vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 4 χρήστες
lounik, Tem, manoslykos, Milarepa

Twitter

Υγρά E-cig.com

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #165 στις: Ιουνίου 17, 2011, 21:26 »
Ρε παιδιά έχω κάνει όλα τα υπόλοιπα στο paypal και περιμένω να μου στείλουν υποτίθεται έναν 4ψήφιο κωδικό...για να χρησιμοποιώ στις συναλλαγές μου.
Θα μου έρθει με e mail; γιατί ακόμη δεν έχει έρθει τίποτα...

 Lancerlot  κι εγώ αυτό το confirm προσπαθώ να κάνω αλλά δεν έχω τον 4ψήφιο κωδικό...
Παλιότερα αυτόν τον 4ψήφιο κωδικό τον έβλεπες μόνο στην αναλυτική χρέωση της πιστωτικής κάρτας όπου το paypal κατά την εγγραφή σου σου χρέωνε 1,5 δολάριο (στο επέστρεφε στην πρώτη αγορά/μεταφορά χρημάτων). Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει αυτό.

Edit: Με πρόλαβε ο Lancerlot ;) ;D

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #166 στις: Ιουνίου 17, 2011, 21:33 »
Δεν χρειάζεσαι άμεσα τον 4ψήφιο κωδικό. Αυτός θα εμφανιστεί στις συναλλαγές σου με την τράπεζα σου σε 2-3 μέρες σαν ''PayPal code 1234'' όπου το 1234 (πχ) είναι ο κωδικός συναλλαγής για 1,5 Ευρώ που σου παρακράτησε το PayPal και θα σου επιστρέψει όταν κάνεις confirm την κάρτα σου βάζοντας τον κωδικό .
'' How to confirm your card:
Check your summary of financial activity provided by your card issuer and look for a charge from "PayPal" with a 4-digit code next to it.
Log in to your PayPal account and click Confirm Credit Card.
Enter the 4-digit code to confirm your card. ''

Aν δεν έχεις e-banking για να ελέγξεις για τον κωδικό πάρε τηλέφωνο στην τράπεζα μετά από μέρες και ζήτησε τον ή περίμενε τον επόμενο λογαριασμό.
Η όλη διαδικασία έχει να κάνει με την διασφάλιση ότι η κάρτα που δήλωσες είναι δική σου.
Άσχετα με τα παραπάνω εφόσον έκανες δημιουργία λογαριασμού μπορείς άμεσα να προχωρήσεις σε συναλλαγές και χωρίς τον κωδικό. (έχεις ''περίοδο χάριτος'' ας πούμε, ειδικά για μικρά ποσά)
Επιμένεις για e-cig ε? Τουλάχιστον απέφυγε τα fixed υγρά τους . Τα χειρότερα που δοκίμασα και δοκίμασα πολλά.

Εχω e-banking αλλά ανάθεμα αν μπορώ να βρω αυτο που μου εστειλαν .
Ως τι πρεπει να το ψάξω;

Α δηλαδή ασχέτως confirm μπορω ήδη να παραγγείλω;

Οχι fix υγρα με τιποτα...
Βαση 500ml θελω χωρις αρωμα στα 48mg...

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #167 στις: Ιουνίου 17, 2011, 21:42 »
Εχω e-banking αλλά ανάθεμα αν μπορώ να βρω αυτο που μου εστειλαν .
Ως τι πρεπει να το ψάξω;

Στην αναλυτική κατάσταση χρέωσης της κάρτας θα λέει ποσό χρέωσης 1,5 προς τον paypalXXXX Αλλά αυτό θα εμφανιστεί μετά από 2 εργάσιμες ημέρες ;)

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #168 στις: Ιουνίου 17, 2011, 21:43 »
Εχω e-banking αλλά ανάθεμα αν μπορώ να βρω αυτο που μου εστειλαν .
Θα το δεις μετά από 2-3 μέρες
Ως τι πρεπει να το ψάξω;
Ως χρέωση PayPal 1,5 E. CODE1234, στις κινήσεις του λογαριασμού σου.

Α δηλαδή ασχέτως confirm μπορω ήδη να παραγγείλω;
Ναι   :  :yes:



Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #169 στις: Ιουνίου 17, 2011, 21:54 »
Δεν χρειάζεται confirmation. Εγώ δεν έχω κάνει. Αν πιάσω το πλαφόν σε αγορές (δεν θυμάμαι πόσο είναι) τότε κάνεις διαδικασία πιστοποίησης. Αν και πάλι νομίζω πως σου δίνουν μόνο 500 ευρώ επιπλέον και πρέπει να ξανακάνεις..κλπ.


Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #170 στις: Ιουνίου 17, 2011, 22:12 »
Παίδες η παραγγελία έφυγε...
Σας ευχαριστώ θερμά για την βοήθεια... :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Να ευχηθώ στον εαυτό μου τώρα καλή υπομονή μάλλον ε;
 :))


Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #171 στις: Ιουνίου 20, 2011, 13:19 »
Χαμένης παραγγελίας από e-cig η συνέχεια.
Δεν είχα καμιά απάντηση εδώ και 1 εβδομάδα σε 3 mail που τους εξηγούσα την όλη κατάσταση και σήμερα τους έστειλα το 4ο όπου αναφερόμουν σε 48ωρη προθεσμία για απάντηση προκειμένου να προβώ σε κάθε νόμιμη ενέργεια. Είχα απάντηση σε 5' ότι στέλνουν την παραγγελία και αναμένω tracking code. Αντε  να δούμε. Δηλαδή έπρεπε να μπω με τον τσαμπουκά για να απαντήσουν ? Διαφορετικά με είχαν γραμμένο κανονικά.   

Αποσυνδεδεμένος wastelos

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #172 στις: Ιουνίου 20, 2011, 20:08 »
Χαμένης παραγγελίας από e-cig η συνέχεια.
Δεν είχα καμιά απάντηση εδώ και 1 εβδομάδα σε 3 mail που τους εξηγούσα την όλη κατάσταση και σήμερα τους έστειλα το 4ο όπου αναφερόμουν σε 48ωρη προθεσμία για απάντηση προκειμένου να προβώ σε κάθε νόμιμη ενέργεια. Είχα απάντηση σε 5' ότι στέλνουν την παραγγελία και αναμένω tracking code. Αντε  να δούμε. Δηλαδή έπρεπε να μπω με τον τσαμπουκά για να απαντήσουν ? Διαφορετικά με είχαν γραμμένο κανονικά.
Πέρυσι είχα παραγγείλει υγρά και μπαταρίες, ατμοποιητές,... Με πήραν τηλέφωνο από το τελωνείο ότι δεν τα εγκρίνει ο Ε.Ο.Φ. και ότι θα τα στείλουν πίσω για να μη χάσω τα λεφτά μου. Στη συνέχεια έγραψα στους κινέζους να μου στείλουν μόνο τις άλλες συσκευές χωρίς υγρά και χωρίς να μου επιστρέψουν χρήματα. Το δέμα όμως περιπλανιόταν εντός κίνας, σύνφωνα με το tracking number. Μου έδιναν χαζές δικαιολογίες μέχρι που έκανα dispute. Τότε με παρακάλεσε το αφεντικό να αναιρέσω και είπε ότι θα επιληφθεί ο ίδιος του θέματός μου. Εγώ του έγραψα να κάνει πρώτα μια κίνηση, να δω που είναι τα πράγματα. Την άλλη μέρα μου επέστρεψαν τα χρήματα και μου είπαν ότι το ποσόν που παράγγειλα ήταν πολύ μικρό για να ασχοληθούν μαζί μου (γύρω στα 300 Ε) και μου ευχύθηκαν καλή τύχη. Μάλλον ασχολούνται πιο πολύ με χονδρεμπόριο. Καλύτερα νομίζω είναι παραγγελίες από Ευρώπη. Δεν νομίζω ότι θα κολλήσουν στο τελωνείο.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #173 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:08 »
Μίλησα σήμερα στην on line γραμμη του e-cig και μου είπαν οτι η παραγγελία μου ακόμη δεν έφυγε...
Θα πλεύσει σε 2 μέρες... :wall: :wall: :wall: :wall:
Καλά που πήρα από φαν γιατί περιμένοντας τον Κινέζο ξέμεινα...

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #174 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:12 »
Μίλησα σήμερα στην on line γραμμη του e-cig και μου είπαν οτι η παραγγελία μου ακόμη δεν έφυγε...
Θα πλεύσει σε 2 μέρες... :wall: :wall: :wall: :wall:
Καλά που πήρα από φαν γιατί περιμένοντας τον Κινέζο ξέμεινα...
Εμένα η παραγγελία μου από ecig γύρισε πίσω και λεφτά δεν είδα ποτέ...
Προσέξτε μαζί τους!

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #175 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:15 »
Εμένα η παραγγελία μου από ecig γύρισε πίσω και λεφτά δεν είδα ποτέ...
Προσέξτε μαζί τους!

Α μη μου λες τέτοιααααα... :angry_orange:

Γύρισε από λάθος δικό τους ή λόγω τελωνείου;


Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #176 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:21 »
Α μη μου λες τέτοιααααα... :angry_orange:

Γύρισε από λάθος δικό τους ή λόγω τελωνείου;
Λόγω τελωνείου, αλλά δεν έχει σημασία...

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #177 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:28 »
Λόγω τελωνείου, αλλά δεν έχει σημασία...

Συνεννοήσου να σου την ξαναστείλουν ρε.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #178 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:29 »
Συνεννοήσου να σου την ξαναστείλουν ρε.
Δοκίμασα και με ... ούλτρεξ

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #179 στις: Ιουνίου 20, 2011, 23:36 »
Δοκίμασα και με ... ούλτρεξ

Τίποτα δηλαδή;
Δεν την ξαναστέλνουν θέλεις να μου πεις;


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181153 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 229 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 208 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247820 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572820 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2169 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122941 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 827 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 528 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327603 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8951 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis