vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

85 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

NOBACCO Titan DCT

Αποσυνδεδεμένος gad

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1050 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 18:29 »

Πολυ καλύτερα !! :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2012, 18:40 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1051 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 18:45 »
πολυ καλος τελικα τον δοκιμαζω εδω και 2 μερες στο φουλ,τραβαω και κανα 2-3 καλες τζουφιες οταν δω οτι αρχιζει και πευτει η γευση και ειναι ολα μια χαρα,απλα 8α η8ελα να ρωτησω αν τελικα παιζει ρολο τι καρτο βαζεις μεσα εγω αυτον της νομπακο μηπως υπαρχουν και καλυτεροι η ειναι ολοι ιδιοι?δηλαδη αυτους που εχει η αλτερ σμοκινγκ ειναι διαφορετικοι σε αποδοση? μιλαω για τους κλασσικους 1.6 του εμποριου.

Αποσυνδεδεμένος vangelsak

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1052 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 18:51 »
Πιστευω οτι ειναι απο το ιδιο εργοστασιο γιατι σημερα πηρα απο alter και το κουτι που τα εβγαλε ηταν ενα ασπρο οπως και της nobacco και γενικα θελω να καταληξω οτι  η συσκευασια ειναι εντελως ιδια :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος larry70

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1053 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 18:53 »
Από το ίδιο κινέζικο εργοστάσιο τα παίρνουν όλα και στη διαδρομή τα βαφτίζουν

Αποσυνδεδεμένος Jacob13

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1054 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 19:02 »
Και εγώ έχω DCT σε LAVA...Παίξε λίγο με τον κεντρικό πόλο του carto (δεξιά αριστερά) και θα πάθεις πλάκα.
Είναι ένα παλιό κόλπο που έκανα με τα carto του NJOY και πιάνει σε όλα τα cartomizer.
http://ekapnisma.gr/index.php/topic,639.msg25341.html#msg25341.

Με αυτό τον τρόπο αναγκάζεις την αντίσταση να αλλάξει λίγο θέση και αλλάζει ο τρόπος που ακουμπάει στο ποτισμένο πανάκι.Ταυτόχρονα αλλάζει και η τζούρα (σφιχτή-μαλακή).Με λίγο υπομονή το φέρνεις εκεί που θέλεις. Μην το παρακάνεις όμως με τις στροφές γιατί θα κόψεις την αντίσταση. Αντε ΕΩΣ 3/4 δεξιά ή και αριστερά. Ακόμα και να το στρίψεις πχ λίγο αριστερά και να το ξαναφέρεις στην παλιά του θέση, θα δεις αλλαγή.
Μολις δοκιμασα το κολπακι αυτο..Στον εναν το παρακανα με αποτελεσμα να κοψω την αντισταση..Ο 2ος πεταει..Ωραιο κολπακι!μπραβο!απλα θελει σιγα σιγα τις στροφες για να μην κοψετε την αντισταση!

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1055 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 19:08 »
 :o :o :o

Τι λες ρε τεράστιε Συλβέστρο?

Είσαι απίστευτος, πάω να δοκιμάσω...

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • atmiste giati xanomaste
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1056 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 19:24 »
μολις το εκανα και εγω το κολπακι,αλλα μου φαινετε το παρακανα με τις στροφες :idiot1:και ο καρτο παρεδωσε πνευμα.

Αποσυνδεδεμένος Silvester

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1057 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 19:46 »
Βρε παιδιά, σιγά σιγά τις στροφές. ΞΕκινήστε με 1/4 τις στροφής και ΕΩΣ 3/4 το πολύ. Αν δεν, από την άλλη.
Υπόψιν ότι μερικές φορές (σπάνια θα έλεγα) με το στρίψιμο, πηγαίνει λίγο πιο μέσα ο κεντρικός πόλος και δεν κάνει επαφή. Προσοχή μην πετάξετε carto για αυτό τον λόγο. Όταν το στρίβετε μην βάζετε πίεση προς τα μέσα.Επίσης καμμιά φορά ο κεντρικός πόλος φεύγει από το κέντρο του και ίσως ακουμπήσει στην άκρη. Με μια οδοντογλυφίδα που βάζουμε στην τρύπα και πανεύκολα με λίγο σπρώξιμο, επανέρχεται στο κέντρο.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2012, 19:52 από Silvester »

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1058 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 20:03 »
μιλάμε για αυτο ( που δείχνει το  κόκκινο βέλος)

Αποσυνδεδεμένος Silvester

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1059 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 20:12 »
Ναι αυτό είναι. Βγάλτο το carto  απο το tank για να μπορείς να δουλέψεις καλύτερα. Έτσι και αλλιώς έχει μέσα λίγο υγρό για τις δοκιμές σου. Δεν χρειάζεσαι το tank.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1060 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 14:13 »
υπαρχει κανα πλαστικο-σιλικονης  επιστομιο για το drip tip?το λεω διοτι ειναι αλουμινιου και το βαζψ μεστο μπουφαν στο τραπεζι και μπορει να μαζεψει μικροβια ,στους egot υπαρχουν επιστομια σιλικονης για τα ανταλακτικα φιλτρακια εδω υπαρχει τιποτα διοτι εχω ακουσει για ερπητα και αλλα στο στομα και στα χειλια οποτε 8ελω να μειωσς τις πι8ανοντητες για τετια προβληματα υγειας,μεχρι στιγμης το κα8αριζω κα8ημερινα το drip tip με ζεστο οινοπνευμα και μετα με μια πετσετουλα με οινοπνευμα το κα8αριζω!

Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1061 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 14:41 »
αυτο με εχει απασχολησει και μενα δε βρηκα αλλη λυση απ το πιπακι του giant ,to  περνας πανω στο μεταλικο πιπακι και ειναι οτι πρεπει για προστασια

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • atmiste giati xanomaste
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1062 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 15:06 »
καλησπερα σε ολλους παιδια. Σημερα το πρωι εβαλα καινουριο ατμοποιητη dct πανω σε μπαταρια ego, πατωντας το κουμπι για να δουλεψει αναβωσβινε τρεις φορες σαν να ηταν βραχικηκλομενη. Αμεσως αλλαζω μπαταρια βαζω μια δευτερη ego και ατμοποιητης δουλευε μια χαρα. Μετα την πρωτη μπαταρια που εδιχνε βραχικυκλομενη την βαζω με ενα ατμο egot  επισης δουλευε μια χαρα, οσες φορεσ προσπαθησα να την βαλω παλι με τον dct μου εκανε το ιδιο. Μετα απο πολλες δοκιμες ανοιγω και ενα δευτερο dct καινουριο την βαζω πανω και παλι δουλευε μια χαρα :dontknow:ξερει κανεις τι μπορει να συμβενει?

Αποσυνδεδεμένος geos

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1063 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 15:21 »
καλησπερα σε ολλους παιδια. Σημερα το πρωι εβαλα καινουριο ατμοποιητη dct πανω σε μπαταρια ego, πατωντας το κουμπι για να δουλεψει αναβωσβινε τρεις φορες σαν να ηταν βραχικηκλομενη. Αμεσως αλλαζω μπαταρια βαζω μια δευτερη ego και ατμοποιητης δουλευε μια χαρα. Μετα την πρωτη μπαταρια που εδιχνε βραχικυκλομενη την βαζω με ενα ατμο egot  επισης δουλευε μια χαρα, οσες φορεσ προσπαθησα να την βαλω παλι με τον dct μου εκανε το ιδιο. Μετα απο πολλες δοκιμες ανοιγω και ενα δευτερο dct καινουριο την βαζω πανω και παλι δουλευε μια χαρα :dontknow:ξερει κανεις τι μπορει να συμβενει?


το ιδιο επαθα με  carto giant σε μπαταριες giant σε ερωτηση στην nobacco μου ειπαν οτι δεν ειναι κατι ανυσηχητικο.........

dksn20

Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1064 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 15:24 »
Και εγώ έχω DCT σε LAVA...Παίξε λίγο με τον κεντρικό πόλο του carto (δεξιά αριστερά) και θα πάθεις πλάκα.
Είναι ένα παλιό κόλπο που έκανα με τα carto του NJOY και πιάνει σε όλα τα cartomizer.
http://ekapnisma.gr/index.php/topic,639.msg25341.html#msg25341.

Με αυτό τον τρόπο αναγκάζεις την αντίσταση να αλλάξει λίγο θέση και αλλάζει ο τρόπος που ακουμπάει στο ποτισμένο πανάκι.Ταυτόχρονα αλλάζει και η τζούρα (σφιχτή-μαλακή).Με λίγο υπομονή το φέρνεις εκεί που θέλεις. Μην το παρακάνεις όμως με τις στροφές γιατί θα κόψεις την αντίσταση. Αντε ΕΩΣ 3/4 δεξιά ή και αριστερά. Ακόμα και να το στρίψεις πχ λίγο αριστερά και να το ξαναφέρεις στην παλιά του θέση, θα δεις αλλαγή.

 :respect: :respect: :respect: :respect:
μόλις έδωσες ζωή σε 2 Giant κάρτο μου που είχα αφήσει στην άκρη σαν άχρηστα για πολύ χαλαρή τζούρα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499391 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4786 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2046 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy