vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

171 επισκέπτες, 8 χρήστες
azzazel, anetost, Tem, maprix, bloodlessz, Thaboresso, athmichalop, manoslykos

Twitter

Eleaf iStick Tria with ELLO S

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Eleaf iStick Tria with ELLO S
« στις: Νοεμβρίου 08, 2017, 13:51 »
Καλημέρα να έχουμε, υγεία επίσης και όμορφα να κάνουμε!

Η αναφορά στο μοντ της Eleaf, iStick Tria Kit με τον Ello S που κέρδισα σε κλήρωση της [member=2867]Heaven Gifts[/member] και την ευχαριστώ.
Εξονυχιστικές λεπτομέρειες μπορείτε να βρείτε στη σελίδα του προϊόντος που έχω βάλει.
Εδώ το κατεβατό αφορά τα χονδρικά!
;D


Λοιπόν, το είπαν Tria που σημαίνει Three στα Ελληνικά, γιατί παίρνει τρεις μπαταρίες! Σωστόστ;
:))

Τώρα οι φωτό απο το UnBoxing.



Κλασική συσκευασία Eleaf


Σελίδα περιεχομένων στο πίσω μέρος του κυτίου


Όλα μαζί,

δηλαδή σε ψιλά, ένα μοντ,


Ένας ατμοποιητής σε παζλ για δυνατούς λύτες ;D


Κάτι ανταλλακτικά (δεν έχει κατσαβιδάκι :'( και θα περίσσευε, αλλά έχει καλώδιο USB :thumbsup_move_1: )


Μία επιπλέον αντίσταση


Και δύο εγχειρίδια για μοντ και ατμοποιητή



Το μοντ δε ξέρω αν ειναι τετράγωνο τελικά

ή ρόμβος..

Ισως μας βοηθήσει όλους ο αρμόδιος του Design στο φορουμ
^-^

Σχετικά λοιπόν με τον σχεδιασμό του μοντ οι πρώτες απόψεις μου.
Αν υπάρχει κάτι που μισώ στις συσκευές του ΗΤ, είναι οι γωνίες. Υπάρχουν γωνίες σε κάποια μοντς, που αφήνουν και αποτύπωμα στη παλάμη και που μάλλον σκοπό έχουν να θυμασαι πάντα οτι κρατάς ένα μοντ με θανατηφόρες γωνίες. Αυτό το μισώ. ::)

Το Tria όμως τις έχει στρογγυλέψει, αρκετά καλά ώστε να ταιριάζουν στη λαβή της παλάμης και των δαχτύλων και να υποστηρίζεται σε αυτή, με ένα πολύ καλής αίσθησης και ελαφρότητας grip, μόνο απο το σχήμα.
Οταν κάθομαι στον υπολογιστή κρατάω το μοντ μου με το αριστερό χέρι. Επίσης περισσότερο με βολεύει το trigger firing, πάτημα σα σκανδάλη δηλαδη με τον δείχτη, αν και όταν το κρατάω στο δεξί,  πολλές φορές γυρνάω μηχανικά πάλι, στην πίεση του fire με τον αντίχειρα.
Στο Tria, το κράτημα με το αριστερό χέρι και το fire με τον δείχτη είναι το ιδανικότερο πιστεύω, βλέπεις και την οθόνη που λάμπει. Αν το φέρεις στο δεξί, το fire είναι πιο μέσα και πρέπει να σηκώνεις λίγο τον δείχτη. Mε ελάχιστη χρήση συνηθίζεται αυτό και οτι κρύβεις την οθόνη τελείως. Τα κουμπάκια είναι ελάχιστα ανασηκωμένα για να προκαλέσουν ανυπέρβλητη αίσθηση .
Με τον αντίχειρα το πράγμα γίνεται πιο περίπλοκο, αλλά και αυτό έχει την καλλιτεχνία του.

Πράγμα που μας πάει στο μέγεθος. Ήταν έκπληξη οτι είναι τόσο μικρό. 41mm δίνει τις πλευρές η Eleaf και συμφωνούμε. Από το Wismec Rx2/3 για παράδειγμα, από το 2 είναι ελάχιστα μεγαλύτερο στις δύο πλευρές και από το 3 λίγο μικρότερο στις δύο πλευρές επίσης. ;D Το ύψος του στα 76mm, που το κάνει λίγο κοντύτερο.
Και είναι πραγματικά κονδό!!

Αν και η Eleaf λέει οτι παίρνει ατμοποιητές μέχρι 25mm διάμετρο, με τον Ello και άλλους, έχω περίπου 2mm περίσσιο χώρο, θα έλεγα πως παίρνει εύκολα 27mm ατμοποιητές.
Ο 510 είναι πολύ όμορφα αυτορυθμιζόμενος με ελατήριο με σχετικά μεγάλη διαδρομή και με σταθερές μετρήσεις. Έχει ένα ανεπαίσθητο χείλος και σηκώνει τον ατμο, τόσο λίγο που μόνο δίπλα σε λάμπα μπορεί να φανει κι έτσι δεν γρατζουνιέται το καπάκι του μοντ.

Σχετικά με το βάρος, η Eleaf το δίνει στα 177γραμμάρια, αλλα εγώ το ζυγίζω στα 124 χωρίς μπαταρίες και 260 με μπαταρίες.
184 γραμμάρια μου βγαίνει χωρίς μπαταρίες και με τον Ello πάνω και γεμάτο, να τ'αφήσω; Ίσως χωρίς το υγρό και την κεφαλή να τα βρίσκουμε τελικά σε κάποια διάσταση με το ζύγισμα της Eleaf...  

Οι μπαταρίες τοποθετούνται εύκολα, αφού ανοίγοντας το καπάκι, στέκεται και υποδεικνύει τον ακριβή τρόπο, δύο μπαταρίες με τον αρνητικό πόλο πάνω και μία με τον θετικό προς τα πάνω.

Το καπάκι κουμπώνει και δεν αφήνει κανένα κενό με το υπόλοιπο σώμα.


Η οθόνη του, αρκετά ευανάγνωστη απο πλευράς φωτεινότητας, μεγέθους και ανάλυσης. Η ανάλυση ίσως σου δείχνει οτι κατι λίγο της λείπει, αλλα όχι κάτι που να δείχνει άσχημα, τουλάχιστον αν δεν το έχεις κολλημένο στη μύτη.


Για τα υλικά δεν μπορώ να πω τίποτα απολύτως. Δεν γνωρίζω, πως το λένε ρε παιδί μου;
Βασικά η H G μου έστειλε το ασημί που κι εγώ θα προτιμούσα, που έχει αυτή την αίσθηση του βουρτσισμένου φύλλου λαμαρίνας, κοινώς brushed Stainless Steel, αλλα δεν ξέρω τι είναι αν δεν γρατζουνίσω και δεν μου κάνει καρδιά... Τα πιθανότερα υλικά μας είναι γνωστά, αλουμίνιο ή κράμα του και κάμποση μπογιά.
Εδώ να πω, πως ήμουν πεπεισμένος πως τριμπάταρο και τεράστιο και και και, και θα το έβαζα αγγελία μετά από λίγες ημέρες, αλλά πλέον είμαι πεπεισμένος για το αντίθετο, πως θα το κρατήσω, καθώς τελικά ούτε τούβλο είναι, ούτε το βάρος που πίστευα έχει και η απόδοσή του ήταν και είναι αρκετά πάνω απο ότι ανέμενα.

Και στη τελική είναι ρόμβος κι όχι τετράγωνο!!!
:D

Μπορεί επίσης να λειτουργήσει και σαν Power bank και με έναν RC (Reverse Charging) αντάπτορα μπορεί να βγάλει έξοδο USB για φόρτιση, η λειτουργία πρέπει να ενεργοποιηθεί απο το μενού.  


Το μενού του είναι το κλασικό της Eleaf. Γι' αυτό και εύκολα υποθέτω μπορώ να σημειώσω μερικές απο τις βασικές λειτουργίες του.
Σε οτι λείπει ισχύει πάντα το RTFM αλλά και η βοήθεια των φίλων μας συνατμιστών :)  

5 κλικ -> on ή off
Απο θέση off -> 10 κλικ -> θερμοκρασία μοντ ή 20 κλικ για αριθμό έκδοσης Firmware
3 κλικ -> Μενου επιλογών: Wattage -> Temperature Ni (Nickel 200) -> Temperature Ti -> Temperature SS -> Temperature W1 -> W2 και W3 και round-robin, ξανά απο την αρχή.
W1,W2 και W3 επιλέγουμε -αν υπάρχει- το ειδικό TCR του σύρματός μας
Αν έχουμε ενεργή και την λειτουργία σαν Power bank, μετά το Wattage παρεμβάλει και μια ακόμα επιλογή για USB charge και δίνει στον πόλο σταθερή έξοδο (~5V).

Συνδιασμοι πλήκτρων
Κουμπί "fire" και κουμπί "-" μας πάνε σε Stealth Mode, το ίδιο και για να επιστρέψουμε πίσω στην κανονική διαχείριση της οθόνης.
Πατώντας "+" και "-" ταυτόχρονα περνάμε σε κλείδωμα των κουμπιών των ρυθμίσεων και μόνο το "fire" βέβαια λειτουργεί,
αναίρεση και επιστροφή στην κανονική λειτουργία με τον ίδιο συνδυασμό.
Αν το μοντ είναι σε θέση OFF και πατήσουμε τον ίδιο συνδυασμό "+" και "-" ταυτόχρονα, γυρίζουμε την οθόνη 180 μοίρες, ανάλογα με ποια πλευρά μας βολεύει.
Preheat και Puffs μπορείτε να ανοίξετε το manual, εξίσου απλές και αυτές οι ρυθμίσεις.

Πεδίο αντιστάσεων
Wattage: Αντιστάσεις 0,1 - 3,5Ω
Temperature Control: 0,05 - 1,5Ω


O -δεν ειμαι ο Mello-o Ello είμαι!- είναι σαν επείδηξη απλότητας και λειτουργικότητας μαζί για τους γκρούπις των εργοστασιακών. Η διάμετρος της καμινάδας ειναι στα ~6,5mm που καταλήγει σε ~8,5mm στο επιστόμιο.
Ολο το κόλπο στις κεφαλές που είναι με μία, δύο, τρεις και τέσσερις ακόμα αντιστάσεις. Στον πίνακα της Eleaf συνοψίζονται πολύ όμορφα οι επιδόσεις τους.

(πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε καθαρότερα ή απλά μπείτε στην επίσημη σελίδα του προϊόντος που υπάρχει στην αρχή της επισκόπησης)


Επι του πρακτικού, το επιστόμιο, αν και ειδικό για τον ατμοποιητή, που αποκλείει την περίπτωση να χρησιμοποιήσουμε κάποιο δικό μας που μας αρέσει, είναι ακριβώς αυτό που μου αρέσει. Προσωπικά αρέσκομαι σε κωνικά ή συμβιβάζομαι με επιστόμια που δεν έχουν καμία γωνία, κανένα σχέδιο, εγκοπή, χάραξη που να εκνευρίζει κάποια αίσθηση. Wide bore και με καμπύλη που αγκαλιάζει τα χείλη στον Ello, στην αρχή φαίνεται μεγάλο ίσως, αλλα στη συνέχεια τα χείλη μαλακώνουν και προσαρμόζονται και όλα παίρνουν την ξεχωριστή κανονικότητά τους.
Ο ατμοποιητής έρχεται πεντακάθαρος.


Το καπάκι για την πλήρωση υγρού ειναι απλά τέλειο.
Έχει μια μπιλίτσα για να κουμπώνει στο άνοιγμα και στο κλείσιμο. Το άνοιγμα χωράει εύκολα μύτη από μπουκαλάκι Chubby Gorilla αλλά ακόμα και απο τα Mix&Vape της God's και της Flavour Sluts που είναι λίγο περίεργα και χοντρά.



Το τζαμάκι πατάει πάνω σε φλατζουλες ελαστικές, πιθανώς σιλικόνης, πράγμα που δίνει στο γυαλί περισσότερες ανοχές. Η παχύτερη φλατζούλα μπαίνει κάτω και η λεπτή πάνω. Εδώ το κρατά προφανώς ανάποδα.. Επίσης αν βγουν απο το τζαμάκι, οι φλατζουλες τοποθετουνται πάνω στον ατμο, φύση αδύνατο να στηριχτούν απ' ευθείαν στο τζαμάκι..


Είναι τοποθετημένη η τριπλή αντίσταση και συνοδεύεται και απο μία τετραπλή ακόμα σφραγισμένη.
Αυτή την έβαλα στην άκρη, αρμάτωσα με την τριπλή και γέμισα τον ατμοποιητή με 70vg/30pg Mochito Strawberry.
Έχοντας αφήσει πίσω τους εργοστασιακούς εδώ και χρόνια εκτός απο κάτι περιστάσεις αναγνωριστικές, ξέχασα να βρέξω την κεφαλή με υγρό. Παρεμπιπτόντως η κεφαλή μου έκανε κάτι σαν σφηνάκι και μπήκε και λίγη φαντασία μαζί με τη Μοχίτο-Φραουλίτα...

Ετσι έμεινα να παρακολουθώ την κεφαλή να αποροφά υγρό και να βγάζει μπουρμπουλήθρες για κάνα λεπτό, κυριολεκτικά.
Η συνολική αντίσταση στα 0,18Ω. Αφου τον άφησα στην άκρη για περίπου ένα 3λεπτο έξτρα των μπουρμπουληθρών (φλωροδιάθεση), με μετρημένες κινήσεις η πρώτη τζούρα στα 75W (ναι καλά, πολύ μετρημένος μεγάλε!), που στην οθόνη αναλύονται σε 3,67V και 20,2A.  

Μου κόλλησε για κάποια δευτερόλεπτα αυτό το αντιπαραγωγικό ύφος της ευτυχίας...  

Συνέχισα το άτμισμα σε διάφορα βατάζ μέχρι τα 90 και σταμάτησα όταν αντιλήφθηκα οτι το σπίτι είχε γίνει σαν την παραλία της Θεσσαλονίκης, πρωινό του Νοέμβρη, υπό ομίχλη. Το γνωστό φαινόμενο "Θεσσαλονδίνο".
Ήταν και η στιγμή που θυμήθηκα εκείνο το παλιό/γνωστό ατμο-ανέκδοτο: "Πάει ένας τύπος σε ένα κλαμπ... Στην είσοδο, σφίχτηδες, πορτιέρηδες και πελάτες ατμίζουν ολ-τουγκέδερ μανιωδώς, ντουμάνια παντου και ο τόπος όλος εχει πλημμυρίσει με το άρωμα της βαρβα... εεε... φράουλας, μπανάνας και κάτι απο κιουιούι..."
:))

Με αυτή την ανάλαφρη αίσθηση συνεχίζω την παρουσίαση και κλείνω εδώ γύρω..
Out of the box, το μοντ έρχεται με την λειτουργία Wattage ενεργοποιημένη. Θέτουμε τα Watts που αρμόζουν στο ατμο-σετάρισμά μας και
απολαμβάνουμε την απίθανη ροή ισχύος που απλόχερα προσφέρει το μοντ.
Out of the box πάλι και γυρνώντας σε λειτουργία TC, το μοντ "πυροβολάει" στα 300W και στη θερμοκρασία που του έχουμε θέσει.
Το βάζω όμως σε εισαγωγικά, γιατί με όποιον συνδυασμό ατμοποιητή/υγρού κι αν δοκίμασα, το TC παρεμβαίνει πολύ αρμονικά και ο Ατμιστής απολαμβάνει τη θερμοκρασία που του αρέσει και δεν του δημιουργείται απολύτως κανένα πρόβλημα. Εγώ πχ που -από παλαιο-κόλλημα- είμαι συνηθισμένος σε χαμηλότερα Watts, χρειάστηκε μόνο να κατεβάσω την θερμοκρασία του TC κατά 20 βαθμούς Κελσίου, ενώ σε κάποια άλλα υγρά λίγο περισσότερο,
για να απολαύσω την απίθανη ροή ισχύος που απλόχερα προσφέρει το μοντ (ρεφρέν).
Παρ' όλα αυτά, αν θελήσει κανείς να παραμετροποιήσει τα Watts, πρέπει να πατήσει 4 φορές το κουμπί "fire" και μετά ρυθμίζει όπως θέλει.


Απο τη θύρα του USB καλωδίου, μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση του firmware απο τη σελίδα της Eleaf αλλά και απο την NFE Team με το custom firmware ArcticFox με τις απίθανες παραμετροποιήσεις, αλλά κυριότερα με την ευχέρεια της διαχείρισης απο τον υπολογιστή.
Μπορούμε να αλλάξουμε και logo (ποιο Logo; :hmmm:) με κάποιο δικό μας χαριτωμένο μέσα απο την εφαρμογή αναβάθμισης της Eleaf, επιλέγοντας.. LOGO αντί του Update ...
Επίσης απο τη θύρα USB μπορούμε να φορτίσουμε τις μπαταρίες μας... Το μοντ διαβάζει και απεικονίζει τις μπαταρίες ξεχωριστά, κάνω μία εύκολη μαντεψιά πως και τις φορτίζει επίσης ξεχωριστά. Θα δοκιμάσω να κάνω εναλλαγή άδειων μπαταριών με μια ή δυο πλήρως φορτισμένες και να δω τα αποτελέσματα κατά τη φόρτιση από το usb, καθώς είμαι γνωστός ψυχάκιας που δεν εμπιστεύεται κανέναν (κι εκτός ατμού δηλαδής).

Θα τα έγραφα όλα μετά κι από αυτό το τεστ, αλλα το ποστ έχει ήδη μακρύνει αρκετά και μας πήρε και η ώρα και ο μικρός θέλει να κάτσει στο δίπλα γραφείο κι εγώ έχω πιάσει πλέον και τις δύο καρέκλες (και μερικές ακόμα) κι εσείς που διαβάζετε θα αρχίσετε να κλωτσάτε.. σα καμήλες ! :)) :)) :))

Καλημέρα! (ρεφρέν)


« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2017, 12:06 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Tria with ELLO S
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 23:40 »
Όποτε το βάζω να φορτίζει το σκέφτομαι, οπότε να το γράψω κι αυτο να μη το χρωστάω :))
Τελικά η φόρτισή του ειναι true balanced που λενε και οι Γάλλοι. Κάτι που δεν έχουμε δει σε άλλα μοντς, ενώ έτσι δηλώνουν και είναι και ακριβότερα.
Μπαταρίες με διαφορά στις τάσεις θα τις ισοφαρίσει, σαν την ΑΕΚ τον ΠΑΟ, έστω και στο 95'.
Προσπάθησα εννοώ, να φορτίσω μπαταρίες με 1V διαφορά (και διάφορες άλλες), μια γεμάτη στα 4,2 και δύο σχεδόν άδειες στα 3,2V. Πρώτα μια σειρά απο μηνύματα, ελέγχου μπαταρίας και μετά με το καλώδιο πάνω, μήνυμα για μπαταρίες άνισες.
Μέσα σε λίγα λεπτά, μετρώντας τις μπαταρίες ξανά, βρήκα τη γεμάτη στα 4,15 και τις άδειες στα 3,34V. Συνέχισα τη φόρτιση και η γεμάτη κατέβηκε μέχρι 4,11V και οι άδειες πάσχισαν να φτάσουν τα 3,54 όπου και έκατσαν
για δύο μέρες φόρτιση με διακοπές (με σκοπό να τις παρακολουθώ, σε θερμοκρασία και τάσεις).
Απο αυτό το σημείο και μετά, σε συνεχή φόρτιση το άφησα και 8 ώρες κάποια στιγμή. Πήραν 0,01V οι άδειες.  Ο εξωτερικός φορτισής απέδιδε 2,5Α θεωρητικά στην πλακέτα, πρακτικά τον έχω δει μεχρι τα 1,90Α. Αν ειχα κανα δυο εβδομάδες ίσως συνεχόμενης φορτισης να κατάφερνε να τις ισορροπήσει και να τις φορτίσει. ;D
Σε μκρές διαφορές δεν δημιουργείται κανένα πρόβλημα.
Αυτά. Θεωρητικά -με τις παραπάνω πρακτικές-, η φόρτιση (και η εκφόρτιση) του με άνισες μπαταριές είναι ασφαλής :thumpup:

*Υποσημείωση:
Τι διάολο να ατμίσω στα 300W πείτε!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2017, 13:32 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eleaf iStick Tria with ELLO S
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 01:34 »
Αναλυτικότατος και απολαυστικότατος.  :respect:

Τελικα εσύ από το τελωνείο πήρες... Τρία κυριολεκτικα!  :))

Πάρε την από κάτω φωτό και τύπωσε την σε αυτοκόλλητο και κάνε wrap το μοντ. 
Έτσι θα έχεις το ΤRIA POYLAKIA KATHONTAN 300W  ;D



Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Tria with ELLO S
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 11:30 »
Κρύωσα και φταις!!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eleaf iStick Tria with ELLO S
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 11:31 »
Θέλω πολύ τσίλο (chillo) το ξέρω  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209594 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem