vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

"The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #615 στις: Μαΐου 04, 2012, 12:11 »
Μα αυτο ειναι ολο το θεμα του κικ οπως ηταν και του ντάρβιν.
θελω κύριε 8 βατ.
Παρτα.
ναι αλλα τωρα αλλαξα αντισταση με μικρότερη.
Χεστηκα! και παλι 8 θα παρεις.
Κι αν βαλω μεγαλύτερη?
8 θα παρεις! ταρίφα! μεχρι να αλλαξεις τη ρύθμιση!
Οκ ευχαριστώ.
να σαι καλα!
και ξανακοιμήθηκε.

Αν οι διαφορετικές συμπεριφορές των ατμοποιητών ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΩΜ απαιτουν διαφορετικες ρυθμισεις αυτο δεν το ξερει το κικ.
Οποτε τοτε παιρνεις προβαρι!

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #616 στις: Μαΐου 04, 2012, 12:17 »
Εντάξει  μην είσαι και τόσο απόλυτος.
Πάρε τα λεγόμενα του, τις μετρήσεις του και κάνε και κανα ψιλιυπολογισμό και θα δεις οτι είναι στο χοντροπερίπου αυτά τα "8Watt"
http://www.youtube.com/watch?v=SXDCHPTEhU8&list=UUxkd6uFaPRo45MeGVSSNYdw&index=3&feature=plcp

Παρεπιπτοντως εγω τον θεωρώ πολυ αντικειμενικό σ' αυτά που λέει, γιατί τα πιστευει.

Αποσυνδεδεμένος batsman1

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #617 στις: Μαΐου 04, 2012, 12:27 »

Οποτε τοτε παιρνεις προβαρι!
Οποτε τοτε παιρνεις vv.Tο ορθον

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #618 στις: Μαΐου 04, 2012, 12:51 »
Sokin δεν τον ξερω τον τυπο! θα το δω αργότερα γιατι πρεπει να φύγω. Δεν υπερασπίζομαι παντως το κικ (το λεω σε περιπτωση που το βγαζει μουφα να μην χασω την αξιοπιστία μου!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:)
Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω παιξει μαζι του αλλα σαν ιδεα εξακολουθει να τα σπαει! Αρκει να αποδιδει τα αναμενόμενα.
Απλα διαβαζω και ξαναδιαβαζω πολλες φορές οτι μερικοι εχουν Αλλα αναμενομενα απ αυτα που μπορει να αποδώσει!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

batsman ναι! νν γενικα! Δεν εχω και καμμια ιδιαιτερη συμπαθεια στο προβαρι! Μονο το μινι κατι λεει! Αντπαθω τις γκουμουτσες αλλα δυστυχως και τα κουτια!  :'(
Δεν υπαρχει νν για μενα....  :'( :'( :'(
οπα! περιμενε! Εβγαλε ο τρελλος ο γαλλος νν για το Οραιον!!! χεχεχχεχεχεχε!

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #619 στις: Μαΐου 04, 2012, 12:56 »
......το λεω σε περιπτωση που το βγαζει μουφα να μην χασω την αξιοπιστία μου!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:)
......
Ισα - ισα το αντιθετο. Απλως εμπιστευεται μόνο τα ματια του.... και αποδίδει σε διαφορετικούς λογους τα δικα του συμπερασματα

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #620 στις: Μαΐου 04, 2012, 13:01 »
Sokin δεν τον ξερω τον τυπο! θα το δω αργότερα γιατι πρεπει να φύγω. Δεν υπερασπίζομαι παντως το κικ (το λεω σε περιπτωση που το βγαζει μουφα να μην χασω την αξιοπιστία μου!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:)
Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω παιξει μαζι του αλλα σαν ιδεα εξακολουθει να τα σπαει! Αρκει να αποδιδει τα αναμενόμενα.
Απλα διαβαζω και ξαναδιαβαζω πολλες φορές οτι μερικοι εχουν Αλλα αναμενομενα απ αυτα που μπορει να αποδώσει!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

batsman ναι! νν γενικα! Δεν εχω και καμμια ιδιαιτερη συμπαθεια στο προβαρι! Μονο το μινι κατι λεει! Αντπαθω τις γκουμουτσες αλλα δυστυχως και τα κουτια!  :'(
Δεν υπαρχει νν για μενα....  :'( :'( :'(
οπα! περιμενε! Εβγαλε ο τρελλος ο γαλλος νν για το Οραιον!!! χεχεχχεχεχεχε!

Μιας και δεν σου αρεσουν οι κουμούτσες,το μινι lava σε χαλαει?  8)

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #621 στις: Μαΐου 04, 2012, 13:18 »
Το μίνι Lava είναι γκουμούτσα σε σχέση με το μίνι πρόβατο, δεν νομίζω ότι ο Αλεξ θα το προτιμήσει. Το κικ κάνει αυτό που πρέπει να κάνει, όπως το λέει απλά εμένα παρακάτω από 3,4V πραγματικά δεν μου παίζει  :angry_orange: Λογω των απωλειών από το GP μέχρι εκεί την πάει την μπαταρία. Μόνο με μοντ με μηδενικές απώλειες εκμεταλεύεται το ευρος της φορτισης των μπαταριών  :tongue_smilie: .

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #622 στις: Μαΐου 04, 2012, 16:14 »
Μα αυτο ειναι ολο το θεμα του κικ οπως ηταν και του ντάρβιν.
θελω κύριε 8 βατ.
Παρτα.
ναι αλλα τωρα αλλαξα αντισταση με μικρότερη.
Χεστηκα! και παλι 8 θα παρεις.
Κι αν βαλω μεγαλύτερη?
8 θα παρεις! ταρίφα! μεχρι να αλλαξεις τη ρύθμιση!
Οκ ευχαριστώ.
να σαι καλα!
και ξανακοιμήθηκε.

Αν οι διαφορετικές συμπεριφορές των ατμοποιητών ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΩΜ απαιτουν διαφορετικες ρυθμισεις αυτο δεν το ξερει το κικ.
Οποτε τοτε παιρνεις προβαρι!

Σωστός. Έτσι εξηγούνται τα πράγματα. Με παραδείγματα.  :laugh1: :laugh1:
Μα κυριε ξυπνήστε άλλαξα σντίσταση.
Καλά μιλάμε ή παίζουμε. 8 WATT σε λέω. (σε λέω λένε τα kick που παίρνουμε στη Θεσσαλονίκη. Τα άλλα kick λένε "σου λέω"  :angel:

Το μίνι Lava είναι γκουμούτσα σε σχέση με το μίνι πρόβατο, δεν νομίζω ότι ο Αλεξ θα το προτιμήσει. Το κικ κάνει αυτό που πρέπει να κάνει, όπως το λέει απλά εμένα παρακάτω από 3,4V πραγματικά δεν μου παίζει  :angry_orange: Λογω των απωλειών από το GP μέχρι εκεί την πάει την μπαταρία. Μόνο με μοντ με μηδενικές απώλειες εκμεταλεύεται το ευρος της φορτισης των μπαταριών  :tongue_smilie: .
όπως τα λέει ο φίλος είναι. Απλά μιλάμε σε ιδανικές συνθήκες και δίχως σοβαρές απώλειες από τις μπαταριοθήκες. Που σημαίνει σοβαρές μπαταριοθήκες και όχι κινεζιές. Αν και οι κινεζιές δεν είναι όλες σκάρτες. Απλά για να μάθεις αγωγιμότητα μάλλον πρέπει να αγοράσεις το μοντ και να το δοκιμάσεις....
Οποτε παίρνει ένας κάτι μετράει το λέει στους υπόλοιπους και βγάζουμε συμπέρασμα. Εγώ με DD και KICK είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
Ας πούνε και άλλοι με την ίδια σύνθεση την άποψή τους , μη νομίζετε οτι προμοταρω τον Craven.

Αποσυνδεδεμένος pdim

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #623 στις: Μαΐου 04, 2012, 16:55 »
Έχω στο GGTS το kick από τότε που κυκλοφόρησε. Χρησιμοποίησα ΙΑΤΤΥ, Α2, ΜΑΧΙ, (τον Οδυσσέα δεν το έχω βάλει ακόμα) το έχω περίπου στα 7 βατ και η απόδοση είναι σταθερή, ανεξάρτητα από ατμοποιητή ή αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #624 στις: Μαΐου 04, 2012, 17:34 »
Αξίζει δηλαδή να βάλει κάποιος το κικ στο GGTS;
Όσον αφορά στην εφαρμογή του τηλεσκοπικού ισχύει οτι δεν βιδωνει σωστά λόγω του κικ;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #625 στις: Μαΐου 04, 2012, 18:14 »
Μιας και δεν σου αρεσουν οι κουμούτσες,το μινι lava σε χαλαει?  8)
βασικά, όποιος εχει δεί το οράιον απο κοντά, καταλαβαίνει οτι αφου μου αρέσει εκείνο, οτι θα με χάλαγε σχεδόν οτιδήποτε αλλο απο αποψη μεγέθους! Αν και με προεκταση και το κικ μεσα και το οραιον θα ηταν μεγαλύτερο! Το θεμα μου με το Λαβα ειναι οτι ακουω απο τους περισσότερους οτι υπο φορτίο δεν αποδίδει αυτα που θα πρεπε να αποδώσει και οτι ανεβαζεις οσο κατεβαίνει η μπαταρία! οπότε ΔΕΝ αποδίδει.
Καλά μιλάμε ή παίζουμε. 8 WATT σε λέω. (σε λέω λένε τα kick που παίρνουμε στη Θεσσαλονίκη. Τα άλλα kick λένε "σου λέω"  :angel:
Ρε συ οι AW μπαταρίες στη Θεσσαλονίκη ειναι 10C. εδω ειναι 10Cu?  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #626 στις: Μαΐου 04, 2012, 18:15 »
Δεν μπορώ να καταλάβω τι απώλειες είναι αυτές με τις μπατριοθηκες και τι σχεση εχουν  με το kick. Πως δηλαδη αυτη η απωλεια επιδρά στην απόδοση του?
 :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #627 στις: Μαΐου 04, 2012, 18:20 »
Είναι απλο.
Παίρνεις δυο φορτισμενες μπαταρίες 18650 και τις βάζεις σε δυο διαφορετικές μπαταριοθηκες με kick και ρύθμιση στα , ας πούμε, 8 watt και τα δυο.
Ατμιζεις με τον ίδιο ατμοποιητη.
Το ένα κρατάει περισσότερο και το άλλο λιγότερο. Αυτο οφείλεται στην αγωγιμοτητα του σωλήνα της μπαταριοθηκες. Υλικό, σπειρωμα κατω πόλου κλπ...

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #628 στις: Μαΐου 04, 2012, 18:22 »
Αρα μιλάς για την διάρκεια της μπαταρίας και οχι την απόδοση του.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #629 στις: Μαΐου 04, 2012, 18:49 »
κανονικα πρεπει να επηρεαζει αποκλειστικά την διαρκεια! Εφόσον το κικ αποδίδει τα απαιτουμενα βατ παντα, τοτε σημαίνει οτι διαβαζει το τι παραδιδεται υπο φορτίο.
Οποτε διαβαζει και τις απώλειες του μοντ.
Οπότε αποδίδει τα απαιτούμενα παρά τις απώλειες.
Οπότε θεωρητικά ολα εντάξει.
Οπότε το πολυ πολυ σε μοντ με μεγαλες απώλειες να κραταει λιγότερο η μπαταρία.
Οπότε...
ναι! καλα τα λεω νομίζω!  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116433 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8990 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568995 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244065 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294412 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1817 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762941 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1178 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4066 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem