vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

357 επισκέπτες, 1 χρήστης
tsipi

Orion mod από Γερμανία

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Orion mod από Γερμανία
« Απάντηση #495 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 22:13 »
UPDATE αυτη τη στιγμη εχω κανει καπου ενα μουλου, η μπαταρια εχει πεσει στα 3,5 βολτ, μεταλλικιλα και πυρωσεις δεν υπαρχουν, η γευση οσο παει φτιαχνει, τελικα θελει οντως στρωσιμο το πλεγμα-φυτιλι, και οταν βαλω σε καποια ωρα επανω παλι φρεσκια μπαταρια θα δω αν εξακολουθει να τιθεται ζητημα με την  αντισταση πλεγματος, η στρωνει και αυτη με τις επικαθησεις κλπ.

UPDATE 2 εβαλα καινουρια μπαταρία, δεν μου εκανε νουμερα και πυρακτώσεις, η γευση φτιαχνει συνεχεια, υποθετω οτι αυριο θαειναι εκει που μπορει. Αν φτασει στο σημειο που πρεπει θα αρχισω να το συστηνω ανεπιφύλακτα.
Ειναι ενα σεταπ που μπορεις να αλλαξεις πολυ ευκολα εξαλλου, αν εχεις μαζι σου ενα ετοιμο πλεγμα φυτιλι, και κανα δυο λωρίδες πλεγματος για συρμα. Δουλευεται πολυ ευκολότερα!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2012, 23:48 από alexmach »

Αποσυνδεδεμένος majakoyra

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Orion mod από Γερμανία
« Απάντηση #496 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 11:15 »
Μπορει η ερωτηση μου να ειναι off-topic αλλα επειδη θελω να αγορασω ενα mod..μπορει καποιος να μας συγκρινει τον Α2 του bulli με το οριον.
ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Orion mod από Γερμανία
« Απάντηση #497 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 11:33 »
Κανε μια ερωτηση και εδω ::)

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Orion mod από Γερμανία
« Απάντηση #498 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 11:37 »
Ο Α2 φίλε μου είναι ατμοποιητής ενώ το οριον μπαταριοθήκη με ατμοποιητή.Επειδή τα δούλεψα και τα δύο σε νέο χρήστη θα πρότεινα να ξεκινήσει με Α2

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Orion mod από Γερμανία
« Απάντηση #499 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 15:14 »
Πιθανον και εγω να πρότεινα Α2 αν και εγω ως νεος χρήστης πηρα το Οραιον, αλλα κυρίως για λογους οικονομιας. (και αισθητικης, οΑ2 δεν μου αρεσει γ@#ώτο με τιποτα...  :tongue_smilie: )
Το θεμα ειναι οτι με το Οραιον επειδη ειναι ενα κομματι, αν μεινεις αο αντισταση θες μπακαπ ενω με τον Α2 βαζεις εναν αλλον ατμο και πας. (αν και με το σεταπ που εχω βαλει παραπανω, η αλλαγη της αντιστασης ειναι παιχνοδακι 30 δευτερολεπτων.)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Orion mod από Γερμανία
« Απάντηση #500 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 18:35 »
ΛΥΣΗ  ΑΝΑΓΚΗΣ
Προς ολους οσους πιθανόν συμβει!
Το είχε γραψει και στο νημα του στο UKVapers ο LEs, αλλα δεν ξερω ποσοι το είδαν.
Χτες μου εσπασε το πλεξι του τανκ. και ευτυχως θυμηθηκα που το ειχε γραψει ο γερμανος! Ιδού.

Συριγγα των 10 ml, κομμενη στα 21,8 με 22mm. Χωραει ακριβως, οχι ομως απο το επανω ανοιχτο της μερος γιατι εχει μια πατουρα.
ΠΡΟΣΟΧΗ.
Αν ειναι μεγαλυτερο, η τρύπα, (που πρεπει ΠΑΝΤΑ να ειναι εκει που ειναι το φυτίλι, ειδικα αν ειναι με το διακοπτη στο πλαι και ειναι ορθιο) θα είναι πολυ ψηλά και η γευση θα είναι χαλια. Θα φερνει σαν μεταλλικο και οξειδωμενο! Πρεπει αν το παθετε να κοψετε λιγο συριγγα και να χαμηλωσει λιγο! στα 22 mmειναι καλα.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Orion mod από Γερμανία
« Απάντηση #501 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 04:25 »
Μια σχετική "χακιά" στο Οράιον.
μεγαλώνοντας σε τόρνο την τρύπα και φτάνοντάς την στα 3,5 με 4 mm, η τζούρα ΙΣΩΣ γίνεται λίιιιιγο πιο ανετη, αλλα ισως ειναι και ιδέα μου. Για τον αερα της τουρας παίζει ρόλο η πλαινη τρυπα πρωτίστως. Το σημαντικο ειναι οτι μπορεις να κανεις και ντρίπ. Ακομα και με το όρθιο φυτίλι που εχουμε όσοι εχουν τον πλαινο διακόπτη του pailpoe, η σταγόνα πεφτει πανω στον κεντρικο πόλο και απορροφάται ΑΜΕΣΩΣ απο το φυτίλι διπλα. (τουλαχιστον στο σεταπ με mesh που εχω τωρα! Αλλα νομιζω και με Κανονικο φυτίλι ετσι θα ναι.)


Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Orion mod από Γερμανία
« Απάντηση #502 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 12:20 »
Παρότι εχει ψιλιψοφήσει το νημα, και ισως εχω μεινει ο μόνος ιδιοκτήτης Οραιον λεω το εξης...

ΤΟ ORION 2 ΕΡΧΕΤΑΙ !!!!!!!!!!


Αποσυνδεδεμένος gfilip

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Orion mod από Γερμανία
« Απάντηση #503 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 12:29 »
Η πλακετα κατω απο το 510 τι ειναι?

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Orion mod από Γερμανία
« Απάντηση #504 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 12:57 »
Alex, πάλι με μπαταριοθήκη μαζί είναι? Δώσε λινκ αν θες.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Orion mod από Γερμανία
« Απάντηση #505 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 13:03 »
Απ οτι ειπε ο κατασκευαστής, παλι το ίδιο ειναι, (μαλλον ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο) αλλα χωραει 18ρες μπαταρίες και θα εχει προεκταση και για 18650.
Δικη μου υπόθεση ειναι οτι δεν θα εχει αλλαξει ουτε διάμετρο, στο παλιο χωραγε 17ρες και ειχε ΠΟΛΥ χοντρα τοιχωματα. αν θυμαμαι καιλα το GGTS ειναι 160 γραμμαρια και το ORION 120.
Η πλακετα ειναι ο διακοπτης του pailpoe, με mosfet 10A προφανως.

http://orionressources.blogspot.com/

Απ την αλλη και Nosmoker και Pailpoe ειχαν πει οτι παίζουν με ενα νν για το οραιον αλλα δεν το βλεπω να βγαινει ετσι.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Orion mod από Γερμανία
« Απάντηση #506 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 13:11 »
Απο τη μερα που το ειδα Αλεξ το εχω ερωτευτει το ατιμο για το μεγεθος του.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Orion mod από Γερμανία
« Απάντηση #507 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 13:13 »
και γω! και καθως είναι μικρό, είναι η πιό αντράνταχτη απόδειξη του ανδρισμού μας!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:


edit γιατι ολο και καποιος καλοθελητης παρεξηγιαρης θα βρεθει!
οταν σαρεσουν τα μεγαλα εργαλεια, η απλα σαρεσουν, ή τα θεωρείς προεκταση  :tongue_smilie:, η εισαι λιγο "πωπω ενα μεγαλοοο εργαλειοοοοοοο" και σου τρέχουν τα σάλια!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Οποτε με ενα μικρό εργαλειο δεν συντρεχει κανεις εκ των ανωθεν λόγων!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Orion mod από Γερμανία
« Απάντηση #508 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 13:16 »
και γω! και καθως είναι μικρό, είναι η πιό αντράνταχτη απόδειξη του ανδρισμού μας!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
δηλαδη τι θες να πεις οτι εχουμε διαφορα :)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Orion mod από Γερμανία
« Απάντηση #509 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 13:31 »
Είναι οπως η δήλωση του Τζίμη Πανούση:

"Σημερα ειναι η μέρα της Γυναίκας, και κανείς δεν μου ευχήθηκε χρόνια πολλά!
Ετσι, μπορώ να είμαι υπερήφανος για τον αδιαμφισβήτητο ανδρισμό μου"

 :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206530 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541488 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50193 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597291 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357813 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11537 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193075 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1321 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1316 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592026 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios