vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

129 επισκέπτες, 1 χρήστης
ZoeM

Twitter

"The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #90 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 21:25 »
Εσυ δεν εχεις στειλει pm στον εαυτο σου ομως , γιατι το εχω κανει και αυτο  :laugh1: :laugh1:
:laugh1: :laugh1: :laugh1:   :-[ νομιζεις  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #91 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 21:29 »
Και εγώ :-[ :-[ :laugh1:
:laugh1: για σου Γιώργο  :bye: - Γιαννη τα μηχανικα οπος βλεπεις εξελισοντε (πχ κικ) αλλα το μεγαλο τους + ειναι οτι δεν σε κρεμανε  ;)

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #92 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 21:32 »
Μιλάω για το αύριο. Ταπεινά νομίζω πως τα μηχανικά mods θα είναι για το μουσείο.
Συμφωνω Γιαννη. Αλλά έχε και ενα μηχανικο στο συρταρι να βρισκεται.

Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #93 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 21:32 »
Ταπεινά νομίζω πως τα μηχανικά mods θα είναι για το μουσείο.

Δεν νομίζω. Τα ηλεκτρονικά 'mod' προϋπήρχαν των μηχανικών και ουσιαστικά τα δεύτερα ήταν μια προσπάθεια στο πρόβλημα την αναξιοπιστίας των πρώτων. Σκέψου το αλλιώς: Αν υπήρχε μια μπαταρία με πιο ομαλή καμπύλη εκφόρτισης απο τις σημερινές και είχες έναν επισκευάσιμο που θα σου επέτρεπε κάπου στα 15 watt στα 3.7 ποιος θα έπαιρνε ηλεκτρονικό mod? Δεν νομίζω να ήταν πολλοί. Καθαρά προσωπικά, προτιμώ να με κρεμάει λίγο η μπαταρία μου παρά να έχω τον φόβο μην πέσει αυτό που ατμίζω και μείνω άκαπνος. Αν σου φαίνεται υπερβολή έπρεπε να με δεις να ψάχνω για ανοιχτό περίπτερο βραδιάτικο επειδή έμεινα απο τσιγάρα. Αυτο φυσικά δεν λέει τίποτα καθώς είναι αρκετά προσωπικό, αλλά το γεγονός παραμένει οτι ενα ηλεκτρονικό mod μπορεί να σε αφήσει χωρίς προειδοποίηση. Το kick ή οποιαδήποτε άλλο VV module είναι τόσο καλή ιδέα γιατί συνδυάζει τα καλύτερα των 2 κόσμων. Δεν νομίζω να είναι και πολλοί αυτοί που προτιμούν ένα καθαρά ηλεκτρονικό mod απο μηχανικό+vv module. Δεν κάνει και πολύ νόημα δηλαδή.     

Αλλά όχι 10watt ρε παιδιά είναι λίγο!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #94 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 21:36 »
Αχαχαχαχα ψείρα και τσιβ!!!

@Άλεξ, το GG είναι το ακριβότερο μηχανικό mod που σήμερα πιάνει τα λεφτά του, ένα αντιθέσει με άλλα επίσης αξιόλογα, συμπεριλαμβανομένου του δικού σου. Μιλάω για το αύριο. Ταπεινά νομίζω πως τα μηχανικά mods θα είναι για το μουσείο.
Βρε συμφωνοι! Με το kick τι εχεση εχει αυτο δεν καταλαβα! Σαν μοντα, θα προτιμουσα να εχω ενα μηχανικο με το kick μεσα, παρα ενα ηλεκτρονικο! με κανει να αισθανομαι περισσοτερη ασφαλεια οτι θα εχω μοντα οτι και να γινει παντως.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #95 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 21:37 »
Latest estimate from Brandon is the end of the 1st week of February they should be available.

Τα 10w ήταν αρχικά. Μετά έγινε 12. Πιστεύω πως θα κυκλοφορήσει στα 12-15watt.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #96 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 21:45 »
Σαν μοντα, θα προτιμουσα να εχω ενα μηχανικο με το kick μεσα, παρα ενα ηλεκτρονικο! με κανει να αισθανομαι περισσοτερη ασφαλεια οτι θα εχω μοντα οτι και να γινει παντως.
+1
Αμα χαλασει το κικ, το βγαζεις και συνεχιζεις να ατμιζεις παραδοσιακα. Οπως θα ειναι και στο νν των gg, απλά εκεινο θα ειναι απο εξω και οχι μεσα. Το μονιμα ενσωματωμενο προϋποθετει και εφεδρικη συσκευη για ασφαλεια.

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #97 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 21:47 »
Λοιπον, συμφορουμιτης ειναι beta tester tou Kick.
Συντομα θα μπορει να μας πει πολλα...  ;)

Αποσυνδεδεμένος e-aris

  • **
  • 315
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #98 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 21:49 »
Ποιος που ποτε,την κουκουλα....

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #99 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 21:50 »
Παιδιά μια ερώτηση σε DD το kick θα μπαίνει?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #100 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 21:52 »
 :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #101 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 21:52 »
Ποιος ειναι και δε μιλαει???? προφανως για να εχει την ησυχία του... τον καταλαβαινω.

Σε οτι παίρνει 18ρες μπαταριες θα μπαίνει απ οτι λενε!

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #102 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 21:54 »
Εχω μια ερωτηση,ποσα amper δινει μια Aw imr και ποσα μια απλη trustfire-ultrafire???

Αν και δεν είναι on topic κράτα τις Ultrafire - trusfire για το φακό σου.

Το άτμισμα θέλει μπαταρίες.

Πάρα πολλές πληροφορίες για μπαταρίες στο topic για μπαταρίες.

Αποσυνδεδεμένος Yianni

  • **
  • 139
    • Από το τελευταίο μου τσιγάρο:
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #103 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 21:55 »
Δεν νομίζω. Τα ηλεκτρονικά 'mod' προϋπήρχαν των μηχανικών και ουσιαστικά τα δεύτερα ήταν μια προσπάθεια στο πρόβλημα την αναξιοπιστίας των πρώτων. Σκέψου το αλλιώς: Αν υπήρχε μια μπαταρία με πιο ομαλή καμπύλη εκφόρτισης απο τις σημερινές και είχες έναν επισκευάσιμο που θα σου επέτρεπε κάπου στα 15 watt στα 3.7 ποιος θα έπαιρνε ηλεκτρονικό mod? Δεν νομίζω να ήταν πολλοί. Καθαρά προσωπικά, προτιμώ να με κρεμάει λίγο η μπαταρία μου παρά να έχω τον φόβο μην πέσει αυτό που ατμίζω και μείνω άκαπνος. Αν σου φαίνεται υπερβολή έπρεπε να με δεις να ψάχνω για ανοιχτό περίπτερο βραδιάτικο επειδή έμεινα απο τσιγάρα. Αυτο φυσικά δεν λέει τίποτα καθώς είναι αρκετά προσωπικό, αλλά το γεγονός παραμένει οτι ενα ηλεκτρονικό mod μπορεί να σε αφήσει χωρίς προειδοποίηση. Το kick ή οποιαδήποτε άλλο VV module είναι τόσο καλή ιδέα γιατί συνδυάζει τα καλύτερα των 2 κόσμων. Δεν νομίζω να είναι και πολλοί αυτοί που προτιμούν ένα καθαρά ηλεκτρονικό mod απο μηχανικό+vv module. Δεν κάνει και πολύ νόημα δηλαδή.     

Αλλά όχι 10watt ρε παιδιά είναι λίγο!
Σέβομαι την προσέγγιση σου είναι πολύ λογική. Αν δεν έχεις δοκιμάσει vv, απλά κάνε το.

Βρε συμφωνοι! Με το kick τι εχεση εχει αυτο δεν καταλαβα! Σαν μοντα, θα προτιμουσα να εχω ενα μηχανικο με το kick μεσα, παρα ενα ηλεκτρονικο! με κανει να αισθανομαι περισσοτερη ασφαλεια οτι θα εχω μοντα οτι και να γινει παντως.
Εγώ διαφωνώ. Σα να βάζω σε Audi ζάντες BMW. Συμφωνείς; Αν ναι, περίμενε το vv του Θανάση. Αν είχα οποιοδήποτε άλλο που χάνει έστω και 10 ευρώ στη μεταπώληση θα το έκανα.

10W είναι λίγα όντως. Το Provari μου δίνει 15,90W. Βέβαια βουίζει λίγο ο converter αλλά όλα καλά!

Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #104 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 22:06 »
Σέβομαι την προσέγγιση σου είναι πολύ λογική. Αν δεν έχεις δοκιμάσει vv, απλά κάνε το.

Yanni χαίρομαι που καταλαβαινόμαστε. Φυσικά και έχω δοκιμάσει VV (λέω τώρα να φτιάξω ένα μόνος μου για πλάκα) και θα έκανα ΚΡΑ για να έχω αυτές τις λειτουργίες στο μηχανικό μου μόντ, αλλά όχι και τον φόβο να μου μείνει στα χέρια. Επίσης αν και με μηχανικό mod τώρα που σου γράφω ατμίζω στα 0.9 που όπως καταλαβαίνεις είναι πολύ βασικό. Αν έπρεπε πχ να καπνίζω με carto στα 2.0Ω ναι εκεί δεν θα μπορούσα με το μηχανικό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 245987 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572039 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1865 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121622 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 395 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326725 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8600 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297668 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827592 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios