vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

108 επισκέπτες, 8 χρήστες
I.P, Buliwyf, geotron, Jorge, ZoeM, Chris66, KORG N364, lagoudakis

Twitter

JANTY STICK v2

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #165 στις: Οκτωβρίου 21, 2009, 22:11 »
δεν νομίζω, αλλά είναι πιθανόν να φταίει το κουμπί.
(κάποιες φορές "ανακαλύπτω" ότι θέλει "καλό" πάτημα. δεν πιάνει σωστά.)
Δεν το ξέρω το stick αλλά το κουμπί είναι πολύ πιθανή αιτία των προβλημάτων.
Τουλάχιστον όσα κουμπιά ,"μπουτόν"  όπως τα λένε στα μαγαζιά, έχω δοκιμάσει εγώ πιάνουν μία στα 3-4 πατήματα.
Σε κάποια πρέπει να μάθεις και την τεχνική τους, να τα πατάς ακριβώς στη μέση, ακριβώς ευθεία, να τα πατάς με δύναμη κ.λ.π.
Πονεμένη ιστορία...

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #166 στις: Οκτωβρίου 21, 2009, 22:17 »
Δεν το ξέρω το stick αλλά το κουμπί είναι πολύ πιθανή αιτία των προβλημάτων.
Τουλάχιστον όσα κουμπιά ,"μπουτόν"  όπως τα λένε στα μαγαζιά, έχω δοκιμάσει εγώ πιάνουν μία στα 3-4 πατήματα.
Σε κάποια πρέπει να μάθεις και την τεχνική τους, να τα πατάς ακριβώς στη μέση, ακριβώς ευθεία, να τα πατάς με δύναμη κ.λ.π.
Πονεμένη ιστορία...
Από τη φωτογραφία που είδα του MiniTurbo σου, νομίζω ότι χρησιμοποίησες τα πιο ακατάλληλα κουμπιά.
Τα χρησιμοποιούσα και γω παλιότερα (λόγω και τιμής...) με ακριβώς τα ίδια προβλήματα.
Αυτό που βάζω τώρα στο MiniTurbo το αγόρασα στην τριπλάσια τιμή (περίπου 2€) αλλα είναι πιο πλατιά και πιο μαλακά. Δεν παρατήρησες τη διαφορά?

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #167 στις: Οκτωβρίου 21, 2009, 22:28 »
H απάντηση στο ερώτημα και η συνέχιση του στο miniturbo,
θα ποστάρω εκεί ;)

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #168 στις: Οκτωβρίου 22, 2009, 22:48 »
Λοιπόν παίδες κάνω γενική αναθεώρηση.
Ότι προβλήματα ανέφερα με γεύση καμμένου κλπ οφείλονταν τελικά στην έλλειψη υγρού και όχι σε ελαττωματική επαφή μπαταρίας. Συνηθισμένος από το μικρό φιλτράκι του ΕVO που παίρνει 3-4 σταγόνες θεωρούσα ότι λίγες παραπάνω θα ήταν ΟΚ για το stick. Ελα μου όμως που δεν.
Παίρνει 15+ . Από τη στιγμή που άρχισα να το φουλάρω δουλεύει ρολόι και η απόλαυση είναι εγγυημένη κάθε στιγμή. Και μέχρι να αδειάσει το φιλτράκι αργεί. Κρατάει πολύ (τουλάχιστον 1-1,5 ώρα). Υπόψη ότι ο πολυεστέρας είναι αραιωμένος στο μισό.
 

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #169 στις: Οκτωβρίου 22, 2009, 23:40 »
Πως "καθαρίζουμε" τον  801 του stick???
Τον 510 τον βάζω τη νύχτα και στραγγίζει σε μια χαρτοπετσετα ακουμπώντας τη γέφυρα.
Γιαυτόν θα χρειαστώ ρολό.Πως αλλιώς???
Α! και τον "έψησα" λίγο και με το κουμπί του.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #170 στις: Οκτωβρίου 22, 2009, 23:46 »
προς το παρόν, φτιάχνω ένα ρολό   :))  καί το ακουμπάω στον ατμ. καί ότι τραβήξει.
δεν έχει χρειαστεί να κάνω κάτι άλλο.

ένα λίγο ψησιματάκι το έκανα γιά αλλαγή υγρού.

(μπορείς αν θες καί να φυσήξεις από κάποια μεριά).

το πρόβλημα είναι αλλού.
αν βγάλεις τον ατμ. καί βάλεις το χαρτί μέχρι την "επαφή" πού έχει η συσκευή, μάλλον θα βρείς χρυσό εεε!!  υγρό.
κακό αυτό.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #171 στις: Οκτωβρίου 23, 2009, 00:35 »
Δεν θελει καθαρισμα!!!
Απλα αστο βιδωμενο και Ψησε εως οτου φανει το κοκκινο φωτακι κατω απ την γεφυρα του ατομαιζερ
Τουλαχιστον ο ΕΝΑΣ που εχω απο την ΑΡΧΗ μεχρι τωρα δουλευει αψογα .

Αποσυνδεδεμένος gfiore7

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #172 στις: Οκτωβρίου 23, 2009, 09:13 »
δε νομίζω ότι είναι φωτάκι αυτό που βλέπεις να κοκκινίζει. Το έχω δεί και εγώ μόνο σε κάποιους ατομ 510 απο tw. Ειμαι σχεδόν σίγουρος οτι είναι το συρματάκι κάτω απο τη γέφυρα που κοκκινίζει γιατί είναι τελείως στεγνό και πυρακτώνεται!! Το σίγουρο είναι ότι όταν γίνεται αυτό το τσούξιμο στο λαιμο και τη μύτη σε κάνει να δακρύζεις.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #173 στις: Οκτωβρίου 23, 2009, 19:46 »
Ναι ..αυτο λεω ''φωτακι'' την λαμψη απ το πυρακτωμενο συρμα.
Το κανουν φυσικα ολοι οι ατμοποιητες που.
ΔΕΝ ρουφας τον ατμο ''κατω'' ,τοτε γιατι θερμαινονται ολες οι κατακαθισεις..και προσοχη μην μπει στο ματι ατμος..τσουζει.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #174 στις: Οκτωβρίου 27, 2009, 16:51 »
Μπαινω και γω απο σημερα στο club , ευτυχης κατοχος JANTY v2 !!!!
Πραγματι οι 1ες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες. Και επιβεβαιωνω τις κριτικες σας για το εργαλειο αυτο .
2 ερωτησεις
οταν τραβας τζουρα κανει 1 ελαφρο " νιαουρισμα" σε ολους ετσι γινεται?
Η μπαταρια 8ελει καποιες ωρες αρχικη φορτιση ?

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #175 στις: Οκτωβρίου 27, 2009, 19:23 »
Wellcome to the club! Καλοάτμιστο!
Όταν το φιλτράκι είναι τίγκα είναι φυσιολογικό το γουργούρισμα-νιαούρισμα.
Η συμβουλή μου είναι να αραιώσεις περίπου στο μισό τον πολυεστέρα. Επιτυγχάνεται έτσι καλύτερη ροή του υγρού.
Το στικ είναι ψιλοφαγάνα και πρέπει να το κρατάς πάντα γεμάτο. Παίρνει 15+ σταγόνες. Αν σου' ρθει γεύση καμμένου ή δε βγάζει αρκετό ατμό, θέλει γέμισμα ή να το κρατήσεις όρθιο για λίγο ώστε να προλάβει το υγρό να ποτίσει τον άτμο. Μπορείς να φυσίξεις επίσης μέσα στο φιτράκι για να κατέβει υγρό.
Πάτα το κουμπί 1 δευτερόλεπτο πριν αρχίσεις να ρουφάς (και κράτα το πατημένο μεχρι το τέλος της τζούρας). Εκτός από αυτό μια επιπλέον "τεχνική" που χρησιμοποιώ είναι η εξής: κατά τη διάρκεια της τζούρας σταματάω να ρουφάω (δεν αφήνω όμως το κουμπάκι) και όπως το έχω δαγκωμένο ανοίγω λίγο τα χείλη να ρουφήξω λίγο αέρα, τα κλείνω και συνεχίζω τη τζούρα. Το αποτέλεσμα είναι και πολύς ατμός και απίστευτο throat hit. Ταυτόχρονα βγαίνει και λίγος ατμός από τη μύτη, πράγμα που ενισχύει τη γεύση που την αισθάνεσαι εσωτερικά στη βάση της μύτης.
 
Αν πατήσεις το κουμπί γρήγορα δύο φορές συνεχόμενα (περίπου όπως διπλό κλικ στο ποντίκι) τη δεύτερη φορά δε θα δουλέψει.

Που και πού βγάζω τον ατμο και τον φυσάω από την κάτω πλευρά για να ξεμπουκώσει και ταυτόχρονα του κάνω και κανένα "ψησιματάκι" 1-2 φορές από μερικά δευτερόλεπτα.

Τη μπαταρία την αντιμετωπίζεις-χρησιμοποιείς σαν ...μπαταρία. Θα μπορούσα να είναι μπαταρία για οποιαδήποτε συσκευή. Αν είναι φορτισμένη χρησιμοποιησε τη. Αν οχι φορτισέ τη. Απλά πράματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2009, 19:44 από marbass »

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #176 στις: Οκτωβρίου 27, 2009, 19:39 »
ZHTΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
Μπραβο Δασκαλε..Πολυ καλη επιλογη..Θυμισου..Θελει ΧΡΟΝΟ για να Στρωσει..ισως και ΔΥΟ μερες..
Και  Στρωνει πιο γρηγορα με το Γνωστο Υγρο μειγμα που σου εχω πει,,
Περιμενω Τηλεφ. ;)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #177 στις: Οκτωβρίου 27, 2009, 20:00 »
Ευχαριστω για τις πολυτιμες συμβουλες
Abet <------  noobas   Δεν ειχα σπρωξει πολυ βα8ια το επιστομιο , γι αυτο νιαουριζε το ρημαδι   :-[
2 πραγματακια που δεν μου αρεσαν ηταν
- Δεν εχει επιπεδη βαση και δεν στηνεται, οποτε πρεπει να το στηριξης για να "κατεβει" η σουπα  κατω (κακος σχεδιασμος)
- Δεν καταλαβαινω ποτε ζεσταινεται, επειδη δεν αγγιζεις τον ατμοποιητη.
Κατα τα αλλα δουλευει μπομπα !

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #178 στις: Οκτωβρίου 27, 2009, 23:05 »
Τελικα υπαρχει adaptor για 401 ?
Δεν μπορω να το αποχωριστω γμτ !

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #179 στις: Οκτωβρίου 27, 2009, 23:08 »
όχι καί προσωπικά, δεν νομίζω πως θα υπάρξει ποτέ αντάπτορ ούτε γιά 510.
έτσι νομίζω καί μακάρι να πέσω έξω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324082 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:33
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 37 7266 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:57
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295934 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826070 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509440 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9275 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569949 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244885 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2117 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763914 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as