vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 2 χρήστες
george kotsopoulos, trabaman

Twitter

Υγρά E-cig.com

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #150 στις: Ιουνίου 16, 2011, 11:08 »
Και εγώ τους έστειλα email και του είπα να μου τα στείλουν με dhl.
Σήμερα μου απάντησαν

Tracking Message for order 81332
Date: 6/16/2011
Time: 03:42
From: e-cig

Message:
Please be informed your order will be shipped out by DHL within next couple of hour and tracking number will be sent to you by email immediately

Άντε να δούμε τώρα θα τα πάρουμε
Δεν θελω να σε τρομαξω!! Ομως αυτο μου ειπαν κ εμενα προχτες!!! κ σημερα μου ζητησαν να πληρωσω ξανα!! μπορω να σου στειλω να δεις ολα τα mails τους αν δεν με πιστευεις ναι?

Τωρα προσεξα κκατι αλλο!! οτι στο chat υπαρχει ατομο να σε εξυπηρετησει ενω τοσες μερες εμπαινε μετα τις 3 το μεσημερι!!! Μλησα μαζι του κ μου επιβαιβεωσε οτι αποψε φευγουν τα πραγματα μου με Dhl !! κ οτι θα μου δωσουν σε λιγες ωρες τον αριθμο!

Ευχομαι να τελειωσει αυτη η ιστορια οσο πιο ησυχα για αυτους!!!!
Μου ειπε ο κυριος στο chat οτι εχουν σοβαρα προβληματα με την EMS!!!   Κ αλλη φορα να ζητησω να τα στειλουν με DHL ΜΟΝΟ!!!!!!!

Σκεψου τι γινεται...κ υστερα κανουμε παραπονα για τους δικους μας εδω??? Εγω δεν εκανα κ χαιρομαι για αυτο!!!!! Εννοω δεν ειχα τετοια εμπειρια αρα ουτε κ παραπονα !!!

Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #151 στις: Ιουνίου 16, 2011, 12:55 »
Θα τους δώσω 3 μέρες να στείλουν τον αριθμό αποστολής.
Μετά κάνω μια καταγγελία στο PayPal και παίρνω πίσω τα λεφτά.
Της αγορές από κίνα γενικά από εξωτερικό δεν τις κάνω (όπως και πολύ άλλη) όχι για τη δεν γουστάρω τους έλληνες μαγαζάτορες αλλά για τη τρελή διάφορα τιμής, ας είχανε ένα 15% παραπάνω να τα παίρνω από εδώ αλλά με διπλές και τριπλές τιμές ας τα έχουν να τα χαίροντα


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #152 στις: Ιουνίου 16, 2011, 13:20 »
Θα τους δώσω 3 μέρες να στείλουν τον αριθμό αποστολής.
Μετά κάνω μια καταγγελία στο PayPal και παίρνω πίσω τα λεφτά.
Της αγορές από κίνα γενικά από εξωτερικό δεν τις κάνω (όπως και πολύ άλλη) όχι για τη δεν γουστάρω τους έλληνες μαγαζάτορες αλλά για τη τρελή διάφορα τιμής, ας είχανε ένα 15% παραπάνω να τα παίρνω από εδώ αλλά με διπλές και τριπλές τιμές ας τα έχουν να τα χαίροντα
Καταλαβαινω καλα τι εννοεις. Εχεις δικιο.

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #153 στις: Ιουνίου 16, 2011, 17:38 »
Καμία απάντηση ακόμη...
Παπάδες να πουλάνε δεν ξαναπαίρνω τίποτε απ'αυτούς  :angry_red:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #154 στις: Ιουνίου 17, 2011, 17:37 »
Καλά ο κινέζος, Ινδός τι είναι στο e-cig δεν παίζεται...
Με έβαλε να κάνω ολόκληρη διαδικασία με western union και τελικα μου λεει οτι δεν δεχεται με αυτη την μεθοδο πληρωμης...  :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :wall: :wall: :wall: :wall:

Ξαναπαραγγέλνω με mastercard...
Αντε να δουμε...

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #155 στις: Ιουνίου 17, 2011, 18:13 »
Γαβριήλ, μέσω Paypal να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Κάνε εγγραφή σε paypal και βάλε εκεί την κάρτα σου. Όχι απευθείας.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #156 στις: Ιουνίου 17, 2011, 18:22 »
Γαβριήλ, μέσω Paypal να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Κάνε εγγραφή σε paypal και βάλε εκεί την κάρτα σου. Όχι απευθείας.

Αυτό κάνω τώρα Πάρη...
Έχω κάνει εγγραφή στο Paypal και περιμένω e mail με τους κωδικούς τους...
Εχω φορτώσΕΙ και την προπληρωμένη και αϊντε να δούμε...

Εμεις απλά μετατρέπουμε μετά τα usd (61,45) σε euro και τα αποστέλλουμε στον Κινέζο προφανώς έτσι;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 17, 2011, 18:38 από Gabriel74 »

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #157 στις: Ιουνίου 17, 2011, 18:23 »
Καλά ο κινέζος, Ινδός τι είναι στο e-cig δεν παίζεται...
Με έβαλε να κάνω ολόκληρη διαδικασία με western union και τελικα μου λεει οτι δεν δεχεται με αυτη την μεθοδο πληρωμης...  :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :wall: :wall: :wall: :wall:

Ξαναπαραγγέλνω με mastercard...
Αντε να δουμε...
Γενναίος ως Έλλην ......

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #158 στις: Ιουνίου 17, 2011, 18:27 »
Γενναίος ως Έλλην ......
Αχαχαχαχα
Τι να κάνω ρε;
Θα το πάρω το 500αρι τον κώλο του να βαράει κάτω ο Κινέζος...

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #159 στις: Ιουνίου 17, 2011, 18:30 »
Αυτό κάνω τώρα Πάρη...
Έχω κάνει εγγραφή στο Paypal και περιμένω e mail με τους κωδικούς τους...
Εχω φορτώση και την προπληρωμένη και αϊντε να δούμε...

Εμεις απλά μετατρέπουμε μετά τα usd (61,45) σε euro και τα αποστέλλουμε στον Κινέζο προφανώς έτσι;

όχιιιιιιιιι
Στην e-cig θα κάνεις checkout και θα προχωρήσεις την παραγγελία. Θα τικάρεις επιλογή για πληρωμή μέσω paypal.
Πατώντας επόμενο, θα σου ανοίξει σε νέο παράθυρο, σύνδεση με paypal στην οποία θα συνδεθείς βάζοντας username και password. Όταν συνδεθείς, θα σου έχει έτοιμη την συναλλαγή σε ευρώ και απλά θα πατήσεις αποδοχή και τέλειωσες.

(αν θυμάμαι καλά..έτσι δουλεύει, γιατί έχω καιρό να κάνω παραγγελία online)


Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #160 στις: Ιουνίου 17, 2011, 18:38 »
όχιιιιιιιιι
Στην e-cig θα κάνεις checkout και θα προχωρήσεις την παραγγελία. Θα τικάρεις επιλογή για πληρωμή μέσω paypal.
Πατώντας επόμενο, θα σου ανοίξει σε νέο παράθυρο, σύνδεση με paypal στην οποία θα συνδεθείς βάζοντας username και password. Όταν συνδεθείς, θα σου έχει έτοιμη την συναλλαγή σε ευρώ και απλά θα πατήσεις αποδοχή και τέλειωσες.

(αν θυμάμαι καλά..έτσι δουλεύει, γιατί έχω καιρό να κάνω παραγγελία online)

Ωχ thanx ρε Παρη.
Καλά δεν το έκανα ακόμη διότι περιμενω τους κωδικους απο paypal μεσω email.
Να μου τα λέτε αυτά ρε παιδιά μπας και ξεστραβωθώ... ;D

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #161 στις: Ιουνίου 17, 2011, 18:45 »
Ωχ thanx ρε Παρη.
Καλά δεν το έκανα ακόμη διότι περιμενω τους κωδικους απο paypal μεσω email.
Να μου τα λέτε αυτά ρε παιδιά μπας και ξεστραβωθώ... ;D
Eίναι ευκολότερο από ότι νομίζεις, αλλά αυτή τη στιγμή η ''σελίδα αντιμετωπίζει τεχνικές δυσκολίες'' και δεν γίνεται σύνδεση χρήστη, μια και προσπαθώ να κάνω confirm μια χρεωστική (πιστωτικές τέλος  :bye:) αλλά μου λέει τα προαναφερθέντα.
Εdit: ΟΚ η σελίδα αποκαταστάθηκε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 17, 2011, 19:19 από Lancerlot »

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #162 στις: Ιουνίου 17, 2011, 18:47 »
Α! Ακόμη περιμένω απάντηση από αυτούς τους αχαρακτήριστους του e-cig σε 4-5 μηνύματα.
Αρχίζω να το διασκεδάζω......

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #163 στις: Ιουνίου 17, 2011, 21:10 »
Ρε παιδιά έχω κάνει όλα τα υπόλοιπα στο paypal και περιμένω να μου στείλουν υποτίθεται έναν 4ψήφιο κωδικό...για να χρησιμοποιώ στις συναλλαγές μου.
Θα μου έρθει με e mail; γιατί ακόμη δεν έχει έρθει τίποτα...

 Lancerlot  κι εγώ αυτό το confirm προσπαθώ να κάνω αλλά δεν έχω τον 4ψήφιο κωδικό...

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 17, 2011, 21:16 από Gabriel74 »

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά E-cig.com
« Απάντηση #164 στις: Ιουνίου 17, 2011, 21:23 »
Ρε παιδιά έχω κάνει όλα τα υπόλοιπα στο paypal και περιμένω να μου στείλουν υποτίθεται έναν 4ψήφιο κωδικό...για να χρησιμοποιώ στις συναλλαγές μου.
Θα μου έρθει με e mail; γιατί ακόμη δεν έχει έρθει τίποτα...
Δεν χρειάζεσαι άμεσα τον 4ψήφιο κωδικό. Αυτός θα εμφανιστεί στις συναλλαγές σου με την τράπεζα σου σε 2-3 μέρες σαν ''PayPal code 1234'' όπου το 1234 (πχ) είναι ο κωδικός συναλλαγής για 1,5 Ευρώ που σου παρακράτησε το PayPal και θα σου επιστρέψει όταν κάνεις confirm την κάρτα σου βάζοντας τον κωδικό .
'' How to confirm your card:
Check your summary of financial activity provided by your card issuer and look for a charge from "PayPal" with a 4-digit code next to it.
Log in to your PayPal account and click Confirm Credit Card.
Enter the 4-digit code to confirm your card. ''

Aν δεν έχεις e-banking για να ελέγξεις για τον κωδικό πάρε τηλέφωνο στην τράπεζα μετά από μέρες και ζήτησε τον ή περίμενε τον επόμενο λογαριασμό.
Η όλη διαδικασία έχει να κάνει με την διασφάλιση ότι η κάρτα που δήλωσες είναι δική σου.
Άσχετα με τα παραπάνω εφόσον έκανες δημιουργία λογαριασμού μπορείς άμεσα να προχωρήσεις σε συναλλαγές και χωρίς τον κωδικό. (έχεις ''περίοδο χάριτος'' ας πούμε, ειδικά για μικρά ποσά)
Επιμένεις για e-cig ε? Τουλάχιστον απέφυγε τα fixed υγρά τους . Τα χειρότερα που δοκίμασα και δοκίμασα πολλά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 39 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248176 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181269 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 267 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 238 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573063 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2338 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8493 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123369 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 975 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 682 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327985 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99