε, από μια πρόχειρη ματιά που έριξα στο διαδίκτυο, ο ΕΟΦ σκέπτεται να απαγορεύσει τη χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου ως μέσο διακοπής καπνίσματος, επειδή δεν έχει ακόμη αποδειχθεί ότι είναι απολύτως ασφαλές μακροχρόνια. Δηλαδή θα επιτρέπεται κάποιος να το χρησιμοποιεί, αλλά με δική του ευθύνη.
Να συμπληρώσω ότι και νικοτίνη φτιάχνεις μόνος σου
με κάθε επιφύλαξη προς αρχάριους, πάντως εγώ έφτιαξα και δουλεύει μια χαρά!
boss μη με δείρεις , οι καιροί είναι δύσκολοι !
http://www.ehow.com/how_5073173_make-pure-nicotine.html
αν έχεις άγχος δεν θα παρεξηγηθώ αν το σβήσεις !
Επίσης , κυκλοφορούν και αγχολυτικά, τα οποία είναι χειρότερα απ τη νικοτίνη  :angel:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1175 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 03:02 »
Και να το σβήσω, ο καθένας μπορεί να το βρει στο διαδίκτυο πολύ εύκολα αλλά δε θα ήθελα να συζητηθεί εδώ στο φόρουμ μας.
Το αφήνω και για έναν άλλο λόγο: Αυτοί που ετοιμάζονται να απαγορεύσουν το η.τ. και διαβάζουν το φόρουμ μας (γιατί από ό,τι καταλάβατε το διαβάζουν), να δουν πού μπορεί να οδηγήσει τον κόσμο μια τέτοια απαγόρευση.

Εκτός του ότι καταδικάζουν σε θάνατο όποιον καπνιστή δεν μπορεί να κόψει το τσιγάρο αλλά θα μπορούσε με το άτμισμα να μειώσει τις επιπτώσεις της πρόσληψης νικοτίνης στο ελάχιστο σε σύγκριση με το κανονικό τσιγάρο, κόβοντάς του τα υγρά με νικοτίνη, στην ανάγκη του να μην επιστρέψει στο τσιγάρο είναι ικανός να προσπαθήσει να παράγει μόνος του νικοτίνη με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Γιατί καθαρή νικοτίνη δε θα είναι βέβαια αυτή. Θα έχει όλες τις νιτροζαμίνες, το ραδιενεργο πολωνιο 210 και χίλια δυο άλλα που περιέχουν τα φύλλα του καπνού.

Αυτό είναι καθαρά καταδίκη εις θάνατον. Με τη βούλα το κράτους όμως.

Το κρίμα στο λαιμό τους.

Και βέβαια τους εύχομαι έναν επώδυνο θάνατο από καρκίνο.
Γιατί το "κράτος" δεν είναι απρόσωπο. Κάποιοι άνθρωποι παίρνουν τις αποφάσεις της καταδίκης μας εις θάνατον.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2011, 14:18 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1176 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 03:12 »
Aν εχει ηδη αναφερθει, ζητω συγνωμη. Αν ομως οχι, αξιζει να το διαβασετε και συναμα να...γελασετε:
http://www.isathens.gr/SKMBT_C65011120914540.pdf

Παραθετω και τα δικα μου σχολια, πανω στην ανακοινωση του ΙΣΑ:

Καταρχην η παραγραφος 3 αναιρει την παραγραφο 1. Αφου το η.τ. συμφωνα με την παραγραφο 3, εχει δυσμενεις επιδρασεις, πως γινεται οτι πρεπει να θεωρηθει φαρμακο για να ειναι νομιμο, συμφωνα με την παραγραφο 1.
Στην παραγραφο 1, λεει οτι αν θεωρηθει ως φαρμακευτικη μεθοδος, τοτε πρεπει να θεωρηθει φαρμακο (δηλ. να φορολογηθει). Με αυτο το σκεπτικο, αν αποδειχθει π.χ. οτι η...μ@##κία βοηθαει στην διακοπη του καπνισματος, τοτε και τους δονητες ή αλλα βοηθηματα θα πρεπει να τα θεωρουμε φαρμακα χαχα!
Η παραγραφος 2, μου ειναι εντελως αδιαφορη, αφου δεν δινει καποια πληροφορια. Σαφως και δεν αναφερεται πουθενα η χρηση του η.τ. σαν θεραπευτικη μεθοδος, αφου οι γιατροι δεν παιρνουν ποσοστα απο πιθανες πωλησεις. Εξαλλου δεν εχουν καταλαβει, οτι το η.τ. δεν ειναι μια μεθοδος διακοπης καπνισματος. Ασχετα αν βοηθαει σε αυτο. Το η.τ. ειναι ατμισμα, ειναι ατμος, απλα ειναι κατι διαφορετικο.
Παμε τωρα και στην παραγραφο 3: αναρωτιεμαι καταρχην που και απο ποιον εγιναν αυτες οι μελετες. Αν εγιναν στην Ελλλαδα, γιατι δεν τις δημοσιευουν εδω αλλα τις στελνουν στην αμερικη, στο πολυ...γνωστο chest; χαχα! Μετα αναφερει οτι υπαρχουν ενδειξεις (οχι αποδειξεις) για ΑΜΕΣΕΣ επιδρασεις. Μα πως γινεται μια ενδειξη να εχει αμεση επιδραση; Και δεν μας αναφερει ποιες ειναι αυτες οι επιδρασεις, εκτος του οτι τις χαρατηριζει δυσμενεις. Δεν μας λεει και ποσο αμεσες ειναι, απλα λεει σε πολυ μικρο και ειναι και υπογραμμισμενο διαστημα, γιατι εγω 2,5 χρονια που του δινω και καταλαβαινει, δεν αντεληφθη καμια δυσμενη επιδραση στην αναπνοη μου.
Το μονο που συμφωνω ειναι αυτο που γραφει στο τελος, οτι ειναι αγνωστη η μακροχρονια επιδραση του στην υγεια.
Σαν συμπερασμα εγω προσωπικα βγαζω οτι μπορω να ατμιζω ελευθερα πια αφου δεν υπαρχει ερευνα που να το αποδεικνυει οτι το η.τ. ειναι επιβλαβες
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2011, 03:24 από lionor »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1177 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 03:17 »
Μου κόπηκε η αναπνοή.
Όχι από το ΗΤ, μόλις  είδα το κείμενο.
Αυτό θα εννοούν...  :angry_orange:, δεν εξηγείται διαφορετικά...

Αποσυνδεδεμένος zaks12

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1178 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 03:19 »
Δεν ξέρω ρε παιδία για εσάς αλλά ένα μήνα και κάτι που ατμίζω τώρα όλοι απλά με ρωτούσαν, τι είναι αυτο, πόσο το πήρες, πως δουλεύει, κτλ, με το που άρχισε όλη αυτή η ιστορία με την απαγόρευση, οι ίδιοι φίλοι που με ρωτούσαν όλα αυτά με ρωτάνε, απο πού μπορώ να το παραγγείλω???? :hmmm:
Εγώ να σας πώ την αλήθεια δεν το περίμενα.....σήμερα για παράδειγμα έδωσα 3 χαρτάκια με τις εταιρίες εμπορίας που γνωρίζω αλλα και αυτές που υπάρχουν ήδη στο φορουμ......ρε λές να γίνουμε περισσότεροι??? :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1179 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 03:27 »
Eίναι αυτό που λένε "η διαφήμιση ακόμη και αρνητική,δε παύει να είναι διαφήμιση". ;)
Μάλλον θα τους γυρίσει μπούμερανγκ αυτό που προσπαθούσαν να κάνουν.
Επίσης,με αυτό και μόνο το έγγραφο είναι σα να πέρνουμε ως απάντηση πως δε πρόκειται να απαγορευτεί το η/τ.
Εταιρείες,όμως,που διαφήμιζαν το η/τ σα μέθοδο διακοπής του καπνίσματος θα έχουν προβλήματα.
Προσωπικά δε με αγγίζει.
Τέλος,πλέον όλοι θα μάθουν γι αυτές τις περίεργες κουμούτσες,πουράκια,mods ή όπως αλλιώς τα λέμε και δε θα μας κοιτάζουν σαν εξωγήινους.Μάλλον οι καπνιστές θα γίνουν εξωγήινοι και νεάτερνταλς :)) :))
8)

Αποσυνδεδεμένος zaks12

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1180 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 03:29 »
Μάλλον homo-σάπιε-νς θα γίνουν...!!!! :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1181 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 03:30 »
Λες?! :hmmm:
:)) :))

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1182 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 03:42 »
.................... Θα έχει όλες τις νιτροζαμίνες, το πλουτώνιο και χίλια δυο άλλα που περιέχουν τα φύλλα του καπνού.

Αυτό είναι καθαρά καταδίκη εις θάνατον. Με τη βούλα το κράτους όμως.
...................
....ραδιενεργο πολωνιο 210 ::)


-----------
EDIT by Atmos:
Ευχαριστώ για τη διόρθωση.  :thumpup:
Atmos

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2011, 14:20 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος kostas71

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • 2 Σεπτεμβρίου 2011, ημέρα ανεξαρτησίας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1183 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 04:04 »
Μην τρελαίνεστε παιδιά, εδώ τα πράγματα δεν είναι απλά.
Οι συσκευες των ηλεκτρονικών τσιγάρων πωλούνται από εκατοντάδες εταιρείες.
Γλυκερίνες μπορείς να αγοράσεις από το φαρμακείο της γειτονιάς σου.
Αρώματα μπορείς να παραγγείλεις. Που ξέρουν αυτοί που θέλεις να τα βάλεις;
Και ποιος από αυτούς μπορεί να σου πει ποιο τσιγαρο ηλεκτρονικό έχει μέσα νικοτίνη και ποιο όχι;
Εγώ μπορεί να πάρω μία πίπα από τον παππού μου, να βάλω μέσα απιονισμένο νερό και να το παίζω τρελίτσα.
Τι θα μου πούνε; Πάμε στον εισαγγελέα να ελέγξει τι έχει αυτό μέσα; Και μπορεί να κάνω και μια πατέντα να ατμίζω και να κάνει το θόρυβο κλανιάς.
Λοιπόν το κόβω πολύ δύσκολο να απαγορευτεί, εκτός και αν αποσύρουν και όλα τα κανονικά τσιγάρα από τα περίπτερα, όπως επίσης και τις τσίχλες και τις π#@αριές που πουλάει η nicorette όπου έχουν παρατηρηθεί δηλητηριάσεις από την υπερβολική χρήση των τσιχλών και των τσιρότων, όπως επίσης και εθισμός στα προϊόντα της.
Οι εταιρείες των ηλεκτρονικών τσιγάρων δεν είναι γατάκια, θα κάνουν τις αγωγές τους και άμα πάρει πολλά χρόνια η εκδίκαση και η δικαίωση, μετά με άλλες αγωγές θα ζητάνε τα διαφυγόντα κέρδη από το ελληνικό δημόσιο. Όπως είναι οι καπνοβιομηχανίες εταιρείες, έτσι είναι και τα ηλεκτρονικά τσιγάρα εταιρείες με συμφέροντα και θα τα προστατεύσουν.
Και για να το τελειώνουμε, από μια πρόχειρη ματιά που έριξα στο διαδίκτυο, ο ΕΟΦ σκέπτεται να απαγορεύσει τη χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου ως μέσο διακοπής καπνίσματος, επειδή δεν έχει ακόμη αποδειχθεί ότι είναι απολύτως ασφαλές μακροχρόνια. Δηλαδή θα επιτρέπεται κάποιος να το χρησιμοποιεί, αλλά με δική του ευθύνη.

Να συμπληρωσω κι εγω, οτι ακομη κι αν απαγορευθει τελειως το κ.τ (μακαρι), δεν μπορουν να απαγορευσουν πλεον και το η.τ. σαν συσκευη, παρα μονο τα νικοτινουχα υγρα. Μια ηλεκτρονικη συσκευη η οποια δεν εχει απο μονη της αμεση σχεση με τη νικοτινη (μπορει να λειτουργησει και χωρις αυτη), ειναι λογικα αδυνατον και να συσχετιστει (με νομο, οχι μεσω μμε) με τη νικοτινη, ποσο μαλλον να απαγορευθει.

Αποσυνδεδεμένος vapel

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ατμίΖΩ!
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1184 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 06:48 »
Συμφωνα με τον κανονισμο (ΕΚ) αρ. 211/2010 της επιτροπής που δημοσιεύτηκε στην Επισημη Εφημεριδα  της Ευρωπαικης Ενωσης σειρά L65 στις 11 Μαρτιου 2010, ο οποιος τροποποιει το παραρτημα Ι του κανονισμου (ΕΟΚ) 2658/87, με προσθηκη της συμπληρωματικης σημειωσης 2, στο κεφαλαιο 30.
Με τη νεα συμπληρωματικη σημειωση καθοριζεται ότι το κεφαλαιο 30 που καλυπτει φαρμακευτικα προιοντα, δεν περιλαμβανει ππροιοντα όπως δισκια, τσιχλες η αλλα παρασκευασματα που προοριζονται να βοηθησουν τους καπνιστες να σταματησουν το καπνισμα.
Από αυτή τη ρυθμιση εξαιρουνται τα επιθεματα νικοτινης (patches λογω της απευθειας εφρμογης τους στο δερμα που επιτρεπει την συνεχη απελευθερωση νικοτινης καθ’ολη την διαρκεια της ημερας και θεωρουνται ότι εχουν θεραπευτικες η προφυλακτικες ιδιοτητες)
Τα παραπανω συμφωνα με αποφαση του δηκαστηριου των Ευρωπαικων κοινοτητων (C106 ημ.30/04/2005).

Και λέω εγω τωρα μετα από όλα αυτά τα ωραια, γιατι να απογορευτουν τα υγρα που περιεχουν  νικοτινη?? 
απο τη στιγμη που στο εμποριο κυκλοφορουν ολα αυτα τα Μη φαρμακευτικα νικοτινουχα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2011, 06:59 από vapel »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342009 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541020 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30895 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49990 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596976 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357474 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11367 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1192 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1158 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591423 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios