vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

121 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

Twitter

GeekVape Zeus RTA 4ml

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #150 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 02:18 »
Έχω δοκιμάσει εγώ και πάει μπάλα.  Κάτι λάθος κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος Sephi

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #151 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 02:27 »
Οχι βρε ο goblin συνέχεια έχανε εκτος αμα του εβαζα ενσ τόνο βαμβάκι ο zeus μια χαρα βγηκε απο στενότητα truckman στα ποσα βατ τις λειτουργουσες; Επίσης πως βγαζω το τζαμακι ρε φιλε ειδα τα σχόλια πιο πριν αλλα δεν μου εβγαινε καυι κανω λαθος.

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #152 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 02:32 »
Α, σορυ, νόμιζα ότι τα έγραφες για τον Δία και λέω τι έγινε; 😂 Με αυτό το πηνίο μου άρεσε στα 40 watt και για να είμαι ειλικρινής δε ξέρω τι είδος είναι η συγκεκριμένη, μου κάνει για νικελοχρωμιο.

Αποσυνδεδεμένος soulplayer

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #153 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 02:37 »
Βρεθηκε κ 2ος..Πως φαινομαστε οι νεοι..Sephi,βαλε στις οπες γεμισματος μια λαβιδα,κρατα προσεκτικα το τζαμακι μην το σπασεις κ στριφτο..Ξελασκαρει κ βγαινει ο σκελετος,μετα βγαινει κ το τζαμακι..

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #154 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 02:43 »
Βεντουζαρουν τα λαστιχάκια της σιλικόνης που έχει γι αυτό συμβαίνει αυτό. Όταν τον ξαναδένετε να τα περνάτε πρώτα με λίγο βάση.

Αποσυνδεδεμένος Sephi

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #155 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 03:32 »
Σε σχεση με τον goblin v3 στον οποίο εχω δυο αντιστασεις 26gauge με 3.5 πυρήνα και 7 σπείρες η καθεμία συνολικα 0.59 ohm ο zeus βγαζει καλητερη γεύση με μονη αντίσταση (αυτην απο το κουτι) αλλα βεβαια goblin ειναι αυτος του εχω βαλει πολυ βαμβάκι δεν γίνεται αλλιως πόσες φορες έχασα ολο το τανκ απο λαθος wicking σαν αποτελεσμα δεν εχει στρώσει ακομα τιγκα η βαμβακιλα στον goblin μετα απο δυο τρεια γεμισματα στρώνει. Παντως αυτο που ειπε ο truckman ισχυει απο 0.6 νικοτίνη θα κατεβω σε 0.3 εκανα λιγο γρηγορα την μεταβαση απο τσιγάρο σε ηλεκτρονικο με σφικτη mtl μετα σε ημιπνευμονικο και πνευμονικό αλλα παλι καλα δεν εχω γερό θεμα με τον αερα του Zeus. Εγω πηρα τον ss ο οποιος ειναι ολοιδιος με τις φωτο στο πρωτο post ελπιζω να μην ξεβαψει/γρατζουνιστει διότι μου φαινεται πιο πολυ σαν βαφη παρα stainless steel. Το μονο που μου λειπει ειναι μαυρα ο rings για να δέσει λιγο καλητερα με το μοντακι μου. Προσωπικά μεχρι στιγμής....τα καλητερα λεφτα που εχω δωσει στην κατηγορια του ηλεκτρονικού τσιγάρου.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Νεονεμεσις

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
  • hot to trot
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #156 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 13:32 »
αγαπητοι συνατμιστες . μολις επεσε στα χερια μου ο συγκεκριμενος . ειναι εξαισιος . δινει εξισου υπεροχη γευση με τους dripper με μια πιο smooth αποχρωση . βασικα εφτιαξα προφιλ εδω μεσα για αυτο το λογο
  η τιμη του ειναι πολυ καλη ( τον αγορασα στα 40 ευρω απο μαγαζι ) και το αρχικο review του συνατμιστη ειναι ακρως κατατοπιστικο και ακριβες
 τωρα εχω κανει ενα στησιμο με alien με 3mm  πυρηνα  4 σπειρες στα ο.47 Ω
πιστευω πως ισως με 5 ή και 6 σπειρες θα αποδωσει τα μεγιστα !
στο μελλον θα πειραματιστω και αλλο μαζι του !
ΥΠΕΡΟΧΟΣ

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #157 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 14:30 »
Καλοάτμιστος και καλώς ήρθες (κι επίσημα) στο φόρουμ :)
Δώσε καμιά σπείρα παραπάνω, τη θέλει ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2017, 15:18 από truckman »

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #158 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 16:53 »
Καλησπέρα και από εμένα..Από το πρωί και εγώ κάτοχος..Πρωί πρωί στο μπαράκι του αγίου στεφάνου που είδα ότι παρέλαβε χθες μεσημέρι και τρώω την πόρτα μου..
Μέχρι το απόγευμα φύγαν όλα μου λέει και τον βλέπω πάνω στο modaki του..Με κοιτάει και μου λέει αυτός είναι δικός μου..κράτησα ένα κομμάτι για εμένα,άμα θες να στον δείξω και να τον δοκιμάσεις,θα έχω από εβδομάδα πάλι!
Αφού δοκίμασα τελείωσαν όλα...Το παληκάρι εξυπηρετικότατο στήσαμε με το ίδιο υγρό και στον ammit 25 που αμφιταλαντευόμουν που είχε δικό του και μου λέει παίξε όσο θες τον έχω αυτόν....Είχα  δοκιμάσει και από φίλο μου τον goblin v3..
Τελικά απλά δεν υπάρχει..smooth γεύση,γεύση,γεύση να το ξαναπώ??θερμοκρασία ατμού για τα γούστα μου στα watt που παίζω,ντουμάνι καλό για το είδος του αν και δεν το αναζητώ,αέρα πολύ καλό για εμένα εκεί που τελειώνει ο πανέμορφος siren 2(δεν θέλω σχόλια,στα μάτια μου είναι και δένει με το aegis της εταιρίας ;D) ξεκινάει αυτός.Τώρα για το πόσο αεράτος στο τέρμα του σε σχέση με άλλους δεν ξέρω γιατί δεν έχω κάποιο μέτρο σύγκρισης..
Εύκολο  στήσιμο ακόμα και για κάποιον σαν εμένα που έχω κάνει ελάχιστα (με δυσκόλεψε λίγο να παραλληλίσω την αντίσταση με τους αεραγωγούς περισσότερο γιατί φοβόμουν :-[).Το στήσιμο που είχε ήταν alien 5 σπείρες 3mm πυρήνας..
Πριν λίγο πειραματίστηκα με 0,4mm kanthal σε 3mm  6 σπείρες με καπνικό βανίλια που πιπιλάω καιρό τώρα και εξίσου τρομερός σε γεύση..Για στεγανός μέχρι τώρα όλα τέλεια..
Δεν χρειάζεται τελικά να πω ότι του τον πήρα και με μια γενναία έκπτωση που μου έκανε από μόνος του συν τα δωράκια μου..Ευχαριστώ πολύ τον truckman που μας τον παρουσίασε από εδώ όσο πιο αναλυτικά γινόταν και μου κέντρισε την περιέργεια.

Υ.Γ Δεν θέλω να κάνω καμία διαφήμιση μαγαζιού,άλλωστε δεν ξέρω ούτε το όνομα του παιδιού,για αυτό και δεν ανέφερα και επωνυμία.Μακριά από εμένα αυτά..απλά εξιστόρησα ότι συνέβη και εκτίμησα ότι κάποιος μου συμπεριφέρθηκε σωστά και ως συνατμιστής και ως καταναλωτής.Αν κάποιος συντονιστής  νομίζει το αντίθετο παρακαλώ ας το διορθώσει..

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #159 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 18:23 »
Καλοάτμιστος και σε σένα φίλε μου :) χαίρομαι που βοήθησα στο να αναδειχθεί και να επιλέγει από πολλούς ατμιστές ο Zeus. Είναι ένας ατμοποιητης που πραγματικά αξίζει και κάνει τη διαφορά :)

Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #160 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 18:43 »
Πραγματικα ειναι καταπληχτικος, το review και τα comments των συνατμιστων με επεισαν να το παρω και μπορω να πω οτι εχω εκπλαγεί. 

Θα μπορούσατε να προτείνετε και καποιο σύρμα με το οποίο να μπορείς να αξιοποιήσεις τη γεύση του στα έπακρα? Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #161 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 18:49 »
Ni80  με kλειστά τα μάτια . . . . . . . . . :))

Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #162 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 18:55 »
Εξυπηρετικός όπως πάντα! Να υποθέσω οτι αυτό ειναι οτι πρέπει?


Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #163 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 19:14 »
. . . . . . . άμα ήταν καί 24άρι θάταν καλύτερα . . . . . . .
. . . ειδικά το twisted Ni80 πάντα 24άρι . . . 0,20 έως 0,30 Ω . . . . αραιή πλέξη . . . . . . . 
. . . . . . . . 4 ml σ`ένα τέταρτο . . . . . . tragic . . . . . . :))


Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #164 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 00:38 »
υπαρχει κανα κολπο να βιδωνει η βαση ευκολα,αν και το βιδωσα,μερικες φορες το στραβωβιδωσα,ευτυχως δεν επαθε κατι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 245984 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1854 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8011 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121611 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 395 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326706 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8600 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297654 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios