vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

56 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #45 στις: Μαΐου 05, 2018, 15:52 »
Ειναι και bf απο εμφάνιση οτι βλέπεις αλλα θα ακολουθήσουν  και αλλα add on σε αυτα τον ξέρεις το βασιλη....το mtl ειδικά θα ειναί true mtl(εβαλα το χεράκι μου και εκεί)....γεύση το αφήνω σε εσας...
μπαμπη γνωριζεις αν θα παιζει καλα και με απλα συρματακια ,εννοω με κανθαλακι 0,40 σε χαμηλα βατ 20-22?πηξαμε στις συρματοβεργες.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #46 στις: Μαΐου 05, 2018, 16:00 »
Απο σύρματα που παίζαμε στα νεαρά ατμιστικα μας χρόνια έως καγκουροσυρματα του σήμερα.... ;)

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #47 στις: Μαΐου 05, 2018, 16:08 »
Απλά λόγω απόστασης των posts θα θέλει σχετικά μεγάλο σε μήκος coil οπότε με απλό σύρμα το dual parallel θα πάει σύννεφο.

Αποσυνδεδεμένος freeman35

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #48 στις: Μαΐου 05, 2018, 17:07 »
Ναι Gas... η κακιές συνήθειες βλέπεις :))
Και να σε πληροφορήσω οτι είναι πιο σφιχτός ο GR1 απο τον skyfall(με supersonic είναι κοντά)...Toυλάχιστον στην αρχική του μορφή,δεν ξέρω τι θα βγάλει πρώτο batch o guru ...
ναι κι γω τον βλέπω να είναι σαν τον le corncorde που έχω αλλά τα insetrs μπορεί να κάνουν την διαφορά

Ειναι και bf απο εμφάνιση οτι βλέπεις αλλα θα ακολουθήσουν  και αλλα add on σε αυτα τον ξέρεις το βασιλη....το mtl ειδικά θα ειναί true mtl(εβαλα το χεράκι μου και εκεί)....γεύση το αφήνω σε εσας...
το mtl περιμένω να το δω πως και πως γιατί ακόμα και στον berseker rda στην πιο σφιχτή του μορφή θα τον ήθελα λίγο πιο σφιχτό. μπορείς να κάνεις σύγκριση με τον berseker rda  για το mtl του skyfall?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #49 στις: Μαΐου 05, 2018, 17:23 »
...γιατί ακόμα και στον berseker rda στην πιο σφιχτή του μορφή θα τον ήθελα λίγο πιο σφιχτό.
Με αφορμή το παραπάνω, εκφράζω την απορία μου απέναντι σε όλους εκείνους που ατμίζουν τόσο σφιχτά, γιατί ασχολούνται με ντρίπερ? :dontknow:
Παιδιά συνειδητοποιείστε επιτέλους ότι πολλά προϊόντα δεν κάνουν για το στυλ σας, στραφείτε αλλού, δεν είναι ανάγκη κάθε φορά να αναλωνόμαστε σε ατέρμονες συζητήσεις διυλίζοντας τον κώνωπα!
Λάβετε υπόψιν δε ότι το hype γύρω από διάφορα προϊόντα δημιουργείται τελικά από εκείνους στους οποίους δεν ταιριάζουν κι όχι από αυτούς που τα απολαμβάνουν.
Συνιστώ υπομονή λοιπόν για λίγες μέρες, μια βόλτα στη συνέχεια από το Βασίλη για δοκιμή και για όσους είναι μακριά, λίγη υπομονή ακόμη μέχρι να το πάρουν κάποιοι χρήστες και να διαβάσουμε τις εντυπώσεις τους.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #50 στις: Μαΐου 05, 2018, 18:31 »
Γιώργο άβυσσος η ψυχή του ατμιστη.....  :))

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #51 στις: Μαΐου 05, 2018, 18:41 »
Δηλαδή οι ατμιστές που θέλουν σφιχτό air flow δεν μπορούν να θέλουν rda;

Είναι θέμα φυσικής που το απαγορεύει; Ή μήπως μεταφυσικές είναι οι αιτίες;

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #52 στις: Μαΐου 05, 2018, 18:46 »
[justify][member=13664]Ribot[/member], καλησπέρα. Συμφωνώ κι εγώ σε όσα λες, όμως με ένα “αλλά” και θα υποστηρίξω λίγο τον παραπάνω φίλο, όπου αν και είσαι αυστηρός στην απορία σου, έχεις δίκιο. Ο φίλος που αναζητάει τόσο σφικτή τζούρα τότε όντως ψάχνει (ίσως) σε λάθος κατηγορία. Από την άλλη όμως, μην ξεχνάς πως εσύ γνωρίζεις τις κατηγορίες, όπως γνωρίζεις πως πολλοί επίσης ξέρουν λανθασμένα πολλές διαβαθμίσεις του ατμίσματος, (χωρίς να εξαιρώ κι εμένα βέβαια). Για παράδειγμα, όπως έχει επικρατήσει το παρδαλό hype άλλο τόσο έχει επικρατήσει και η εντύπωση πως ντριπεράς είναι ο τρελοντουμάνης με φουγάρα Τιτανικού. Και στο mtl το εύρος είναι αρκετά μεγάλο και ανάλογα πάντα με την υποκατηγορία που ενδιαφέρομαι.[/justify]

[justify]Απλοϊκό ως παράδειγμα, θα έλεγα 3 κατηγορίες: α) από παλιοκαραβάνες ερχόμενοι, ντρίπερ μέχρι 0.25mm σύρμα, (τσίμα τσίμα μέχρι 0.35mm), β) σημερινοί, απλό σύρμα από 0.3mm έως 0.5mm, συν λεπτά κοτσίδια, και γ) σημερινοί και επικρατέστεροι ως ντρίπερ, χατιρικά από απλό σύρμα των 0.5mm έως τον GRat. [/justify]

[justify]Εδώ τώρα έρχεται ο ESG. Όπως έκανε τη διαφορά με τον Skyline, όπου έπιασε κορυφή με το καλημέρα και μάλιστα σε μεγάλο εύρος σε εισπνοές, όπου πουθενά δεν είναι στο “περίπου¨. Έτσι και τώρα με τον Skyfall, όπου απ’ ότι φαίνεται γίνεται και mtl, μέχρι πόσο ή αν γίνεται “σαν” mtl, αυτό θα το δούμε σύντομα.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #53 στις: Μαΐου 05, 2018, 18:57 »
Και εγώ συμφωνώ με τον Ribot αλλά πιστεύω πως στην αγορά υπάρχουν λύσεις για πραγματικους mtl rdas.
Καλό για τους λάτρεις των mtl είναι να μην ψάχνουν παντού την mtl τζουρα αλλά εκεί που πρέπει.
Δεν γίνεται δηλαδή να βλέπεις ερωτήσεις του τύπου αν έχει καλή mtl τζουρα ο Taifun GT IV... Την τεράστια καμπάνα δεν την βλέπεις? Είναι δυνατόν να δουλέψει με mtl στήσιμο?

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #54 στις: Μαΐου 05, 2018, 19:01 »
[justify][member=20529]TheMadGreek[/member], καλησπέρα. Χαχα, εδώ διαφωνώ. Δεν είναι οι mtlάδες παλαβοί και ψάχνουν χιόνι στον Ήλιο, ο Αμερικλάνος δηλαδή τι να πει, που χώνει σύρματα οικοδομής παντού και πάντα; άλλο ο mtlας κι άλλο ο άσχετος ή αδιάφορος ξερόλας ατμιστής. [/justify]



Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #55 στις: Μαΐου 05, 2018, 19:13 »
...πουθενά δεν είναι στο “περίπου¨.
Είσαι σίγουρος εσύ γι' αυτό? Εγώ θεωρώ ότι η αναλογία στο τετράπτυχο, airhole κάτω από την αντίσταση-καμπάνα-διατομή καμινάδας-ντριπ τιπ, είναι το μυστικό για την απόδοση της γεύσης κι αυτό, ναι, είναι θέμα φυσικής-μηχανικής που λέει κι ο Κώστας. Αν ήταν μ' ένα airdisk και μόνο να μπορείς να τροποποιήσεις τα πάντα διατηρώντας την γεύση, τότε ο skyline θα ήταν ο καλύτερος σφιχτός, ο καλύτερος ημιπνευμονικός και ο καλύτερος πνευμονικός ταυτόχρονα. Εσύ πιστεύεις ότι έτσι είναι? Και στα λέω εγώ αυτά που ξέρεις ότι ατμίζω τον sky από το πρώτο λεπτό της κυκλοφορίας του χωρίς σταματημό.
Κανείς ατμοποιητής δεν μπορεί να είναι κορυφή σε όλα τα στυλ και ναι, στα υπόλοιπα θα είναι "περίπου" κι επειδή το έχω ξαναδεί το έργο, γι' αυτό έγραψα και το προηγούμενο σχόλιο.
Τα βλέπω να έρχονται, "και τόσα λεφτά και δεν κάνει εκείνο", "και μέσα σ' ένα μήνα έβγαλε add on για να μας τα ξαναπάρει", "σιγά τον ατμο, ο doggy της sxk είναι καλύτερος με 10 ευρά" κ.λπ. κ.λπ. Εδώ θα είμαστε να τα λέμε. ;)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #56 στις: Μαΐου 05, 2018, 19:17 »
Για όλους τους ατμοποιητές υπάρχει κοινό να τους αγοράσει και να τους απολαύσει. Και το αντίστροφο ψιλοισχύει. Θα συμφωνήσω με τον [member=20529]TheMadGreek[/member] ότι είναι λίγο σπαστικό να ψάχνουμε μονίμως το Α στο Β. Δεν το συγκεκριμενοποιώ γιατί και οι αεράτοι βιάζονται να πουν ότι "δεν είναι καλός" ένας ατμοποιητής που δεν δουλεύει με τα σύρματα που ΑΥΤΟΙ συνηθίζουν. Και αντίστροφα. Αμφότερα είναι λάθος. Ο Α ατμοποιητής που έχει το Χ deck, την Ψ καμπάνα δουλεύει ιδανικά με το τάδε σύρμα συν ή πλήν κανά δυο Ga και αντίστοιχα απαιτεί δείνα εισαγωγή αέρα για να δουλέψει πάλι λίγο συν ή πλην. 

Αυτό που θέλω να πω είναι να συμπληρώσω και να τονίσω ότι αντίστοιχα αντίστροφα υπάρχουν περιπτώσεις που θέλω να πω "δεν την βλέπεις την καμπανούλα; Πως να δουλέψει με το γουρούνι που βάζεις;".

Ο [member=13664]Ribot[/member] έγραφε ταυτόχρονα περίπου το ίδιο πράγμα, αλλά λυπάμαι το σεντόνι για να το σβήσω :) 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #57 στις: Μαΐου 05, 2018, 19:21 »
Είσαι σίγουρος εσύ γι' αυτό? Εγώ θεωρώ ότι η αναλογία στο τετράπτυχο, airhole κάτω από την αντίσταση-καμπάνα-διατομή καμινάδας-ντριπ τιπ, είναι το μυστικό για την απόδοση της γεύσης κι αυτό, ναι, είναι θέμα φυσικής-μηχανικής που λέει κι ο Κώστας. Αν ήταν μ' ένα airdisk και μόνο να μπορείς να τροποποιήσεις τα πάντα διατηρώντας την γεύση, τότε ο skyline θα ήταν ο καλύτερος σφιχτός, ο καλύτερος ημιπνευμονικός και ο καλύτερος πνευμονικός ταυτόχρονα. Εσύ πιστεύεις ότι έτσι είναι? Και στα λέω εγώ αυτά που ξέρεις ότι ατμίζω τον sky από το πρώτο λεπτό της κυκλοφορίας του χωρίς σταματημό.
Κανείς ατμοποιητής δεν μπορεί να είναι κορυφή σε όλα τα στυλ και ναι, στα υπόλοιπα θα είναι "περίπου" κι επειδή το έχω ξαναδεί το έργο, γι' αυτό έγραψα και το προηγούμενο σχόλιο.
Τα βλέπω να έρχονται, "και τόσα λεφτά και δεν κάνει εκείνο", "και μέσα σ' ένα μήνα έβγαλε add on για να μας τα ξαναπάρει", "σιγά τον ατμο, ο doggy της sxk είναι καλύτερος με 10 ευρά" κ.λπ. κ.λπ. Εδώ θα είμαστε να τα λέμε. ;)
[justify][member=13664]Ribot[/member], δεν με κατάλαβες και μάλλον φταίω εγώ, και μην ξεχνάς πως αρκετοί που υψώνουν άνετα το δάκτυλο σοφίας ήταν χθεσινοί άσχετοι. Όταν αναφέρω πως ο Skyline δεν είναι πουθενά στο “περίπου”, εννοώ πως σε όλα όσα σου παρέχει δεν είναι πουθενά στο περίπου. Αναφέρομαι ειδικά στις εισπνοές συν τη γευστική απόδοσή του. Δεν λέω πως θα κάνω τα πάντα μαζί του, δεν θα του καρφώσω π.χ. 0.2mm σύρμα, ούτε πως αν π.χ. θέλω δυνατό mtl θα επιλέξω Skyline αντί π.χ. Gus.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #58 στις: Μαΐου 05, 2018, 19:27 »
Εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι επαναλαμβάνεται η ιδια πορεία γραψιματος κειμένων για καποιον rda που δεν εχει κυκλοφορήσει ακομα οπως εγινε ακριβώς και με τον skyline.που για τα δικα μου δεδομενα ο ατμοποιητης απο θεμα γευσης ηταν το πολυ στο 7..
Και απο,τι,ειδα στις συγκεκριμενες φωτο δεν εχει και κατι το ιδιαιτερο οσο αφορα το ντεκ..πιασιμο  βιδων οπως ειναι ο haku τα airflows ειναι οπως του gr1 και οι τρύπες που δειχνει εξωτερικά σαν του supersonic ..

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #59 στις: Μαΐου 05, 2018, 19:32 »
[justify]Εγώ αγαπητέ φίλε βλέπω πως κακώς γράφουμε, τουλάχιστον εγώ, ήδη μετάνιωσα. Το 7 το δικό σου ή το 10 το δικό μου είναι άποψη, από κει και πέρα αν θέλουμε να περάσουμε ομορφιές και τσαχπινιές ως ατακαδόροι είναι κλασικό και γενικότερο ως σύμπτωμα. [/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114117 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506129 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8782 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154205 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568160 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243266 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293456 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1566 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762215 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 980 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3879 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13868 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios