vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

499 επισκέπτες, 4 χρήστες
dvelev, trabaman, Buliwyf, thanos1071

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος spectacles

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #570 στις: Δεκεμβρίου 07, 2012, 11:05 »
Εγώ ατμίζω 11 μήνες τώρα (έτοιμα υγρά) και από την πρώτη μέρα του η.τ. δεν έχω βάλει κ.τ. στο στόμα μου.. τώρα είμαι σε φάση (πιστεύω έτοιμος πια) να προχωρήσω στα diy υγρά για να παίξω με τις αναλογίες pg-vg στο μίγμα ώστε να βρω τι θα μου αρέσει περισσότερο.. όπως είπαν και οι προλαλήσαντες, το η.τ. θέλει χρόνο.. τόσο για να απεξαρτητοποιηθεί ο οργανισμός από το κ.τ. όσο και για να κατανοήσουμε την λειτουργία του η.τ. στον οργανισμό μας.. να βρούμε ποιος ατμοποιητής μας ικανοποιεί, ποια γεύση μας αρέσει περισσότερο, κ.λ.π. .. αλλά χαίρομαι και είμαι περήφανος για τον εαυτό μου, που πλέον δεν θέλω να δω κ.τ. ούτε ζωγραφιστό..  :D

Αποσυνδεδεμένος ecigar

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
  • 24/7 ατμισμα!!!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #571 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 03:12 »
παιδια εγω απτα πρωτα ατμισματα αρχισε εντονη ξηροστομια,(+λαιμος)είχα και κατι ταχυκαρδιες για καποιες μερες. τωρα 10 μερες δεν παλευεται η ξηροστομια ειμαι καθε ατμισμα και μισο ποτηρι νερο,,, νομιζω ειναι η pg απο αυτα που εχω διαβασει. παρηγγειλα βασεις και θα δοκιμασω.. ελπιζω αν μην ειναι η νικοτινη γιατι πηρα 18αρα και 12ρα βαση!!! καποιος αλλος με το ιδιο θεμα να πει την εμπειρια του?

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #572 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 04:27 »
Η pg και σε εμενα φερνει ξυροστομια και αρκετες φορες γδαρσιμο στον λαιμο και φαγουρα..
Αμα βρεις το οριο σου τοτε ειναι μια χαρα και αυτη. :)

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #573 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 10:05 »
Ο κάθε οργανισμός σε οτιδήποτε εισέρχεται παρά τη θέλησή του αντιδρά ανάλογα και στο λέει αν δυσανασχετεί. Κάπως έτσι είναι και με την γλυκερίνη ή την προπυλενογλυκόλη.
Άλλους τους ενοχλεί το ένα, άλλους το άλλο και άλλους τίποτα από τα δυο.
Ποτέ δεν με έχει ενοχλήσει κάτι να το δω σοβαρά και οι όποιες οχλήσεις μάλλον τυχαία γεγονότα
φαντάζουν στο πέρασμα τόσων μηνών.

Υπομονή μέχρι να συνηθίσει ο οργανισμός το κόψιμο του τσιγάρου όπου οι πιο πολλές παρενέργειες
οφείλονται σε αυτό παρά στη γλυκερίνη ή την προπυλενογλυκόλη.  :)

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #574 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 15:24 »
υπαρχουν και οι φανταστικες παρενεργιες φυσικα.
που αν δουμε ενα τρεμουλο στο χερι ή μας πονάει η καρδια, ο πνευμονας κτλ.. οφειλεται στο ΗΤ..
Οταν ομως καναμε ΚΤ ουτε καν μας πηγαινε το μυαλο οτι μπορει να εφταιγε ο "καρκινοσωληνας"..  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #575 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 16:15 »
Έπειτα από σχεδόν 15 μήνες μήνες στο η.τ. μόνο μια:(διαπιστώμενη από εμένα μεν, χωρίς ιατρική τεκμηρίωση δε). Mε ποσοστό 25% pg/75% vg, μου δημιουργείται μια δυσφορία στο στομάχι με έντονο ''φούσκωμα''. Με ποσοστό 50/50 , το φαινόμενο εξαφανίζεται... έχω πειραματιστεί δυο-τρεις φορές με εναλλαγή των παραπάνω ποσοστών, και τα αποτελέσματα παραμένουν τα ίδια, οπότε μπορώ να αποκλείσω (με σχετική ασφάλεια) άλλους εξωγενείς παράγοντες στους οποίους πιθανόν να οφείλονται τα παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #576 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 16:21 »
δοκιμασε με σκετη vg .. 8)

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #577 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 16:24 »
μα η vg είναι που με ενοχλεί... 8)

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #578 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 16:40 »
σορρυ καταλβα λαθος ε τοτε κανε σκετη pg ή με λιγο vg 10-15% ..

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #579 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 16:44 »
αν έκανα αυτό που λες ... θα είχα άλλου είδους προβλήματα :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Με 50/50 είμαι οκ πάντως, θέλω και το ντουμάνι μου... 8)

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #580 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 16:51 »
εσυ ξερεις φιλε.. καλο απογευμα  :bye:

Αποσυνδεδεμένος ecigar

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
  • 24/7 ατμισμα!!!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #581 στις: Δεκεμβρίου 08, 2012, 22:00 »
νομίζω οτι όντως η λύση είναι η δοκιμή με βάσεις(σκετη pg- vg).. πάντως την νικοτίνη δεν την εμπλέκει κανείς, δεν ξέρω αν είναι τόσο αθώα ...το νερό απτην άλλη είναι σε άλλες βάσεις(vg) 10 και σε άλλες 20% . θέλει δουλίτσα να βρεις τι σου κάθεται..

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #582 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 20:17 »
παιδια εγω απτα πρωτα ατμισματα αρχισε εντονη ξηροστομια,(+λαιμος)είχα και κατι ταχυκαρδιες για καποιες μερες. τωρα 10 μερες δεν παλευεται η ξηροστομια ειμαι καθε ατμισμα και μισο ποτηρι νερο,,, νομιζω ειναι η pg απο αυτα που εχω διαβασει. παρηγγειλα βασεις και θα δοκιμασω.. ελπιζω αν μην ειναι η νικοτινη γιατι πηρα 18αρα και 12ρα βαση!!! καποιος αλλος με το ιδιο θεμα να πει την εμπειρια του?


Τα ιδια εχω και γω με την διαφορα οτι εγω ατμιζω μονο υγρα με vg.Ταχυκαρδιες που και που(αλωστε με τοσα χαρατσια πως να μην εχεις;) αλλα ξηροστομια αρκετα(απο την μια καλο γιατι πριν δεν επεινα νερο παρα μονο το καλοκαιρι στις πολλες ζεστες).
Παντος ειναι γεγονος οτι οσο καπνιζαμε κ/τ,δεν βλεπαμε τιποτα και τα περνουσαμε ολα  στο "ντουκου". Τωρα με το η/τ ολα τα ψαχνουμε  και αυτο γιατι υπαρχει αγνοια για το αν ειναι καλυτερο η χειροτερο απο το κ/τ,και φυσικα απο την στιγμη που δεν το ψαχνουν "αλλοι" καλος το ψαχνουμε εμεις.Κερδος δικο μας ειναι!!

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #583 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 01:26 »
εχω παρει εδω και 2 βδομαδες απο atmos lab το μπισκοτο-κανελα και εδω και 5 μερες απο την δεξια πλευρα που ατμιζω εχω βγαλει σπυρακια στο μαγουλο :hmmm: πρωτη φορα το δοκιμαζω το συγκεκριμενο, τα αλλα που εχω παρει απο atmos δεν ειχα τετοιο συμπτωμα. γενικα σπυρακια δεν ειχα ποτε μου ουτε στην εφηβια. το εχω παθει αλλη μια φορα το καλοκαιρι και με αυτο το υγρο http://www.buyit.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=garden_flypage.tpl&product_id=811&category_id=76&option=com_virtuemart&Itemid=148

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #584 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 01:39 »
Αυτό με τα σπυράκια μου συμβαίνει και μένα!!! Από τότε που ξεκίνησα το άτμισμα, που επίσης δεν είχα θέμα τέτοιο στο πρόσωπο. Απλά όχι μόνο δεξιά.. :hmmm: :hmmm:


Διαγραφή άμεσης παράθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2012, 03:10 από jeke04 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355928 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10847 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191837 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 888 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 742 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589551 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797704 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7422 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313358 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6942 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12266 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13519 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711