vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

396 επισκέπτες, 6 χρήστες
Buliwyf, NIKKAPS, Milarepa, John K, thanos1071, lounik

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος magellan

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #601 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 23:01 »
βέβαια δεν νομίζω επίσης ότι υπάρχει αποδεδειγμένη αλλεργία στα υγρά PG.
Πιθανολογώ ότι στην περίπτωση που αναφέρουμε ενδεχομένως να μην υπάρχει αλλεργία σε κάποιο απο τα συστατικά του υγρού αλλά στο υγρό γενικότερα.

Παιδιά καλησπέρα...
Είναι νέος εδώ και νέος ατμιστής (μόνο 40 ημέρες) κι έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τα σπυράκια στο κρανίο. Μήπως τελικά δεν φταίνε τα υγρά αλλά η καύση του ατμοποιητή του κάθε ηλεκτρονικού τριγάρου που χρησιμοποιούμε? Εγώ για παράδειγμα χρησιμοποιώ το Cartomizer της VAPENOVA που απόσο έχω δει είναι ίδιος με το ΝΟΒΑCO.

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #602 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 23:14 »
το θέμα με τα σπυράκια το είχα και εγώ με υγρά που είχαν pg
μόλις άρχισα να ατμίζω υγρά με vg τέλος τα σπυριά

τώρα αν με την vg υπάρχει και πρίξιμο τι να πω,υπάρχει κάτι για να ατμίσουμε?

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #603 στις: Φεβρουαρίου 11, 2013, 21:03 »
ας γραψω και εγω εδω...
μετα απο 13 μηνες ατμισματος, ετοιμα υγρα, diy, βασεις, ελληνικα, ξενα, κινεζικα  ;D , 12mg - 16mg - 18mg - 24mg , 80-20 pg/vg , 50-50 pg/vg , 65-35 pg/vg , φουλ pg, φουλ vg, διαφορα καρτο,κλιρο,φυτιλια,μεσ κ.τ.λ.
εχω καταληξει σε 3 ''παρενεργειες'' για μενα...
1η ειναι η αυπνια  :wall: (ουτε στο στρατο τετοιο πραγμα  :tongue_smilie:)
2η ειναι το αιμα στα ουλα ακομα  :confused1:(μια φορα την μερα τα βουρτσιζω  :-[ )
3η ειναι τα σπυρακια στο κεφαλι  >:((καθαριζω τα ντριπ τιπ αλλα  :dontknow:)

λυση ακομα δεν εχω βρει αλλα ειναι τοσο λιγες και χαζες οι παρενεργειες αυτες απο του τσιγαρου που απλα δεν με νοιαζει πλεον...

Μπρος στα καλλη τι ειναι οι παρενεργειες  :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2013, 21:17 από Mulder »

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #604 στις: Φεβρουαρίου 11, 2013, 22:27 »
Καλησπέρα Μηνά ...
Απαντώ στης παρατηρήσεις σου .

1. Αϋπνία ----> Σημεία των καιρών , Καταθλιπτικές τάσεις , Ανεργία , αβεβαιότητα για το μέλλον
                        ( παρατεταμένη ύφεση και γενικά η κατάσταση στην Ελλάδα ). 
                                           Παρενέργειες όταν καταφέρεις να κοιμηθείς :
    Πολύ έντονοι εφιάλτες ακόμα και με δράκους στον μεσαίωνα , βρικόλακες με κουστούμια και γραβάτες  , Ξανθές κοντές
    και χοντρές μάγισσες βορειοευρωπαίες .             


2 .  Μόνον εδώ θέλει παραπέρα ψάξιμο .
      α. Παρενέργεια της PG ακόμα και σε μικρή ποσότητα . ( Όχι όλοι )
      β. Παρενέργεια της VG μόνον σε μεγάλη ποσότητα . ( Όχι όλοι )
      γ. Παρενέργεια της  νικοτίνης ( αποδεδειγμένο σε πολλά άτομα , μετά από δοκιμές αντί 12-18 σε 4-6
          το φαινόμενο σταματούσε επανειλημμένος ).     
      δ. Η διακοπή του κανονικού τσιγάρου , απλά ανέδειξε το πρόβλημα που προϋπήρχε άλλα καταστελλόταν
          με το ΚΤ , (Ένας καλός οδοντίατρος θα το δει και θα σε θεραπεύσει)     

3. Και αυτό είναι αποτέλεσμα των σημείων τον καιρών .
    Από την πολύ σκέψη ξύνουμε το κεφάλι μας για να βρούμε λύσεις σέ όλα τα προβλήματά μας και πώς θα καταφέρουμε
    να μήν  χρωστάμε στην εφορία ( εφιάλτης )  και μας περικόψουν μισθό (όσοι παίρνουν) η μας εκπλειστηριάσουν το σπίτι μας .
    Και αυτό θέλει τον γιατρό του αλλά και παρατηρήσεις δικές σου .

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #605 στις: Φεβρουαρίου 11, 2013, 22:54 »
 :bye: κωστα...
ας απαντησω τωρα και εγω στις απαντησεις σου...

1 αυπνια
δυστυχως πιστεψε με και πριν απο αυτα ειχα-εχουμε θα εχω και θα εχουμε διαφορα θεματακια-προβληματα αλλα παντα κοιμομουν σαν πουλακι... ;D
πλεον για μενα ειναι μια συνηθεια - παρενεργεια του η/τ και τιποτα αλλο...

2 αιμα στα ουλα
εδω οντως πρεπει να παω σε εναν οδοντιατρο (και πολυ το αργησα) αλλα μεχρι τοτε δεν μπορω να βρω τον λογο γιατι αν διαβασες εχω ατμισει σχεδον οποιο συνδυασμο υπαρχει και δεν...
αρα και εδω ειναι απλα μια συνηθεια - παρενεργεια του η/τ και τιποτα αλλο και μαλιστα χωρις να με πονανε τα δοντια η τα ουλα και ουτε εχω καποιο θεμα με ζεστα η κρυα...

3 σπυρακια στο κεφαλι
ουτε το ξυνω ουτε τιποτα...ισα ισα που το αφηνω αρκετα στην ησυχια του  :tongue_smilie: αλλα και παλι αυτο δεν λεει να  >:(
εδω σηκωνω τα χερια ψηλα...

τελος οπως εγραψα και πιο πανω...

λυση ακομα δεν εχω βρει αλλα ειναι τοσο λιγες και χαζες οι παρενεργειες αυτες απο του τσιγαρου που απλα δεν με νοιαζει πλεον...

 :D

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #606 στις: Φεβρουαρίου 11, 2013, 23:44 »
Άντε να ανταπαντήσω πάλι ...για διάλογο επειδή σε συμπαθώ !!! :yes:

1. Αϋπνία
    Επέτρεψε μου να πιστεύω ότι είναι ψυχολογικό το θέμα .
    Κι εγώ κοιμόμουν μια χαρά και δεν ξύπναγα ούτε με μπαλοθιές !!!.
    τώρα όμως βλέπω συνεχώς εφιάλτες - πολέμους - φουρτούνες - φωτιές και παραμιλάω στον ύπνο μου .
    Ίσος τρελαίνομε και είμαι για την Σούδα η το Δρομοκαΐτιο , αλλά το ΗΤ δεν φταίει !!!

2.  Αίμα στα ούλα
     Βρές έναν καλό οδοντίατρο και θα λύσεις το πρόβλημά σου .
     Δέν είναι από το άτμισμα , απλά σου μεγαλώνει το πρόβλημα και νομίζεις ότι φταίει αυτό .
     Άν τώρα κάπνιζες πιθανόν να μην είχες τόσο μεγάλο πρόβλημα γιατί το τσιγάρο περιορίζει την σωστή κυκλοφορία
     στα αγγεία των ούλων .
     Υπάρχουν πολλές αιτίες που κάνουν τα ούλα μας να ματώνουν η να είναι πολύ ευερέθιστα , αν το βρει ο οδοντίατρό σου
     και πάρεις την κατάλληλη αγωγή θα βελτιώσεις το πρόβλημα η θα το αποτρέψεις εντελώς .
     Εξαρτάτε από το θέμα πού έχεις . 

3. Σπυράκια στο κεφάλι
    Ένα απλό τέστ σε αλλεργιολόγο θα σου λύσει της απορίες σου . ( κράτα μαζί σου και τα υγρά που ατμίζεις )

Εύχομαι να ακούσουμε - διαβάσουμε τα καλύτερα νέα σύντομα από εσένα και όχι μόνον !!!
   

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #607 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 01:23 »
2 αιμα στα ουλα
εδω οντως πρεπει να παω σε εναν οδοντιατρο (και πολυ το αργησα) αλλα μεχρι τοτε δεν μπορω να βρω τον λογο γιατι αν διαβασες εχω ατμισει σχεδον οποιο συνδυασμο υπαρχει και δεν...
αρα και εδω ειναι απλα μια συνηθεια - παρενεργεια του η/τ και τιποτα αλλο και μαλιστα χωρις να με πονανε τα δοντια η τα ουλα και ουτε εχω καποιο θεμα με ζεστα η κρυα...

Ο καπνός είναι πολύ καλό αιμοστατικό. Είναι κοινός τόπος το αίμα στα ούλα με την διακοπή του καπνίσματος.
Το πρόβλημα υπήρχε, αλλά ο καπνός δεν το άφηνε να φανεί.

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #608 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 01:25 »
Βρε ναι αυτο ειναι το στανταρ για την αρχη. Αλλα 13 μηνες μετα, ε κατι αλλο ειναι  ;D

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #609 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 01:30 »
Σταμάτησε και επανήρθε ή δεν σταμάτησε ποτέ;

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #610 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 01:33 »
Δεν σταματησε ποτε. Τωρα θα μου πεις καλα ενα χρονο εχεις αιμα και δεν πας στον οδοντιατρο; Και εγω θα σου πω  :sfyrigma: οτι ναι ειμαι για  :fight_fryingpan: αλλα εκτος απο το αιμα δεν εχουν αλλο θεμα...

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #611 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 01:36 »
Θα συμφωνήσω με τον Κώστα για την αϋπνία.
Ούτε να ονειρευτούμε δεν μπορούμε πια.
Για τα ούλη και τα σπυράκια να μην ξεχνάμε πως καθώς περνούν τα χρόνια εμφανίζονται διάφορα που ούτε καν φανταζόμασταν πριν μερικά χρόνια.
Δεν λέω ότι το ΗΤ δεν μπορεί να φταίει, αλλά ίσως είναι και σύμπτωση.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #612 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 01:39 »
Καθαρισμός λέγετε, το κάνουν όλοι οι οδοντίατροι ή ξαναρχίζεις το κάπνισμα και θα εξαφανιστεί το αίμα.
Το δεύτερο είναι πολύ πιο ακριβό σε βάθος χρόνου  :))

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #613 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 01:41 »
Καθαρισμο εκανα 2 φορες το χρονο και τωρα εχω να κανω ενα χρονο, ακριβως πριν ξεκινησω το ατμισμα. Θα παω τωρα στα κοντα για να δω και τι θα βρει.

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #614 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 23:19 »
Δεν σταματησε ποτε. Τωρα θα μου πεις καλα ενα χρονο εχεις αιμα και δεν πας στον οδοντιατρο; Και εγω θα σου πω  :sfyrigma: οτι ναι ειμαι για  :fight_fryingpan: αλλα εκτος απο το αιμα δεν εχουν αλλο θεμα...

Μηνά !!!
Τα διάβασες αυτά ?

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6321.msg586594.html#msg586594

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6321.msg584075.html#msg584075

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6321.msg586569.html#msg586569

Τόν ψυχολογικό παράγοντα δεν τον παραδέχεται κανείς και συνήθως το καταλαβαίνουμε τελευταίοι
Προς θεού δεν υπονοώ κάτι άσχημο και με παρεξηγήσεις , εννοώ μία στεναχώρια , μιά χαμένη αγάπη , ένας χωρισμός η κάτι ανάλογο .
Μπορεί να σου δημιουργήσει οτιδήποτε και τα σπυράκια που λες είναι πολύ συνηθισμένο .
Εγώ όταν ακούω νέα μέτρα η μου έρθει κανείς λογαριασμός παθαίνω αναφυλαξία με έντονο κνησμό για κάνα μισάωρο . Αφού ρίξω τα καντήλια και 5-6 μπουνιές μου περνάει . :wall: :wall: :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356027 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10891 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191901 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 900 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 757 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589605 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797749 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313431 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6954 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12279 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13531 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711