vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

312 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, ertyanna, Jorge, treloneritis, manoslykos

Twitter

Wotofo Profile RDA

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Wotofo Profile RDA
« στις: Νοεμβρίου 11, 2018, 12:17 »
Όσες απόπειρες είχαν γίνει μέχρι τώρα, να χρησιμοποιηθούν mesh αντιστάσεις σε drippers ατμοποιητές, δεν είχαν και το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.  
Οι mesh αντιστάσεις, κατά κάποιο τρόπο, είχαν συνδεθεί με τους subohm ατμοποιητές, εκεί που πραγματικά είχαν βελτιώσει κατά πολύ την απόδοσή τους.
Ο Mrjustright1, κατά κόσμον Joel Robinson, από το Ανατολικό Τέξας, βάλθηκε να αποδείξει πως οι mesh αντιστάσεις μπορούν εξίσου καλά να αποδώσουν και σε drippers.

Κι έτσι, σχεδίασε σε συνεργασία με την Wotofo έναν πραγματικά καινοτόμο dripper διαμέτρου 24mm, που δέχεται έτοιμες mesh αντιστάσεις, αλλά επίσης είναι κι ένας κλασσικός RDA μονής αντίστασης.

Από αυτή τη συνεργασία λοιπόν υλοποιήθηκε ο Wotofo Profile RDA των 24mm που έχω στα χέρια μου και θα σας παρουσιάσω.

Κατ’ αρχάς, ο Wotofo Profile RDA έρχεται στην παρακάτω συσκευασία, σε ένα όμορφο κουτί από σκληρό χαρτόνι, στα κλασσικά πράσινο και μαύρο χρώματα της Wotofo. Στη μια εξωτερική έδρα του κουτιού υπάρχει το απαραίτητο scratch για τον έλεγχο της γνησιότητας της συσκευής.


Ο ατμοποιητής έρχεται υπερεξοπλισμένος. Στη συσκευασία περιλαμβάνονται τα παρακάτω


Ο ατμοποιητής είναι διαθέσιμος στους παρακάτω έξι χρωματικούς συνδυασμούς


Ο ατμοποιητής έρχεται με προεγκατεστημένο τον επίχρυσο εξαγωνικό squonk πόλο.
Στη συσκευασία υπάρχει όμως και ένας κλασσικός, επίσης εξαγωνικός επίχρυσος πόλος.
Ένα κλειδί allen περιέχεται στη συσκευασία, ακριβώς γι αυτό το λόγο, για την αλλαγή των πόλων.



Ο squonk πόλος έχει μια ευρηματικότητα. Η έξοδος του υγρού από τον πόλο προς το deck γίνεται με δύο διαφορετικούς τρόπους ταυτόχρονα.
Μια  κατακόρυφη οπή κατευθύνει το υγρό απ’ ευθείας στο βαμβάκι που βρίσκεται κάτω από την αντίσταση.
Αλλά ταυτόχρονα το υγρό κατευθύνεται και προς τα λούκια του deck. Με αυτή την ευρηματικότητα διαβρέχεται το βαμβάκι και στις ουρές του που βρίσκονται στα λούκια, αλλά και στο κεντρικό τμήμα του που βρίσκεται ακριβώς κάτω από την αντίσταση.
Το βαμβάκι διαποτίζεται ομοιόμορφα κι η περίσσεια υγρού που πλήττει κεντρικά το βαμβάκι, ρέει προς τα πλάγια, αφού το διαποτίσει και καταλήγει κι αυτό στο deck και στις ουρές του βαμβακιού. Τη βρήκα πάρα πολύ έξυπνη αυτή την ιδέα και με πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα.



Το deck τώρα, έχει εσωτερική διάμετρο μόλις 20mm, ενώ μαζί με το cap η συνολική διάμετρος του ατμοποιητή είναι 24mm.
Το πάχος του κυλινδρικού cap είναι 2mm. Αρκετά παχύ.
Η μικρή εσωτερική διάμετρος του deck, μαζί με άλλους παράγοντες που θα αναφέρω πιο κάτω, περιορίζουν σημαντικά τον χώρο ατμοποίησης, με πολύ θετικά αποτελέσματα στην ποιότητα του παραγόμενου ατμού.

Στην εξωτερική της περίμετρο η βάση έχει δύο o rings, για να στεγανοποιεί και να συγκρατεί το cap.
Όλα τα o rings του ατμοποιητή, όχι μόνο αυτά, είναι αρκετά σφιχτά, όταν είναι στεγνά, αλλά λειτουργούν άψογα μετά από τη σχετική λίπανση με vg.
Tα δύο υπερυψωμένα posts μοιάζουν με ένα είδος μέγγενης. Οι βίδες που ρυθμίζουν το σφίξιμό τους βιδώνουν και ξεβιδώνουν και με επίπεδο, αλλά και με Philips κατσαβίδι. Τα posts μπορούν να συγκρατήσουν τις mesh αντιστάσεις, αλλά και σύρματα οποιασδήποτε διαμέτρου και οποιουδήποτε είδους. Το στήσιμο σ’ αυτό το deck είναι πράγματι πανεύκολο.

Στη συσκευασία περιέχεται ένα εργαλείο που βοηθάει το μεν παχύτερο άκρο του στην καμπύλωση της mesh αντίστασης, έτσι ώστε να πάρει το κατάλληλο ημικυλινδρικό σχήμα της, το δε λεπτότερο άκρο του στο στρίψιμο κλασσικής συρμάτινης αντίστασης με διάμετρο 3mm.

Το σημαντικότερο πρόβλημα στη χρήση mesh αντίστασης  σε dripper είναι η ανάγκη το βαμβάκι να βρίσκεται σε διαρκή επαφή με ολόκληρη την ημικυλινδρική επιφάνεια της mesh αντίστασης για να αποφεύγονται hot spots και dry burns. Ακόμη κι αν κάποιος χρησιμοποιούσε μεγάλη ποσότητα βαμβακιού για να πετύχει αυτή την επαφή, η χρονική της διάρκεια ήταν περιορισμένη. Το πότισμα του βαμβακιού με το υγρό, η συρρίκνωσή του με τη χρήση μετά την αρχική διόγκωση κι η βαρύτητα, ήταν παράγοντες που έκαναν το βαμβάκι να χάνει την επαφή του με ολόκληρη την επιφάνεια της mesh αντίστασης με δυσάρεστες ατμιστικές συνέπειες.
Το πρόβλημα αυτό λύθηκε στον Wotofo Profile με την σημαντικότερη καινοτομία του, με την προσθήκη στο κέντρο του deck, ανάμεσα στα δύο posts και πάνω από τον squonk πόλο αυτού του λευκού ελατηριωτού κεραμικού. Το ελατηριωτό αυτό κεραμικό πιέζει το βαμβάκι προς τα πάνω μετά την τοποθέτησή του και το συγκρατεί σε διαρκή επαφή με ολόκληρη την επιφάνεια της mesh αντίστασης. Η εκάστοτε συρρίκνωση του βαμβακιού συνεπάγεται επιμήκυνση του συμπιεσμένου ελατηρίου του κεραμικού κι η επαφή βαμβακιού και αντίστασης παραμένει όπως στο αρχικό στήσιμο. Πράγματι πολύ ευφυής καινοτομία και απόλυτα αποτελεσματική.
Στη συσκευασία περιέχεται και ανταλλακτικό ελατήριο για το κεραμικό. Είναι όμως εύκολο να φτιάξει κανείς και δικό του εναλλακτικό ελατήριο.
Σε περίπτωση που χρειαστεί αλλαγή του ελατηρίου του κεραμικού, πρέπει πρώτα να ξεβιδωθεί η εσωτερική βίδα του πόλου και μετά να ξεβιδωθεί εξωτερικά ο πόλος.


Άλλη μια ιδιαιτερότητα του ατμοποιητή όταν γίνεται η χρήση της mesh αντίστασης είναι πως χρειάζεται βαμβάκωμα με ιδιαίτερα μεγάλη ποσότητα βαμβακιού, όχι σε μήκος, αλλά σε πάχος.
Στη συσκευασία περιέχεται έτοιμο βαμβάκι με υποβοήθηση στη μια του άκρη για το πέρασμα κάτω από την αντίσταση. Αυτό αν δει κανείς σαν πρότυπο, σαν υπόδειγμα, θα καταλάβει την ποσότητα του βαμβακιού σε πάχος που απαιτείται για το σωστό στήσιμο, που επιβάλλει την επαφή του βαμβακιού με ολόκληρη την επιφάνεια της αντίστασης.
Ίσως χρειαστούν αρκετές δοκιμές μέχρι να βρει κανείς την ιδανική ποσότητα σε πάχος για το καλύτερο δυνατό στήσιμο, στην περίπτωση που δεν θα χρησιμοποιήσει τα έτοιμα βαμβάκια που διατίθενται από την Wotofo σε συσκευασίες των δέκα.

Τα λούκια του deck δεν είναι ιδιαίτερα βαθιά. Αλλά στο deck συγκρατείται μεγάλη ποσότητα υγρού, κυρίως λόγω του μεγάλου όγκου του βαμβακιού.
Για να διαποτιστεί ολόκληρη η ποσότητα του βαμβακιού χρειάζεται αρκετή ποσότητα υγρού.

Επειδή ο κύριος όγκος του υγρού κατά το squonking κατευθύνεται προς το βαμβάκι που βρίσκεται κάτω από την αντίσταση κι ο χώρος είναι αρκετά περιορισμένος, χρειάζεται λίγο πιο επίμονο squonking. Χρειάζεται ζούληγμα και κράτημα για 4-5 δευτερόλεπτα ώστε να μπορέσει το υγρό να διοχετευτεί τόσο στη περιοχή κάτω από την αντίσταση, όσο και στα λούκια. Η αίσθηση του squonking είναι διαφορετική από αυτό που έχει συνηθίσει κανείς σε άλλους drippers. Χρειάζεται να είναι λίγο πιο επίμονο και με διάρκεια.
Όλοι οι προαναφερθέντες λόγοι, δηλαδή η μικρή εσωτερική διάμετρος των 20mm του deck, το κεντρικό ελατηριωτό κεραμικό, τα σχετικά αβαθή λούκια κι η μεγάλη ποσότητα του απαιτούμενου βαμβακιού, περιορίζουν στο ελάχιστο δυνατό τον χώρο ατμοποίησης στο deck με εξαιρετικά ποιοτικό ατμιστικό αποτέλεσμα. Θα διαπιστώσει κανείς απόλυτη ισορροπία έντασης και ιδιαίτερα εντυπωσιακή ανάλυση γεύσης.

Το κυλινδρικό cap, όπως προανέφερα, έχει πάχος 2mm. Έχει δύο εσωτερικές προεξοχές που περιορίζουν την περιστροφή του, όταν αυτές βρίσκουν τις αντίστοιχες εσοχές στο deck.
Έτσι βρίσκει κανείς πολύ εύκολα την τελική θέση που πρέπει να έχει το cap, ώστε να επιτυγχάνεται το κούμπωμα του cap στο deck, αλλά κι ο ιδανικός προσανατολισμός του airflow.  

Σχετικά ψηλά στο cap βρίσκεται και το κυψελωτό airflow. Αντιδιαμετρικά υπάρχουν από 19 οπές του ενός χιλιοστού. Οι οπές έχουν κλίση, καθώς εισέρχεται ο αέρας, προς τα κάνω, κατά 30 μοίρες περίπου. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα, ο εισερχόμενος αέρας να πλήττει την αντίσταση σε όλη της την επιφάνεια.
Το top cap, που τα o rings του χρειάζονται απαραίτητα λίπανση, εφαρμόζει εσωτερικά στο cap κι η περιστροφή του δίνει ένα πολύ ευρύ φάσμα επιλογών στο πόσες οπές θα είναι ανοικτές στο airflow.
Με όλες τις οπές ανοικτές, ο ατμοποιητής είναι ιδιαίτερα αεράτος, αλλά μπορεί να γίνει όσο σφιχτός τον θέλει κάποιος, ρυθμίζοντας τον αριθμό των οπών που θα παραμείνουν ανοικτές. Το airflow είναι επίσης εντυπωσιακό.
Ο ατμοποιητής είναι αθόρυβος κι η τζούρα του τόσο smooth, που εγώ προσωπικά τόσο smooth τζούρα μόνο στον Supersonic έχει ξαναβρεί.

Η mesh αντίσταση που δοκιμάζω τώρα, έχει ονομαστική τιμή 0,18Ω, αλλά στο Vandy Vape Pulse 80W την δείχνει 0,2Ω.
Αποδίδει εντυπωσιακά καλά από χαμηλά watts, αλλά στα 55-60W έχω βρει το ιδανικό, κατά την προσωπική μου άποψη πάντοτε, αποτέλεσμα.

Από υπερθέρμανση, σε οποιεσδήποτε συνθήκες ατμίσματος, ούτε υποψία. Ούτε στο σώμα του ατμοποιητή, ούτε στο επιστόμιο. Κι η τζούρα είναι ιδανικά χλιαρή.

Τον ατμοποιητή ολοκληρώνουν τα δύο 810 επιστόμια που τον συνοδεύουν. Kαι τα δύο είναι πολύ όμορφα.
Τα επιστόμια συγκρατούνται με εσωτερικό o ring στο top cap και μπορεί φυσικά να τα αντικαταστήσει κανείς με οποιοδήποτε άλλο 810 επιστόμιο της αρεσκείας του.

Θα επανέλθω με επόμενη συμπληρωματική ανάρτηση όταν θα δοκιμάσω στήσιμο με μονή αντίσταση. Προς το παρόν μένω στις εντυπώσεις μου με τη χρήση της mesh αντίστασης. Έχω την αίσθηση όμως πως το ατμιστικό αποτέλεσμα και με τη μονή αντίσταση θα είναι εξίσου καλό, αφού ο περιορισμένος χώρος του deck είναι ιδανικός για στήσιμο και με μονή αντίσταση.

Αν και τα λούκια του deck δεν είναι ιδιαίτερα βαθιά, η πολύ μεγάλη ποσότητα του βαμβακιού που απαιτείται εξασφαλίζει, κατά κάποιο τρόπο την απουσία διαρροών, αφού και το airflow βρίσκεται σχετικά ψηλά.

Εξαιρετική θα έλεγα πως είναι και η ποιότητα κατασκευής του Wotofo Profile. Όλα τα επιμέρους τμήματά του είναι ποιοτικότατα και εφαρμόζουν μεταξύ τους ιδανικά.

Κλείνοντας, θα έλεγα πως ο Wotofo Profile RDA, με τις ευρηματικές και πολύ καθοριστικές καινοτομίες του, δίνει μια άλλη διάσταση στη χρήση mesh αντιστάσεων σε drippers και μια εντυπωσιακά καλή ατμιστική εμπειρία.

Οι εντυπώσεις μου είναι ενθουσιώδεις και η ατμιστική μου εμπειρία μαζί του άκρως απολαυστική.



Θετικά (+)

Σχέση τιμής προς απόδοση
Ποιότητα κατασκευής
Αποτελεσματικές καινοτομίες
Εξαιρετική ποιότητα γεύσης
Υπερπλήρες πακέτο συνοδευτικών και spares
Airflow
Αθόρυβος
Smooth τζούρα

Αρνητικά (-)

Ο ιδιαίτερος τρόπος που απαιτείται στο squonking (ζούληγμα επίμονο και κράτημα 4-5 δευτερολέπτων)

Wotofo's official website

Ευχαριστώ για την ανάγνωση


« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2018, 13:02 από aragiannis »

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 11, 2018, 12:55 »
Θα ήταν καλύτερο να αναφερόμαστε σε διάτρητο έλασμα και όχι σε mesh αφού το υλικό που χρησιμοποιεί δεν έχει καμία σχέση με πλέγμα ούτε έχει ανάγκη από την επίμονη οξείδωση που έχουμε συνηθίσει στους “μεσάτους” ατμοποιητές.
 
Μπορεί να γίνει και χρήση mesh αλλά τα συρματάκια στις άκρες θα μαγκώνουν το βαμβάκι κατά την είσοδο στην τοποθέτηση του.

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 11, 2018, 13:00 »
[member=19896]lounik[/member] συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για το πρόβλημα της χρήσης κανονικού mesh. Το διάτρητο έλασμα kanthal A1 το ονόμασα mesh, ακολουθώντας την ονοματοδοσία της εταιρείας.

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 11, 2018, 14:07 »
Μαρκετίστικα κόλπα.
https://www.wotofo.com/wotofo-profile-rda.html μια τις 3 αναφορές γίνετε σαν mesh style, δεν ξέρω βεβαία στο manual πως το αναφέρει.
 
Η παρατήρηση μου είχε στόχο να μην πέσουμε στο ίδιο λάθος με την wotofo και όχι να διορθώσω εσένα.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 11, 2018, 21:21 »
Ο ενθουσιασμός σου φάνηκε στην παρουσίαση. Με τόσο λεπτομερή περιγραφή, έχω την αίσθηση ότι τον έστησα και τον άτμισα κιόλας  :))

Μπελάς είσαι, το ξέρεις; Ένα τριαντάρι έχει εδώ, Black Friday έρχεται...

Ο μπαγάσας... Cotton killer! :))

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 16, 2018, 14:46 »
Απλά τον έχω λατρέψει.  :_love_heart:

Τον έχω περίπου ένα μήνα και τον δουλεύω αποκλειστικά με το mesh style σαν κλασικό dripper, έβγαλα δηλαδή απευθείας τη βίδα για squonk και την αντικατέστησα με την κλειστού τύπου στον πόλο 510. Μηδέν διαρροές από τον πόλο μέχρι στιγμής, απλά άψογος.  :thumpup:

Τον έχω παντρέψει οριστικά και αμετάκλητα με το Triade DNA250C, έχουν ταιριάξει απλά τέλεια! Στα 50W που τον ατμίζω, το Triade μου δίνει περίπου 17ml αυτονομία υγρού. 

Η γεύση που δίνει στα υγρά που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής είναι απλά εξαιρετική, όσα συγκριτικά κι αν έχω κάνει έχει πατήσει χαλαρά όλους τους υπόλοιπους ατμοποιητές μου. Το εργοστασιακό βαμβάκι της Wotofo, αν προσέξετε πώς θα το κόψετε, σας δίνει άνετα δύο στησίματα. Στη δεύτερη φωτογραφία μπορείτε να δείτε το δεύτερο στήσιμο που έκανα με το μοναδικό βαμβάκι που έρχεται στην αρχική του συσκευασία. 

Έχω ήδη παραγγείλει από έξω μία συσκευασία με τα δικά του βαμβάκια της Wotofo, καθώς και μια συσκευασία με τα ανταλλακτικά mesh.

Ποτέ δεν περίμενα ότι θα ερωτευτώ σε τέτοιον βαθμό έναν κλασικό dripper...  ;D

Αποσυνδεδεμένος Efi76

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 28, 2018, 08:42 »
Δλδ το mesh είναι απαγορευτικό ; Πρέπει να χρησιμοποιούνται αποκλειστικά τα δικά του πλέγματα , όπως και τα βαμβάκια του; 
 Είναι το δώρο μου ο wotofo για όταν θα ξεκινήσω να στήνω , αλλά μου στείλανε mesh wire ss 316l για να τον φτιάχνω 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 28, 2018, 08:50 »
Μπορείς να τον στήσεις με κανονικά σύρματα και πλέξεις τις αρεσκείας σου.Δεν χρειάζεται να χρησιμοποιείς τις mesh τύπου και καλά έτοιμες αντιστάσεις της wotofo.
Για το μόνο που δεν κάνει ο συγκεκριμένος ατμοποιητής είναι για squonkάρισμα.Πολύ κακή τροφοδοσία απο τον bf του :yes:

Στα 50W που τον ατμίζω, το Triade μου δίνει περίπου 17ml αυτονομία υγρού.
  :o :hmmm: εξαιρετικά μικρή αυτονομία για triade.Τσέκαρε τις μπαταρίες σου γι αρχή. Με 3 lg καφέ βγάζει για πλάκα μισό SnV στα 80-90watt ένα triade 250C
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2018, 08:55 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 28, 2018, 08:55 »
Και να μην ξεκινήσεις να στήνεις με αυτόν..κρατα τον για αργότερα...

Αποσυνδεδεμένος Efi76

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 28, 2018, 09:10 »
Δε θέλω να λέω μεγάλα λόγια , αλλά δε νομίζω να πιάσω ποτε στα χέρια μου σκουόνκ 😜. 
 Τον περιεργάστηκα και τον έβαλα στην άκρη μαζί με τον νέμεσις και θα παίζω με το vtc & nautilus . 
Τα χαλβαδιαζω βέβαια , αλλά άλλο αυτό 😂

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 28, 2018, 09:23 »
Aν το nemesis είναι το μηχανικό που φαντάζομαι θα σου πρότεινα να μην το χρησιμοποιείσεις με τον συγκεκριμένο ατμοποιητή και τα coil του.Πολύ ζόρισμα θα φάει χωρίς λόγο και ουσία η κακόμοιρη η μπαταρία :yes:

Αποσυνδεδεμένος Efi76

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 28, 2018, 09:44 »
Ωχ , πλάκα μου κανεις ... δεν ξέρω ποιο φαντάζεσαι (δεν ξέρω να βάζω φωτό ακόμα να στο δείξω, αλλά δεν είναι υβριδικό ούτε κλώνος ) μαζί τα παρέλαβα και τα δυο 😳 για χρήση μαζί μου τα έδωσε ο φίλος . Να του κουμπωσω τον ναυτιλο ; 


Διαγραφή άμεσης παράθεσης

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2018, 10:55 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 28, 2018, 09:52 »
Το συγκεκριμένο μηχανικό δεν προορίζεται ούτε για dripper που παίζουν τόσο χαμηλά,ούτε για ατμοποιητές τύπου "nautilus".
Επισκευάσιμους RTA είναι ιδανικό να παίζει.Όταν με το καλό πας σε αυτό το στάδιο θα τα ξαναπούμε  σε άλλο νήμα για μηχανικά mods.

Είμαστε off topic εδώ :offtopictelos:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 28, 2018, 10:49 »
Έφη, ο φίλος σου σε βάζει σε περιπέτειες. Στάνταρ. 
Δεν του λες να έρθει από δω μια τσάρκα, να πάρει κάνα μαθηματακι  ;)

Αποσυνδεδεμένος Efi76

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 28, 2018, 12:03 »
Φφφφφ .... κάτι κατάλαβα ... για να μην βγω εκτός θέματος πάλι . Γράψτε μου ποια μοντ είναι κατάλληλα για τον συγκεκριμένο για να ξέρω . Το vtc mini κάνει ; 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 78 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537819 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085847 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro