vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

89 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

Φιλτρακι απο evo

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #90 στις: Νοεμβρίου 09, 2009, 22:40 »
αυτο εννοουσα alfisti
φιλτρο δικο μου με μεσα ξενο

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #91 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 00:50 »
Πολύ καλή παρουσίαση, Alfisti  :thumpup: και ευχάριστα νέα.  :)
Μάλλον θα τα δοκιμάσω κάποια στιγμή. Για την ώρα έχω αποθέματα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #92 στις: Νοεμβρίου 13, 2009, 03:29 »
Λοιπόν, έπεσαν και στα χέρια μου μερικά μαύρα φιλτράκια από τα καινούργια με το νέο εσωτερικό:
 
  • Πράγματι η τζούρα έχει ελαφρύνει κάπως (ανάλογη με αυτή των φίλτρων με το μικρό στρογγυλό εσωτερικό).
  • Η χωρητικότητα φαίνεται να είναι ίδια με των παλιών - καλών φίλτρων.
  • Υγρό στο στόμα μου ήρθε μόνο στην πρώτη τζούρα γιατί μάλλον ήταν παραγεμισμένο το φιλτράκι (με non). Μετά το σκούπισμα δεν ξανασυνέβη. Θα σύστηνα όμως όταν το βγάζετε και το γεμίζετε, να σκουπίζετε το εσωτερικό φυσίγγιο από έξω. Όσες φορές το έβγαλα για γέμισμα, τα τοιχώματά του ήταν ήταν "ιδρωμένα". Αν το άφηνα όλες τις φορές ασκούπιστο, σίγουρα θα συγκεντρώνονταν αρκετό υγρό και θα κατέληγε και στην τρυπούλα -> στόμα τελικά. Από γέμισμα σε γέμισμα πάντως είναι δεν έχει διαρροές προς το στόμα ακόμα και με δυνατές τζούρες. Πολύ καλύτερη συμπεριφορά από τα παλιά.
  • Αλλα το κυριότερο από όλα που κάνει τη διαφορά είναι ότι δε χρειάζεσαι πια τον συνδετήρα για να σπρώξεις το εσωτερικό φυσίγγιο έξω ή μέσα. Όντως με ένα χτυπηματάκι βγαίνει το εσωτερικό, το οποίο μπορείς να το γεμίσεις - στάξεις - σκουπίσεις κτλ. και πολύ εύκολα απλά το ξανά-"πετάς" μέσα και πάει στον πάτο του επιστόμιου. Αυτό είναι μεγάλη ευκολία και λιγότερη "ατσαλιά" σίγουρα.

Ίσως θα έπρεπε να τα δει και η αγγλική Intellicig αυτά τα φιλτράκια. Είναι ένα βήμα μπροστά από τα παλιά (εννοώ τα πρώτα, γιατί τα δεύτερα με το μικρό στρόγγυλο εσωτερικό ήταν έτσι κι αλλιώς σκέτη αποτυχία).

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #93 στις: Νοεμβρίου 16, 2009, 20:24 »

Ίσως θα έπρεπε να τα δει και η αγγλική Intellicig αυτά τα φιλτράκια. Είναι ένα βήμα μπροστά από τα παλιά (εννοώ τα πρώτα, γιατί τα δεύτερα με το μικρό στρόγγυλο εσωτερικό ήταν έτσι κι αλλιώς σκέτη αποτυχία).


είχα απορία επαυτού καί την έλυσα μόλις σήμερα -όχι ότι είχε σημασία, αλλά...-
τα φίλτρα είναι της intellicig.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #94 στις: Νοεμβρίου 17, 2009, 01:29 »
Έχει κι αυτό τη σημασία του.  ;)
Ευχαριστούμε για την πληροφορία, Alfisti.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #95 στις: Νοεμβρίου 17, 2009, 15:24 »
Να προσθέσω ότι αυτός είναι και ο λόγος που υπάρχουν μόνο σε none. Για να αρχίσει η κανονική διάθεσή τους πρέπει πρώτα να τα κυκλοφωρήσει η μαμά εταιρεία. Είμαστε οι πρώτοι που τα δοκιμάσαμε!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #96 στις: Δεκεμβρίου 04, 2009, 01:09 »
Πρώτες εντυπώσεις και απο μένα για τα νεα φιλτράκια της intellicig.
 
Μια χαρά!
Καλύτερο χτύπημα, ευκολότερη τζούρα.
Μου θύμησαν (λίγο) τα καλύτερα προγεμισμένα φίλτρα που εχω δοκιμάσει από τοτε που αρχισα το ατμισμα. Και αυτά δεν είναι αλλα....(ξέρω σας εχω πρήξει), από τα πρώτα, μαυρα φιλτράκια, της intellicig (pg).
 
Αλήθεια... μηπως έχει κανείς καβάτζα; Αγοράζονται σε καλή τιμή!   ::)
 

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #97 στις: Δεκεμβρίου 04, 2009, 19:08 »
προσωπικά, δεν με πρήζεις καθόλου.
εκείνα ήταν ΤΟ τέλειο καί "φταίνε" γιά την εύκολη μετάβασή μου.
έχω γράψει πως είναι από τις καλύτερες γεύσεις πού έχω "καπνίσει" (περιλαμβάνει τα πάντα).

κάπου έχω τέσσερα ακόμη -δυστυχώς φίλτρα. όχι σακουλάκια.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #98 στις: Δεκεμβρίου 05, 2009, 00:03 »
προσωπικά, δεν με πρήζεις καθόλου.
εκείνα ήταν ΤΟ τέλειο καί "φταίνε" γιά την εύκολη μετάβασή μου.
έχω γράψει πως είναι από τις καλύτερες γεύσεις πού έχω "καπνίσει" (περιλαμβάνει τα πάντα).

Ανθρωπέ μου!  :'(
Μόνο εσυ και νομίζω και η fairy καταλαβαίνετε τι δράμα περνάω πια!  ;D
Κι ενας συναδερφος που άρχισε δειλα-δειλα να ξανακαπνιζει γιατί έχασε την καλή του γευση!
Θυμάμαι οτι ακόμα και ο Περικλής δυσκολευόταν να καταλαβει τι ακριβως ήταν αυτο που ξεχώριζα σε αυτα.
 

κάπου έχω τέσσερα ακόμη -δυστυχώς φίλτρα. όχι σακουλάκια.

..και που είπαμε ακριβώς οτι μένεις;;  ::) 8)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #99 στις: Δεκεμβρίου 05, 2009, 00:06 »
την υπέροχη, ΣΤΕΓΝΗ γεύση καί το αυθεντικό -τσιγαρισιο- χτύπημα στον λαιμό (απαλό όσο χρειαζότανε γιά να το αισθανθείς, χωρίς να στον καίει καί χωρίς να τον στεγνώνει).

 :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9612
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #100 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 05:47 »
προσωπικά, δεν με πρήζεις καθόλου.
εκείνα ήταν ΤΟ τέλειο καί "φταίνε" γιά την εύκολη μετάβασή μου.
έχω γράψει πως είναι από τις καλύτερες γεύσεις πού έχω "καπνίσει" (περιλαμβάνει τα πάντα).

κάπου έχω τέσσερα ακόμη -δυστυχώς φίλτρα. όχι σακουλάκια.
Φίλε alfisti τι υγρό περιείχαν αυτά τα εξαιρετικά φιλτράκια στα οποία αναφέρεσαι ?
Κυκλοφόρησαν μόνο σε μαύρο ?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2010, 06:08 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9612
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #101 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 09:33 »
επανέρχομαι για να αναφέρω κάτι που μπορεί να έχει σχέση με τα αμέσως προηγούμενα μηνύματα.
Αγόρασα χθές ένα πακετάκι προγεμισμένα regular high φιλτράκια της intellicig. Από την εξωτερική αφή κατάλαβα ότι πρόκειται για τα παλαιότερα φίλτρα. Δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία. Σήμερα το πρωί άνοιξα το πακετάκι και είδα ότι περιείχε εκείνα τα φιλτράκια με το μεγάλο εσωτερικό φυσίγγιο. Δεν έδωσα και πάλι ιδιαίτερη σημασία αφού είχα αγοράσει και άλλη φορά τα ίδια ακριβώς παλαιού (?) τύπου φιλτράκια. Εβαλα λοιπόν ένα στον πεντακάθαρο ατμοποιητή και άτμισα απότομα. Αυτή τη φορά το τράβηγμα μου φάνηκε καλύτερο απο κάθε άλλη φορά. Συνειδητοποίησα άμεσα ότι αυτό πού άτμιζα και ατμίζω ακόμα ήταν πανομοιότυπο γευστικά με το περιβόητο regular υγρό των njoy cartomizer. Αυτό το regular που έχουν μέσα αυτά τα φιλτράκια δεν έχει καμία σχέση με το ecopure regular. Τι μπορεί να συμβαίνει ?   :hmmm: Σκέφτηκα ότι θα μπορούσε να είναι το fresh που δεν το έχω δοκιμάσει αλλά μάλον δεν ισχύει αυτό αφού το πακετάκι γράφει εξωτερικά Regular H.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #102 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 12:08 »
Σήμερα παρέλαβα φιλτράκια evo Regular Medium. Είχα καιρό να πάρω προγεμισμένα φιλτράκια και για το φόβο των Ιουδαίων τα πήρα μια νικοτίνη παραπάνω από ότι κάνω συνήθως. Είναι αυτά με το μαύρο καπάκι (μαύρα και τα φίλτρα). Πρώτη εντύπωση θετικότατη! Ουδέτερη γεύση και καλό χτύπημα!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #103 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 19:29 »
Τem, έρχεσαι στα λόγια μου.
Όταν δοκίμασα το cartomizer, ορκίστηκα πως έχει το ίδιο υγρό με τα παλιά φίλτρα evo.
Αυτό το υγρό ήταν ecopure αλλά PG.
Η οποία καταργήθηκε.
Ο κος Πετρόπουλος, με "διέψευσε" αλλά εμένα η εντύπωσή μου αυτή ήταν.

Τα φίλτρα αυτά, σταμάτησαν να βγαίνουν κάπου τον Ιούλιο, αν θυμάμαι καλά.
Αν "κατά λάθος" πέτυχες τέτοια παρτίδα, είσαι πολύ τυχερός.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9612
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #104 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 21:08 »
Τem, έρχεσαι στα λόγια μου.
Όταν δοκίμασα το cartomizer, ορκίστηκα πως έχει το ίδιο υγρό με τα παλιά φίλτρα evo.
Αυτό το υγρό ήταν ecopure αλλά PG.
Η οποία καταργήθηκε.
Ο κος Πετρόπουλος, με "διέψευσε" αλλά εμένα η εντύπωσή μου αυτή ήταν.

Τα φίλτρα αυτά, σταμάτησαν να βγαίνουν κάπου τον Ιούλιο, αν θυμάμαι καλά.
Αν "κατά λάθος" πέτυχες τέτοια παρτίδα, είσαι πολύ τυχερός.
ναι είναι ακριβώς το ίδιο υγρό. Πέτυχα παρτίδα  :D . Είναι αυτά με το μεγάλο φυσίγγιο.
Είχα αγοράσει προ ημερών και τα καινούργια και έχω σχεδόν την βεβαιότητα ότι τα νέα φίλτρα
διαφέρουν γευστικά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 39 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 66 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 68 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 128 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 88 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249094 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767304 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 195 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181551 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 390 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 352 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573565 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios