vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

50 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, Giannis.B, chkontog, manoslykos, Sergios, lagoudakis

Φιλτρακι απο evo

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #75 στις: Νοεμβρίου 08, 2009, 00:52 »
Εσένα ναι. Αυτόν τον μπαγάσα τον alfisti πότε θα προλάβω! Γραφομηχανή στην Didacta έχει σπουδάσει;  :wall:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #76 στις: Νοεμβρίου 08, 2009, 01:02 »
δηλαδή atloupa, να υποθέσω πως έχεις μαύρο με ασημί ατομ?
(είναι πανέμορφο, δεν το χορταίνω.)

να υποθέσω λοιπόν ότι έχουν καί πιό μεγάλη διάρκεια λοιπόν.
αλλά... είναι πιό ελεύθερα από τα "τετράγωνα" ή από τα στρογγυλά?

(καί μία λίγο oftopic παρατήρηση πού την έχω ξαναγράψει. η manual έχει περισσότερο χτύπημα καί γενικότερη αίσθηση, αλλά η αυτόματη δίνει -λογικό είναι- καλύτερη γεύση στα υγρά. μην τις βάλεις στην άκρη λοιπόν  ;) )

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #77 στις: Νοεμβρίου 08, 2009, 01:12 »
δηλαδή atloupa, να υποθέσω πως έχεις μαύρο με ασημί ατομ?
(είναι πανέμορφο, δεν το χορταίνω.)


Είναι πανάθεμάτο. Μου αρέσει πολύ όμως και με την inox μπαταρία. Ξαναερωτεύτηκα το πορτοκαλί ledάκι.

να υποθέσω λοιπόν ότι έχουν καί πιό μεγάλη διάρκεια λοιπόν.
αλλά... είναι πιό ελεύθερα από τα "τετράγωνα" ή από τα στρογγυλά?


Τα τετράγωνα τα έχω ξεχάσει. Από τα στρογγυλά.

(καί μία λίγο oftopic παρατήρηση πού την έχω ξαναγράψει. η manual έχει περισσότερο χτύπημα καί γενικότερη αίσθηση, αλλά η αυτόματη δίνει -λογικό είναι- καλύτερη γεύση στα υγρά. μην τις βάλεις στην άκρη λοιπόν  ;) )

Δεν το κάνω και για άλλο λόγο. Μ' αρέσει να το κρατάω που και που στο στόμα σαν κανονικό τσιγάρο. :yes:


Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #78 στις: Νοεμβρίου 08, 2009, 01:16 »
τώρα με κάλυψες, (με το τσιγκέλι στα βγάζω  :)) :)) :)) :)) )
(εγώ τόχω συνηθίσει το inox, καιρό τώρα έχω τρίψει όλες τις άσπρες καί γίναν ασημί  :) )

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #79 στις: Νοεμβρίου 08, 2009, 01:25 »
Sorry alfisti, αλλά έχω βάλει μπουγάδα φιλτράκια και κάνω και πιστολάκι σε κάτι ατμ 901. Που να τα προλάβω όλα ο καημένος; :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2009, 01:32 από atloupa »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #80 στις: Νοεμβρίου 08, 2009, 04:43 »
Θα γράψω ένα εκτενές άρθρο στο φόρουμ της intellicig ,να βοηθήσουμε και εκεί(μαζεύω και πόντους για τις κληρώσεις :laugh1: )

Γράψε, Γιώργο μου, βοήθα όποιον θέλεις, αλλά θα σε παρακαλέσω να μην ανακοινώνεις κάθε φορά σε αυτό εδώ το φόρουμ το τι θα γράφεις σ' εκείνο το φόρουμ.  :eyesplash:

Αν θέλεις να διαβάσουν τα μέλη αυτού εδώ του φόρουμ αυτό που θα γράψεις, κάν' το και εδώ. Αν δεν το κάνεις εσύ, θα βρεθεί κάποιος άλλος, αλλά εγώ δε θα 'βρισκα σωστό τότε να 'ρθω στο άλλο φόρουμ και να καλέσω τα μέλη του να έρθουν να συζητήσουμε εδώ το θέμα επειδή κάτι γράφτηκε κι εδώ, έτσι;

Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις αλλά έχουμε ένα θέμα εδώ για τα φιλτράκια και με την ανακοίνωσή σου αυτή είναι σαν να λες σε όλους να μεταφέρετε στη συζήτηση εκεί λες και είναι κάτι που δεν μπορούσε να γίνει εδώ!!

Αν κάποιος θέλει να 'ρθει μόνος του να ρωτήσει πράγματα ή να συζητήσει εκεί το θέμα, με γεια του και χαρά του και ούτε πρόκειται να του γκρινιάξω αλλά όχι να αρχίσεις και τα προσκλητήρια. Από εδώ μάλιστα!

Μας έκανες τρεις ανακοινώσεις σε μία. Ούτε διαφήμιση για σαμπουάν μαλλιών να ήταν!

Νόμιζα ότι κάποια πράγματα είναι αυτονόητα!  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2009, 05:01 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #81 στις: Νοεμβρίου 08, 2009, 12:32 »
καί θα συμπληρώσω, πως πέρα από το "δεοντολογικό", υπάρχει καί το "πρακτικό" μέρος τού πράγματος.

όταν από ένα forum υπάρχουν απλές παραπομπές προς κάποιο άλλο (ή άλλα) forum, τι θα γίνει με τα νεκρά links αν το (τα) forum κλείσει?

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #82 στις: Νοεμβρίου 08, 2009, 12:40 »
Φίλε atmos με αυτά τα διαδοχικά εδώ και εκεί με μπέρδεψες λίγο!
Είσαι λίγο υπερβολικός νομιζω.Μια εγγραφή έκανα λέγοντας πως θα γράψω και εκεί .Θα γράφω και στα δυο φόρουμ (αν δεν υπάρχει πρόβλημα)
Φυσικά και είναι αυτονόητα αυτά τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #83 στις: Νοεμβρίου 08, 2009, 13:35 »
Δεν νομίζω ότι είμαι υπερβολικός. Απλά είπα να προλάβω δεύτερη και τρίτη αναφορά.

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να γράφεις και εδώ και κει. Καθένας είναι ελεύθερος να γράφει όπου θέλει και δεν περιμένει από μένα την άδεια!  ::)

Απλά να λείπουν οι αναφορές αυτού του είδους.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #84 στις: Νοεμβρίου 09, 2009, 18:05 »
 :hmmm: :hmmm: :hmmm:
(Αυτό θα "κολήσει" παρακάτω καί όχι στα φιλτράκια. Γιά αυτά, δεν υπάρχει κανένας ενδοιασμός.)

Ευτυχώς οί κούριερ της acs είναι συνάδελφοι καί παραλαμβάνω πρωί πρωί -δεν με τρώει καί η αγωνία έτσι.
Από το πρωί λοιπόν, είμαι καί εγώ με τα νέα φίλτρα.
Μαύρα, με μαλακό σιλικονένιο καπάκι κλπ.

Εντύπωση πρώτη: απλά το γυρνάς προς τα κάτω καί το φυσίγγιο βγαίνει !! ούτε συνδετήρες, ούτε τίποτα. Γεμίζεις, το βάζεις καί ... πάει στον πάτο. Γιατί να σπρώχνεις?  !!!
Αυτό μόνο την πρώτη φορά (??!!). Τις επόμενες χρειάζεται ένα ελαφρύ χτυπηματάκι γιά να βγεί.
Το "ποδαράκι" από κάτω, όλην την ημέρα, είχε μείνει στεγνό, κανένα πρόβλημα λοιπόν να το κρατάς από εκεί καί να μην λερώνεσαι.

Εντύπωση δεύτερη: κουμπώνει στην κυριολεξία στον ατμοποιητή. Πάει μέχρι ένα σημείο καί μετά χρειάζεται "ένα κλικ".

Φαντάζομαι μία ερώτηση (έτσι δεν είναι atmin?  :) ) καί απαντώ: ΝΑΙ. Το φυσίγγιο χωράει καί στα 2 παλαιότερα εξωτερικά. (είτε είναι από τα πρώτα, τα τετράγωνα, είτε από αυτά με το στρογγυλό, θα χωρέσει στο εξωτερικό πλαστικό -κάτι πού γιά μένα δεν έχει σημασία πλέον, αφού το μαύρο φίλτρο, με ασημί ατμοποιητή έχει δέσει άψογα καί με μαύρη -φυσικό- μπαταρία, καί με inox -αναμενόμενο- αλλά καί με άσπρη -έκπληξη).

Το φιλτράκι χωράει. Καί χωράει πολύ. Δεν έχει αρνηθεί μέχρι καί 14 σταγόνες, χωρίς να έχει αδειάσει εντελώς. Κάτι σαν τα τετράγωνα ας πούμε!
Διαρκεί. Πολύ ώρα. Κάτι σαν τα τετράγωνα ας πούμε!
Είναι ελευθερο. Πολύ. Κάτι σαν τα στρογγυλά ας πούμε!
 :D :D

Στις προδιαγραφές λοιπόν, όλα εντάξει.
Στην χρήση?
Δεν λερώνει. Το ... στόμα μου. Ακόμη καί μετά από αρκετά γεμίσματα, δεν ήρθε ποτέ ούτε σταγόνα στα χείλια μου. (ούτε το κλασικό "νότισμα" δεν αισθάνομαι. Στεγνά πράγματα).
Χωράει, αντέχει, καί -αν δεν είναι ιδέα μου- βγάζει ατμό παιδιά, πολύ. Ισως λόγω τού περισσότερου αέρα πού "περνάει" πιό άνετα. Αυτός ο περισσότερος αέρας, έχει ... κόστος.
Εκεί προς το τέλος, όταν το φυσίγγιο κοντεύει να αδειάσει, χάνεις σταδιακά γεύση καί χτύπημα.
Ε! Δεν μπορούμε να τα έχουμε καί όλα.

Κάτι άλλο πού δεν με πείραξε προσωπικά, αλλά δεν ξέρω κάποιον νέο χρήστη, είναι ότι καί στα δύο φιλτράκια πού έχω χρησιμοποιήσει, κάποιες φορές, μένει ο πολυεστέρας στον ατμοποιητή.

Λεπτομέρειες. Πετάω επιτέλους εκείνα τα παλιά τετράγωνα φυσίγγια πού φύλαγα σαν ...

---------------
Πού κολλάει αυτή η "αμφιβολία" της πρώτης γραμμής.
Αναρωτιέμαι πλέον:
'Εχω μία συσκευή, η οποία έχει καινούρια φιλτράκια.
Έχει επίσης -σε σχέση με αυτές πού είχα αγοράσει Ιούνιο καί Ιούλιο- καινούριους ατμοποιητές. Τόχω ξαναγράψει, οί ατμοποιητές είναι πλέον με πιό "ψηλή" γέφυρα.
Ο συνδυασμός αυτών των δύο, δίνει πλέον στο evo μία από τις πιό εύκολες τζούρες πού έχω δοκιμάσει το πεντάμηνο.
Έχει η συσκευή καινούρια, manual μπαταρία, πού δίνει άλλη, πιό ζεστή γεύση -καί ηπιότερη- αλλά αρκετά πιό δυνατό χτύπημα.
Μήπως πλέον πρέπει να μιλάμε γιά καινούριο evo?

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #85 στις: Νοεμβρίου 09, 2009, 19:15 »
Το πρόσεξα κι εγώ αυτό με τον ατμό αλλά επειδεί δεν ήμουν σίγουρος δεν το είχα αναφέρει. Μάλιστα είδα περισσότερο ατμό και σε pg.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #86 στις: Νοεμβρίου 09, 2009, 21:39 »
 
Λεπτομέρειες. Πετάω επιτέλους εκείνα τα παλιά τετράγωνα φυσίγγια πού φύλαγα σαν ...


 :hmmm: :hmmm: Κατι μου θυμίζεις, κάτι μου θυμίζεις... :)) 
 

Μήπως πλέον πρέπει να μιλάμε γιά καινούριο evo?

Πολύ καλά τα νέα οπότε alfisti! Δεν ξέρω αν πρέπει να μιλάμε για νέο ή οχι αλλά αυτο που πραγματικά χρειάζεται είναι αυτή η ανανέωση για να κρατιέται η "σχέση" μας ζεστή!  ;)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #87 στις: Νοεμβρίου 09, 2009, 21:45 »
συμφωνώ καί έτσι το εννοούσα.
το τελευταίο διάστημα, άλλαξαν τα πάντα καί ευτυχώς προς το καλύτερο.
απλά, ήθελα να τονίσω πως τέρμα η σφιχτή τζούρα, τα φιλτράκια "βρήκαν τον δρόμο τους", κουμπάκι έχουμε... ε!

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #88 στις: Νοεμβρίου 09, 2009, 22:12 »
Παράθεση
Δεν λερώνει. Το ... στόμα μου. Ακόμη καί μετά από αρκετά γεμίσματα, δεν ήρθε ποτέ ούτε σταγόνα στα χείλια μου. (ούτε το κλασικό "νότισμα" δεν αισθάνομαι. Στεγνά πράγματα).
Χωράει, αντέχει, καί -αν δεν είναι ιδέα μου- βγάζει ατμό παιδιά, πολύ. Ισως λόγω τού περισσότερου αέρα πού "περνάει" πιό άνετα. Αυτός ο περισσότερος αέρας, έχει ... κόστος.
Εκεί προς το τέλος, όταν το φυσίγγιο κοντεύει να αδειάσει, χάνεις σταδιακά γεύση καί χτύπημα.
Ε! Δεν μπορούμε να τα έχουμε καί όλα.

Aπ οτι ειδα στις φωτο, το φιλτρακι του evo το εξωτερικο ειναι μαλον ιδιο με του evo II - esmoke
Εδω και 1 μηνα εχω καταργησει το φυσιγγιο και σταζω απευ8ειας. Ο λογος , βασικα, δεν ειναι οτι τα φυσιγγια δεν δουλεβουν καλα , αλλα δουλεβουν καλα μονο με τον πολυεστερα το μαμισιο. Ενω με το BL το φιλτρο ενυδρειου δουλευει ΠΙΟ ΚΑΛΑ απο της μαμας του , με το esmoke δουλευει χαλια!
Ετσι οπως μου το λετε μου φαινεται οτι 8α δοκιμασω φιλτρακια evo ! μπορει καποιος να μετρησει με ακριβεια τη διαμετρο του εξωτερικου φιλτρου ?
επι τη ευκαιρια , alfisti. το φ. ενυδρειου δουλευει πολυ καλα στο 801 (για το stick λεω)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2009, 22:21 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Φιλτρακι απο evo
« Απάντηση #89 στις: Νοεμβρίου 09, 2009, 22:28 »
έχω δοκιμάσει πολυεστέρες καί έχω καταλήξει!
(επειδή τον έχω δίπλα μου -ΑΒ φίλτρο αποροφητήρα- καί δουλεύει μιά χαρά καί στο evo).

8 χιλιοστά.

μπορείς όμως να βάλεις το μέσα του, στο δικό σου έξω!!!!!!!!!!!!
(πως τα λέω  :)) :)) :)))
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2009, 22:33 από alfisti »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 142 41224 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 23:55
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1882 249752 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 22:08
από Tem
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420690 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158501 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15818 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131349 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 201 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 219 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 225 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 330 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 206 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767799 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966