vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

88 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, costasibiza84, manoslykos

Twitter

NOBACCO Titan DCT

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #105 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:07 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Κι εσενα προσεχε μη σου πεσει το GGTS στο ποδι και σου σπασει κανα νυχι.  :laugh1:
Με γειες φιλε!
Γιαννη θες να μετρησω το καρτομαιζερ μπας και εισαι λιγο πιο χαμηλα σε Ω και γι'αυτο δεν σου παιζει στην Giant;

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #106 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:09 »
Δεν κοιτατε να βαλετε στην δεξαμενη κανα πετρελαιο θερμανσης να βγει ο χειμωνας
λεω εγω..

ευχαριστω πανω..

off topic τελος
συνεχιστε κυριοι

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #107 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:10 »
:laugh1: :laugh1: :laugh1:
Κι εσενα προσεχε μη σου πεσει το GGTS στο ποδι και σου σπασει κανα νυχι.  :laugh1:
Με γειες φιλε!
Γιαννη θες να μετρησω το καρτομαιζερ μπας και εισαι λιγο πιο χαμηλα σε Ω και γι'αυτο δεν σου παιζει στην Giant;

Από ότι μου είπαν είναι LR 1.5Ω ή 1.6Ω, δεν ξέρω γιατί ακόμα δεν αξιώθηκα να πάρω πολύμετρο. Μέτρα το δικό σου Πάνο για να δούμε τι θα δείξει.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #108 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:12 »
γιατι μερικες φορες οταν τραβας τζουρα
κανει ((μικροεκρηξεις)) και πιτσιλα σταγονες στην γλωσσα??

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #109 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:18 »
Εχεις δικιο Γιαννη.1,6Ω το εβγαλα εγω το δικο μου.Παντως παιζει μια χαρα στην Giant.

Αποσυνδεδεμένος LOTUS

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • LotuS..Και γ@μω τους πιλοτους
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #110 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:22 »
συνατμιστες εχουμε κατα προσεγγιση προσδοκιμο ζωης για τον τιτανα? τι λενε τα προγνωστικα μεχρι τωρα; ποσο  εχει δουλεψει σε μερες; δειχνει συμπτωματα κοπωσεως;και αν ναι στις ποσες μερες;

thnx in advance
 8)

Αποσυνδεδεμένος manoscello

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #111 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:22 »
γιατι μερικες φορες οταν τραβας τζουρα
κανει ((μικροεκρηξεις)) και πιτσιλα σταγονες στην γλωσσα??

 Γιατί μάλλον υπερχειλιζει.αϕαίρεσε το επιστόμιο και τσεκαρε αν η επιϕάνεια του καρτο έχει πολύ υγρό. Αν ναι αστο λίγο να κατακατσει, να το πιει και θα επανέλθει.Εγώ το πήρα σήμερα.στο δεύτερο γέμισμα τράβηξαν απότομα σχετικά το τανκ και έϕυγε τελείως! Όταν το γεμισα λοιπόν είχε υπερχειλισει και μου έϕερνε σταγονιτσες υγρού στο στόμα. Το άνοιξα και είδα ότι είχε υπερχειλιση.αστική να κατακατσει και θασαι εντάξει πιστεύω.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk
 
Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:42
Οι εντυπώσεις μου ως τώρα είναι πως σαν συσκευή φαίνεται να δουλεύει μια χαρά. Στην πρώτη τζουρα που έκανα μου έφερε λίγο καμενο αλλά είναι λογικό αφού δεν πρόλαβε να ποτισει το καρτο. Φυσηξα δυο γρήγορες και αποκατασταθηκε η κυκλοφορία, αποκει και μετά τζιτζι!  Προσωπικά βρίσκω ότι έχει μέτρια απόδοση γεύσης σε σχέση με ego-t και προς το παρόν..Από ντουμανι μια χαρά. Από χτύπημα μέτρια πράγματα ακόμη.Πάντως σφυριζει πολύ όταν ρουφας, είναι λίγο ενοχλητικό! Κατανάλωση υγρού μου φαίνεται πολύ ξηγημενο.Από μπαταρία δεν μπορώ ακόμα να πω, είναι νωρίς. Είμαι ατμιστης από 2 Νοέμβρη οπότε δεν μπορώ να πω πως έχω τα εχέγγυα να ισχυριστω πως οι εντυπώσεις μου είναι προϊόν  μεγάλης εμπειρίας αλλά προσπαθώ να είμαι όσο πιο προσεκτικός γίνεται στις διατυπώσεις μου. Θα συνεχίσω το ατμισμα και θα επανέλθω!   Υ.Γ. Πάντως έξω δεν θα το κυκλοφορησω! Χαχαχα!

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:42 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #112 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:43 »
Δεν ξέρω τι γίνετε. Μάλλον ένας τιτάνας και ένας γίγαντας στην ίδια γειτονιά δεν κάνουν χωριό!!!! :)) :)) Και με την δεύτερη μπαταρία του γίγαντα έχω το ίδιο φαινόμενο.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #113 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:46 »
Γιατί μάλλον υπερχειλιζει.αϕαίρεσε το επιστόμιο και τσεκαρε αν η επιϕάνεια του καρτο έχει πολύ υγρό. Αν ναι αστο λίγο να κατακατσει, να το πιει και θα επανέλθει.Εγώ το πήρα σήμερα.στο δεύτερο γέμισμα τράβηξαν απότομα σχετικά το τανκ και έϕυγε τελείως! Όταν το γεμισα λοιπόν είχε υπερχειλισει και μου έϕερνε σταγονιτσες υγρού στο στόμα. Το άνοιξα και είδα ότι είχε υπερχειλιση.αστική να κατακατσει και θασαι εντάξει πιστεύω.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk
 
Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:42
Οι εντυπώσεις μου ως τώρα είναι πως σαν συσκευή φαίνεται να δουλεύει μια χαρά. Στην πρώτη τζουρα που έκανα μου έφερε λίγο καμενο αλλά είναι λογικό αφού δεν πρόλαβε να ποτισει το καρτο. Φυσηξα δυο γρήγορες και αποκατασταθηκε η κυκλοφορία, αποκει και μετά τζιτζι!  Προσωπικά βρίσκω ότι έχει μέτρια απόδοση γεύσης σε σχέση με ego-t και προς το παρόν..Από ντουμανι μια χαρά. Από χτύπημα μέτρια πράγματα ακόμη.Πάντως σφυριζει πολύ όταν ρουφας, είναι λίγο ενοχλητικό! Κατανάλωση υγρού μου φαίνεται πολύ ξηγημενο.Από μπαταρία δεν μπορώ ακόμα να πω, είναι νωρίς. Είμαι ατμιστης από 2 Νοέμβρη οπότε δεν μπορώ να πω πως έχω τα εχέγγυα να ισχυριστω πως οι εντυπώσεις μου είναι προϊόν  μεγάλης εμπειρίας αλλά προσπαθώ να είμαι όσο πιο προσεκτικός γίνεται στις διατυπώσεις μου. Θα συνεχίσω το ατμισμα και θα επανέλθω!   Υ.Γ. Πάντως έξω δεν θα το κυκλοφορησω! Χαχαχα!

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk
μα μου το κανει ακομα και οταν το υγρο ειναι στο κατωτερο σημειο...

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:49
Παράθεση
    Υ.Γ. Πάντως έξω δεν θα το κυκλοφορησω! Χαχαχα!

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk
μην στενοχωριεσε,σε λιγο θα κυκλοφορουμε με μπουκαλες γεματες υγρα στην πλατη.....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2011, 19:10 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος stavrele

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Η αξία του νικημένου δίνει αξία στο νικητή.
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #114 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 19:05 »
Εγώ έκοψα το τανκ ένα πόντο και έβαλα καρτο του μίνι
αφού το τρύπησα πρώτα και είναι μια χαρά.
Είχα κάνει παλιότερα τανκ με σύριγγα αλλά μου έφερνε
μια λαστιχίλα και το πέταξα,με αυτό όλα είναι οκ.

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #115 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 19:07 »
Παντως απο την ωρα που γυρισα σπιτι το μεσημερι τον εχω κανει πιπιλα.
Ποσο μου ειχε λειψει αυτος ο ζεστος ατμος που λογω Α2 τον ειχα ξεχασει...

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #116 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 19:16 »
Κι εμενα ως τωρα μια χαρα μου δουλευει (σημερα το πηρα στα χερια μου), με αρκετα ζεστο ατμο!
Αν και απο την μικρη μου πειρα σε tankάκια, η τρυπα φανταζει πολυ λιγη και φοβαμαι μελλοντικη ελλειπης τροφοδοσια του carto με οτι αυτο συνεπαγεται!

Αποσυνδεδεμένος manoscello

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #117 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 19:55 »
μα μου το κανει ακομα και οταν το υγρο ειναι στο κατωτερο σημειο...

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 24, 2011, 20:49
μην στενοχωριεσε,σε λιγο θα κυκλοφορουμε με μπουκαλες γεματες υγρα στην πλατη.....
Την πάνω μεριά του ατμοποιητη την είδες? Αν έχει μπει πολύ υγρό καταλαθος μέσα στο καρτο,στο σφουγγαρακι δηλαδή, όχι στο τανκ, τότε θα πρέπει να περιμένεις να απορροφηθεί. Πάρε μερικές τζουρες και φτυστες να απορροφηθεί λίγο υγρό.

Ξέρει κανείς κάνα κόλπο να γίνει λίγο πιο σφιχτή η τζουρα? το φορά σε μια ego μπαταρία. Περνάει πολύς αέρας μου φαίνεται, για τα γούστα μου τουλάχιστον. Θα την ήθελα λίγο πιο σφιχτή. Κατά τα αλλα πιστεύω πως λειτουργεί τέλεια. Νομίζω ότι κάνει πολύ ισορροπημενη κατανάλωση υγρού. Η τροφοδοσία του καρτο με τη μια τρύπα της μάνας του είναι άψογη μέχρι τώρα.πολύ σταθερή τροφοδοσία και απόδοση. Όλα καλά για μένα εκτός από την πολύ αερατη του τζουρα. Το καιω με τριμπεκα 12αρι.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2011, 21:08 από manoscello »

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #118 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 21:39 »
Πάρε αυτό
http://www.madvapes.com/Silver-eGo-Shorty-Cone_p_3342.html

Υπάρχει και βίντεο του kalafan που δείχνει πως το χρησιμοποιείς

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4009.msg129610.html#msg129610

Αποσυνδεδεμένος manoscello

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #119 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 22:08 »
Σ ευχαριστώ πολύ.το έχω δει αυτό το βίντεο. Η nobacco δεν το είχε, το παράρτημα της στην περιοχή μου. Υπάρχει σε κάποιο ελληνικό μαγαζί άραγε?  Επίσης αναρωτιεμαι αν θα βγει αντίστοιχος κώνος και για το μικρο του αδελφακι των 3ml ή ακόμα καλύτερα αν θα κάνει το ίδιο και Γιάννη το μικρό.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499356 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109276 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180642 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy