vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

90 επισκέπτες, 4 χρήστες
Blackwolf, antiklitos140, Milarepa, ThioVag

Twitter

Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #150 στις: Μαΐου 14, 2018, 15:58 »
Απιστε Θωμά..(Συγνώμη Γιώργο εννοούσα... :tongue_smilie: ) δοκιμασες το μτλ?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 14, 2018, 21:23 από BABIS1098 »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #151 στις: Μαΐου 14, 2018, 16:18 »
Εφτυχως που δεν κσερω από βέσπα 🛵

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #152 στις: Μαΐου 14, 2018, 16:21 »
Άστα αυτά...ένα παπαγαλάκι μου είπε οτι το "7" είναι κρατημένο για γνωστό συμφορουμίτη :yes: :))

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #153 στις: Μαΐου 14, 2018, 17:31 »
Τον δοκίμασα σήμερα, πάνω σ' ένα squonk Freehand Gloom Ceracote Black με mosfet. Στημένος με Ν80, 0,4mm, διπλή παράλληλη στα 0,3Ω και υγρό το ΟΡΜΗ Cannoli Be One. Airdisk με 3 τρύπες, το μεσαίο.
Οι εντυπώσεις που μου άφησε ήταν άριστες. Είναι φανερό ότι πρόκειται για μια κατασκευή που στοχεύει στην απόδοση γεύσης, έτσι μικρός και συμπαγής καθώς είναι. Απουσιάζει εντελώς και ο παραμικρός θόρυβος, σφύριγμα ή οποιοσδήποτε άλλος ενοχλητικός ήχος. Σ' αυτό, όπως και στη τζούρα μοιάζει κάπως με τον supersonic. Η ροή του αέρα είναι αβίαστη και προσφέρει πραγματικά απολαυστική ημιπνευμονική τζούρα για τα γούστα μου.
Πιστεύω ότι με το δισκάκι της μονής τρύπας θα καλυφθούν οι φανατικοί του mtl και με το 3ο το πιο ανοιχτό θα προσφέρει και άνετες πνευμονικές. Όποιος ψάχνει για κροκόδειλους βέβαια, μάλλον δεν θα τους βρει εδώ.

ΥΓ1 και το μοντάκι ήταν τρομερό, η ποιότητα κοστίζει κοντά στα 4 κατοστάρικα βέβαια! :sfyrigma:
ΥΓ2 οι ενδιαφερόμενοι ας επικεντρωθούν στις πανελλήνιες να γράψουν καλά και μετά θα έχουν όλο το χρόνο ν' αγοράσουν. :laugh1:
Το συγκεκριμένο υγρό είναι και φοβερό, κάνα 2-3 μήνες το είχα στο καθημερινο rotation.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #154 στις: Μαΐου 14, 2018, 21:33 »
Απιστε Θωμά..(Συγνώμη Γιώργο εννοούσα... :tongue_smilie: ) δοκιμασες το μτλ?
Δεν το δοκίμασα γιατί στο μισάωρο που μπόρεσα να κάτσω, έπεσα σε κόσμο που δοκίμαζε υγρά με μανία, οπότε δεν υπήρχε δυνατότητα για χαϊεντηλίκια. Το μόνο που κατάφερα ήταν ν' αδειάσω το squonk του Αλέξανδρου ατμίζοντας τον skyfall μετά μανίας κι εγώ. Ο Βασίλης κι ο Πέτρος είχαν άλλα τρεχάματα εκείνη την ώρα. Εσύ μάστορα, που διαφωνείς με το προηγούμενο σχόλιό μου?

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #155 στις: Μαΐου 14, 2018, 21:50 »
 Εσύ μάστορα, που διαφωνείς με το προηγούμενο σχόλιό μου?
..οπου θελω ρε. αει παρατα με. οοοοοοοο

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #156 στις: Μαΐου 14, 2018, 22:32 »
Ελα βρε Γιώργο πλάκα σου κάνω....στο εγραψα γιατι στα προηγούμενα ποστ σου σε έβλεπα προβληματισμενο το αν θα παίζει καλά σε ολα τα επίπεδα αερα....παρόλο που δεν προτιμάς μτλ σε μια δεύτερη βολτα δοκίμασε το ....πιστεύω ότι αξίζει...
.
και σου εχω πει αν είναι απασχολημένοι το βουτάς και φεύγεις... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #157 στις: Μαΐου 14, 2018, 23:03 »
[member=13664]Ribot[/member] μιας και πήγες από εκεί μήπως ρώτησες τίποτα σχετικά με το μαύρο Skydrop?
Αυτό το θέλω πιο πολύ και από τον Skyfall.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #158 στις: Μαΐου 14, 2018, 23:09 »
Βρε επί μισαώρου τράβαγα τζούρα και κοίταγα την πόρτα εξόδου και πως θα φύγω με όλο το σετ μαζί. Αυτό που με κράτησε ήταν ότι άτμιζα με πρωτότυπο, με δικό μου ντριπτιπ και δεν είχε λογότυπα και σειριακό αριθμό! :laugh1:
[member=20529]TheMadGreek[/member]

Όχι τρελέ μου, ξέχασα, δεν είχα μυαλό για τέτοια. :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #159 στις: Μαΐου 14, 2018, 23:12 »
Γιώργο [member=13664]Ribot[/member] νομίζω δοκιμάσαμε το ίδιο και το έχω ήδη χαρακτηρίσει "θεϊκό". Δεν ξέρω αν είναι ο συνδυασμός Skyfall /  Freehand Gloom / Cannoli Be One αλλά ήταν τέλειο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #160 στις: Μαΐου 14, 2018, 23:17 »
Βρε επί μισαώρου τράβαγα τζούρα και κοίταγα την πόρτα εξόδου και πως θα φύγω με όλο το σετ μαζί. Αυτό που με κράτησε ήταν ότι άτμιζα με πρωτότυπο, με δικό μου ντριπτιπ και δεν είχε λογότυπα και σειριακό αριθμό! :laugh1:
[member=20529]TheMadGreek[/member]

Όχι τρελέ μου, ξέχασα, δεν είχα μυαλό για τέτοια. :idiot1:
Θα πάρω τηλέφωνο να ενημερωθω.
Λογικά δύο εβδομάδων υπόθεση είναι.
Το θέμα είναι αν πάει πακέτο με μαύρο afc ring αλλιώς δεν θα δένει ωραία.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #161 στις: Μαΐου 14, 2018, 23:32 »
Το καλο με το pc1000 ειναι οτι βλέπεις μεσα τα πάντα και ποσο υγρο εχεις και την κατάσταση της αντίστασης.....αλλα και το μαύρο ειναι σουπερ

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #162 στις: Μαΐου 14, 2018, 23:36 »
Εμείς οι έμπειροι δεν χρειάζεται να βλέπουμε, τα νιώθουμε όλα στη τζουρα επάνω.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #163 στις: Μαΐου 14, 2018, 23:38 »
Λυσσακσατε λεμε.
αϊντε πηγαιντε για υπνο. δεν εχεται δουλεια το πρωι?  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #164 στις: Μαΐου 15, 2018, 12:58 »
Τον δοκίμασα σήμερα, πάνω σ' ένα squonk Freehand Gloom Ceracote Black με mosfet. Στημένος με Ν80, 0,4mm, διπλή παράλληλη στα 0,3Ω και υγρό το ΟΡΜΗ Cannoli Be One. Airdisk με 3 τρύπες, το μεσαίο.
Οι εντυπώσεις που μου άφησε ήταν άριστες. Είναι φανερό ότι πρόκειται για μια κατασκευή που στοχεύει στην απόδοση γεύσης, έτσι μικρός και συμπαγής καθώς είναι. Απουσιάζει εντελώς και ο παραμικρός θόρυβος, σφύριγμα ή οποιοσδήποτε άλλος ενοχλητικός ήχος. Σ' αυτό, όπως και στη τζούρα μοιάζει κάπως με τον supersonic. Η ροή του αέρα είναι αβίαστη και προσφέρει πραγματικά απολαυστική ημιπνευμονική τζούρα για τα γούστα μου.
Πιστεύω ότι με το δισκάκι της μονής τρύπας θα καλυφθούν οι φανατικοί του mtl και με το 3ο το πιο ανοιχτό θα προσφέρει και άνετες πνευμονικές. Όποιος ψάχνει για κροκόδειλους βέβαια, μάλλον δεν θα τους βρει εδώ.

ΥΓ1 και το μοντάκι ήταν τρομερό, η ποιότητα κοστίζει κοντά στα 4 κατοστάρικα βέβαια! :sfyrigma:
ΥΓ2 οι ενδιαφερόμενοι ας επικεντρωθούν στις πανελλήνιες να γράψουν καλά και μετά θα έχουν όλο το χρόνο ν' αγοράσουν. :laugh1:

[justify][member=13664]Ribot[/member], καλημέρα. Αν και είσαι βουτηγμένος μέσα στο hype, αν και θα εξακολουθήσω να μην σε κάνω παρέα, είσαι πάντα υπέροχα ειλικρινής. Τώρα γι΄ αυτό που αναφέρεις στο τέλος, πως πιστεύεις δηλ. ότι ακόμα και οι κλασικοί τύποι του mtl θα βρουν το πεδίο τους με τη μονή τρύπα, με κάνει να πιστεύω πως αυτόματα θα έχουμε και την επιλογή μικρών συρμάτων, π.χ. απλό κάνθαλ στα 0.3mm, χωρίς ενοχές πως κανιβαλίζουμε τον Skyfall. Όπως κι αν έχει, εγώ ήθελα και τη δική σου γνώμη πριν δω το οτιδήποτε. [/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1113883 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 505774 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8721 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154044 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567999 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243146 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293319 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1504 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762089 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3834 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13795 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios