vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

257 επισκέπτες, 7 χρήστες
skoubri, Barbapaidi, nightdream, zalaros, maprix, djfloor, Buliwyf

Twitter

F6-LSK

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #75 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 21:14 »
το ιδιο μοντελο ειναι

ναι οκ
για τις τιμές εννοώ


Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #76 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 21:15 »
οκ σορρυ..

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #77 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 21:17 »
δεν τρέχει τίποτα,έτσι όπως το`βαλα και εγώ

έχω τον ``γίγαντα`` λετε να με απογοητεύση το LSK?




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2012, 21:20 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος thanos26

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #78 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 02:03 »
παιδια για δειτε και αυτο
με καπακι που βλεπεις ποσο υγρο εχει το τανκ
Τους εστειλλα email για το ποσο στοιχιζει μαζι με 5 εξτρα ατμο
http://xinkangpu.en.alibaba.com/product/522934314-213031266/lux_elips_with_special_design_and_packing.html

http://xinkangpu.en.alibaba.com/product/519386306-213031266/2012_Good_quality_e_product_ELIPS_LSK_health_e_cigar_shenzhen_e_cigar.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2012, 02:12 από thanos26 »

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #79 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 02:14 »

Αποσυνδεδεμένος thanos26

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #80 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 02:31 »
καλο....
θα στειλλω και σε αυτους εμαιλ
Δεν νομιζω να διαφερουν σε ποιοτητα απο το ovale elips που εχω.
Ολα στη κινα φτιαχνονται

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #81 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 02:39 »
Παιδιά ΜΕΓΑΛΗ προσοχή  στα νύχια σας όταν βγάζετε το καπάκι για να γεμίσετε με υγρό την αμπούλα. Το φινίρισμα και η βαφή του LSK δεν είναι καλά και το χρώμα γρατζουνίζεται πολύ εύκολα! Αυτό είναι το μεγάλο μείον του. Το δυνατό του σημείο είναι ότι ο ατμοποιητής ακόμα και χωρίς συχνό φύσημα μετά από 3 μήνες χρήση καίει ακόμα με την ίδια παραγωγή ατμού!
Το άσπρο χρώμα στο LSK F6 δείχνει να είναι λιγότερο ευπαθές από το μαύρο. Το έχω εδώ και καιρό και το χρησιμοποιώ ως "δεύτερο" τσιγάρο. Το καπάκι του έχει ξεβάψει τελείως και έχει αποκαλύψει ένα μπρούτζινο και καθόλου όμορφο χρώμα... Ένα άλλο δυνατό σημείο του όμως είναι και η ΠΟΛΥ χαμηλή τιμή του...

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #82 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 07:56 »
καλο....
θα στειλλω και σε αυτους εμαιλ
Δεν νομιζω να διαφερουν σε ποιοτητα απο το ovale elips που εχω.
Ολα στη κινα φτιαχνονται

σε ποιοτητα διαφερουν απο το elips φιλε μου, κυριως οσον αφορα το βαψιμο και την εφαρμογη στο καπακι

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #83 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 14:11 »
σιγουρα με το χρωμα υπαρχει ενα θεμα αλλα και με την τιμη του γνησιου υπαρχει ενα θεμα με την τιμη στην τελικη υπαρχει θεμα γενικος  ;)

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #84 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 14:23 »
σιγουρα υπαρχει μεγαλο θεμα με την τιμη αλλα και σε αυτη την περιπτωση ισχυει το οτι πληρωσεις παιρνεις :yes: σαν κατοχος και των 2 ειμαι κατηγορηματικος σε αυτο, θα ηταν και πιο σωστο οποιαδηποτε συγκριση να γινει εδω νομιζω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3962.msg123432.html#msg123432

καθως εδω ειναι καθαρα θεμα του f6  και θα μας γινει παρατηρηση για τις συγκρισεις :yes:

Αποσυνδεδεμένος DIMI70

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #85 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 17:30 »
Καλησπερα και απο μενα παιδια ,
 ειμαι κι εγω κατοχος εδω και μια εβδομαδα του F6 LSK-A , ειναι ουσιαστικα το πρωτο μου η.τ. η μοναδικη μου εμπειρια που ειχα με η.τ. πριν απο αυτο ειτανε μονο απο 3-4 δοκιμες με η.τ. φιλων.
   Η παραγγελια μου ειτανε απο εδω : http://www.esmokerworld.com/f6-e-cigarette-starter-kits-ovaleelips-p-259.html και ηρθε μετα απο 17 μερες.
Σε γενικες γραμες ειμαι αρκετα ευχαριστιμενος με την αποδοση του και ελπιζω να μη ξαναβαλω κ.τ. στο στωμα  :tongue_smilie:. καθως ειμουνα καπνιστης με μεσο ορο 2 πακετα κ.τ ανα ημερα.
  Το μονο θεμα που εχω με το  F6 ειναι οι λεγομενοι υδρατμοι που διμιουργουνται μετα απο 6-7 τζουρες γυρο απο το τανκ και απο τον ατμοποιητη που καποιες φορες μου διμιουργει την εντυπωση πως υπαρχει διαροη υγρου. Που εισως και να υπαρχει διοτι αν γεμιστει το τανκ πανω απο 5-6 φορες νομιζω πως χαλαρωνει η τρυπα στο καπακι της σιλικωνης . Αυτο συμβαινει μονο οταν ατμιζεις και οχι οταν ειναι κουμπωμενο πανω στον ατμοποιητη οποτε δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι απο διαροη η απο τους υδρατμους. Οπως και να εχει οι "υδρατμοι" ειναι το ιδιο παχυρευστοι στην αφη οπως και το υγρο και δεν γνωριζω αν ετσι πρεπει να ειναι, εδω θα παρακαλουσα τους εμπειρους να καταθεσουνε αποψεις.
  Το τανκ αν εχω μετρισει σωστα περνει 1,3-1,4 μλ και σ εμενα στειλανε αυτα χωρις το λαστιχακι (ο ρινγκ) γυρω απο τη βαση του στομιου του (εχω δει πως υπαρχουνε και τανκ που εχουνε το λαστιχακι αυτο , ισως να ειναι και αλλη εκδοση F6) .
 Παντως χρειαζομαι 3-4 γεμισματα την ημερα καθως τις τελευταιες μερες το ατμιζω παρα πολυ αλλα ισως και να φταιει και η "διαροη" των υδρατμων.
Το επωμενο βημα μου ειναι να δοκιμασω διαφορα υγρα και να καταλιξω σε 2-3 που θα μου αρεσουνε, εδω θα παρακαλουσα να μπου προτεινετε καπια σιτε στα οποια θα μπορω να παραγγειλω διαφορες γευσεις σε μικρες περιεκτικοτητες για δοκιμη.
 Τα υγρα που εχω τωρα ειναι 2 μπουκαλακια των 30 μλ που πηρα μαζι με το η.τ. μαρκας denkang και με γευσεις tobacco και marlboro με υψηλη περιεκτηκοτιτα νικοτινης και μπορω να πω πως ειμαι αρκετα ικανοποιημενος. Αν και δεν ειναι σωστο να ποσταρω την ερωτηση αυτη εδω θα ηθελα να μαθω αν τα συγκεκριμενα υγρα απο Κινα ειναι αμφιβολλου ποιοτητος η οχι.
Ελπιζω να μην εχω κουρασει και θα περιμενω απαντησεις σας.
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #86 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 18:04 »
fιλε μου ενδεχεται με το βαλε βγαλε να χαλαρωνει η σιλικονη που εχει το τανκ και να χανεις και υγρο, δυστηχως η σιλικονη που εχει το τανκ θελει αλαγμα συχνα γιατι χανει ευκολα, τωρα για υγρα απο Κινα αν και δεν ειναι θεμα εδω σου λεω απλα να τα αποφυγεις :bye:

Αποσυνδεδεμένος DIMI70

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #87 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 20:00 »
Μαλλον ετσι πρεπει να ειναι οπως το λες χαλαρωνει η σιλικονη που εχει το τανκ και θελει αλαγμα. Υπαρχει περιπτωση να βρω καπου Ελλαδα μονο την ταπα της σιλικονης; Διαφορετικα ολο το τανκ;(απο Ελλαδα εννοω).
Οσο για τα υγρα (αν και δεν ειναι το θεμα εδω) τα αποφευφουμε λογο ποιοτητος; Αν και νεος σαν χτυπημα και γευση δεν εχω δει ουσιαστικη διαφορα με εγχωρια υγρα που ετειχε να δοκιμασω. Θα μπορουσες σε παρακαλω να ποσταρεις μερικα λινκ οσο αφορα τα συγκεκριμενα υγρα εδω απο το φορουμ μιας και δεν γνωριζω που ακριβως να ψαξω;

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #88 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 22:36 »
Καλησπερα και απο μενα παιδια ,
 ειμαι κι εγω κατοχος εδω και μια εβδομαδα του F6 LSK-A , ειναι ουσιαστικα το πρωτο μου η.τ. η μοναδικη μου εμπειρια που ειχα με η.τ. πριν απο αυτο ειτανε μονο απο 3-4 δοκιμες με η.τ. φιλων.
   Η παραγγελια μου ειτανε απο εδω : http://www.esmokerworld.com/f6-e-cigarette-starter-kits-ovaleelips-p-259.html και ηρθε μετα απο 17 μερες.
Σε γενικες γραμες ειμαι αρκετα ευχαριστιμενος με την αποδοση του και ελπιζω να μη ξαναβαλω κ.τ. στο στωμα  :tongue_smilie:. καθως ειμουνα καπνιστης με μεσο ορο 2 πακετα κ.τ ανα ημερα.
  Το μονο θεμα που εχω με το  F6 ειναι οι λεγομενοι υδρατμοι που διμιουργουνται μετα απο 6-7 τζουρες γυρο απο το τανκ και απο τον ατμοποιητη που καποιες φορες μου διμιουργει την εντυπωση πως υπαρχει διαροη υγρου. Που εισως και να υπαρχει διοτι αν γεμιστει το τανκ πανω απο 5-6 φορες νομιζω πως χαλαρωνει η τρυπα στο καπακι της σιλικωνης . Αυτο συμβαινει μονο οταν ατμιζεις και οχι οταν ειναι κουμπωμενο πανω στον ατμοποιητη οποτε δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι απο διαροη η απο τους υδρατμους. Οπως και να εχει οι "υδρατμοι" ειναι το ιδιο παχυρευστοι στην αφη οπως και το υγρο και δεν γνωριζω αν ετσι πρεπει να ειναι, εδω θα παρακαλουσα τους εμπειρους να καταθεσουνε αποψεις.
  Το τανκ αν εχω μετρισει σωστα περνει 1,3-1,4 μλ και σ εμενα στειλανε αυτα χωρις το λαστιχακι (ο ρινγκ) γυρω απο τη βαση του στομιου του (εχω δει πως υπαρχουνε και τανκ που εχουνε το λαστιχακι αυτο , ισως να ειναι και αλλη εκδοση F6) .
 Παντως χρειαζομαι 3-4 γεμισματα την ημερα καθως τις τελευταιες μερες το ατμιζω παρα πολυ αλλα ισως και να φταιει και η "διαροη" των υδρατμων.
Το επωμενο βημα μου ειναι να δοκιμασω διαφορα υγρα και να καταλιξω σε 2-3 που θα μου αρεσουνε, εδω θα παρακαλουσα να μπου προτεινετε καπια σιτε στα οποια θα μπορω να παραγγειλω διαφορες γευσεις σε μικρες περιεκτικοτητες για δοκιμη.
 Τα υγρα που εχω τωρα ειναι 2 μπουκαλακια των 30 μλ που πηρα μαζι με το η.τ. μαρκας denkang και με γευσεις tobacco και marlboro με υψηλη περιεκτηκοτιτα νικοτινης και μπορω να πω πως ειμαι αρκετα ικανοποιημενος. Αν και δεν ειναι σωστο να ποσταρω την ερωτηση αυτη εδω θα ηθελα να μαθω αν τα συγκεκριμενα υγρα απο Κινα ειναι αμφιβολλου ποιοτητος η οχι.
Ελπιζω να μην εχω κουρασει και θα περιμενω απαντησεις σας.
Ευχαριστω


Το πιθανότερο είναι πως πρόκειται για επαναυγροποιημενους υδρατμούς που εχουν "παγιδευτει" στο καπάκι και όχι για διαρροή! Το ιδιο φαινομενο παρατηρειται και στα ovale elips. Για να ελαχιστοποιησεις αυτο το φαινόμενο πάτα το κουμπι 2 δευτερολεπτα πριν αρχισεις να ρουφάς (ωστε να καεί το υγρο που εχει μείνει στον ατμοποιητή) και άφησε το κουμπί 2 δευτερόλεπτα πριν σταματήσεις να ρουφάς (ωστε να τραβήξεις όλο τον ατμό που εχει μείνει παγιδευμενος στο καπάκι)... Με αυτόν τον τρόπο δεν θα λύσεις εντελώς το πρόβλημα αλλα θα ελαχιστοποιήσεις κατα πολύ την ποσότητα επαναυγροποιημένου ατμού στο εσωτερικό της συσκευής...

Αποσυνδεδεμένος DIMI70

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #89 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 23:14 »
Ευχαριστω φιλε Pastafarai , οντως επειτα απο καποιες δικιμες που εκανα διαπιστωσα πως εχει ελαχιστοποιηθει η "διαροη" κατα πολυ!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6259 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117282 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825414 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508521 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155328 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569415 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244452 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294892 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1972 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763399 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog