vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

131 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tazz, manoslykos

Twitter

Mirage dna75c by lost vape

Αποσυνδεδεμένος dimifoti

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow ride, take it easy
Απ: Mirage dna75c by lost vape
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 02, 2018, 22:29 »
Ποιο tc αδερφε, πέρνα replay όπως είσαι, εκεί να δεις τι γίνεται, ψαξε πιο πάνω για οδηγίες

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Mirage dna75c by lost vape
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 03, 2018, 00:51 »
Έχω το τελευταίο προφίλ με replay, θα το δοκιμάσω. ΜΗΝ βιάζεσαι, κάθε πράγμα στην ώρα του  :tongue_smilie:
Όλοι μας, DNA πλακέτα για καλό TC την πήραμε. Το Replay είναι νέο φρούτο, θα δοκιμαστεί αλλά το ζητούμενο είναι να παίζει καλά για αυτό που το πήρα.  8)   Και παίζει άψογα είναι η αλήθεια.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2018, 02:25 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Mirage dna75c by lost vape
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 12, 2018, 14:42 »
Το δοκίμασα το replay και αυτό που υπόσχεται το κάνει. Πράγματι, πετυχαίνει την ίδια τζούρα ξανά και ξανά. 

Βέβαια, ένας αλγόριθμος είναι που επεξεργάζεται μετρήσιμα δεδομένα. Νουμεράκια κοινώς.. 

Δεν λέει το replay: 

 -- Στην τελευταία τζούρα έχω την αίσθηση ότι ο ατμιστής, άτμιζε το Shisha. Μάλιστα το καπνικό ήταν λίγο πιο μπροστά και το μηλαράκι υποχώρησε λίγο ,
για να δώσει την φρουτένια επίγευση... Ας το επαναλάβουμε..

Καταγράφει προφανώς την μεταβολή της αντίστασης σε σχέση με τον χρόνο στα δεδομένα watt και προσπαθεί να το επαναλάβει. 

Πράγματι το ξαναλέω, το κάνει πολύ καλά. Δεν το θεωρώ κακό feature, ίσα ίσα που ώρες ώρες το χρησιμοποιώ. Απλά, μου δουλεύει τόσο καλά στο TC, 
που δεν βλέπω τον λόγο να είμαι μόνιμα στο replay. 

Γενικά πάντως, το Mirage μέχρι τώρα μου έχει φανεί πάρα πάρα πολύ καλό, με μόνο ίσως μείον το ότι η μπαταρία αντέχει κάπως λιγότερο από DNA60 για παράδειγμα, με αντίστοιχη χρήση. Ίσως οφείλεται στην έγχρωμη οθόνη. Προσωπικά, δεν είναι μείζον ζήτημα. Για όποιον παίζει με πλακέτα, είναι πολύ καλή επιλογή.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Mirage dna75c by lost vape
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 12, 2018, 14:44 »
Βάλε συρματάκι UD SS και θα σου πω εγώ αν θα εκτιμήσεις το replay :)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Mirage dna75c by lost vape
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 12, 2018, 14:53 »
1)Βάλε sanyo 20700 15A 4250mah και θα δεις τι σημαίνει αυτονομία στο mirage.Aυτή έχω στο δικό μου ;)
2)Μετράει πολύ στην αυτονομία να μην έχει μαύρα πλαίσια το theme.Θα σου στείλω το βράδυ το καρχαριο-theme μου με τα καλούδια που του έχω περάσει μέσα 8)

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Mirage dna75c by lost vape
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 12, 2018, 15:04 »
Ναι ξέχασα να πω ότι η σύγκριση αυτονομίας, προφανώς αναφέρεται σε 18650 και συγκεκριμένα με SONY VTC6. Με 20700 ή 21700 είναι εφικτό ανάλογα με την μπαταρία να  έχουμε παραπάνω mah.  8)

Κώστα Άλεξ, ακόμα και με UD SS  με τα γνωστά θεματάκια του, άτμιζα σε TC  και δεν είχα πρόβλημα!   :hmmm:
Την έχουμε ξεσκίσει την UD για τα συρματάκια της. Νομίζω ότι τα CrazyWire είναι καλύτερα, για απλά σύρματα πάντα, αλλά δεν είναι τεράστιες οι διαφορές.
Για να μην πω ότι το κανθαλάκι το UD μου αρέσει κιόλας. Τι να πω?  Ένα MTL COILOLOGY SS316 fused clapton που μου είχε προτείνει ο paloukaros, πράγματι ήταν διαμάντι.

Σταύρο, στείλ΄το αν είναι  το theme να το δοκιμάσω.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Mirage dna75c by lost vape
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 12, 2018, 15:07 »
Έχεις ατμίσει TC με UD; Ήρωας!

Πάντως, αυτό που εννοώ είναι ότι με το replay δεν σε νοιάζει ποιας εταιρείας είναι το SS. Στρίβεις, βαμβακώνεις, βρέχεις και μπουμπουνάς.

Στο Kanthal συμφωνώ. Μια χαρά είναι το UD, αρκεί να το καθαρίζεις πρώτα.

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Mirage dna75c by lost vape
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 12, 2018, 15:16 »
Κώστα, για το καθάρισμα στο κανθαλάκι της UD θα συμφωνήσω.
Έχω ακόμη λίγο 0,40 και 0,32 SS της UD και μια στο τόσο το χρησιμοποιώ. Έχει θεματάκια, δεν είναι σταθερό σύρμα, αλλά την βρίσκεις την άκρη, δεν είναι και για πέταμα imho... :hmmm:
Ρε συ, δεν είπα ότι το replay δεν μου αρέσει. Από το πρώτο post το έχω γράψει. Δουλεύει καλά και κάνει αυτό που λέει κυριολεκτικά! Απλά και σε TC ατμίζω πολύ καλά με υπέροχη τζούρα!
Τι άλλω να ζητήσει κανείς από το Mirage? Απλά υπέροχο! ;D ;D

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 13, 2018, 12:02 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Mirage dna75c by lost vape
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 12, 2018, 15:20 »
Αυτό είναι το καλό με το replay. Δεν χρειάζεται να βρίσκεις άκρη ;) Δεν χρειάζεται ούτε καν να θυμάσαι τι σύρμα είχες βάλει εκεί μέσα  :tongue_smilie:

Καρχαρία, στείλε και σε μένα το theme :) Βέβαια θα σου αλλάξω μπαταρία, γιατί άμα μου αρέσει θα μπει σε therion  ;D

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Mirage dna75c by lost vape
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 12, 2018, 15:24 »
Το μοναδικό υγράκι που θα κάνω αποκλειστικά σε replay, θα είναι το Black Cavendish όταν με το καλό ξανάρθει..  ;D ;D
Εκεί ναι, δεν θυσιάζω ούτε το 5% της τέλειας τζούρας..

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Mirage dna75c by lost vape
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 12, 2018, 15:25 »
Καλομελέτα κι έρχεται ;)

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Mirage dna75c by lost vape
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 12, 2018, 15:27 »
Α, εσύ κάτι ξέρεις.... Αυτό που νομίζω? Σκαμπουδάκι μεριά? 

Αποσυνδεδεμένος dimifoti

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow ride, take it easy
Απ: Mirage dna75c by lost vape
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 12, 2018, 15:30 »


Τι άλλω να ζητήσει κανείς από το Mirage? Απλά υπέροχο! ;D ;D

Χμμ τι άλλο να ζητήσει. Κοίτα κι εγω κάτοχος ειμαι του ιπτάμενου και πλήρως ικανοποιημένος αλλά ρε γ@#ώτο δεν μπορώ να ξεπεράσω το ποσο όμορφο ηταν το epetite που χα πριν. Επίσης θα το θελα λίγο πιο κοντό ρε παιδί μου ε και κεινο το πορτάκι της μπαταρίας δεν το κοιτάς και λες να ένα πορτάκι που θα αντέξει στο χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mirage dna75c by lost vape
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 12, 2018, 15:31 »
Έχε κανείς κάνα csv για το SS316L της GeekVape;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Mirage dna75c by lost vape
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 12, 2018, 15:33 »
Αυτό είναι το καλό με το replay. Δεν χρειάζεται να βρίσκεις άκρη ;) Δεν χρειάζεται ούτε καν να θυμάσαι τι σύρμα είχες βάλει εκεί μέσα  :tongue_smilie:

Καρχαρία, στείλε και σε μένα το theme :) Βέβαια θα σου αλλάξω μπαταρία, γιατί άμα μου αρέσει θα μπει σε therion  ;D
Αν βρω χρόνο στο ΣΚ ίσως τελειώσω και για την DNA250C το προφίλ.Με περιορίζει πολύ η μνήμη του chip ρε γ@#ώτο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499216 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy