vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

96 επισκέπτες, 6 χρήστες
geotron, Jorge, ZoeM, Chris66, KORG N364, lagoudakis

Twitter

JANTY STICK v2

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #75 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 18:17 »
Θεωρείται πως ο ατμοποιητής που έχει πάνω του το janty stick  που είναι το 801 αν δεν  κάνω λάθος δεν είναι τόσο καλός??και έτσι τον αλλάζουμε με έναν 901???

Κοίτα, όλα είναι πως το βλέπει κανεις....
Εμένα ο ατμ που ήρθε μαζί μου πέθανε σχεδον αμέσως. Της TW, παρότι με ικανοποίησαν αρκετα, πέθαναν κι'αυτοί γρήγορα. Το ίδιο και οι ατμ της Heaven, που πέρα όλων των άλλων είχαν και μια "σκληρή" γεύση....
Βέβαια η αυτονομία που εχει το φιλτράκι είναι αλλο πράγμα. Αν δεν είσαι dripper είναι ιδανικό...

Με τους 901 από την άλλη (πάλι από heaven) είμαι εδω και 10 μέρες με τον ίδιο ατμ, χωρίς καθόλου καθάρισμα (πέραν απο λίγο ψήσιμο, κι'αυτό αραιά και που) και ακόμα δεν εχει καταλάβει τίποτα. Πλούσιος ατμός (με vg ειδικά γίνεται.... ντουμάνι!) και πολύ εντονη γευση.
Το μόνο ελλάτωμα που εχω βρει είναι ότι στάζει ευκολα, και θέλει πολύ συχνα να καθαρίζεις το σώμα του ατμ και του αντάπτορα με χαρτοπετσέτα.

Τωρα εσύ... δοκιμάζεις και βλέπεις στην πορεία...
Και οι 2 λύσεις είναι καλές πάντως...

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #76 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 23:54 »
O ατομ. dse901 από i-cig  δεν κάνει???

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #77 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 00:03 »
O ατομ. dse901 από i-cig  δεν κάνει???

εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!
βάσταααα!!!

ακόμα δεν το πήρες!!   :D :D :D

(εμένα πάντως αύριο μού έρχεται! ελπίζω να μην απογοητευτώ -γιά άλλη μιά φορά-!)

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #78 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 00:11 »
O ατομ. dse901 από i-cig  δεν κάνει???

Αν εχεις τον αντάπτορα, φυσικά και κάνει, αλλά (για να συμφωνήσω και με τον alfisti), περίμενε λίγο πρώτα!
Ακόμα δεν το πήρες!  :))

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #79 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 00:56 »
Ααααααααα!!!!!!!!!!!!!
όλα κι όλα θέλω να είμαι προετοιμασμένη για όλα. :)) :)) :))
Δεν θέλω πια να μένω στα κρύα του λουτρού,ή είμαι ατμίστρια ή δεν είμαι :laugh1: :laugh1:
Δεν περιμένω να απογοητευθώ πάντως ,αυτό είναι το μόνο σιγουρο,απλά είναι το "χούι" μου να είμαι προετοιμασμένη.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #80 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 02:13 »
Εγινε το bl το δεύτερο σου???
Μένω speachless. :-X

Αμε !! και το Evo το τριτο μου και το gamucci το τεταρτο μου !! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #81 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 04:36 »
Αυτο το gamucci  ρε συ asala τι ατομαιζερ φοραει ? Τρωει πολυ υγρο ?

Αποσυνδεδεμένος Manolo

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #82 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 11:36 »
Για όποιον ενδιαφέρεται για 510 αντάπτορα μπορεί να τον προμηθευτεί από εδώ: http://www.smokejuice.co.uk/userimages/procart18.htm

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #83 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 13:45 »
Για όποιον ενδιαφέρεται για 510 αντάπτορα μπορεί να τον προμηθευτεί από εδώ: http://www.smokejuice.co.uk/userimages/procart18.htm

Ο συγκεκριμένος είναι μάλλον ο ιδιος που είχε βγει για το stick v1 και τον ανακάλεσε η Janty επειδή.... ρουφαγες, ρούφαγες και ατμό δεν έβγαζες!!  :D

οποιος πάντως εχει διάθεση να τον δοκιμάσει, ας πει εντυπώσεις...

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #84 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 17:19 »
την έχω την συσκευή από το πρωί καί πέρασα το στάδιο τού ενθουσιασμού.
Αν ξεπεράσεις το ότι κρατάς ένα κουτί καί όχι έναν σωλήνα, είσαι οκ!
Κι ας μού θυμίζω ώρες ώρες κάποιον πού άρρωστο πού αναπνέει κάτι, από την συσκευή πού τού χορήγησαν στο νοσοκομείο  :)

Αυτό σημαίνει μηχανή παραγωγής ατμού.

Πρώτες εντυπώσεις: (με τον μαμίσιο ατμοποιητή).
Φοβερός ατμός, άλλη γεύση, πεντακάθαρη, στα 3 υγρά πού έχω βάλει, η πιό ελεύθερη τζούρα -μέχρι καί το bl μοιάζει μπουκωμένο-, καί σαφής προτίμηση της συσκευής σε υψηλής περιεκτικότητας υγρά αλλοιώς ... μηδέν χτύπημα.

Θα δείξει τις επόμενες μέρες, αλλά δεν ξέρω αν το χτύπημα είναι ίδιο καθόλη την διάρκεια.
Προς το παρόν, μόλις το υγρό στεγνώσει λίγο, δεν έχω χτύπημα. Αρα... τι να την κάνω την διάρκεια?
Θα δούμε μόλις στρώσει ο ατμ.

Δεν ξέρω πόση σημασία έχουν όλα αυτά, γιατί απλά...ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙΙΙΙιιι!!!!

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #85 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 18:50 »
να προσθέσω κάτι πού πάνω στον ενθουσιασμό ξεχάστηκε.

δεν καταλαβαίνω την εμμονή (πολλών συσκευών, ακόμη καί τηλεφόνων) σε ασημί πλαστικό κακής ποιότητας. είναι σίγουρο πως θα ξεφτύσει. το μαύρο όχι. με μικρό κόστος, θα μπορούσε να είναι αυτό το τμήμα μεταλικό.

δεν καταλαβαίνω γιά άλλη μία φορά, τι πληρώνω. ή μάλλον καταλαβαίνω πολύ καλά.
ΜΗΔΕΝ φινίρισμα. Το φίλτρο δεν χωράει καλά στο atomizer, άρα... στραβώνουν το ατομ. καί μάλιστα με τα δοντια  :'( :'(  .κάνει μπαμ από χιλιόμετρα.
το δε "κάτω καπάκι" -ας το πω έτσι- νομίζεις ότι είναι από άλλη συσκευή καί κατά λάθος το βάλαν εδώ.
ζιγκ ζαγκ κάνει.

Αλλά είπαμε   ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΕΙΙΙιιιι

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #86 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 18:59 »
Παναγία μου,φαντάσου να μην σου άρεσε κιόλας  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #87 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 19:23 »
μα ....
άψογη συσκευασία, η δερμάτινη θήκη όλα τα λεφτά, όμως μην ξεχνάς πως γιά ένα πλαστικό κουτί με ατμοποιητη 801, μιλάμε γιά σχεδόν 100 ευρουδάκια υπό κανονικές συνθήκες.
Θα μπορούσε τουλάχιστον το πλαστικό φιλτράκι να ταιριάζει στην υποδοχή του κι όχι απλά... να την στραβώνουν γιά να σφίξει!!!!

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #88 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 21:20 »
Μα το είπαμε τόσες φορές και δεν πιστεύω ότι διαφωνεί και κανείς μας.
Οι συσκευές αυτού του τύπου δεν είναι τίποτα παραπάνω από μια απλή μπαταριοθήκη (και μάλιστα στη συγκεκριμένη περίπτωση πλαστική). Κοστίζουν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ακριβά και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Εμείς φταίμε που τις αγοράζουμε αλλά ας όψεται το πάθος μας.
Είναι που είναι απλούστατες κατασκευές, χρεώνονται πανάκριβα και φτιάχνονται τελικά και από ευτελή υλικά.
Τίποτα δεν θα κόστιζε να φτιαχτεί από αλουμίνιο.
Τι να την κάνω την άψογη συκευασία? Μια φορά θα τη δω και δεν θα την ξαναχρησιμοποιήσω. Όπως δηλαδή οι "άχρηστες" συσκευασίες δώρου (αν ξεπεράσεις το ρομαντικό στοιχείο της εμφάνισης είναι μόνο σκουπίδια). 
Πάω στοίχημα ότι και η "δερμάτινη" θήκη φυσικά δεν είναι δερμάτινη αλλά πλαστική (ή δερματίνη όπως λέγεται για να μη χτυπάει άσχημα στο αυτί).
Συγνώμη αν σας τη χαλάω αλλά να λέμε τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη!! Δεν θα με έλεγα πεσιμιστή αλλά ρεαλιστή.

Το ξέρω ότι κι εμένα θα μου ΑΡΕΣΕΙ όταν το παραλάβω (είναι sexy σε εμφάνιση όπως επαναλαμβάνει συνέχεια και ένας που του κάνει review στο youtube) αλλά είπαμε ..........

Τότε για την παίρνεις ρε φίλε?
Είμαι κι εγώ θύμα της καταναλωτικής κοινωνίας. Θέλω εμφάνιση και να πουλήσω μούρη. Πέφτω θύμα των συναισθημάτων μου και όχι της λογικής μου. Βαριέμαι (προς το παρόν) να φτιάξω δική μου. Ανάμεσα στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος (ήταν σε προσφορά και η πιο φθηνή σε σχέση με τις ανταγωνιστικές).

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #89 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 22:45 »
marbass, νομίζω πως υπερβάλλεις λίγο....

Οκ, το stick δεν είναι και.... η επιτομή της τεχνολογίας, αλλά δεν πληρώνεις μόνο την "μόστρα"...
Πληρώνεις το γεγονός πως εχεις μεγαλύτερη αυτονομία: οι μπαταρίες που φοράει το stick είναι σχεδόν διπλάσια χωρητικότητα από αυτες που έχει το μέσο ΗΤ, συν το ότι είναι πάμφθηνες στην αλλαγή τους.
Βάλε και πως εχει ενσωματωμένο το passthrough και τον φορτιστή, οπότε με ενα καλώδιο είσαι καλυμένος, και δεν χρειαζεται να κουβαλάς ενα μπαουλο αξεσουάρ.
Βάλε και το ότι είναι σαφώς πιο "ευκολη" στο κουβάλημα από την πλειοψηφία των mods (που μπορεί τεχνικά και από αποψη αυτονομίας να είναι σαφως ανώτερα, αλλά τα περισσότερα είναι μεγάλα σε μέγεθος, και ακομα δεν παυουν να είναι σπορ για λίγους)

Νομίζω πως τα 60e (δηλαδη ο μέσος όρος που θα κοστίσει ενα σετ ΗΤ) είναι μια λογική τιμή...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324079 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:33
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 37 7264 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:57
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118450 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295932 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826070 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509440 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9275 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569949 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244885 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2117 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763913 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as