vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

129 επισκέπτες, 8 χρήστες
mantzoumis, ahill2, pngtszs1976, maprix, Jorge, dvelev, Buliwyf, lagoudakis

Twitter

JANTY STICK v2

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #195 στις: Νοεμβρίου 12, 2009, 21:46 »
Under απο funstore πηρες ανταπτορα 901 ? γιατι λεει  οτι δεν εχει stock

Από funstore, ναι, αλλά τον είχα αγοράσει από καιρο.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #196 στις: Νοεμβρίου 13, 2009, 15:32 »
Τι παιζει με το κουμπακι ρε παιδια ....
δεν εχει κλεισει μηνα η συσκευη και το manual εχει αρχισει να μου σπαει τα νευρα. Μεχρι που αφηνει την τζουρα στη μεση και ατμιζεις αερα μεχρι να παρεις ειδηση οτι το 8αυματουργο μπλε λαμπακι βαρε8ηκε αυτη τη φορα να αναψει. :wall:

Ενταξει διαβασα γι αυτο σχετικα ,
Παράθεση
και κάπου σ'αυτό το fοrum αν δεν κάνω λάθος είχε δημοσιευμένη και μια φώτο από το  διακοπτάκι "ανοιγμένο" . Είναι όπως και τα κουμπάκια από τα κινητά τηλέφωνα αλλά σε μεγέθυνση. Κάτι σαν ένας μεταλλικό θόλος που οι άκρες του κάνουν μόνιμα επαφή και το κέντρο του θόλου πιεζόμενο κλείνει το κύκλωμα.
Το πρόβλημα προκαλείται από τη μετακίνηση του θόλου και δε κλείνει καλά το κύκλωμα. Αν αφαιρεθεί η ξ εξωτερική μαύρη πλαστική μεμβράνη που συγκερατεί το θόλο στη θέση του, μπορεί κάποιος να το τοποθετήσει στη θέση του αλλά θα πρέπει να τον καλύψει με κάποιοα αυτοκόλλητη ταινία ή κάτι παρόμοιο.
+ θα δουλέψει
- πιθανά να χάσει αρκετά στην εμφάνιση
αλλα δε ειμαι σιγουρος οτι λυνεται το προβλημα ετσι . . .

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #197 στις: Νοεμβρίου 13, 2009, 16:28 »
Το πρόβλημα του κουμπιού είναι πραγματικά σπαστικό. Η πρώτη μου συσκευή γύρισε πίσω στην Janty λόγω αυτου.

Το κομμάτι που μου έστειλαν για αντικατάσταση δουλεύει ακόμα άψογα (κάτι νερά που μου έκανε στις αρχές ήταν τελικά η μπαταρία που τα έφτυνε), και απ'οσο έχω δει το πρόβλημα εξαφανίζεται σιγά-σιγά στις νέες παρτίδες.

Αποσυνδεδεμένος nikdnik

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #198 στις: Νοεμβρίου 13, 2009, 16:52 »
Μήπως στις απομιμίσεις έχουν λύσει το πρόβλημα με το κουμπί;
http://www.heaven-gifts.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=326&productname=

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #199 στις: Νοεμβρίου 13, 2009, 17:40 »
who knows nikdnik ? 

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #200 στις: Νοεμβρίου 13, 2009, 17:42 »
Μήπως στις απομιμίσεις έχουν λύσει το πρόβλημα με το κουμπί;
http://www.heaven-gifts.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=326&productname=

Κι'αυτό βγάλανε;;;;;;;;;;;;;;;  :o :o
Και μάλιστα και...... V2;;;;;  :o :o

Ρε τους άτιμους τους Κινέζους!!!!!!!!!!!! Ουτε τα προσχήματα δεν κρατάνε πια!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

60e vs 62$.... H τιμή συμφέρει, αλλά σε αυτή την περίπτωση θα προτιμούσα την Janty, μονο και μόνο για να μην τρέχω με την εγγύηση...

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #201 στις: Νοεμβρίου 13, 2009, 21:34 »
Παράθεση
όταν επέμενα εγω πως οι ατμ του stick (οι μαμίσιοι) είναι για κλωτσιές, με λέγατε τρελό!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Πας φουλ για αλλαγή. Θα σου πρότεινα να δώσεις άλλη μια ευκαιρία στους 901 πάντως.... Ισως να έπεσες σε κακή παρτίδα, γιατι εμένα οι εμπειρία μου με τον συνδιασμό stick/αντάπτορα/901 είναι παραπάνω από θετική.
Παρ' όλα αυτά έμεινα ικανοποιημένος από τον μαμίσιο. Και τώρα αν τον ταϊζω παίζει ακόμα αλλά όπως είπα υπερλειτουργεί.
Μόλις  παρέλαβα 2 ατμο 901 από heaven . Θα τους δώσω λοιπόν άλλη μια ευκαιρία αλλά καλού κακού πήρα  και 3 801. Οι δύο προηγούμενοι 901, ο ένας από την αρχή δούλευε χλιαρά (αυτό πάλι δεν το καταλαβαίνω. Ή δουλεύει ή δε δουλεύει. Γιατί να μισοδουλεύει ?) και τώρα παρέδωσε εντελώς το πνεύμα. Ο άλλος δούλεψε για καμμιά 10 μέρες και τώρα είναι όπως ήταν ο άλλος αρχικά, οπότε ετοιμάζω ...κηδεία.

Παράθεση
    Το ίδιο και με τη μπαταρία. Μου τη στραγγίζει σε λιγότερο από 1.5-2 ώρες

Το ίδιο ισχύει και για τις μπαταρίες. Εμένα μου κράτησαν πολύ καιρό (πάνω από 3 μήνες βαριάς χρήσης) πριν αρχίσουν να τα φτύνουν, αλλά με την τιμή που έχουν (3 ευρω απο funstore και ακόμα πιο φτηνά αν ψαχτείς έξω και πάρεις στοκ), και ενα μήνα να κράταγαν, παλι καλά θα έλεγα.

Το stick το έχω από 15/10/09 και δεν δικαιολογείται να έχουν πέσει τόσο πολύ οι μπαταρίες. Εδώ και 2 βδομάδες εχω πάρει και 2 (με τον αντίσοιχο φορτιστή) απο το dealextreme που γράφουν μάλιστα 600mha!!! (ότι θέλουν γράφουν οι Κινέζοι) αλλά από την αρχή κράταγαν λιγότερο από τις μαμίσιες. Τώρα όλες δεν ξεπερνούν το 2ωρο.
Δεν πρέπει να φταίνε όμως οι μπαταρίες από μόνες τους. Μάλλον τις ξεσκίζει ο άτμο.
Ασήμαντο αλλά δεν ξέρω γιατί από funstore (πριν ανέβει η μπαταρία στο site) έλαβα την πληροφορία ότι κάνει ένα ευρώ αλλά ανέβηκε στο site με τριπλάσια τιμή.


@Abet
Αν δε σε καλύψει η εγγύηση ή ξεπεράσεις την εγγύηση στο μέλλον και έχεις πρόβλημα με το κουμπί δεν έχεις παρά να δοκιμάσεις μόνος την επισκευή όπως περίπου το περιέγραψα. Είμαι σίγουρος ότι αν είναι μόνο πρόβλημα επαφής, θα δουλέψει αλλά το θέμα είναι πως ακριβώς θα το ξανακλείσεις. Τέτοιου είδους επεμβάσεις έχω κάνει σε συσκευές με ίδιο τύπο κουμπιού (τηλέφωνο, τηλεχειριστήριο) και δούλεψαν κανονικά.



Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #202 στις: Νοεμβρίου 14, 2009, 01:18 »
Μήπως στις απομιμίσεις έχουν λύσει το πρόβλημα με το κουμπί;
http://www.heaven-gifts.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=326&productname=
ΔΕΝ πιστεύω ότι είναι απομίμηση! :nope: Εκεί είναι (Κίνα) το εργαστάσιο παραγωγής όλων των συσκευών. Ψωνίζεις μέσα από την πηγή/μαμά εταιρεία κατευθείαν κ όχι από έναν ευρωπαίο εισαγωγέα ( Janty, Nobacco, Intellicig, Esmoke, Enjoy, TW k.ά) ο οποίος φουσκώνει τις τιμές για προφανείς λόγους οι οποίοι έχουν συζητηθεί κ στο παρόν φόρουμ.  ;) Δεν το έχετε καταλάβει ακόμα αυτό ρε παιδιά? ???

Θα έλεγα ότι "απομιμήσεις" είναι τα προϊόντα εκείνα τα οποία φέρουν το λογότυπο του  ευρωπαίου εισαγωγέα τους 8) σαν μοναδική διαφοροποίηση από την κοινή καταγωγή τους με τα αντίστοιχα ΓΝΗΣΙΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ προϊόντα που πουλιούνται από κινέζικα e-shops (Heaven Gift, Best e-cig, κ.ά). Και, δυστυχώς η συχνότητα εμφάνισης αυτού του φαινομένου στο χώρο του Η.Τ είναι πολύ μεγάλη......... ;)
ΔΕΝ λέω τίποτε άλλο. Διατύπωσα την υποκειμενική μου Πραγματικότητα πολύ κομψά ::)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #203 στις: Νοεμβρίου 14, 2009, 05:34 »
Παράθεση
@Abet
Αν δε σε καλύψει η εγγύηση
ευχαριστω φιλε , 8α παω πρωτα με την εγγυηση ( εχει παραγινει το κακο , 2 στις 3 δεν δουλευει)


Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #204 στις: Νοεμβρίου 14, 2009, 10:17 »

Θα έλεγα ότι "απομιμήσεις" είναι τα προϊόντα εκείνα τα οποία φέρουν το λογότυπο του  ευρωπαίου εισαγωγέα τους 8) σαν μοναδική διαφοροποίηση από την κοινή καταγωγή τους με τα αντίστοιχα ΓΝΗΣΙΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ προϊόντα που πουλιούνται από κινέζικα e-shops (Heaven Gift, Best e-cig, κ.ά). Και, δυστυχώς η συχνότητα εμφάνισης αυτού του φαινομένου στο χώρο του Η.Τ είναι πολύ μεγάλη......... ;)
ΔΕΝ λέω τίποτε άλλο. Διατύπωσα την υποκειμενική μου Πραγματικότητα πολύ κομψά ::)

Στην περιπτωση του η.τ. αυτο είναι 100% αληθεια!!!! Και ξερετε και κάτι ...

ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ ΕΦΕΥΡΕΤΗ!!!

πρεπει να είναι και η μονη φορα που εχουν τιν πατεντα σε κατι και όλος ο κοσμος δεν τους πιστευει  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #205 στις: Νοεμβρίου 15, 2009, 16:39 »
 
Παράθεση
Τα ίδια μου κάνει και μένα,μετά από 2-3 τζούρες έρχεται καμμένο ενώ μέχρι τώρα τελείωνε το υγρό σχεδόν όλο,τώρα κάθε λίγο και λιγάκι πρέπει να γεμίζω.
Μάλλον πάμε για άλλο ατόμ.
   

Άλλαξα ατμο (αδιόρθωτος εγώ, πάλι 801) και κάνει τα ίδια. Καμμένο μετά από μερικές τζούρες.
Βρε  το ψάχνω από δω, το ψάχνω από κει, βράζω σε νερό και τον παλιό , ξαναδοκιμάζω . Τίποτα. Τα ίδια.

ΑΛΛΑ .... ντα ντάαααμ βρίσκω τη ρίζα του κακού.

Όπως έγραψα και στο "Γιατί τα φιλτράκια τελειώνουν τόσο γρήγορα" η λύση είναι ΠΟΛΥ ΑΡΑΙΟΣ πολυεστέρας και τώρα τραβάει βούτυρο, χωρίς καμμένα, με πλούσια και συνεχή ντουμάνια, και το υγρό κρατάααει (ε πρέπει να κρατάει κανείς συχνά και το stick κάθετα για να ποτίζεται καλά η γέφυρα).
Ακόμα και ο παλιός άτμο (ο janty) καθάρισε πολύ καλά με το βράσιμο των 10 λεπτών (σ' ένα μπρικι με λίγο νερό, τον φυσάς καλά και είναι άμεσα έτοιμος για χρήση) και αποδίδει όπως και ο καινούργιος.

Δοκίμασα και τον 901 (με αντάπτορα) και εμμένω στην αρχική μου τοποθέτηση. Λιγότερο ντουμάνι, λιγότερη γεύση, πιο δύσκολο τράβηγμα, πολύ εύκολο μπούκωμα αλλά και λιγότερη κατανάλωση.
Εχω γίνει fun του 801 παρόλο την τρελή κατανάλωση. Τουλάχιστον το φχαριστιέμαι. ;)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #206 στις: Νοεμβρίου 15, 2009, 17:28 »
Ναι τον αραιο πολυεστερα τον χρησιμοποιω απ την 1η στιγμη , δηλ  αφου τελειωσε της μαμας του ( ενυδρειου) και δουλευει καλα.
Αυτο με το κα8ετα το στικ , πραγματι , ετσι τον τοπο8ετω ,αλλα ψς προς αυτο εχει λα8ος σχεδιαση , αφου το κατω μερος του ειναι κυρτο.
Σκεπτομαι να το φαω λιγο με φωτια ( αναπτηρα) πλαστικο ειναι , αλλα ολο το αναβαλω  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #207 στις: Νοεμβρίου 15, 2009, 17:39 »
Παράθεση
Σκεπτομαι να το φαω λιγο με φωτια ( αναπτηρα) πλαστικο ειναι , αλλα ολο το αναβαλω  :idiot1:
Ναι είναι λίγο τρελό νομίζω. Μην το κάνεις. Kρίμα είναι. Μπορεί να κάνεις ενεπανόρθωτη ζημιά.
Απλά κράτα το stick με το χέρι κατακόρυφο για λίγο. That's all.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #208 στις: Νοεμβρίου 15, 2009, 18:10 »
Πολλοί χρησιμοποιούν τους 801 (με τη μθτερή γέφυρα) μόνο με στάξιμο, ακριβώς γιατί έχουν πρόβλημα με τα φιλτράκια.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #209 στις: Νοεμβρίου 15, 2009, 18:22 »
Εβγαλα το φίλτρο τελείως και όντως άλλαξε ,πήρε αέρα που λένε.
Αλλά ο ατόμ πάλι φαίνεται σαν μπουκωμένος και δεν δουλεύει όπως τις πρώτες μέρες.Παράγγειλα άλλον,και όταν έρθει αυτόν θα τον κάνω μπάνιο.
Αλλά μετά την αραίωση πολύ πιο καλά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 37 7295 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:39
από Buliwyf
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324085 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118465 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826076 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509462 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155770 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569956 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244890 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2120 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763919 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as