vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

433 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, lagoudakis, Milarepa, Tem

GeekVape Zeus RTA 4ml

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #120 στις: Νοεμβρίου 10, 2017, 23:20 »
Για να δούμε θα προλάβει να ''ξημερώσει'' και στους.e-smokers  ;) :))

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #121 στις: Νοεμβρίου 10, 2017, 23:45 »
Όπως πάει θα τον βάλουμε σε αμπελαλέ :))

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #122 στις: Νοεμβρίου 11, 2017, 15:24 »
Μπα και από esmokers έφυγε αέρας πρόλαβα το τελευταίο και ευτυχώς gunmetal. Από τους καλύτερους που έχω δοκιμάσει τελευταία. Η τιμή του είναι απίστευτη για αυτά που προσφέρει , η GeekVape έχει βρεί τον τρόπο να δίνει διαμάντια Avogado Ammit και τώρα Zeus δεν μετάνιωσα για κανέναν.

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #123 στις: Νοεμβρίου 11, 2017, 15:25 »
Καλοάτμιστος :)

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #124 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 15:54 »
Μιά δυό παρατηρήσεις
Ιδανικό ύψος αντίστασης να μην φτάνει οριακά τις πάνω τρύπες του airflow, να τις αφήνει ελεύθερες.
Με την άκρη του βαμβακιού στραμμένη προς το μέρος σας κόψτε λοξά την αριστερή του πλευρά (ανάλογα με το ποσοστό PG VG των υγρών σας φυσικά), κάθεται διαγώνια στην τροφοδοσία και την καλύπτει ακόμα και αν είναι λιγότερο από το πρέπον.
Ότι είναι στεγνός το είπαμε έτσι;

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #125 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 16:41 »
Το καλό με τον Δία είναι ότι και λιγότερο βαμβάκι να βάλουμε δε θα κάνει διαρροή, θα δώσει πιο υγρό ατμό (φυσικά να μην αφήσουμε και κενά στα αυλάκια). Εκεί που θέλει λίγο προσοχή είναι στο να μπαίνει αφράτο και να μην βάζουμε παραπανίσιο βαμβάκι, ώστε να μη σφίγγει με το πέρασμα στην καμπάνα γιατί δε θα έχουμε καλή τροφοδοσία. Με 2-3 στησίματα όμως είναι πολύ εύκολο να εντοπίσουμε τη ποσότητα που χρειάζεται :)

Αποσυνδεδεμένος soulplayer

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #126 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 17:52 »
Ειναι πολυ καλος..Δυο μερες τον εχω με το σεταρισμα που προτεινε ο truckman και μου δινει αυτο που θελω σε γευση,αερα κ ατμο σε φρουτα κ γλυκα.Αν συνυπολογισεις κ τη στεγανοτητα,την απλοτητα στησιματος κ γεμισματος,καθως κ την καλη τιμη του,θεωρω,για αυθεντικο ατμοποιητη,εγω ειμαι υπερ του δεοντως καλυμμενος.Κ εδω να επισημανω,για το ευχαριστω κυριως,οτι 2 αγορες που εκανα το τελευταιο 10ημερο,του Siren 2 και του Zeus,εγιναν μεσα απο τις παρουσιασεις κ παρατηρησεις του Stepeha και του truckman αντιστοιχα,που ηταν λες κ απαντουσαν σε καθε απορια που ειχα στο μυαλο μου..και βγηκαν απολυτα επιτυχημενες..Ενα απο τα πολλα + του ενεργου αυτου φορουμ..

Αποσυνδεδεμένος kazer

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #127 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 19:08 »
Έχω τον smm της wotofo..από αέρα είναι στα ίδια;

Αποσυνδεδεμένος Sephi

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #128 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 02:37 »
Ειναι πολυ καλος..Δυο μερες τον εχω με το σεταρισμα που προτεινε ο truckman και μου δινει αυτο που θελω σε γευση,αερα κ ατμο σε φρουτα κ γλυκα.Αν συνυπολογισεις κ τη στεγανοτητα,την απλοτητα στησιματος κ γεμισματος,καθως κ την καλη τιμη του,θεωρω,για αυθεντικο ατμοποιητη,εγω ειμαι υπερ του δεοντως καλυμμενος.Κ εδω να επισημανω,για το ευχαριστω κυριως,οτι 2 αγορες που εκανα το τελευταιο 10ημερο,του Siren 2 και του Zeus,εγιναν μεσα απο τις παρουσιασεις κ παρατηρησεις του Stepeha και του truckman αντιστοιχα,που ηταν λες κ απαντουσαν σε καθε απορια που ειχα στο μυαλο μου..και βγηκαν απολυτα επιτυχημενες..Ενα απο τα πολλα + του ενεργου αυτου φορουμ..
Γεια σου φιλε εχω και γω τον siren 2 και απο βδομαδα μου ερχεται ο zeus απο γεύση πιο έρχεται πιο πανω; Και οσο αφορα τον αερα μπορεις να κανεις τζουρα απο τον zeus με αερα οπως το siren φαση τσιγαρισια εννοω σφικτή  η ειναι φουλ αερατος;

Έγινε διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2017, 08:34 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος soulplayer

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #129 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 04:58 »
Καλησπέρα Sephi, κατ'αρχήν να ξεκινήσω λέγοντας ότι δεν είμαι από τους πλέον έμπειρους του χώρου όπως άλλα παιδιά εδώ μέσα.. Ως προσωπική εκτίμηση θα σου πω, ότι στο θέμα αέρα, η τζούρα του Siren 2 δεν μπορεί να προσομοιαστει από τον Zeus.. Αυστηρά τσιγαρισια του 1ου,μέχρι σφιχτή πνευμονική του 2ου..Γι'αυτο κ τους διάλεξα ως διαφορετικής φιλοσοφίας ατμοποιητες, για τις διαφορετικές καταστάσεις, ανάγκες κ θέλω μου, στην διάρκεια της μέρας.. Όσον αφορά τη γεύση, μου προσφέρουν κ οι 2 αυτό που υπόσχονται.. Την βαριά τσιγαρισια γεύση ο 1ος,την άνετη smooth αεράτη  σε γλυκά και φρούτα ο 2ος.. Αντίστροφα, δεν έχω προλάβει να τους δοκιμάσω.. Στο άμεσο μέλλον.. Τους απολαμβάνω εξίσου κ το ίδιο ελπίζω κ για σένα.. Ξαναλέω όμως, να λάβεις υπόψιν σου την μέτρια πείρα μου στο χώρο.. Αν κ πλέον, όπως λες ο κύβος ερρίφθη κ θα βγάλεις τα συμπεράσματα σου μόνος σου.. 

Αποσυνδεδεμένος Sephi

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #130 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 13:58 »
Σε ευχαριστω Soulplayer σχεδιαζα να πεσω στην νικοτίνη  μου απο οτι φαινεται ο zeus θα με αναγκάσει μια χαρα έκατσε με τον goblin 3 που ατμιζω καθημερινα ειμαι στα 0.6 και πανω απο δυομιση δευτερα με μονη αντισταση 0.9 στα 22βατ δεν μπορώ με βαραει. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #131 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 13:59 »
Δεν έχω τον siren V2 (δεν ήρθε ποτέ) έχω όμως τον V1 που μάλλον είναι πιο αεράτος του V2.
Νομίζω ότι κάπου εκεί περίπου που τελειώνει η τζούρα του V1 αρχίζει του Zeus.
Μην πείς καλά θα κλείσω το airflow του Zeus σχεδόν μέχρι τέρμα και θα κάνω MTL
Ο V1 δεν μπορεί να καλύψει σε αέρα μια DTL αντίσταση και ο Zeus δεν μπορεί να συγκεντρώσει τον αέρα και να πάρει γεύση από μια MTL αντίσταση.

Ο Zeus με τον SMM είναι πολύ κοντά.

Αποσυνδεδεμένος Sephi

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #132 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 14:11 »
Σε ευχαριστω Deimos απλα συγκρίνω κατσλαβες η κοπελα μου κανει siren2 εγω κανω goblin 3 με τον αερα καπου στην μεση σχεδόν εχεις καθολου εμπειρια απο goblin? Μου τον ειχαν διαφημίσει σαν ημι πνευμονικος.

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #133 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 14:50 »
Ο Giblin V3 ήταν ο πρώτος αεράτος που ευχαριστήθηκα και συνήθισα τις πνευμονικές (με το μονό ντέκ πάντα).
Νομίζω στον αέρα είναι κοντά με τον Zeus αλλά ο Goblin κάνει και κάπως άνετες MTL στα υπόλοιπα άστο ........ ετοίμασε του μια θέση στο ράφι.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: GeekVape Zeus RTA 4ml
« Απάντηση #134 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 17:27 »
Ατμιζω τον Δια απο τον Ολυμπο, 0,40 mm 3αρι πυρηνα, 6 σπειρες.
Ονειρο ζω μην με ξυπνατε
:tongue-eyes: :nani:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540866 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357380 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192758 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1170 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1122 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591324 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios