vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

84 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Ribot, billythekid

Twitter

Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #270 στις: Μαΐου 21, 2018, 22:50 »
Ο Ribot έχει στρατηγική, λίγη προπόνηση στο 0-100 θέλει και θα κάνει την κίνηση του.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #271 στις: Μαΐου 21, 2018, 23:03 »
Με αφορμή το παραπάνω, εκφράζω την απορία μου απέναντι σε όλους εκείνους που ατμίζουν τόσο σφιχτά, γιατί ασχολούνται με ντρίπερ? :dontknow:
Παιδιά συνειδητοποιείστε επιτέλους ότι πολλά προϊόντα δεν κάνουν για το στυλ σας, στραφείτε αλλού, δεν είναι ανάγκη κάθε φορά να αναλωνόμαστε σε ατέρμονες συζητήσεις διυλίζοντας τον κώνωπα!
Λάβετε υπόψιν δε ότι το hype γύρω από διάφορα προϊόντα δημιουργείται τελικά από εκείνους στους οποίους δεν ταιριάζουν κι όχι από αυτούς που τα απολαμβάνουν.
Συνιστώ υπομονή λοιπόν για λίγες μέρες, μια βόλτα στη συνέχεια από το Βασίλη για δοκιμή και για όσους είναι μακριά, λίγη υπομονή ακόμη μέχρι να το πάρουν κάποιοι χρήστες και να διαβάσουμε τις εντυπώσεις τους.

[justify][member=13664]Ribot[/member], καλησπέρα. Είδες πώς αλλάζουν οι καιροί; ειδικά όταν πλέον τους έχουμε καταργήσει και ως θεσμό... / πέρα από τη φιλικό πείραγμα, θα έλεγα πως mtl + RDA είναι μία από τις αλήθειες, και καθόλου τωρινή, τα δε σύρματα είναι κι αυτά μέσα στο κόλπο. Βέβαια, αν με ρωτήσεις προσωπικά, θα πω πως εδώ, στην περίπτωση Skyfall, ακόμα έχω δυσκολία να δω π.χ. 25άρι σύρμα, όμως δεν έχω ιδέα ακόμα, δεν τον έχω δει δεν τον έχω ατμίσει (βέβαια, ξέρω τι θα βρω από ESG και μπορώ άνετα να δηλώσω πως η αφεντιά μου αν μπορέσει θα τον πάρει και χωρίς δοκιμή). [/justify]

Ο ταπεινός, και ασφαλώς μη συγκρίσιμος, Berserker, που είχε αναφερθεί ως παράδειγμα υπερβολικού mtl σε ντρίπερ, στάζεις χωρίς ενοχές με επιλογές 6, επίσης ταπεινών, airflow με οπές μεγαλύτερες τελικά (min 1.2mm;), από τις εδώ επιλογές, (όπου η μονή είναι 1x1mm;). 

Όπως κι αν έχει, μία μικρή βόλτα που έκανα σε φίλους και γνωστούς, περιττό να πω πως επικρατεί μία υ σ τ ε ρ ί α. / Και να δεις, εδώ θα είμαστε, θα τον απολαμβάνεις ως ευτυχισμένος κάτοχος, κι εγώ σε μία άκρη θα κλαίω τη μοίρα μου τη μαύρη. Έρχεται ένα ακόμα διαμάντι, αυτό είναι βέβαιο. 

;D

Συνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #272 στις: Μαΐου 21, 2018, 23:31 »
Ναι μόνο που τότε που το έγραφα αυτό, ως απάντηση σε ερώτηση συνατμιστή, η απόφαση ήταν να μην κυκλοφορήσει με σφιχτό airdisk και εγώ με εκείνα τα δεδομένα είχα γράψει τη γνώμη μου, η οποία με βάση τα δικά μου γούστα παραμένει η ίδια. Αν τώρα ο κατσκευαστής, έκανε τις δοκιμές του, είδε ότι μπορεί να καλύψει και την κατηγορία του σφιχτοτζούρη και πήρε την απόφαση να προσθέσει κι αυτό το δισκάκι, μπράβο του και μαγκιά του για την υλοποίηση.
Δες κι αυτό και σκέψου, μήπως είναι μόνο στο μυαλό σου ότι άλλαξαν οι καιροί?

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #273 στις: Μαΐου 21, 2018, 23:37 »
Χαχαχα γι’ αυτό σ’ αγαπάω, γιατί πάντα συμφωνούμε στο τέλος, όντως, ο Berserker είναι πιο αεράτος, και όντως, ο Skyfall είναι ένα ακόμα διαμάντι από ESG. [Άσε που απόψε δεν παλεύω, έχω το δόντι μου και τη στεναχώρια μου].

Συνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #274 στις: Μαΐου 21, 2018, 23:44 »
Δεν τον έχω δοκιμάσει τον Berserker :laugh1: Παρ' όλα αυτά έχω την εντύπωση ότι στο πιο σφιχτό του είναι πιο σφιχτός από τον skyfall, αλλά μπορεί να κάνω λάθος. Ο Μπάμπης ίσως ξέρει να μας πει. :dontknow:
Άσε που αυτός μπορεί να ξέρει και καμιά πατέντα για τον πονόδοντο! Μπάμπηηηη...

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #275 στις: Μαΐου 21, 2018, 23:46 »
Για να φτιάξουν mtl airdisks μια χαρά θα δουλεύει ως mtl απλά λογικά και εκεί θα θέλει πιο χοντρά σύρματα από 0.25mm.
Τουλάχιστον όπως τον έχω δει σε φωτογραφίες και videos αυτήν την εντύπωση μου δίνει.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #276 στις: Μαΐου 22, 2018, 00:15 »
Για το berserker δεν γνωρίζω γιατί παρόλο που βρέθηκε μπροστά μου δεν το δοκίμασα.....αλλά για το δοντι υπάρχει μια παλιά μυστική συνταγή που λέγεται ούζο....περνάει και ο πονοδοντος και η στεναχώρια.....  :thumpup:

Ουζο ευφραινει καρδιαν.....

Επίσης με το ούζο βλέπεις την σαύρα κόμματο και το berserker skyfall.... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #277 στις: Μαΐου 26, 2018, 01:32 »
[justify][member=7962]BABIS1098[/member], καλησπέρα. Ένα θα πω, ένα έχω ανάγκη να επαναλάβω: ο κατασκευαστής είναι κύριος. Ενημερώθηκα ως ένας πελάτης, χωρίς καμία μα καμία ιδιαίτερη μεταχείριση, χωρίς να γνωρίζω αν θα είμαι μελλοντικός κάτοχος ενός Skyfall. Γνωρίζω όμως κι εγώ πως ο νέος αυτός επισκευάσιμος είναι στην ατμιστική κορυφή και ο κατασκευαστής δείχνει τον ίδιο σεβασμό σε όλους, κυριολεκτικά σε όλους. Πολλά μπράβο, τι να λέμε. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #278 στις: Μαΐου 26, 2018, 09:40 »
Τι σε ενημέρωσε όμως δεν μας λες.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #279 στις: Μαΐου 26, 2018, 09:43 »
[member=20529]TheMadGreek[/member]

Πάρε και συ τηλέφωνο και ανταλλάξτε πμ με τον [member=16029]JoeBarTeam[/member] για να τσεκάρετε τί απάντηση έδωσε στον καθένα  :))

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #280 στις: Μαΐου 26, 2018, 10:13 »
[justify][member=20529]TheMadGreek[/member], καλημέρα. Πρέπει να σεβαστώ κι εγώ πως την ενημέρωση, και τον τρόπο αυτής, θα την κάνει ο κατασκευαστής κι όχι ο πελάτης. Τίποτα δεν είναι κρυφό και κανένας δεν θα έχει ιδιαίτερη μεταχείριση.[/justify]

[justify]Από τη δική μου πλευρά ως πελάτης θα πω πως εξακολουθώ να τηρώ τα όσα είπα, δηλαδή, δεν ακολουθώ κανένα facebook, δεν θα χρησιμοποιήσω (και δεν θα μπορούσα βέβαια) κανένα πλάγιο τρόπο. Αν κρίνει ο πωλητής πως για οποιονδήποτε λόγο δεν μπορεί ο χι Joe να είναι μέσα στους πρώτους κατόχους του νέου επισκευάσιμου, (π.χ. αναληθής δήλωση πως δεν έχω λογαριασμό fb, ή ψεύτικα στοιχεία, ή ήρθα το φιλαράκι το πιο ίσο από τους ίσους, κ.ο.κ.), δεν θα συνεχίσω την παραμικρή προσπάθεια απόκτησης του, όμως δεν θ’ αλλάξω και γνώμη στο παραμικρό. Ο κατασκευαστής είναι κύριος, (κι εγώ αυτή τη στιγμή απολαμβάνω τον Eviva μου). [/justify]

Συνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #281 στις: Μαΐου 26, 2018, 10:37 »
Συμπέρασμα: ο κατασκευαστής δεν αντιμετωπίζει κανέναν ως παρακατιανό και δεν προωθεί καμιά κατάσταση που να βάζει κάποιον σε ρόλο μ@λ@κα. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #282 στις: Μαΐου 26, 2018, 10:49 »
[justify][member=13664]Ribot[/member], καλημέρα. Μου δίνεις τα χρωστούμενα;  :))[/justify]
[justify]Πέρα από την πλάκα, έχεις δίκιο, αυτά είπα επί λέξη. Δεν θέλω να είμαι σε θέση παρακατιανού, δεν θα παρακαλέσω, βρίσκω λάθος την επιλογή fb group, δεν θα μπω σε ρόλο μλκ. Αύριο, ακόμα κι αν συμμετέχω στο σχετικό νήμα ως απλός παρατηρητής, θα λέω τα ίδια, είναι άψογος επαγγελματίας και εξαιρετικός άνθρωπος ο κατασκευαστής. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #283 στις: Μαΐου 26, 2018, 10:55 »
άμα μετά από όλα αυτά δεν σου κρατήσει ένα κομμάτι ο guru μα την παναγια θα τον βρω και θα του τα ψάλω άσχημα
δηλαδή ποσο παραπάνω εκδήλωση ενδιαφέροντος να κάνει κάποιος?  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #284 στις: Μαΐου 26, 2018, 10:58 »
kotsos75, και δεν είδες τίποτα, πίστεψέ με. Ο Joe είναι γατάκι μπροστά στους γίγαντες του μασονικού ατμίσματος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114202 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506231 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154247 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568190 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243294 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293489 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1573 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 984 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3884 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13880 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios