vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

421 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Mimhsdr, thanos1071, Tem, Jorge

Twitter

F6-LSK

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #105 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 00:32 »
Ο ατμοποιητης του ειναι αθάνατος,προβληματα γενικα δεν βγαζει αλλα εχει ενα μειονεκτημα... Το φινιρισμα του δεν ειναι καλό... Δηλαδη η βαφη του ξεβαφει σχετικα ευκολα,ιδιως αν εισαι απρόσεκτος... Αν το βρεις παρ'το σε ασπρο χρώμα.. το ασπρο εινι πιο ανθεκτικο απο το μαυρο στο συγκεκριμενο τσιγαρο...
Απο ατμοποιητη και ποσοτητα-ποιοτητα ντουμανιου πάντως ειναι πολύ καλό!   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #106 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 00:34 »
Ρε παιδια λεει τιποτα το εργαλειο; Βγαζει προβληματα εσεις που το εχετε καιρο; Βασικα σκεφτομαι να το παρω απο το cleverstore που ανεφερε κ καποιος πιο πανω το εχει παρει κανενας απο εκει να μας πει αν του βγηκε καλο;
Εγω πηρα 2 και μου βγηκαν μαματα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #107 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 01:14 »
Ξεθάβω το τοπίκιον ύστερα από 17 μέρες για μια σημαντική ερώτηση σχετικά με τον καθαρισμό του ατμοποιητή:

Επειδή έψαξα στα sites & δεν βρήκα κάποιο σχετικό video για lsk-A & επειδή δεν είμαι κι ο πιο επιδέξιος να αφαιρώ χειρουργικά με μυτοτσίμπιδο το μυτερό μέρος του άτμο απ'το δαχτυλίδι & γενικά το υπόλοιπο περίβλημα, αν επιχειρήσω να βουτήξω το κομμάτι του ατμο ολόκληρο στο WFI, θα προκαλέσω ζημιά στο κάτω μέρος (αυτό που κάνει επαφή με την μπαταρία μόλις κουμπώνει) ή μήπως αυτός είναι ο σύνηθης τρόπος καθαρισμού του ατμο;

Υ.Γ: Αν υπάρχει η απάντηση σε κάποια άλλη ενότητα, παρακαλώ παραπέμψτε με εκεί μέσω pm & στείλτε το παρόν μήνυμα στον κάδο.

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #108 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 13:41 »
Εν αναμονή απάντησης στην παραπάνω απορία, πάω σε μια ακόμα σημαντικότερη:

Υπάρχει για το LSK-A ανταλλακτικό το λεπτό στόμιο, σαν αυτό που έχει ως 2η επιλογή στο ovale elips kit; Αν όχι, το αντίστοιχο της ovale είναι συμβατό για να κουμπώσει κανονικά πάνω στο LSK;

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #109 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 13:50 »
της ovale  δεν κουμπωνεις πανω στη μπαταρια lsk γιατι το τανκ στο lsk βγαινει πιο ψηλα απ οτι sto elips :)

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #110 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 14:21 »
Thnx για την άμεση απάντηση Σταύρο!  :)

Από τα συμφραζόμενα να υποθέσω μάλλον πως δεν υπάρχει ως ανταλλακτικό το λεπτό στόμιο για το LSK-A  :(

Η ιστορία έχει ως εξής: Ζήτησε η θεία μου να της βρω & να της πάρω σε χαμηλότερη τιμή το η.τ που είχε 1 φίλη της (& το πήρε 120€), προκειμένου να ξεκινήσει κι εκείνη & να κόψει το κ.τ. Αυτομάτως υπέθεσα ότι πρόκειται για το elips & έψαξα να πάρω το LSK-A. Της το πηγαίνουμε χθες & τρώει επιτόπιο ξενέρωμα με το φαρδουλό στόμιο που δεν μπορεί να το βολευτεί με τίποτα στο στόμα της (& ποιος ξέρει τι άλλους φαλλοκρατικούς συνειρμούς μπορεί να έκανε από μέσα της ;D). Δυνατότητα αλλαγής στο κατάστημα δεν υπάρχει, οπότε η μόνη λύση (προκειμένου να μην ξαναξεκινήσει το κ.τ) είναι να της δώσω το δικό μου ego-T & να πάρω το δικό της. Όχι ότι με χαλάει βέβαια κάτι τέτοιο σαν προοπτική (ίσα-ίσα που λόγω του φαρδουλού στομίου έρχεται τόσο γεμάτη & αεράτη η τζούρα) αλλά είναι το γ@#ώτο της υπόθεσης...

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #111 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 14:47 »
me το ego-t θα ξενερωσει ποιο πολυ σε τπτ διαροες :laugh1: κρατα το lsk θα δεις οτι ειναι πολυ καλο η.τ.

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 17:19 »
καλησπερα παιδια ειμαι κατοχος του συγκεκριμενου η.τ και πολυ ευχαριστημενος μαλιστα.
ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια θηκη για να μεταφερω και το δευτερο τσιγαρο μαζι μικρη βεβαια για τσεπη και να υπαρχει τροπος να μεταφερω πανω μου τανκακια γεματα με υγρο χωρις να χυνονται.στο ego t ειχα τα τανκακια με τις ταπες και δεν ειχα προβλημα τωρα ομως αυτα ταπες δεν εχουνε.

επισης οταν αλλαξουμε ατμοποιητη και ειναι καινουργιος πρεπει πριν καρφωσουμε το τανκακι να σταξουμε απευθειας πανω του 2-3 σταγονες υγρο??

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:26 »
Για την ερώτηση που κάνεις στη τελευταία παράγραφο, η απάντησή μου είναι ένα κατηγορηματικότατο ΝΑΙ! Σε διαφορετική περίπτωση, έχεις πάνω από 50% πιθανότητα να σου έρθει μυρωδιά καμμένου στις πρώτες τζούρες.

Σχετικά με την θήκη τσέπης & το σκέπαστρο για τα τανκάκια, μ'ενδιαφέρει επίσης να μάθω αν υπάρχει κάτι σχετικό στην αγορά. Ίσως ο matsakonas (κάτοχος ΚΑΙ του ovale elips & 1ος δοκιμαστής LSK) ως πιο έμπειρος να έχει καλύτερη πληροφόρηση επί του θέματος.

Υ.Γ: Τελικά η θεια μου το βολεύτηκε το LSK, ακυρώσαμε την ανταλλαγή & έμεινα με τη γλύκα της προσμονής στο στόμα  >:( :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #114 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:30 »
παιδια δεν εχω βρει καποια θηκη για το συγκεκριμενο η.τ. εγω εαν παρω extra τανκ γεματα μαζι μου κλεινω μπροστα τη τρυπουλα με λιγο αλουμινοχαρτο :yes: και δεν υπαρχει προβλημα διαρροης, ολα τα κουβαλαω σε μια απλη θηκη ego  που τις πουλανε ολοι

Αποσυνδεδεμένος Riot

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #115 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 17:28 »
Καλησπερα, εδω και 1 βδομαδα στον ατμο με elips της ovale.
Ενθουσιασμενος μπορω να πω γιατι δεν περιμενα τοσο ευκολα να παρατησω τα κ.τ. Δε μου λειπει σχεδον καθολου, 2 φορες που εκανα  ηταν μετα απο 4-5 ουισκια και την αλλη οταν μου τελειωσε η μπαταρια.. και ενω το 1ο θα το συνηθισω για το 2ο πηρα τα μετρα μου κ εκανα τις εξεις αγορες απο αλιμπαμπα(οβαλε δεν παιζει να δινω τοσα λεφτα) -

http://chichain.en.alibaba.com/product/528588351-213015019/hot_new_products_elips_atomizer_for_2012.html
http://chichain.en.alibaba.com/product/510357519-213015019/Ovale_Elips.html
http://chichain.en.alibaba.com/product/506024642-213015021/2012_ego_c.html
Νομιζω οτι τα ανταλακτικα ταιριαζουν με το γνησιο της οβαλε

Αποσυνδεδεμένος kalex

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπατμιστής
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #116 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 17:51 »
Sτο 2ο λινκ βάσει φωτογραφιών, είναι το Lsk ki oxi to elips.
Aν είναι έτσι τότε δε θα είναι συμβατό με το elips ovale λόγω ατμοποιητή

Αποσυνδεδεμένος Riot

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #117 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 18:06 »
ευχαριστω για υτην πληροφορεια,αν κ νομιζα οτι θα ταιριαζαν λογω φωτογραφιων.
Δεν με χαλαει ομως ,περιμενα κ κατι τετοιο μια και ειμαι καινουριος στο χωρο, Θα τον εχω για εφεδρικο και αποτι διαβασα απο τα σχολια εδω το Lsk  δεν ειναι και ασχημο.

Αποσυνδεδεμένος vasilator

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #118 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 10:45 »
Γεια σας ατμιστές! Θέλω και εγώ να περάσω από το κ.τ. στο η.τ. και το συγκεκριμένο μοντέλο το ψήνω αρκετά. Σαν νούμπακας όμως έχω κάποιες απορίες. Τα αναλώσιμα του τσιγάρου (του συγκεκριμένου) ποια είναι; Απ'ότι έχω καταλάβει πέραν του υγρού (προφανώς) είναι και ο ατμοποιητής του(;;;). Κάθε πότε πρέπει να τον αλλάζω; Πόσο κρατάει δηλαδή ο ατμοποιητής του συγκεκριμένου. Διαβάζω κάτι 10 μέρες για το αυθεντικό της ovale και απορώ. Μόνο τόσο; Τι προτείνετε ως starter kit; Δηλαδή να πάρω και ατμοποιητές και μπαταρίες εξτρά; Ή τι άλλο και σε τι ποσότητα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #119 στις: Μαρτίου 01, 2012, 01:11 »
Γεια σας ατμιστές! Θέλω και εγώ να περάσω από το κ.τ. στο η.τ. και το συγκεκριμένο μοντέλο το ψήνω αρκετά. Σαν νούμπακας όμως έχω κάποιες απορίες. Τα αναλώσιμα του τσιγάρου (του συγκεκριμένου) ποια είναι; Απ'ότι έχω καταλάβει πέραν του υγρού (προφανώς) είναι και ο ατμοποιητής του(;;;). Κάθε πότε πρέπει να τον αλλάζω; Πόσο κρατάει δηλαδή ο ατμοποιητής του συγκεκριμένου. Διαβάζω κάτι 10 μέρες για το αυθεντικό της ovale και απορώ. Μόνο τόσο; Τι προτείνετε ως starter kit; Δηλαδή να πάρω και ατμοποιητές και μπαταρίες εξτρά; Ή τι άλλο και σε τι ποσότητα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

φιλε καλως ηρθες

νεος ατμιστης και γω το συγκεκριμενω εχω και μαλιστα το αγορασα απο το sebastian στο φορουμ
ειμαι πληρως ικανοποιημενος σε ολα
μηδενικες διαροες passthrough μπαταρια(φορτιζεις και ατμιζεις ταυτοχρονα)πολυ διακριτικη συσκευη η ομορφετερη θα ελεγα και φτηνα ανταλλακτικα(μπαταρια 8 ευρω ατμο 4 φιλτρακια 1 ευρω το ενα απο www.cleverstore.gr).ειχα για ενα μηνα ενα ego t ενος φιλου και ειναι για μενα πολυ καλυτερο αυτο.ηδη ενα μηνα ατμο δεν χρειαστηκα με αρκετο ατμισμα.ξεκινα με το σετ παρε 2 ατμο καβατζα.τωρα απο μπαταρια δνεε χω μεινει ποτε αλλα και να θες να απρεις κι αλλη φτηνη ειναι.εγω οταν βγω εχω και αλλη μια μπαταρια πανω μου.πολυ σημαντικο οτι φορτιζει και με νοκια φορτιστη οποτε παντου παιζει ενας....αυτα και οτι αλλο θελεις εδω ειμαστε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176662 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68672 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem