vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

77 επισκέπτες, 2 χρήστες
tsiv, dvelev

Twitter

NOBACCO Titan DCT

Αποσυνδεδεμένος jmone

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
  • Metal devides mice from men
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #480 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 16:16 »
για παραδειγμα εχω τωρα 10 μερες καρτο χωρις καμια αισθηση καμμενου καμια φορα, ετσι και ολα τα προηγουμενα, στα μονα που ειχα προβλημα, ηταν σε 2-3 που καταλαθος πατησα το μπουτον και αναψε η αντισταση χωρις να εχουν υγρο καθολου(στην τοποθετηση) αυτα δεν εστρωσαν ποτε και πεταχτηκαν σε ολα τα αλλα οταν τα γεμιζω πρωτη φορα και τρεχει υγρο απο κατω απο το σπειρωμα, δεν εχω νιωσει καμμενο ουτε σε μια τζουρα :dontknow:

+1

Αποσυνδεδεμένος GOTTHARD

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • PUFF DADDY
    • hardrockcity
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #481 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 13:01 »
αγόρασα απο nobacco το dct 3.5μλ και νομίζω πως θα κατασταλάξω εδώ. Ο atomizer που υπάρχει μέσα πόσα ohm είναι για να παραγγείλω? Το δουλεύω με ego μπαταρία 650 και 1100. Αν έχει κανείς και κάποιο φτηνό link.

Αποσυνδεδεμένος jmone

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
  • Metal devides mice from men
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #482 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 13:10 »
1.5 είναι και έχει και η nobacco ανταλλακτικό στα 3,5€

και από εξωτερικό http://www.greenhouseone.com/Smok-Tech-LR510-DCT-Replacement-Cartomizers-Pack-p/510dctr.htm

Αποσυνδεδεμένος GOTTHARD

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • PUFF DADDY
    • hardrockcity
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #483 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 14:15 »
ευχαριστώ για την απάντηση. καλή η τιμή αλλά χωρίς paypal δεν το ακουμπάω.




Διαγραφη Παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2012, 18:06 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #484 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 14:16 »
eiναι εγγυημενο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #485 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 14:24 »
@ matsakonas. Σωστή η συμβουλή σου για το ζουληγμα και τη φυσαλίδα. Καμία φορά θελει περισσότερα πατηματα να βγουν 3-4 φυσαλίδες. Ούτε μια φορά καμενο. Αγαπώ τιτάνα. Και σύντομα θα το παραγγειλω απο greenhouse για μείωση κόστους. thx

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #486 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 17:52 »
πιστεύω ότι το καμένο το κάνει η επάνω αντίσταση :hmmm:
πολλές φορές μετά την τζούρα  :baby: το γυρίζω ανάποδα για 2''-3''  :thumpdown:
αν το κάνετε θα δείτε να βγαίνει καπνός πράγμα που σημαίνει:
οτι η επάνω αντίσταση είναι ακόμα ζεστή κ κατά κάποιο τρόπο στεγνή !!!
η επόμενη τζούρα είναι ποιό γεμάτη !! κ δυνατή σε χτύπημα κ ατμό !!!!
αυτός είναι ο 2ος που έχω πάρει ατμίζω μια βδομάδα με άνετη τζούρα κ κανένα ίχνος καμένου :thumpup: :thumpup: :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #487 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 18:17 »
Παιδεία έχω να κάνω μια ερώτηση σε περίπτωση που θέλεις να δοκιμάσεις διάφορες γεύσεις υγρών θα πρέπει κάθε φορά που θα αλάζεις υγρο να αλάζεις και κάρτο??? Και κάτι ακόμα έχει παρατηρίσει κανείς μετά από χρήση του κάρτο του τιτάνα να πεύτει η απόδοσή του στο χτίπιμα??? :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #488 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 18:23 »
Απο σήμερα είμαι κ εγω κάτοχος του Τιτάνα απο τα νεύρα που είχα απο έναν επισκευασιμο το πήρα για να ξεσκασω να ατμισω κ να των λιωσο

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #489 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 18:31 »
Η άποψη για τον τιτάνα από κάποιον που είναι κάτοχος επισκευάσιμου, θα ήταν ενδιαφέρουσα και χρήσιμη. Πως σου φάνηκε;

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #490 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 18:33 »
Παιδεία έχω να κάνω μια ερώτηση σε περίπτωση που θέλεις να δοκιμάσεις διάφορες γεύσεις υγρών θα πρέπει κάθε φορά που θα αλάζεις υγρο να αλάζεις και κάρτο??? Και κάτι ακόμα έχει παρατηρίσει κανείς μετά από χρήση του κάρτο του τιτάνα να πεύτει η απόδοσή του στο χτίπιμα??? :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Αν θες να δοκιμάζεις γεύσεις καλύτερα να παρεις ένα σύστημα με φιλτράκια, και να το χρησιμοποιείς μόνο γι αυτόν τον σκοπό.

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #491 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 18:36 »
Πολύ σωστό σε ευχαριστώ πάρα πολύ !!!!! :respect: :respect: :respect:


Διαγραφη Παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2012, 18:37 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #492 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 18:38 »
πιστεύω ότι το καμένο το κάνει η επάνω αντίσταση :hmmm:
πολλές φορές μετά την τζούρα  :baby: το γυρίζω ανάποδα για 2''-3''  :thumpdown:
αν το κάνετε θα δείτε να βγαίνει καπνός πράγμα που σημαίνει:
οτι η επάνω αντίσταση είναι ακόμα ζεστή κ κατά κάποιο τρόπο στεγνή !!!
η επόμενη τζούρα είναι ποιό γεμάτη !! κ δυνατή σε χτύπημα κ ατμό !!!!
αυτός είναι ο 2ος που έχω πάρει ατμίζω μια βδομάδα με άνετη τζούρα κ κανένα ίχνος καμένου :thumpup: :thumpup: :thumpup:
ο ατμός που βγαίνει όταν το γυρίζεις ανάποδα μετά τη τζούρα είναι ο ατμός που έχει μείνει μέσα στο κενό. αν κάνεις το ίδιο αλλά φυσήξεις στιγμαία μετά τη τζούρα και πριν το γυρίσεις ανάποδα - για κλάσματα δευτερολέπτου μιλάμε -θα δεις οτι δεν βγαίνει τίποτα. Επίσης αν μετά τη τζούρα βγάλεις το επιστόμιο θα δεις τον ατμό που έχει μείνει μέσα στο κενό του κάρτο.
Μου φαίνεται λίγος ο χρόνος τα 2-3'' για να προλάβει να βραχεί η πάνω αντίσταση...
Δεν ξέρω πάλι... είμαι και νέα στο άθλημα...

Αποσυνδεδεμένος jmone

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
  • Metal devides mice from men
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #493 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 18:39 »
Απο σήμερα είμαι κ εγω κάτοχος του Τιτάνα απο τα νεύρα που είχα απο έναν επισκευασιμο το πήρα για να ξεσκασω να ατμισω κ να των λιωσο

είδες που στα λεγα για τον τιτάνα? απλά να ξέρεις ότι θέλει μαλακές τζούρες με διάρκεια για να σου δώσει γεύση
και όχι απότομες-δυνατές

φίλε zzooii μιας και πριν τον Μάνο τον είχα εγώ τον Οδυσσέα έχω να σου πω ότι δεν συγκρίνεται
ο Οδυσσέας έχει και πολύ ντουμάνι και πολύ έντονη γεύση (κάτι που τα κάρτο δεν έχουν)
αλλά τουλάχιστον σ εμένα ο Οδυσσέας μου αλλοίωνε τη γεύση που είχα συνηθίσει
ίσως να ήθελε αντίσταση με περισσότερα ohm στο σετάρισμα που έκανα
επίσης ο Οδυσσέας είχε πιο καυτό ατμό

δεν νομίζω ότι πρέπει να υπάρξει σύγκριση αυτών των 2 γιατί είναι τελείως διαφορετικά πράγματα
σαν να συγκρίνουμε μήλα με τομάτες ένα πράγμα  ;D

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #494 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 18:47 »
Αχχχχ, δεν ξερεις πόσο ήθελα να ακούσω ότι ο τιτάνας είναι σχεδόν τόσο καλός όσο ένας μέτριος επισκευάσιμος  :wall:
Οκ μάλλον δεν με παίρνει να αγοράσω επισκευάσιμο, περισσότερο γιατί μάλλον θα μου τη δώσει να πρέπει να μάθω να φτιαχνω αντιστάσεις και φυτίλια. Σας θαυμάζω απεριόριστα όλους εσας που μιλάτε για σεταρίσματα και τέτοια -και κυρίως που ξέρετε να τα κάνετε - αλλά... τι να κάνουμε, δεν είναι ολα για όλους....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 26 6167 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:54
από Tem
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117148 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825298 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508417 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9115 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155268 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569368 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244391 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294836 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1956 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1285 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog