vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

388 επισκέπτες, 5 χρήστες
saltcity, goran, Tem, ThioVag, antre

NOBACCO Titan DCT

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1470 στις: Μαρτίου 27, 2012, 09:22 »

Αποσυνδεδεμένος NIKOS13

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1471 στις: Μαρτίου 27, 2012, 09:24 »
εχει ο clecer 2,5 θα παω σήμερα να πάρω για το lava

Αποσυνδεδεμένος oasis21

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1472 στις: Μαρτίου 27, 2012, 09:28 »
ευχαριστω παιδια

Αποσυνδεδεμένος oasis21

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1473 στις: Μαρτίου 27, 2012, 09:30 »
ο clecer  ποιος ειναι ? να δω αν βολευει να παρω και εγω"?

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1474 στις: Μαρτίου 27, 2012, 09:44 »
cleverstore στο Αιγαλεω

Αποσυνδεδεμένος oasis21

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1475 στις: Μαρτίου 27, 2012, 09:49 »
α ωραια μαλλον θα παω και εγω ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος nmand

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari mini, Vmax, Lavatube 1.5
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1476 στις: Μαρτίου 29, 2012, 10:03 »
Τα single coil cartomizers τα δοκιμάζω από την προηγούμενη εβδομάδα, πήρα με 3ωμ αντίσταση και τα χρησιμοποιώ με το Lava στα 4,5-5V.
Μπορείς βέβαια να πας και ψηλότερα σε βολτ αλλά αυτό είναι στην προτίμηση του καθένα.
Η απόδοση σε ντουμάνι είναι καλή και είναι ίδια με το αν κόψεις τη μία αντίσταση σε dual 1,5ωμ (κόλπο matsakonas αν θυμάμαι καλά).
Η διαφορά είναι ότι έχει τρείς τρύπες και όχι μία που έχουν τα Dual και οπότε καλύτερη τροφοδοσία σε υγρό.
Βέβαια στο εξωτερικό κυκλοφορούν και dual με τρείς τρύπες. Το καλό είναι ότι λόγο της μίας αντίστασης αυξάνετε η διάρκεια της μπαταρίας.
Έχω σε χρήση δύο, τον ένα με έτοιμο υγρό και τον άλλο με  VG, αντοχή προς το παρόν με τον έναν 15ml και ακόμα κρατάει καλά χωρίς σημάδια κόπωσης, θα δείξει. 

Αυτά προς το παρόν  :bye:

Και τα δύο που έχω σε χρήση καλά κρατούν, όμως από την αρχή έχω παρατηρήσει μια μικρή διαρροή προς τον πόλο της μπαταρίας επίσης έχουν μεγαλύτερη κατανάλωση σε υγρό.
ΠΡΟΣΟΧΗ επειδή βλέπω ότι θέλετε να πάρετε  dual coil σε 3ωμ θα πρέπει να τους δουλεύετε στα 6βολτ και πάνω για να έχουν ικανοποιητική απόδοση. Προτιμήστε τους 2,5ωμ που στα 5-5,5 βολτ αποδίδουν καλά (Προσωπική εκτίμηση).
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2012, 13:00 από nmand »

Αποσυνδεδεμένος vaziliz

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1477 στις: Μαρτίου 30, 2012, 11:29 »
Καλησπέρα και πάλι,

Βλέπω ότι γράφετε για αρκετά χαλασμένα ή προβληματικά carto .... είναι σίγουρο ότι υπάρχουν τόσα πολλά προβληματικά και δεν είναι λάθος χρήση ?
Εγώ από nobacco έχω πάρει 3-4 ... όλα τα έπαιρνα όταν ήθελα να αλλάξω το παλιό και αισθανόμουν ότι ήταν στα τελευταία του, και ζητούσα από τα παιδιά στο μαγαζί να μου τα γεμίσουν ... δεν είχα ποτέ θέμα ... ΜΙΑ φορά πήρα ένα και πήγα να το γεμίσω μόνος μου και το κατέστρεψα γιατί μου μύριζε καμμένο από την πρώτη τζούρα και όσο και να πρόσθετα ...τίποτα.... πήγα στο μαγαζί ζήτησα άλλο ... μου το γέμισαν ... κι όλα καλά !
Μήπως παιδιά κάνετε την ίδια βλακεία που έκανα κι εγώ ?  :idiot1:
αυτό που μάλλον έκανα είναι ότι δεν πρόσεχα το υγρό να το βάζω στο μπαμπακάκι (μίνι ταμπόν όπως το λέω) και έπεφτε και στην τρυπούλα της αντίστασης ... οπότε ...πάπαλα ... !

Πετάω μία ιδέα μήπως και ..... !!!!!!

το έχει προσέξει ποτέ κανείς στην χρήση ????

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1478 στις: Μαρτίου 30, 2012, 11:56 »
καμια φορα συμβαινει και αυτο αλλα σπανια, το μεγαλυτερο λαθος που μπορεις να κανεις στο γεμισμα ειναι να το εχεις βιδωμενο στη μπαταρια, εαν πατησεις το μπουτον κατα λαθος και αρπαξει λιγο το σφουγγαρακι μεσα οσο ειναι στεγνο, δεν συνερχεται με τιποτα μετα :yes: οσον αφορα τα προβληματικα ειναι πααααααρα πολλα, παρτιδες παρτιδες και εξαρταται που θα πεσεις, δεν φταινε και οι εμποροι σε αυτο, ειναι τι θα σου κατσει

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1479 στις: Μαρτίου 30, 2012, 12:09 »
Η γευση του καμενου σου ερχετε γιατι δεν εχει υγροποιηθει αρκετα το (ταμπον που λες).
Απο την αλλη αμα το ποτισεις αρκετα θα αρχισει και θα σου κατεβαζει υγρο προς τον πολο της μπαταριας με αποτελεσμα να αρχισουν οι διαροες και να πρεπει να φυσηξεις αναποδα για να φυγουν τα πολλα.
Αν το καρτο σου ειναι καινουργιο εχει μια τρυπα τοτε δοκιμασε να ριξεις περιπου στις 10 σταγονες στο σφουγγαρι.Μετα τραβα 4-5 καλες τζουρες χωρις να πατας το κουμπι.Αν δεις και παλι οτι σου φερνει καμενο δοκιμασε παλι να τραβηξεις 2-3 καλες.
Τωρα στην περιπτωση που το καρτο σου εχει 2-3 τρυπες δεν χρειαζεται να ριξεις πανω απο 2-3 σταγονες στο σφουγγαρι, απλα τραβα 3-4 τζουρες.
Προσοχη λιγο στο γεμισμα του απο εκει και περα.Να το γερνεις αρκετα ή να χρησιμοποιεις συριγγα.
Δεν χρειαζεται να το εχεις και τιγκα μεχρι πανω.
Μην κολοσεις στο γεγονος οτι θα σου ερθει καμενο, η γευση θα σου ερθει σιγα σιγα οσο το χρησιμοποιεις.
Γενικα η λυση του carto ειναι απο τις απλες και καλες.

Αποσυνδεδεμένος SPAWN

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
  • υπερ-ατμιστης!!! ψαχνομαι για μοντα...με τρελα!!!
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1480 στις: Μαρτίου 30, 2012, 17:32 »
Καλησπέρα και πάλι,

Βλέπω ότι γράφετε για αρκετά χαλασμένα ή προβληματικά carto .... είναι σίγουρο ότι υπάρχουν τόσα πολλά προβληματικά και δεν είναι λάθος χρήση ?
Εγώ από nobacco έχω πάρει 3-4 ... όλα τα έπαιρνα όταν ήθελα να αλλάξω το παλιό και αισθανόμουν ότι ήταν στα τελευταία του, και ζητούσα από τα παιδιά στο μαγαζί να μου τα γεμίσουν ... δεν είχα ποτέ θέμα ... ΜΙΑ φορά πήρα ένα και πήγα να το γεμίσω μόνος μου και το κατέστρεψα γιατί μου μύριζε καμμένο από την πρώτη τζούρα και όσο και να πρόσθετα ...τίποτα.... πήγα στο μαγαζί ζήτησα άλλο ... μου το γέμισαν ... κι όλα καλά !
Μήπως παιδιά κάνετε την ίδια βλακεία που έκανα κι εγώ ?  :idiot1:
αυτό που μάλλον έκανα είναι ότι δεν πρόσεχα το υγρό να το βάζω στο μπαμπακάκι (μίνι ταμπόν όπως το λέω) και έπεφτε και στην τρυπούλα της αντίστασης ... οπότε ...πάπαλα ... !

Πετάω μία ιδέα μήπως και ..... !!!!!!

το έχει προσέξει ποτέ κανείς στην χρήση ????
φίλε και εγώ από nobacco παίρνω carto και πρόβλημα μηδέν...... :thumpup:στο γέμισμα τώρα...εγώ προσωπικά γεμίζω πρώτα το carto (προσέχω  να μην πάει στο κέντρο που είναι η αντίσταση.. ;))μέχρι να στάξει υγρό από την τρυπούλα που έχει μετά το φυσάω από πάνω να φύγουν τα τα πολλά-πολλά υγρά το βάζω στο tank χωρίς να περάσει μέσα η τρυπούλα γεμίζω το tank βάζω το πάνω καπάκι σπρώχνω το carto μέσα drip tip  και :baby: :baby: :baby:     

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1481 στις: Απριλίου 01, 2012, 22:07 »
Χθες πήρα κι εγώ το titan (μου το πρότεινε ο τύπος στο μαγαζί της Nobacco που πήγα για υγρά) και σήμερα που είχα χρόνο ασχολήθηκα. Δεν είχα δει ποτέ αυτό το θέμα του τόπικ καθώς δεν με ενδιέφερε ως τώρα, αλλά και σήμερα που ξεκίνησα απ' την αρχή μέχρι τη 30 σελίδα κατάφερα να διαβάσω κι έφαγα πάνω από 1 ώρα (μαζί με τις παραπομπές σε άλλες σελίδες που γίνονταν) πού να διαβάσεις 100 σελίδες; :wall:

Ένιγουεϊ, πιστεύω ότι κατάλαβα πάνω κάτω τί παίζει. Η δική μου εμπειρία (μετά από 2 ώρες άτμισμα) είναι ότι πρόκειται για μια ικανοποιητική -σε γενικές γραμμές- λύση, αν και είναι λίγο νωρίς για τελικές κρίσεις. Καθόλου διαρροές, καλό ντουμάνι αλλά κάπως μειωμένο χτύπημα (δεν ξέρω πως εξηγείται) έρχεται δηλαδή πολύς αέρας και δεν είναι δυνατή η γεύση. Κάποιοι γράψανε για μεγάλη κατανάλωση υγρού, εγώ παραδόξως είδα το αντίθετο :hmmm: Ατμίζω ατμίζω και η στάθμη δεν έπεσε καθόλου :confused1:

Αυτό που μ' ενοχλεί είναι ο μεγάλος θόρυβος, αυτό το χουρχουρητό που κάνει όταν ρουφάς είναι σαν να φυσάς! Πώς μειώνεται αυτό; Αναφέρθηκε κάπου ένα εξάρτημα κώνου-δαχτυλιδιού το οποίο πέρα από την καλαισθησία υποτίθεται ότι βελτιώνει το πρόβλημα του θορύβου και ρυθμίζει και τη δύναμη της τζούρας ??? Ερώτηξις:
Γι' αυτά μιλάμε και κάνουν και τα δύο το ίδιο πράγμα;
http://www.ilektroniko-tsigaro.com/index.php?route=product/product&path=39&product_id=217
http://www.madvapes.com/Silver-eGo-Shorty-Cone_p_3342.html

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1482 στις: Απριλίου 01, 2012, 22:26 »
Ναι για αυτά , αλλά ο θόρυβος δεν μειώνετε
Αν θες να σφίξεις λίγο την τζούρα σου , τότε την ταπούλα που βγάζεις από το κάρντο για να το γεμίσεις υγρό μετά βάλτη μέσα και σπρώξε την μέσα με το επιστόμιο ,θα σφίξει λίγο αν σε βολεύει το κρατάς έτσι

Αποσυνδεδεμένος SPAWN

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
  • υπερ-ατμιστης!!! ψαχνομαι για μοντα...με τρελα!!!
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1483 στις: Απριλίου 02, 2012, 00:42 »
παιδιά δεν ξέρω αν αναφέρεται πιο πάνω αλλά βάλτε carto 510boge και θα με θυμηθείτε.......... :love_hearts:άλλο πράγμα λέμε......τέλεια γεύση και καλύτερο χτύπημα.tip:τα 510βογε είναι πιο κοντά από τα dual coil που έχουν συνήθως τα DCT και δεν έχουν την πατούρα - στοπ στο κάτω μέρος (πρως το πόλο δηλαδή..... ;))οπότε ή κόβουμε το tank ή παίρνουμε έτοιμο κοντό (έχει στο zerobacco και αν ψάξετε θα βρήτε και   αλλού... ;))ΠΡΟΣΟΧΗ!!! τα 510boge θέλουν τρύπημα γιατί δεν έχουν την τρύπα τροφοδοσίας στο πλάι που έχουν τα έτοιμα και πρέπει να τα τρυπήσετε εσείς (έχει φτιάξει μια πατέντα ο craven τέλεια οπότε πμ αλλιώς το έχει και αυτό  στο zerobacco ) συνήθως θέλει 2 τρύπες η μια απέναντι από την άλλη και αν πάρετε το εργαλείο - τρυπητήρι πηγέντετο   μέχρι τέρμα μην το φοβηθείτε... :) φαίνεται λίγο μπελαλίδικο αλλά αξίζει τον κόπο
ΥΓ ευχαριστώ το zetel για τις συμβουλές που μου έδωσε τόσο πρόθημα    :respect_hat: :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1484 στις: Απριλίου 02, 2012, 12:16 »
Καλημερα. Πως μπορω να ανεβασω μια φωτογραφια για να κανω μια ερωτηση στο φορουμ; :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342413 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206610 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541724 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31151 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357891 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11595 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193171 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1359 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592138 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios