vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

66 επισκέπτες, 5 χρήστες
chkontog, Βασίλης1966, Mathiou, george kotsopoulos, john67

Twitter

"The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #735 στις: Ιουνίου 20, 2012, 15:11 »
Ναι στην αρχη μου εκανε κολπα και μετα απο μπουγαδα και τριψιματακια στα καταλληλα σημεια επαιζε μια χαρα.
Αν δεν ειχε θεμα με το GGTS και οτι αρχιζει και κοβει απο τα 3.6-7 , θα το κρατουσα.

@iceberg
Ξεκινα με το ελατηριο επανω και δες πως παει.
Το ειχα δοκιμασει και με και χωρις και δεν ειχε μεγαλες διαφορες.
Αλλα το ελατηριο μου ηταν χωρις ασφαλεια και απο την καινουργια σοδεια με την αρκετα καλη αγωγιμοτητα.

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #736 στις: Ιουνίου 20, 2012, 15:13 »
 :hmmm:  παιζει ρόλο και το στήσιμο του ατμο...... εμενα μου το κανει με τον Iatti.... μερικές φορες ....ενω με τον Α2 ποτε   ???

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #737 στις: Ιουνίου 20, 2012, 15:16 »
οκ!!!!
παω για τρελη μπουγαδααααααααααααααα!!!

θα το απλωσω και στο συρμα τωρα που εχει αερα να στεγνωση!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #738 στις: Ιουνίου 20, 2012, 15:20 »

εκει που ακουμπαει το kick στο εσωτερικο του σωληνα , καντο και εκει με λιγο γυαλοχαρτο , και στο kick και στον σωληνα.


Αυτό είναι σωστό!  :thumpup:


Βγάζουμε τελείως ολη την ασφάλεια; Και την πλαστική βάση και πατάει η μπαταρία απ' ευθείας στη βάση ή έφτασα ένα βήμα πριν το ολοκαύτωμα;;;


Και πού θα πατάει ο διακόπτης;  :o :o :o :))


Ακομη , κανε με λιγο γυαλοχαρτο τις επαφες στο κουμπι.


Γυαλόχαρτο πάνω στην επινικέλωση;  :o :o :o :o :o :o
Μετά θα θές κάθε μέρα καθάρισμα!!!

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #739 στις: Ιουνίου 20, 2012, 16:07 »
Γυαλόχαρτο πάνω στην επινικέλωση;  :o :o :o :o :o :o
Μετά θα θές κάθε μέρα καθάρισμα!!!

Δυστυχως ναι.
Αλλιως κρεμα και γυαλισμα.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #740 στις: Ιουνίου 20, 2012, 16:13 »
ΠΕΡΑΣ καθαρισμου και ΠΕΡΑΣ προβληματων!!!! :dance2: :yahoo: :dance2: :yahoo: :dance2: :yahoo:

το εκανα μπανακι!!!
το καθαρισα και με ασετον!!!
δεν εβαλα τελικα γυαλοχαρτακι!!!!
και ολα τελεια!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!!!
PSEIRA ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΜΙΤΗΣ!!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #741 στις: Ιουνίου 20, 2012, 16:20 »
Δυστυχως ναι.
Αλλιως κρεμα και γυαλισμα.

Βενζίνη και ασετόν παντού... και μόνο στις σπείρες χημικές κρέμες  ;)

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #742 στις: Ιουνίου 20, 2012, 18:40 »
Εξαιρετικές λύσεις όλες κι ευχαριστώ! Που σημαίνει ότι κι εμένα μια και δε έπαιζε στα 9W και το κατέβασα στα 5 και έπαιξε σημαίνει οτι πρέπει επίσης να αρχίσω μπουγάδες και τριψίματα και επαλείψεις βενζίνης στα ευαίσθητα σημεία και χημικών στα υπόλοιπα  ...πολύ χαίρομαι που μου υποδείξατε τη λύση...επίσης λυπάμαι γιατί είναι αδύνατον για οποιοδήποτε λόγο να κάτσω πλέον να κάνω τέτοια πράγματα!

Οπότε η καριέρα μου σαν κάτοχος της συσκευής δεν αναμένεται καθόλου λαμπρή!  ;D

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #743 στις: Ιουνίου 20, 2012, 19:09 »
τεντωσε και λιγο το ελατηριο στο κουμπι!!!!(η χαρηστικη βολη  :laugh1: :laugh1:  )

σε εμενα πλεον παιζει τελεια!!!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:

καλύτερα ασετον αυτό πού ξεβάφουν οι γυναίκες τα νύχια και οχι αυτο που εχουν στα χρωματοπωλεία γιατι βρομάει!! 

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #744 στις: Ιουνίου 20, 2012, 19:21 »
Εξαιρετικές λύσεις όλες κι ευχαριστώ! Που σημαίνει ότι κι εμένα μια και δε έπαιζε στα 9W και το κατέβασα στα 5 και έπαιξε σημαίνει οτι πρέπει επίσης να αρχίσω μπουγάδες και τριψίματα και επαλείψεις βενζίνης στα ευαίσθητα σημεία και χημικών στα υπόλοιπα  ...πολύ χαίρομαι που μου υποδείξατε τη λύση...επίσης λυπάμαι γιατί είναι αδύνατον για οποιοδήποτε λόγο να κάτσω πλέον να κάνω τέτοια πράγματα!

Οπότε η καριέρα μου σαν κάτοχος της συσκευής δεν αναμένεται καθόλου λαμπρή!  ;D



επίσης λυπάμαι γιατί είναι αδύνατον για οποιοδήποτε λόγο να κάτσω πλέον να κάνω τέτοια πράγματα!

Οπότε η καριέρα μου σαν κάτοχος της συσκευής δεν αναμένεται καθόλου λαμπρή! 



αν δεν τα βρεις μαζι του εδω ειμαι.απλα στειλε ενα πμ.ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #745 στις: Ιουνίου 20, 2012, 22:08 »

...επίσης λυπάμαι γιατί είναι αδύνατον για οποιοδήποτε λόγο να κάτσω πλέον να κάνω τέτοια πράγματα!
Οπότε η καριέρα μου σαν κάτοχος της συσκευής δεν αναμένεται καθόλου λαμπρή!  ;D


Φίλε iceberg, δεν μπορείς να τα έχεις όλα στη ζωή.
Άλλωστε έγώ είμαι αυτός που εδώ και καιρό δηλώνω οτι δεν στρίβω αντιστάσεις και ο λόγος είναι οτι: "είναι αδύνατον για οποιοδήποτε λόγο να κάτσω να κάνω τέτοια πράγματα!", και γι'αυτό δεν πήρα ποτέ επισκευάσιμο.
Κάποτε η τρέλα μου για τα gg με έκανε να έχω 3 κομμάτια! (άλλοι έχουν πολλά περοσσότερα).
Το Kick είναι αυτό που με έκανε να κρατήσω ένα.  :yes:
Αν θες gg πρέπει να συνηθίσεις να το φροντίζεις 2 φορές την εβδομάδα.
Αν το πουλήσεις, να ξέρεις οτι σίγουρα θα σου λείψει κάποια στιγμή. Νομίζεις οτι τα άλλα vv δεν θέλουν καθάρισμα;
Για πάρε ένα provari και τρίψε τις σπείρες του να δεις μαυρίλα  :yes:
Για πάρε μια χαρτοπετσέτα και τρίψε τον πόλο του εσωτερικά να δεις μαυρίλα  :yes:

Το Kick έβγαλε στη φόρα πρώτα την αδυναμία των μπαταριών και μετά τις απώλειες των mods  ;)
Γι'αυτό βάζε καλές μπαταρίες και αν βαριέσαι να καθαρίζεις επιμελώς, πέτατο σ'ένα κατσαρολάκι και βράζετο 5 λεπτά, δυό φορές την εβδομάδα  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #746 στις: Ιουνίου 20, 2012, 22:30 »
με μονη διαφορα οτι οση μαυριλα και μαζεψει το προβαρι συνεχιζει να δινει σταθερα και πραγματικα ρευματα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #747 στις: Ιουνίου 20, 2012, 22:41 »
Μην είσαι τόσο σίγουρος οτι τα ρεύματα πάνε όλα για τον ατμοποιητή σου!
Αν έχεις provari, σίγουρα θα έχεις καταλάβει μια πτώση στην απόδοση λίγο πριν τελειώσει η μπαταρία!
Δε λέω οτι έχει απώλειες σαν τα gg, αλλά κάτι έχει κι'αυτό. Και από την πλακέτα και από τις σπείρες και τις επαφές του.

Υ.Γ. "Περιμένω το provari που θα ρυθμίζει τα watts...!!!"
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 20, 2012, 23:00 από steliosss »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #748 στις: Ιουνίου 20, 2012, 22:52 »
Και να μην εχει ακόμα τελικές απώλειες υπο φορτίο, θα στρεσσάρει περισσότερο την μπαταρία για να αποδώσει το αναμενόμενο! με λίγα λόγια οτι και ναχεις την μπουγάσδα δεν την αποφεύγεις!

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #749 στις: Ιουνίου 20, 2012, 22:53 »
και τα δυο δίνουν ακριβώς οτι τα ρυθμίσεις στον ατμοποιητη, οι απώλειες τον mod εχουν να κανουν με το ποτε θα καταλάβουν οτι τελειώνει η μπαταρία για να  σταματήσουν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116740 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507960 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9044 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155078 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569158 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244207 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294561 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763112 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1227 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4113 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem