vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, Ηρακλης, john67, Buliwyf, pngtszs1976

Twitter

Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2305
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #225 στις: Μαΐου 20, 2018, 00:50 »
Ναι, αλλά έχεις ολάκερη συλλογή από σκαηλάϊνηδες για να δείχνεις στις φιλενάδες σου. :angel:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #226 στις: Μαΐου 20, 2018, 03:12 »
Παιδια ελπιζω το ανέκδοτο με το γρυλο να το ξέρετε...για να μην το γραφω....
Οπως είπε ο ριμποτ ενα τηλ και βγαζεις άκρη....
Τώρα οποιος ντρέπεται να παρει τηλ. Οκ με υγεία μας...

[justify][member=7962]BABIS1098[/member], Καλημέρα. Λοιπόν, τώρα μόλις σε διάβασα. Σοβαρά τώρα, αυτή είναι η απάντησή σου; ανέκδοτα με γρύλους και από κει πάνε κι άλλοι; ξαφνικά εξαφανίστηκαν οι φίλοι κι επέστρεψαν ως πελατάκια; ελπίζω να σε κατάλαβα λάθος με αυτό που έγραψες περί “Οκ με υγεία μας...”[/justify]

[justify]Ξαφνικά λοιπόν, λέει ο χι Ribot πως, παιδιά κάνετε τα κουμάντα σας, δεν θα δείτε σε site τον όποιο Skyfall. Κατόπιν όλοι μίλησαν, έτσι ξαφνικά, και μάλιστα κάποιοι ως άνθρωποι στα εντός εκτός κι επί τα αυτά. Για 240 κομμάτια, για αναγκαστική (!) λίστα και σχετική υποβολή φόρμα ενδιαφέροντος, για συγκεκριμένους δυστυχώς περιορισμούς και μπλα μπλα μπλα. Και στο τέλος; “κάνετε κι ένα τηλέφωνο, μην ντρέπεστε”. / Μα αυτό λέγαμε από την αρχή. Μπορεί κάποιος ή όχι; και φυσικά, όχι ως χάρη, όπως θέλω κι εγώ από Αθήνα να θέλει κι ο χι Joe από Γαύδο. [/justify]



Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #227 στις: Μαΐου 20, 2018, 05:00 »
Καλημέρα joe, λαθος ανεκδοτο καταλαβες... το ανέκδοτο με το γρυλο λεει το γνωστό ακομα δεν τον ειδαμε Γιαννη το βαφτισαμε...
Τώρα το πελατακια δεν ξέρω που κολλάει και πως το εννοείς αλλά θα ήθελα να μου το εξηγήσεις πώς το εννοείς και πως κατεληξες σε αυτο το συμπέρασμα..... επίσης δεν ξέρω τι καταλαβες με το Με υγεία μας αλλά εννοούσα οτι όποιος δυσκολεύεται με τον όποιο διάθεσης ,που ακομα δεν το ξέρουμε επισημα ,καλό είναι να σεβαστή τη επιλογή του κατασκευαστή/πολίτη και απλά να προσπεράσει,υπάρχουν άλλοι που συμφωνούν με το τρόπο αυτό.....Αυτη είναι η αποψη μου οχι μονο για το Βασίλη που τυχαίνει να το ξέρω πολύ καλα αλλά για οποιοδήποτε κατασκευαστή /προϊόν......
Τελος στο τηλέφωνο δεν είπε κανείς να παρακαλέσεις κανενα να σου κανει χάρη απλα να το δεις σαν διαφορετικο τρόπο παραγγελίας και δεν νομίζω ότι είναι δυσκολο όπου και να μένεις....
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2018, 05:07 από BABIS1098 »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #228 στις: Μαΐου 20, 2018, 08:40 »
[justify]Καλημέρα Μπάμπη. Άρα σε κατάλαβα λάθος και σου ζητάω συγγνώμη. Προσωπικά, θα πάρω τηλέφωνο μέσα στην εβδομάδα για να μάθω εάν μπορώ να κάνω προπαραγγελία ή έστω να μάθω σωστά πώς θα γίνει η πρώτη διάθεση του Skyfall. [/justify]

[justify][όσο αφορά για όλα τα υπόλοιπα θα σου πω πως, δεν θα σου πουλήσω ποτέ φιλία, κι αν με δεις ποτέ ως κωλοτούμπα στο οτιδήποτε, τότε σκίσε με. Από χθες είχα την αίσθηση πως ένας; δύο; πενήντα; κάποιοι τέλος πάντων, έχουν ήδη κλείσει θέση για το έργο, και παράλληλα μαθαίνουμε για συγκεκριμένα κομμάτια μόνο με λίστα από φατσοβιβλίο. Γίνεται μία συζήτηση από χθες για το αναγκαστικό του θέματος, και για το αν τελικά μπορούμε οι υπόλοιποι εκτός fb ή όχι. / καμιά φορά, όταν έρχεται το πείραγμα σε οποιαδήποτε ατμιστική συζήτηση περί hype, πάντα έρχονται και στο μυαλό μου κάποιοι δικοί μου γνωστοί και φίλοι που πόσες και πόσες φορές μού παρουσιάζουν άγνωστα για μένα ονόματα π.χ. επισκευάσιμων ή μοντ, με τα εξής λόγια “κοίτα ρε Joe, ίδρωσα αλλά τα κατάφερα. Σπάνιο κομμάτι, χαλάλι τα 200, 300, 500, 1000, τρομερή η τάδε ομάδα. Άσε δε που άγνωστο πότε θα ξαναβγάλουν το οτιδήποτε. Τα κατάφερα!”.] [/justify]

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #229 στις: Μαΐου 20, 2018, 10:22 »
Το μόνο σίγουρο είναι ότι στην πρώτη φουρνιά (εάν βγει και επόμενη και δεν είναι η μοναδική η επερχόμενη δηλαδή - δεν έχω παρακολουθήσει ιδιαίτερα το θέμα ) λίγος θα είναι ο κόσμος που θα πετάξει στα σύννεφα και πολύς αυτός που θα ξενερώσει με την όλη φάση. Μεταξύ τους αρκετοί θα περιμένουν επόμενο batch -εάν και εφόσον δηλωθεί ότι θα υπάρξει-, άλλοι θα στραφούν αλλού.. ελπίζω χωρίς να κατακρίνουν τον Βασίλη αν κι ο ίδιος δεν μπορεί να διαθέσει διαφορετικά. Απ'την άλλη μεγάλος ντόρος έγινε, δημιουργήθηκε το hype. Πρέπει και να καλύψει κόσμο..

Ελπίζω να τον λάβετε άμεσα όσοι τον επιθυμείτε τόσο, εγώ απ' την αρχή ήμουν εκτός. :)

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #230 στις: Μαΐου 20, 2018, 10:28 »
Δηλαδή όσοι rda πωλούνται δεν είναι TPD compliant και πωλούνται παράνομα?

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #231 στις: Μαΐου 20, 2018, 10:34 »
[member=20529]TheMadGreek[/member] To TPD δεν έχει πρόβλεψη για RDA και κατά συνέπεια είναι άγνωστο το καθεστώς νομιμότητάς τους.

[member=4133]makis206[/member] Έχεις κάποια πληροφορία ότι μπορεί το S/N να μην ξεπεράσει το 300 και να μην βγει 2ο batch ή απλά κουβέντα να γίνεται;

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #232 στις: Μαΐου 20, 2018, 10:48 »
Δηλαδή όσοι rda πωλούνται δεν είναι TPD compliant και πωλούνται παράνομα?
Φυσικά.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #233 στις: Μαΐου 20, 2018, 11:39 »
Παιδιά καλημέρα!!!

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων θα ήθελα να σας πω τα εξής:

1. Σίγουρα εγώ (πιστεύω και οι υπόλοιποι που σας μεταφέρουν πληροφορίες είτε από το FB είτε από την επίσκεψή τους στο βασιλη) δεν τα κονομαω,δεν δεχόμε δωράκια για να γράψω κάποια πράγματα .Είναι πληροφορία που θέλω να την μοιραστω μαζί σας επειδή μας ενδιαφέρει η κατασκευή και επομένως χαρακτηρισμοί και υπονοούμενα για το ατομο μου θα ήθελα να λείπουν.... το αν διαφωνείτε ή όχι με αυτά καλά κάνετε και τα κράζετε ή όχι...αλλά είναι κρίμα και άδικο άτομα που προσπαθούν με κάθε τρόπο να σας βοηθήσουν να τα θεωρείται τσιράκια του Βασίλη ή του κάθε βασιλη επειδή έχουν άλλη άποψη από εσάς......
2. Πιστεύω οτι ο βασιλης δεν περιμένει έμενα,το ribot,το joe ή το Μακη το σουγια να τον διαφημίσει ξέρει πολύ καλά να παρουσιάζει τα προϊόντα του παγκοσμίως ....το αν αξίζουν ή οχι είναι στην κρίση του καθενός.
3. Είμαι στο φορουμ αρκετά χρόνια από τότε που ατμιζαμε ego και έχω βοηθήσει πολυ κοσμο εδω μεσα και εχω κανει και φιλιες,επισης εχω βοηθησει πολλους κατασκευαστες να βελτιώσουν τα προιντα τους και χαίρομε για όλα αυτά τα οποία έγιναν οχι για προσωπικό όφελος αλλα για βοηθεια του ατμισματος και μόνο.
4.Δεν πρόκειται να απαντήσω σε όσα θα σχολιάσετε για αυτό που γράφω  εδω γιατί το θεωρώ κατανοητό από όλους....αν δεν κατάλαβαν κάποιοι δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπανω....

joe δεν τα γραφω για σενα αλλα με αφορμη εσενα και βεβαια και αλλα τετοια κρουσματα που βλεπω κατα καιρους.....
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2018, 11:52 από BABIS1098 »

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #234 στις: Μαΐου 20, 2018, 11:48 »
Φυσικά.
Βάζω στοίχημα ότι ελάχιστοι είναι και οι rta που είναι TPD compliant με πιστοποίηση.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #235 στις: Μαΐου 20, 2018, 11:55 »
Φυσικά, για σκέψου γιατί δεν βγήκε ολόκληρος ο νέος Εβίβα και βγαίνει σε κομμάτια. ;)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #236 στις: Μαΐου 20, 2018, 11:56 »
Μπάμπη, χωρίς να έχω συμμετάσχει στην συζήτηση, να πω ότι διάβασα τα πάντα και το 1. που αναφέρεις δεν νομίζω να το είπε κάποιος και αν το είπε και σβήστηκε και δεν το είδα, ντροπή του. Δεν νομίζω ότι τέθηκε καν τέτοιο ζήτημα και ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.

Από κει και πέρα, στο προκείμενο. Εμένα η διάθεση αποκλειστικά μέσω FB, με κάνει απλώς να περιμένω τον κλώνο :) Τηλέφωνο δεν θα πάρω, παρακαλώντας και ρωτώντας. Καλά να είναι η Σενζέν.

Είναι δικαίωμα του κάθε κατασκευαστή η διάθεση και τιμολόγηση του προϊόντος του, όπως αυτός γουστάρει και θέλει. Ούτε θα τον κράξω, ούτε θα του πω τίποτα. Μαγκιά του, δικό του είναι και του βάνει και φωτιά άμα λάχει. Αναλόγως, δικό μου δικαίωμα απλά να πάρω το κλωνάκι και να κάνω ακριβώς την ίδια δουλειά.

Υ.Γ. Τα παραπάνω έχουν γραφτεί από έναν άνθρωπο που έχει κατά κύριο λόγο αυθεντικούς ατμοποιητές. Έχω και κλώνους, δεν είμαι κανάς μη μου άπτου. 

Υ.Γ.2: Παρόμοιοι λόγοι διάθεσης με οδήγησαν στο να έχω κλώνο Skyline, ενώ όσους ελληνικούς ατμοποιητές (Eviva, Phenomenon x2) έχω, τους έχω αυθεντικούς από ΑΠΟΨΗ και όχι επειδή μου τρέχουν από τα μπατζάκια. 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #237 στις: Μαΐου 20, 2018, 12:00 »
Κάτσε ρε Κώστα γιατί θα τρελαθούμε εδώ μέσα. Δηλαδή τον gus δεν τον παίρνεις τηλέφωνο και πας από το μαγαζί? Αγοράζεις με online παραγγελία από το site και πληρώνεις την τιμή που γράφει εκεί? Γιατί να μην κάνεις το ίδιο και με άλλους κατασκευαστές? Ποια η διαφορά?

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #238 στις: Μαΐου 20, 2018, 12:02 »
Στον Gus δεν ανέβηκε η τιμή κατά 45 ευρώ, ενώ περίμενα επί δίμηνο το email notification που είχα βάλει. Είναι άλλη ιστορία με λόγους διάθεσης. Για αυτό είπα "παρόμοιους λόγους διάθεσης".

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #239 στις: Μαΐου 20, 2018, 12:07 »
Εγώ θυμάμαι την τιμή του skyline στο site πάντα στα 185€, δεν ήταν ποτέ 140€, αλλά πέραν αυτού δε νομίζω ποτέ να πλήρωσες 160€ που γράφει το site για zest και σίγουρα ένα τηλέφωνο το έκανες, όχι για να παρακαλέσεις αλλά για να ενημερωθείς. Εξακολουθώ να μη βλέπω διαφορά λοιπόν.

edit: 175 αρχικά και 185 με τα airdisks

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1113842 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 505700 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8712 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567983 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243137 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293310 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1497 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762083 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3832 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios