vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

96 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

NOBACCO Titan DCT

Αποσυνδεδεμένος geos

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1080 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 22:49 »
Η μπαταρια σου ειναι καινουργια? Εκτος και αν το πιπιλιζεις τωρα πλεον πολυ πιο συχνα απ οτι τον πρωτο καιρο πραγμα που γενικωτερα συμβαινει...........

Αποσυνδεδεμένος Silvester

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1081 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 00:09 »
μόλις παρέδωσε πνεύμα το ένα dct. Είχε πολύ σφιχτή τζούρα και έπαιξα δεξιά-αριστερά μπας και αλαφρώσει λίγο...τελικά μάλλον πολυέπαιξα...

Αν ΔΕΝ νοιώθεις την παραμικρή αλλαγή στη τζούρα με μικρές στροφές, καλύτερα πρώτα να χρησιμοποιήσεις
μια οδοντογλυφίδα και να προσπαθήσεις σιγά σιγά και κουνώντας την δεξιά αριστερά, να την βάλεις στο
κέντρο του carto και να φτάσεις μέχρι τον πάτο.Έτσι θα επανέλθει σε πολύ χαλαρή τζούρα ( διαμπερές carto)
και μετά το ρυθμίζεις ξανά με τις στροφές πολύ προσεκτικά.

Πριν πετάξεις το carto, κοίτα μήπως έχει μπεί λίγο μέσα ο κεντρικός πόλος από τις στροφές, ή μέτρα το με πολύμετρο.

Αποσυνδεδεμένος atanassio

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Life's short, eat desert first.
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1082 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 14:17 »
Μετά από 2 μήνες ατμίσματος από τους οποίους οι 20 μέρες με τον τιτάνα, χθες βράδυ έπεσε στα χέρια μου το πρώτο προβληματικό από τη μάνα του carto.
Μετά από μιας εβδομάδας χρηση με άφησε ο carto που χρησιμοποιηούσα, βρήκα ανοιχτό μεταπωλητή της nobacco στο Παγκράτι κι αγόρασα 2 cartomisers.

Εβάλα τον ένα στη χρήση.  Τον γέμισα κανονικά, τον έβαλα πάνω στη μπαταρία κα... απογοήτευση.  Πολύ μικρή ποσότητα ατμού που δεν θύμιζε σε τίποτα ότι είχα μέχρι τότε συνηθήσει.
Και τι δεν προσπάθησα:  Άλλαξα μπαταρία, κούνησα αριστερά-δεξιά τον πόλο, τον τράβηξα έξω, τον έστριψα αριστερά-δεξιά, άτμισα επί κανά τρίωρο μπας και αρχίσει να στρώνει αλλά δεν συνερχόταν με τίποτα.
Το παράξενο είναι πως τον μέτρησα και βγάζει ακριβώς 1.5Ωμ, δεν βγάζει την παραμικρή υποψία καμμένου και το άρωμα του υγρού έρχεται ατόφιο παρά την ελάχιστη ποσότητα ατμού  :confused1:

Μάλλον πάει για  :bye:

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1083 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 14:22 »
Με το ίδιο υγρό που έκανες και πριν, δεν έβαλες κάποιο καινούργιο
Θέλω να πω με την αλλαγη του καρτο δεν πήγες να δοκιμάσεις και κάποιο καινούργιο υγρό
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2012, 14:28 από sirkonsta »

Αποσυνδεδεμένος atanassio

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Life's short, eat desert first.
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1084 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 14:27 »
Δεν κατάλαβα ακριβώς την ερώτηση και απαντάω ελπίζωντας πως θα πεσω μέσα!

Δεν χρησιμοποίησα το υγρό που είχε ήδη μέσα το τανκ, αλλά το ίδιο υγρό (το μόνιμό μου) φρέσκο από το μπουκαλάκι.


ΔΙΟΡΘΩΣΗ
ΟΚ τώρα είδα την τροποποίηση του μηνύματος:  Όχι ξαναέβαλα από το μόνιμό μου, σπάνια αλλάζω υγρά κι αρώματα αν κι έχω σχετικά πλούσια συλλογή (μπούρδες 5 αρώματα έχω όλα κι όλα...)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2012, 14:33 από atanassio »

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1085 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 14:33 »
Δοκίμασε και τον άλλο (ο οποίος κάτι μου λέει πως θα σου κάνει τα ίδια), και πήγαινε από τα κατάστημα για αντικατάσταση?

Αποσυνδεδεμένος atanassio

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Life's short, eat desert first.
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1086 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 14:35 »
Λες να έπεσα σε προβληματική παρτίδα!  :wall:
Δεν θα το αντέξω να ατμίσω κι άλλη μέρα έτσι!!

Αποσυνδεδεμένος tasosvaps

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
  • ntoumanii
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1087 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 23:42 »
το εχω παθει και εγω και μεα απο 2μερες ειχα παλι τον τουμπανο ατμο του ισως να θελει λιγο στρωσιμο

Αποσυνδεδεμένος atanassio

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Life's short, eat desert first.
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1088 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 16:33 »
Δυστυχώς απεβίωσε  :'(

Τελικά αργά το βράδυ έσφιξε τραγικά η τζούρα σε σημείο που τον έβγαλα off.
Χρησιμοποίησα τον δεύτερο και παρά το γεγονός ότι τον είχα γεμίσει καλά όπως κάνω σε όλους πριν από την πρώτη χρήση στις 5 πρώτες τζούρες έβγαλε καμένο που ήρθε για να μείνει...

Από ότι φαίνεται sirkonsta επιβεβαιώθηκες:
Δοκίμασε και τον άλλο (ο οποίος κάτι μου λέει πως θα σου κάνει τα ίδια), και πήγαινε από τα κατάστημα για αντικατάσταση?

Δυστυχώς όμως κάνω στους καρτο 2η τρύπα από την αρχή οπότε δεν με παίρνει να τους πάω πίσω στο κατάστημα.
Πετάχτηκαν με πόνο ψυχής και οι 2 και σήμερα το πρωί προμηθεύτικα άλλους .

Αποσυνδεδεμένος oasis21

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1089 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 21:29 »
χαιρετω παιδια θελω να ρωτησω κατι επειδη εχω κοντα μου ovale shop αγορασα το συγκεκριμενο ατμοποιητη MEDICRE 3.5 ολοιδιο με το τιταν της nobacco αν θελω να  αλλαξω γευση πρεπει να παρω αλλο καρτο ετσι... της nobacco ο καρτο ταιριαζει στο πλαστικο της MEDICRE ?

Αποσυνδεδεμένος vangelsak

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1090 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 12:47 »
κανονικα...

Αποσυνδεδεμένος adiohosk

  • *
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • ο καθένας με την τρέλα του
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1091 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 12:50 »
Δυστυχώς απεβίωσε  :'(

Τελικά αργά το βράδυ έσφιξε τραγικά η τζούρα σε σημείο που τον έβγαλα off.
Χρησιμοποίησα τον δεύτερο και παρά το γεγονός ότι τον είχα γεμίσει καλά όπως κάνω σε όλους πριν από την πρώτη χρήση στις 5 πρώτες τζούρες έβγαλε καμένο που ήρθε για να μείνει...

Από ότι φαίνεται sirkonsta επιβεβαιώθηκες:
Δυστυχώς όμως κάνω στους καρτο 2η τρύπα από την αρχή οπότε δεν με παίρνει να τους πάω πίσω στο κατάστημα.
Πετάχτηκαν με πόνο ψυχής και οι 2 και σήμερα το πρωί προμηθεύτικα άλλους .
Δές λίγο τα υγρά που χρησιμοποιείς δέν πρέπει να έχουν πολύ vg αναραίωτη τα καταστρέφει
αστα όρθια να κατέβει το υγρό μπάς και τα σώσεις

Αποσυνδεδεμένος atanassio

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Life's short, eat desert first.
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1092 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 14:25 »
Καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά συμπτωματικά συνέβει το αντίθετο:

Από την πρώτη στιγμή που άρχισα τις μίξεις με τα υγρά χρησιμοποιούσα καθαρή VG+18mg VG σε αραίωση 33% για να πάρω υγρό 6mg +άρωμα.  Δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Η πρώτη φορά που αντί για καθαρή VG χρησιμοποίησα αραιωμένη με 10% wfi ήταν σε αυτούς τους συγκεκριμένους κάρτο.  Αυτό πιστεύω πως ενισχύει την άποψη πως ήταν ελατωματικοί.  Επιπλέον πριν την πρώτη χρήση τους είχα γεμίσει πολύ καλά πριν βάλω το τανκ κι εκτός από αυτό είχα κάνει και 2η τρύπα.

Πλέον η μόνη μου αμφιβολία είναι μήπως δημιούργησα εγώ δυσλειτουργία στην αντίσταση ανοίγωντας την 2η τρύπα, αν και στους προηγούμενους 3 κάρτο που είχα μέχρι εκείνη την στιγμή χρησιμοποιήσει και τρυπήσει δεν είχα το παραμικρό προβλημα.


Κάτι άσχετο με τις δυσλειτουργίες.  Μέτρησα τα o-ring του μικρού τιτάνα (3.5ml).  Για όποιον μπορεί να ενδιαφέρεται είναι:
9x1.5mm το εσωτερικό (μεταξύ cartomizer και βάσης του τανκ)
9x1.9mm πολύ τεντωμένο το εξωτερικό (μεταξύ βάσης του τανκ και του κυλίνδρου

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1093 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 14:34 »
Έκανα πρώτα με 2 τρύπες αλλά και με μία τρύπα που κάνω πια δεν έχω δει κάποιο ιδιαίτερο θέμα υπερ/υποτροφοδοσίας
Δεν συμφωνώ με τη κίνησή σου να τους πετάξεις γιατί τους πήρες από τη Nobacco της οποίας η αντιμετώπισή πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις είναι υποδειγματική

Αποσυνδεδεμένος atanassio

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Life's short, eat desert first.
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1094 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 14:36 »
Κόλη(ω)σα ρε γμτ να τους πάω πίσω γιατί τους είχα τρυπήσει...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499357 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy