vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

103 επισκέπτες, 5 χρήστες
maprix, Buliwyf, marauder800, Milarepa, Olga68

Twitter

evo ΚΑΙ black line.

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #45 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 14:53 »
εγω τα κανω μειξη με high :) καποιο παιδι απο δω μεσα βεβαια μου πε οτι ισως τιθεται θεμα με την μειξη υγρων...  ???

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #46 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 15:05 »
το παιδί εννοούσε, έτσι διάβασε, κάπου άκουσε,  :)  πως δεν κάνει να αναμιγνύονται διαφορετικά υγρά.
γιά ίδιο υγρό με άλλες περιοκτικότητες, δεν νομίζει ότι υπάρχει θέμα   ;)

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 15:09 »
εγω τα κανω μειξη με high :) καποιο παιδι απο δω μεσα βεβαια μου πε οτι ισως τιθεται θεμα με την μειξη υγρων...  ???

Καλο ειναι να μην ανακατευονται υγρα VG με PG ...!!!!

Υγρα της ιδιας συστασης αλλα διαφορετικης γευσης μπορεις να αναμειξεις... Ισω βγαλεις και καλυτερη γευση ετσι!!! Για παραδειγμα εβαλα 50% PG cappucino με 50% PG chocolate με αποτελεσμα να φερνει σε μοκα!!!  :thumpup:


Θανος

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #48 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 15:14 »
το παιδί εννοούσε, έτσι διάβασε, κάπου άκουσε,  :)  πως δεν κάνει να αναμιγνύονται διαφορετικά υγρά.
γιά ίδιο υγρό με άλλες περιοκτικότητες, δεν νομίζει ότι υπάρχει θέμα   ;)

μηπως το παιδι εχει ακουσει πουθενα αν κανει να αναμειγνουμε υγρα διαφορετικης εταιρειας;  ;)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 15:16 »
μας την έλυσε ο Θάνος την απορία   :)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 15:22 »
Δεν μπορεσα να συνηθίσω το eccopure στο Bl έτσι το έχω για κάποιες στιγμές μόνο με το evo ,αντίθετα δυνατές γεύσεις πηγαίνουν μόνο με Bl όπως το capuccino και η βανίλια που στο bl είναι ακόμη πιο έντονη και σε γεμίζει

συμφωνώ απόλυτα, με μία παρατήρηση, απλά.
ο ατμός τού VG ecopure σε black line, είναι κορυφαίος.
(η γεύση απλά δεν υπάρχει, ενώ το χτύπημα χτύπημα!)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #51 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 16:35 »
μηπως το παιδι εχει ακουσει πουθενα αν κανει να αναμειγνουμε υγρα διαφορετικης εταιρειας;  ;)
Ο θάνος έχει δίκιο ,δεν μπορείς να αναμίξεις VG με PG.Σαν αρχάρια το είχα κάνει και το αποτέλεσμα δεν ήταν καθόλου καλό,πιστεψέ με.
Μπορείς να το κάνεις με υγρά της ίδιας εταιρίας σίγουρα,δλδ όταν πήρα τη βανίλια νόμιζα ότι θα είχαν και με νικοτίνη αλλά τελικά μου είπαν ότι δεν έχει αλλά μπορώ να την ανακατέψω με το υγρό που παίρνω συνήθως το tobacco,το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό,για μένα τουλάχιστον.
Αν είναι από διφορετικές εταιρίες π.χ. pg με pg δεν ξέρω τι γίνεται δεν το δοκίμασα.

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #52 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 16:45 »
εννοειται οτι ποτε δεν σκεφτηκα να αναμειξω pg με vg :)
αναρωτιεμαι αν πειραζει να αναμειξω π.χ. janty cappucino με nobaco coffe, που και τα 2 ειναι pg

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #53 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 16:58 »
εννοειται οτι ποτε δεν σκεφτηκα να αναμειξω pg με vg :)
αναρωτιεμαι αν πειραζει να αναμειξω π.χ. janty cappucino με nobaco coffe, που και τα 2 ειναι pg

Κανε δοκιμη σταζοντας απευθειας πανω στο ατομιζερ. Μια σταγονα απο το καθενα.... Αν σου βγει καλο, κανεις οσο θες μειξη μετα στα μπουκαλακια...


Θανος

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #54 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 17:03 »
η απορια μου εχει να κανει οχι με το τι γευση θα βγει αλλα αν τιθεται θεμα αναμειξης υγρων απο διαφορετικη εταιρια :)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #55 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 17:08 »
Λογικά δεν πρέπει να τίθεται θέμα,αφού και το ένα ατμίζετε και το άλλο ατμίζετε,μάλλον  θέμα γεύσης είναι,αν δεν βγει καλό θα είναι σαν να έβαλες αλάτι στο καφέ,δεν παθαίνεις τίποτα αλλα μπλιαχ!!!

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #56 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 21:44 »
Δεν ξερω ρε παιδια, αλλα δεν θα το δοκιμαζα. Αλλες χημικες ενωσεις, αλλες περιεκτικοτητες. Και αν τυχει το αποτελεσμα της μιξης αυτων των 2 υγρων να παραξει καποια αλλη ουσια στην οποια να σπασει ο διαολος το ποδαρι του και να εισαι αλλεργικος;
Ξαναλεω, δεν ξερω δεν ειμαι χημικος. Φοβιτσιαρης ειμαι. Και με καινουργια πραγματα, επιφυλακτικος...

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #57 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 21:58 »
πάντως, εφόσον υπάρχει ενδιαφέρον να φτιάχνει κάποιος δικά του υγρά,
καλύτερα είναι να χρησιμοποιεί υγρά χωρίς άρωμα με όποια περιεκτικότητα νικοτίνης θέλει και να προσθέτει τα δκά του αρώματα.
έχω στείλει και αυτό το post http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,445.0.html
με λινκ σε υπολογιστή ποσοτήτων. Ελπίζω μόνο να είναι ακριβής. 

Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #58 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2009, 19:31 »
Ως νέος ατμ χρησιμοποιώ EVO, το οποίο είναι πολύ εύχρηστο.
Όμως έχω τέσσερεις μπαταρίες τις οποίες δεν προλαβαίνω να γεμίζω.
Επίσης χρειάζομαι 8-10 φιλτράκια την ημέρα, γεμισμένα από μένα.
Τέλος με ecopure rich medium, αισθάνομαι σαν να καπνίζω πολύ ελαφρύ τσιγάρο (θα παραγγείλω high).
Ψάχνω λοιπόν κάτι επί πλέον, για * μεγαλύτερη χρονική διάρκεια ** πιο δυνατό ατμό *** λιγότερα αναλώσιμα (μπαταρίες & φιλτράκια) για κουβάλημα.
Να κοιτάξω για BL? Μήπως για ΤΙΤΑΝ? (κάποιο συγκριτικό τεστ μεταξύ των δύο μήπως?)
Άλλη λύση?

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: evo ΚΑΙ black line.
« Απάντηση #59 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2009, 19:40 »
αν ρωτάς εμένα !!! (   :)  ) θα σού πω να μην ψάχνεις τσάμπα.

υποθέτω ατμίζεις όλη μέρα. σαν καί μένα. γιά τις μπαταρίες λοιπόν δεν μπορείς να κάνεις καί πολλά αφού... τις χρησιμοποιείς. καί αυτές τού evo είναι από τις καλύτερες σε διάρκεια (η μεγάλη τού black line πάει κάτι παραπάνω βέβαια, αλλά ... δεν είμαι καί πολύ σίγουρος. !!!!).

τα φιλτράκια. αν στο evo θες 8-10 στο bl κάνε πολλαπλασιασμό επί πολλά Χ.
με τον καιρό όμως θα "μάθεις" το γέμισμά τους. καί γω το τελευταίο διάστημα γεμίζω την ημέρα, πιό λίγα από ότι πριν δυό μήνες.

το evo όντως δεν έχει δυνατό χτύπημα, άρα μάλλον high.

συμπέρασμα (έτσι πού θέτεις αυτό πού ψάχνεις, βέβαια) καί άποψή μου: μην ψάχνεις τσάμπα. αν θες ακριβώς αυτά, στο evo θα ξαναγυρίσεις  :)
γιά να δούμε τι θα πούν οί παλαιότεροι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 505523 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8689 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 153975 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567927 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243093 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293270 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1483 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762047 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 916 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3822 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 22083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis