vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 3 χρήστες
dvelev, trabaman, Buliwyf

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #540 στις: Ιουνίου 09, 2012, 20:15 »
Ρε παιδιά τι να πω ! αυτά που περιγράφεται είναι μαγική εικόνα για μένα  :o :o :o
ατμίζω 8 + μήνες με έτοιμα υγρά Halo και κατά καιρούς DIY από FA με 12 mg σταθερά.
Εκτός από λόξιγκα καμιά φορά με τη τζούρα- ειδικά όταν η τζούρα είναι κοφτή απότομη,
πράγμα που το είχα και με το κανονικό τσιγάρο- διαβάζω τα παραπάνω και λέω μέσα μου
χαμογέλα ...ούτως η άλλως το αύριο θα είναι χειρότερο!! Αν αισθάνεσαι καλά, μην ανησυχείς
.... θα περάσει  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #541 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 12:14 »
καλημερα!ρε παιδια να ρωτησω υπαρχει θεμα με το η.τ και την αυπνια?εχει παρατηρηθει γενικα και απο αλλους?εχει εδω και 3 μερες,ενω ημουν σαν παιδακι στον υπνο

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #542 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 12:23 »
Εγώ πάντως, συνειδητά αργώ να κοιμηθώ για να ατμίσω περισσότερο, δεν προσπαθώ να σε πειράξω, είναι γεγονός ότι το κάνω. Κατά τα άλλα κι εγώ συνεχίζω σαν πουλάκι να κοιμάμαι, ένα μήνα κομμένο πια το κ.τ.

Πόσο καιρό ατμίζεις, φίλε ? Εχει συμβεί και κάτι άλλο που σε έχει αγχώσει παράλληλα στην ζωή σου ?

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #543 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 12:42 »
λιγο καιρο σχετικα αμτιζω καμια βδομαδα.οχι δεν εγινε κατι για να με ανχωσει...αν εξαιρεσεις την παρατεταμενη ανεργια που την εχω συνηθησει πλεον οποτε δεν την βαζω στα ανχοι μου οχι.τεπσα θα το ψαξω

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #544 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 12:48 »
Πολλές φορές το μυαλό μας μας παίζει άσχημα παιχνίδια για να μας ξαναρίξει στο κ.τ.

Εύχομαι να είναι κάτι τέτοιο και να μην υπάρχει πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #545 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 13:08 »

προσωπικές εμπειρίες τα παρακάτω
μετά από 7 μήνες


καταρχήν δεν κοιμάμαι πλέον σαν μοσχάρι 15 ώρες για να χορτάσω ύπνο και όταν σηκώνομαι είμαι στην τσίτα ενώ με k.t ήμουν σαν ζόμπι



η vg μου δημιούργησε ένα φουσκωματάκι στην αρχή...την ελάττωσα και όλα καλά...


μάτωμα στα ούλα όταν ξεκίνησα την πρώτη εβδομάδα---φοβήθηκα "ομως" σταμάτησε και πλέον τα δόντια μου τα βλέπω ποιο άσπρα...


αν κάνω μεγάλη κατανάλωση υγρού στάνταρ θα νιώσω περίεργα---ανεβαίνει η πίεση και είναι λογικό...


σε επαφή υγρού με δέρμα ουδέν πρόβλημα ως αυτήν την στιγμή...


αυτά τα έγραψα μήπως έχουν νέοι "ατμιστες" ίδια συπτώματα και τους βοηθήσουν....

αλλα δεν πρέπει να συνδέουμε και το καθετί πρόβλημα που δημιουργείται με το ηλεκτρονικό τσιγάρο....είναι και λίγο ψυχολογικό βεβαια...πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί σίγουρα αλλα όχι σε σημείο---πέφτουν τα μαλλιά μου άρα φταίει το h.t.....
 :eyesplash:




Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #546 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 13:26 »
φουσκωματα και καουρες εχω ακομα φουλ.και μια υποψια οτι με πηραζει η vg γιατι με ξερενει πολυ η ρουφιξια ακομα και με χαμηλη νικοτινη στα 9mg.οποτε θα πρεπει να παω σε ενα καταστημα να δοκιμασω και μειγμα με pg.

Αποσυνδεδεμένος spaceman

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #547 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 13:30 »
Να συμπληρώσω για τις άφθες που διάβασα παραπάνω. Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα. 5 μέρες μετά την οριστική διακοπή του κ.τ. γέμισα άφθες στο στόμα. Διάβασα διάφορα γιατροσόφια στο internet και αποφάσισα να δοκιμάσω κάτι σε βότανο πριν πάω σε κάτι φαρμακευτικό. Προς μεγάλη μου έκπληξη εντός 2 ημερών το πρόβλημα εξαφανίστηκε με πλύσεις φασκόμηλου. Δηλαδή, έβρασα μια κούπα φασκόμηλο όπως ακριβώς θα έκανα και με χαμομήλι και κάνοντας πλύσεις πρωί-μεσιμέρι-βράδι, απλά τελείωσε.

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #548 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 23:10 »
φουσκωματα και καουρες εχω ακομα φουλ.και μια υποψια οτι με πηραζει η vg γιατι με ξερενει πολυ η ρουφιξια ακομα και με χαμηλη νικοτινη στα 9mg.οποτε θα πρεπει να παω σε ενα καταστημα να δοκιμασω και μειγμα με pg.


Είχα τα ίδια συμπτώματα όταν χρησιμοποίησα vg που δεν την είχα αραιώσει καλά. Μήπως είναι πολύ παχύρρευστο το υγρό σου; Μπορεί η vg μιας άλλης μάρκας να μη σε πειράζει τόσο, τσέκαρέ το και αυτό (ξέρω, κούραση, αλλά αξίζει τον κόπο να τα ψάχνουμε).
Επίσης, πρόβλημα με το στομάχι μου είχα και όταν έκανα (στην αρχή) καμένο. Μήπως χωρίς να το καταλαβαίνεις έχεις το ίδιο πρόβλημα; Σε φίλους ενθουσιασμένους με το η.τ. εδώ και ένα μήνα, αντιλήφθηκα ότι έπαιρναν συνεχώς καμένο (είχαν και αυτοί vg, άρα επιπλέον πρόβλημα τροφοδοσίας λόγω πυκνότητας) και σε αυτούς άρεσε (γιατί τους θύμιζε και το τσιγάρο...). Εάν έχεις αναφέρει νωρίτερα ότι μπορείς να το διακρίνεις, σόρρυ, αλλά για την ώρα δεν προλαβαίνω να δω τα προηγούμενα μηνύματα.

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #549 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 18:00 »
τα αρωματα που ατμιζω ειναι ετοιμα,οποτε δεν νομιζω οτι χρειαζεται αραιωση.οχι γευση καμμενου δεν εχω,εχω καλη γευση καραμελα με καπνο,εχω φαει καμμενο αλλα απο αλλο ατμοποιητη οποτε θα την καταλαβαινα την γευση.ατμιζω fa virginia 18mg,ry4 mg και με τα 2 πολυ καψιμο στον λαιμο,ξεραιλα του λαιμου και μεχρι 3 τζουρες μετα δεν αντεχεται.σημερα εβαλα απο nature marlboro 9mg και τα πραγματα καλυτεreψαν αισθητα,δεν ξερω αν φταει η συσταση του υγρου,αν εχει δλδ περισσοτερη pg αντι vg που εχουν τα ετοιμα υγρα της fa.επισης κατι που ειδα ειναι οτι με τα αρωματα της fa την ξεραιλα και το καψιμο το εχω μονο με τον ce4,οταν τα βαλω σε ego t ατμοποιητη δεν καταλαβαινω απολυτως τπτ ουτε σε χτυπημα ουτε σε γευση..... :dontknow: τι να πω????μηπως φταει οτι με τον ce4 παιρνω μεγαλυτερη τζουρα και ερχεται παραπανω νικοτινη??σαν πολλα να εγραψα.... :D

Αποσυνδεδεμένος doctor76

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • nemesis, kayfun L+ & DIY
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #550 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 17:21 »
εγω με DIY απο nobacco ειχα φουσκωμα και σπυρακια στο πρωσωπο σαν αλεργια. δεν ξερω αν φταιει η μαρκα η τα αρωματα. παντος με τα ετοιμα δεν εχω προβλημα :confused1:   αν εβρισκα την ακρη ομως θα ηταν καλα για να μειωσω το κοστος.

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #551 στις: Οκτωβρίου 10, 2012, 17:38 »
πως μπορω να καταλαβω αν ειμαι αλλεργικος στην vg η ειναι συμπτωματα νεου ατμιστη.εχουν πρηστει οι αμυγδαλες μου και με ποναει ο λαιμος μου οταν καταπινω,σαν να ειμαι κρυομενος.πραγμα που το αποκλειω γιατι πριν 3 μερες σταματησα μια αντιβιωση που επαιρνα για λογους κρυωματος,οποτε αποκλειω τον παραγοντα...και σκεφτομαι μηπως παιζει θεμα αλλεργιας.ξερει κανεις αν τα συμπτωματα που ανεφερα ειναι δειγματα αλλεργιας απο vg?

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #552 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 03:27 »
Δεν νομίζω πως είναι αλλεργία στη vg. Πιστεύω πως είσαι σε πολύ υψηλή νικοτίνη και αυτό ερέθισε το λαιμό σου. Σταμάτησες αντιβίωση επειδή τελείωσε ο κύκλος ή επειδή σου πέρασε ό,τι είχες; Μπορεί ο ερεθισμός του λαιμού να συνδυάστηκε με κάτι παθολογικό (ιό, μικρόβιο) και να επιδεινώθηκε. Είναι κάτι πάντως που σ' εμένα συμβαίνει κάπως συχνά -όταν αλλάζω υγρά και όταν δεν αλλάζω εγκαίρως ατμοποιητή.
Κατέβασε νικοτίνη, βάλε καινούριο ατμοποιητή (καλό θα ήταν να τον πλύνεις πρώτα, δες οδηγίες στο φόρουμ), κάνε και λίγη υπομονή να περάσει ό,τι ήταν αυτό που έπαθες και μετά θα βγάλεις άκρη. Οι νέοι ατμιστές γενικά υποφέρουν από τον λαιμό τους πάντως.

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #553 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 19:40 »
απο νικοτινη κανω 9αρα απο ετοιμα υγρα.ποιο χαμηλα δεν νομιζω οτι εχει απο ετοιμα εμπορικα υγρα.σημερα εκανα μια μιξη εβαλα στον ατμοποιητη μισα μλ απο (velvet cloud 80 vg-20 nero οπως γραφει στην συσταση της βασης) ry4 fa 9mg νικοτινη,και το αλλο μισο μηλο χωρις νικοτινη και με βαση 50-50 και δεν ειχα κανενα προβλημα.απλαψ τωρα δεν ξερω τι απο τα 2 ευθυνεται η νικοτινη που κατεβικε κιαλλο,η μειωση της vg στο μειγμα....αν ξερει καποιος....ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #554 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 20:10 »
Μερικά μου προκαλούν πόνο στο στομάχι μάλλον φταίει η νικοτίνη θα την ελαττωσω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355928 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10847 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191838 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 888 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 742 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589551 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797704 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7422 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313358 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6942 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12266 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13519 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711